Prečo by som si mala/nemala adoptovať dieťa?

etuska
8. apr 2008

Viem,ze na MK uz existuje tema Adopcia,no tam pisu prevazne zienky,kt. su pre adopciu rozhodnute...Zaujima ma preco by ste si dieta /ne/adoptovali vy? 😉

pacna
8. apr 2008

ja neviem bala by som sa toho,že to nebude taky vzťah ako ma byt myslim z mojej strany.
neviem či by som nerobila rozdiely alebo ho uprednostnovala pred svojimi detmi alebo opačne. 😖

etuska
autor
8. apr 2008

..ale aspon si nad takouto moznostou premyslala-myslim adoptovat si dieta?

sue13
8. apr 2008

Ja som nad takou možnosťou už premýšlala. Keby sa mi nedaj bože nepodarilo mať vlastné bábetko určite by som adopciu skúsila. Nemyslím si že by som ho menej ľúbila ako vlastné... Veď v podstate by bolo už moje 😵

etuska
autor
8. apr 2008

...suhlasim Sue 😉 a uz sa nemozem dockat,kedy o adopciu poziadame/este to odkladame kvoli zabezpeceniu vlastneho byvania/.Dufam,ze muzicek dovtedy nezmeni nazor 😉

sue13
8. apr 2008

Etuska ty mas jedno svoje dietatko a chcela by si si adoptovat druhe? 🙂

etuska
autor
8. apr 2008

az tretie 😀 O 2-he chceme este posnazit sami/ale az o par rockov/

mirka414
8. apr 2008

moji svokrovci si adoptovali az dve deti a jedno poznam osobne a je to uz dnes super dospely chlap a prima svagor 😵 a brasko mojmu markusovi.vela som pocula na moju svokru,ze ich milovala ako svoje vlastne deti..

etuska
autor
8. apr 2008

mirka ,tak to je super 😉

dominica
8. apr 2008

ja som vždy snívala o tom, že ak nebudem mať vlastné, tak adoptujem, lebo zbožňujem detičky a neviem si svoj život bez nich predstaviť. Ale nakoľko už mám svoje, tak už o tom neuvažujem, možno ak by sa nezadarilo ďalšie, ale dosť ma odrádzajú tie opletačky okolo toho.Ale nikdy nehovor nikdy!

etuska
autor
8. apr 2008

Mne sa praveze vela ludi cuduje,ze preco si chceme adoptovat,ked mozme mat vlastne...A preco nie? 😉 Ved len to vedomie,ze ste niekomu pripravili pekne detstvo...nehovoriac o tom,ze deticky-slniecka rozjasnia nase zivoty....

dominica
8. apr 2008

môj otec má spolužiačku/to je sranda, čo? on totiž študuje výšku/ a ona má adoptované už 2 deti a videl toho staršieho chlapčeka a hovoril, že je nádherný a šikovný a čo všetko vie, no bol unesený, keď nám o ňom rozprával... A ja som ju obdivovala...

etuška aj teba obdivujem, ja ak budem mať svoje a toľko koľko chcem, tak nemám silu adoptovať a hlavne o tom nerozmýšľam teraz, keď neviem ešte, čo bude v budúcnosti, pretože teraz treba riešiť dôležitejšie veci ako bývanie a pod.

maja22
8. apr 2008

Ja som o tom uvažovala podobne, ako dominica... Tiež hovorím, že nikdy nehovor nikdy a páči sa mi aj systém náhradnej rodiny... Ale asi by som mala strach adoptovať si dieťa, ktoré bolo nejako týrané...Takým deťom treba venovať toľko lásky, starostlivosti a obetavosti, že mám strach, že by som to nezvládla... Myslím z toho hľadiska, že už mám vlastné a ďalšie vlastné aj plánujem - bojím sa toho, že niektoré z detí by som možno nechtiac "diskriminovala" - neviem, či chápete, čo som tým chcela povedať....

sasiki
9. apr 2008

Ja som si vždy hovorila: Buď budem mať deti vlastné alebo adoptované. No a teraz čakáme druhé vlastné.
Keby vlastné mať nemôžem, tiež by som bola za adopciu. Kamoška od nás má dve. Sestričky s ročným rozdielom. Sú úúúžasné. Ukecané. No zlatučkééé 😀 😀 😀 😀 😀 😀

angua27
9. apr 2008

ja som tiež vážne nad adopciu rozmýšľala. deti som chcela vždy a chvíľku to u nás vyzeralo, že asi nebudeme môcť mať vlastné. nebránila som sa tomu ani ja, ani drahý. veď keď si dieťa adoptuješ, je už vlastne Tvoje. keďže sa nám však nakoniec zadarilo vlastné, odsunuli sme túto možnosť nabok. ale adopcie sa nebojím, drahého sesternica má druhé dieťa adoptované, lebo jej lekári so zdravotných dôvodov zakázali mať viac ako jedno dieťa. je to krásny, zdravý, milý, ukecaný, bystrý, proste úžasný chlapček. 😉
a ešte som chcela. mám kamošku, ktorá sa tak strašne bojí pôrodu, že už roky vyhlasuje, že ak ju chytí chuť mať dieťa, tak si proste jedno-dve-tri adoptuje. 😀

rusovcanka
9. apr 2008

Ahojte,ja by som tiež kľudne adoptovala deculo 😀 ,lenže manžel je proti ☹ Vraví,že keď môžeme mať vlastné,tak načo adoptovať...ale presne ako píše etuska-ten pocit,že ste vytvorili jednému drobcovi rodinu a mohol prežiť pekné detstvo,ten určite stojí za to!Na svete je toľko opustených detí...No,možno časom drahý zmení názor 😉 a potom ma ani papierovačky neodradia.

mixka
9. apr 2008

ahojte, tie papierovacky su zo vsetkeho najmenej narocne 😉 daleko tazsie je najst to spravne dietatko...

rusovcanka
9. apr 2008

Mixka asi máš pravdu,že nájsť správne dieťatko je problém...lebo priznajme si,väčšina ľudí chce "biele" bábo,čo najmenšie a zdravé 😉 Pravdupovediac,asi by som sa ani ja neodvážila adoptovať si dieťa tmavšej pleti alebo s veľkým telesným hendikepom 😅 Viem,asi by mnou neboli pracovníčky príslušných úradov nadšené,ale podľa mňa je najlepšie všetko si vyjasniť vopred.A veľmi pravdepodobne by som na také dieťa čakala veeeeeľmi dlho 😝

mixka
9. apr 2008

rusovcanka, tety na urade su na presne take poziadavky, ako si opisala zvyknute a myslim, ze to vobec neriesia 😅 ale najst si babatko je, ako hladat partnera, tiez nenajdes toho praveho len tak...

rusovcanka
9. apr 2008

Pravdu máš 😀 Len bohužiaľ,ja sa touto otázkou zaoberať nemusím-pretože ako som písala,drahý je PROTI 😠
Občas túto tému nadhodím a vždy skončíme pri tom istom-môžme mať vlastné,tak načo cudzie dieťa?Už neviem ako mám argumentovať,tak som na čas stiahla túto tému z obehu a skúsim zase inokedy 😀

mixka
9. apr 2008

rusovcanka, ja to vidim asi takto - nie kazdemu je sudene mat vlastne dieta a nie kazdy si moze dietatko osvojit 😉

lefika
9. apr 2008

rusovcanka, my sme na tom podobne. ja by som sa tomu nebranila, ale drahy je zasadne proti 😒 on pochadza z rodiny, kde sa strasne dba na to, kto je koho "krv". jeho rodicia mohli mat len jedno, tuzili po velkej rodine, ale adopcia ani za svet. pri tom, aki su malomestiaci, ma to neprekvapuje, len ma mrzi, ze tento nazor preniesli na manzela ☹

rusovcanka
9. apr 2008

Lefika-presne viem o čom hovoríš 😀 Moji svokrovci by boli radšej bezdetní ako nejaké dieťa adoptovať-veď čo ak jeho mama bola šľapka(pardón za výraz)a otec feťák???Gény nepustia-takú teóriu razia a môj manžel tiež 😠
Niekedy mi rozum zostáva stáť nad svokrinými názormi...

rusovcanka
9. apr 2008

Mixka všimla si si,že tvoj album je u mňa???Ako sa tam dostal?Inak detičky máš krásne 😉

liliandax
9. apr 2008

ja mam znamu, ktora si zobrala do pestunskej starostlivosti maleho romskeho chlapceka, mal tusim vtedy rok a pol, bol zaostalejsi, bal sa a vela plakaval ☹ A to mala doma dalsich 2 vlastnych chlapcov, mali vtedy okolo 2 a 5 rokov.. Teraz moze mat maly tak 3 roky, stretla som ich nedavno spolu a vyzerali stastni. 🙂 Nikdy nerobila rozdieli medzi detmi, aj ked maly bol a je trosku "iny".

mixka
9. apr 2008

rusovcanka, ale ja nemam v albume deticky 😀

rusovcanka
9. apr 2008

Tie bábenká-dvojičky nie sú tvoje??Pozerám sa a už je to v poriadku,niečo asi len zablblo 😀

mixka
9. apr 2008

ale to je iba pohladnica 😀

rusovcanka
9. apr 2008

Teeeeda,ja som myslela,že máš umelecké vlohy a detičkám si založila album s umeleckými fotkami 😀

mixka
9. apr 2008

nemam umelecky vlohy, ale velmi rada by som mala... ale ja som skor technicky typ 😀

rusovcanka
9. apr 2008

Technický????Nechceš sa kamošiť-ja som absolútny technický antitalent 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre