Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

brulka
7. jún 2010

mata krasni su certici a velmi narastli 😵 😵 😵 pockaj ked pojdu na strednu skolu to ta uz asi prerastu 😀 alebo sa mi to iba zda ze su taki vysoki ?

bendy25
7. jún 2010

Praveze obvodacka mi napisala, ze som schopna starat sa o dieta, ved som im to aj pripomenula. Ale kedze sa ma pytali, ci mam nejaky prijem, kedze som momentalne nezamestnana, tak som im vravela, ze mam, pretoze prave minuleho tyzdna vo stvrtok mi poslali papiere, ze mam schvaleny inv.dochodok. Tak sa hned zacali vypytovat a tak ... To som predsa musela povedat ... Vraveli, ze mozno budu z krajskeho pytat nejake lekarske vyjadrenie, ale nie uz od obvodneho, ale od lekara, ktory sa zaobera touto mojou chorobou ... Tak mam teraz fakt vazne obavy ...

natia
7. jún 2010

A ID je tvoj jediný príjem? Ale vy žiadate o ado, či pestu? A si vydatá? Lebo vtedy sa príjem posudzuje spoločne, teda ak ide o adopciu...
Pochybujem, že majú právo žiadať lekárske vyjadrenia, keď tvoja lekárka napísala, že si schopná.
Ak môžeš, napíš mi do IP, že o čo ide, my tu viaceré sme nie tak celkom zdravé 😉

dioliana1
7. jún 2010

Budu žiadať vyjadrenie odborného lekára, ak máš aj psychické problémy ale si stabilizovaná nemal by byť problém....práve sme o tom mali posledné stretko na príprave...

dioliana1
7. jún 2010

Príjem sa berie na rodinu aj keď žiada len jeden, u nás je to tak....ja žiadam ale príjem brali na rodinu... 😀

natia
7. jún 2010

o čom konkrétne Dio?

bendy25
7. jún 2010

Tak ID je moj jediny prijem momentalne, ale ano som vydata a manzel pracuje ... Dieta ziadame zatial do pestu, neskor by sme ho chceli ado. Dio, ano od odborneho lekara vraj budu nieco chciet ... ale ked nejde o psych. problemy, ale o ine? Tiez ste to preberali?
Natia ... IP

natia
7. jún 2010

Tak keby to sú psychické, tak to asi ani obvoďák nedá...či neviem teda ako je to v tomto...ja si osobne myslím, že obvoďáci dobre vedia, že oni sú malí páni a dajú si pozor, komu dajú aké potvrdenia... aspoň myslím... takže ak on dal, tak by nemal byť problém...

Žiadnu IP nemám ☹

dioliana1
7. jún 2010

máme tam jedneho buduceho otecka o barle a je invalid a socka nič proti tomu....skor ide že nedaju pri velkých psychických problémoch...iné ich moc netrápi...

dioliana1
7. jún 2010

mentalne retardovaným určite nedajú deti 😀 😀 😀

natia
7. jún 2010

Aký máte názor na víkendové hosťovské pobyty predtým ako k vám dieťa natrvalo príde? Súhlasíte s tým? Ak tým niekto prešiel, tak ma zaujíma, ako ste to vnímali vy a ako dieťa... ak môžte povedať...

cairka
7. jún 2010

lenkove, tak potom daj vedieť dopredu. ešte robíš prácu?

najjulinka
autor
7. jún 2010

natia ak sa jedna o 1 a pol ročne dieťa, tak maximalne nevhodne.......

zaleži od veku dieťaťa... už sa mu to musi dať vysvetliť....

yukki
7. jún 2010

súhlas s Júliou, potvrdené vlastnou skúsenosťou.

vivien2505
7. jún 2010

Natia neviem si predstaviť ako by som ich dnes viezla späť 😔

natia
7. jún 2010

a viete, čo povedala psychologička, že prečo to doporučujú? (ak ho nebudem mať najskôr na víkend, tak nedajú na dlhodobý hosťovský)... vraj preto, aby sme si my ako rodičia vedeli otestovať, že aké to dieťa je a čo sa nám na ňom nezdá a na čo by sme sa chceli opýtať jej alebo profi...
áno, ja viem, postavené na hlavu...
no proste, ideme s profi orodovať za to, že s víkendom nesúhlasíme...

cairka
7. jún 2010

natia, a nerobia to potom plynule? že po víkende v pondelok nabehnete a hned to predĺžia na dlhodobý? či robia medzitým pauzu? to je asi fakt o ničom, ale zas je iné, ked vieš, že je to jedna víkendovka a o pár dní príde na furt...iné je, ak to má byť 5 víkendoviek, tam asi nie je o čom 🤐

natia
7. jún 2010

ten čas mi nebol zkonretizovaný...ale trochu o tom pochybujem ☹ v stredu budeme trochu múdrejší...

brulka
7. jún 2010

a to preboha taketo nieco odporuca psychologicka - tak to asi ako v obchode ze pozicias vyskusas - ako skusobna jazda na aute a vratis ze sa ti dieta nezda? tak to co je za choru zenu ta psychologicka ??? no mne to prijde hrozne 😔 😔 😔 a este k tomu ked ani profi ani vy s tym nesuhlasite 😖

natia
7. jún 2010

my sme to ešte neprezentovali, že s tým nesúhlasíme, to až na poslednej IA sme sa o tom rozprávali...

vivien2505
7. jún 2010

@natia nie je povinnosť víkendový pobyt zo zákona, ani na vyskúšanie dieťaťa 😔 my sme tiež povedali že nesúhlasíme a vidíš máme detičky doma 😉

natia
7. jún 2010

ja viem, že nie je povinnosť... dúfam, že budú rozumní...veď už teraz keď odchádzame, tak plače ako najatý...šak po tom víkende nám prestane veriť a bude vybavené... ako má potom veriť tomu, že ho o týždeň alebo o mesiac znovu nevrátime? ved nebude vedieť, kde je sever...

brulka
7. jún 2010

dufam ze vas teda nebudu napriek vsetkemu do toho nutit. a ked ano tak snad ako cairka pise ze si ho uz rovno nechate doma.

natia
7. jún 2010

🙂 to by bola najsuprovejšia vec na svete 🙂

yukki
7. jún 2010

Keby to bolo také jednoduché, Vivien...aj ja som povedala že s tým nesúhlasím a mám dieťa v domove.... 😢
zajtra zas skúsim obvolať súdy....a sociálky..... 😢

brulka
7. jún 2010

natia uz sa to blizi 😵 neuveritelne dalsie dietatko najde rodicov - to je vzdy take krasne ked tu mame na konovi taketo udalosti 😵 😵 😵

brulka
7. jún 2010

yukki to s vami je fakt na obzalobu zainteresovanych. to je priklad ze presne takto to nema fungovat. a napriek tomu to tak je a ty volas, vybavujes a snazis sa ako len mozes a nic sa nedeje 😔 😔 😔 mesiace plynu a mala namiesto toho aby bola pol roka s vami v chalupke tak je v DD sama a zbiera deprivacie 😔 😔 😔

cairka
7. jún 2010

brulka, veru 😔 😔 ☹ 😢

saskah7
7. jún 2010

Prave ma napadlo, ked to tu Brulka nazvala pravym menom 😔 , ze teraz by sa mozno oplatilo zatiahnut do toho Palbu alebo nejaku telku proste... lebo teraz uz mas, Yukki, v rukach rozsudok, ze si pestun a hotovo... to sa ti uz nemozu snad pomstit, ze ti malu nedaju.. neviem, ci by to teda nieco pohlo, ale je to hruza len tak na to pozerat.... ☹

najjulinka
autor
7. jún 2010

Tak mame tu leto.. .už to citime.. nafajčene až v spalni 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre