Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
11. jún 2010

@maznacik007 dakejem za Mirku 😉 No ako sa poti, tak sa jej kučeravia, alebo ked ich ma mokre, ked vyschnu, tak len tak menej sa jej krutia... aj Linda je teraz kučieračik riadny... 😉 😀 😀 😀 a Biki vzadu tiež take lokne.. no take jemne lokničky, ale pekne... len asi jej ich ostriham, lebo v lete nič prijemne takto krk zakrytý... a aj do podbradnika ked jej viažem, tak sa to vkuse motá, alebo do gombičkov, ked je vzadu alebo naboku zapínanie...

najjulinka
autor
11. jún 2010

Do hlavy nadžgatý puding, može sa isť spať 😉 Dobrú noc... Ráno príde babi ale nakazala som , že skor ako o deviatej nech nechodi, lebo že všetci budeme dospávať.. že mame 2 dni na vyspatie... 😅

macocha
12. jún 2010

Ahojte, baby mám na vás jednu prosbu.
Najprv popis situácie: žiadateľke o adopciu vo veku babičky súd zamietol osvojenie polročného dievčatka s tým, že by bol príliš veľký vekový rozdiel a navrhol pestúnsku. Čo samozrejme znamená v prvom rade stratu času...
Teraz teda otázka: akú najstaršiu adoptívnu maminku poznáme? 😕 Lebo chcú sa odvolať a ak máme nejaké príklady, najradšej pozitívne 😅 , tak by to mohlo pomôcť.

najjulinka
autor
12. jún 2010

s nami chodili takí 50tnici na pripravu s tým, že malu už mali domka (bábätko malilinkaté - z porodnice asi rovno) a pripravu dorabali.... Ale zas na opačnu stranu jedneho 43 ročneho odpisal urad s tým, že je už starý......... a jednalo sa asi o 3 ročneho chlapčeka.. jeho manželka bola od toho pána o kuštik mladšia.. odhadujem, že tak pred 40kou......... proste boli vo veku, kedy aj vlastne ešte by mohli mať, keby mohli..... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

natia
12. jún 2010

@macocha a prečo je problém s pestúnskou? aká strata času, šak to je tá istá príprava... nie náhodou??

No dieťa spalo dobre, narozdiel od nás!! On chrááápe... o pol druhej záchvat kašla, s presttávkami tak hodinu kašlal a párkrát kýchol... kurník sa mi vidí, že je nachladnutý... takže vyspatie nula bodov... prechádzku so psom už máme za sebou...

decko je v pohode stále ... len je priečny 😉 škorpión, no...

najjulinka
autor
12. jún 2010

tak odvolené.... 😉

najjulinka
autor
12. jún 2010

bola som odvoliť s našimi spolu a samozrejme s celou familiou.. .a Mirka na deda stale, že ujo a ked sme ju opravili, že dedo, tak len "duda"..... ona nevie ani jednoduché slová zopakovať.......

natia
12. jún 2010

zato Kubko opakuje všetko a ústa sa mu nezavrúúúú...

a čo som to hovorila minule o tých dvojičkách???? 😀 😀 zatmenie mozgu, či čo... 😎

saskah7
12. jún 2010

Natia, tak uz ste domka??? Blahozelam k pohodovemu zabyvaniu.. 😉 ... no vidis, ty si ale vymyslas, ze je prechladnuty.. to urcite nemoze byt.. to si len tak namyslas 😀 😝 😀 😝 😀
Dokedy ho teraz mas?

marketka1
12. jún 2010

Ahojte kde ste všetky? nebodaj volíte teraz na poslednú chvíľu?
natia ako Jakub? ešte sa nepredviedol ako čertík?

natia
12. jún 2010

do zajtrab ☹ ☹ ☹ ☹ ale my ho už nevrátime 😠 🤐

natia
12. jún 2010

Markétka moja mama povedala, že to je neuveriteľné aký je poslušný... a všetko rozumie... a už spí... a berie nás ako osoby, u ktorých je bezpečie, lebo ako sa mu vonku niečo nevidí, tak hneď pribehne a túli sa ako taký maznoško... 🙂

no čo vám poviem, takéto dieťa by si každý prial by som povedala... 🙂

marketka1
12. jún 2010

natia však jasne na koho by sa mal ináč spoľahnúť ak nie na mamu? To je dobre že Vás tak berie 😉 A myslím že každá chce presne také dieťa ako má každá z nás doma 😉

natia
12. jún 2010

no ale volá ma kajka...a ke´d mu poviem, že som mama, tak on povie baba... a keď mu na to znovu poviem, že mama, tak kuká jak puk 😀

marketka1
12. jún 2010

ta čo sa divíš je s tebou dva dni a už chceš zázrak? daj mu trochu času nech si zvyká len na vás 😉 (ja viem že to vieš ja len podpichujem 😉)

marketka1
12. jún 2010

a boli ste voliť? u nás sa babky nevedeli vynadívať Jakub balil pohľadom každú strigu čo sa k nemu ozvala 😀 dokonca sa ozvali aj tie čo pred nami na ulici radšej zbočia a si dokonca aj vyusmievali po lízatku a cukríkoch teda to je motivácia od mala prečo chodiť na voľby 😀

natia
12. jún 2010

no on totiž slovo mama vôbec nepozná, lebo ho nepoužíva...pozná len baba, tak si asi myslí, že zle počuje, keď hovorím mama alebo čo 😀 áno, zázraky na počkanie prosím 😀 😝 🤐

marketka1
12. jún 2010

natia myslím že Ti bohate stačí že máš ten zázrak už doma 😉 na ostatné musíš poctivo čakať ako všetky 😉

najjulinka
autor
12. jún 2010

marketka, tka my (ja s našimi) sme boli voliť s Mirkou a Luckou a teda už lizatkove obdobie mame za sebou. .pred cca rokom boli nejaké volby a to sme tiež odchádzali s vyslužkou..... ale asi su už velke... a mali to v paži.........

cairka
12. jún 2010

my sme boli odvoliť už doobedu, veve vysvetľovala tete v komisii , že nie je čokoládková, ale kofolková 😀
poobede sme boli pri takom potôčiku, sa počľapkať 😝 a teraz sa veve rehoce na udatnom kuriatku

natia
12. jún 2010

u nás riadna búrka... a dieťa pokašliava...

saskah7
12. jún 2010

u nas sa to prehnalo celkom rychlo, ani moc vody nepadlo... ale zato maly hafo sa schulil k dveram od strachu 😕 .. ale uz je zasa fajn, obcerstvilo to vzduch 😉
nuz, idem kuknut, ako volby dopadli... ked tu aj tak nikto neni

natia
12. jún 2010

tiež čakám... a akého hafa to vlastne máte?

saskah7
12. jún 2010

2mesacneho labradora cierneho... zlatunki... prisli sme k nemu totalne necakane 😉

saskah7
12. jún 2010

jejku 😠 zlatunky

macocha
12. jún 2010

Aj u nas bola fajna búrka, tak sa teraz baaaaječne dýcha.
Ďakujem všetkým za odpovede. 🙂

@natia nie je celkom taká istá príprava, veď už ktosi to tak mal, že si musel dodatočne dorobiť pestúnstvo. Čo samozrejme netrvalo dlho, len jedno sedenie navyše, ale znamená to i) znovu osloviť subjekt a čakať na termín ii) znovu odosielať záverečnú správu iii) opätovne čakať na zapísanie do zoznamu... a ona si myslela, že už rovno dostane oznam o zapísaní. Asi tak, že žiadna tragédia, ale komplikácie áno.

dioliana1
12. jún 2010

cawte, @natia mne stále hovoria teta, ale keď prídem odniekade, tak kričia mama prišla....keď je inteligentný nebude ti hneď mama hovoriť....

natia
13. jún 2010

jááj, tak ak to znamená, že je inteligentný, tak potom je to v poriadku 🙂 😵

natia
13. jún 2010

ja proste nechápem jednu vec a stále ťažšie sa mi na ňu pokojne reaguje...

poviem niekomu, že mám adoptované dieťa (nehovorím pestúnstvo, lebo to nikto nechápe...) a reakcia KAŽDÉHO je "A prečo nemáte svoje?" alebo "Vy nemôžete mať deti?"

Čo to s tým má prosím vás spoločné?? Prečo sa adopcia berie stále ako "východisko z núdze"?? Vždy odpovedám, že máme adoptované, lebo sme si CHCELI adoptovať a pre nič iné a každý za radom na mňa pozerá ako na blázna alebo na chuderu...

Tak ma to vytááááča... čo sú tí ľudia naozaj takí úzkoprsí a primitívni?? Naozaj nemôžeme dať dieťaťu domov bez toho, aby to všetci brali ako alternatívu B?

Takto sa veru tých detských domovov u nás nezbavíme!! ☹ ☹ ☹ 😠 😖

afrika
13. jún 2010

ahojte, rada si vás čítam aj keď dieťatko ešte nemáme. zatiaľ sme len zapísaní do zoznamu žiadateľov a sme na 73 mieste ☹ . ale nevadí, verím, že mi to rýchlo ubehne. dáva mi to neskutočnú silu a radosť z budúcnosti.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre