Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

5katarina7
19. jún 2010

No zatial tie dve zo soc.od nás vyzerajú byť celkom normálne,podla mňa tu nebudú hrať rozum aspoň dúfam 😀

marketka1
19. jún 2010

maznacik u jednej čo poznám prišli na kontrolu v sobotu večer o 21 a kontrolovali či má deti v posteli čo jedli a či si majú čo obliecť a kde sa učia a spia.
A nie je to dokonca náhradná rodina, len príliš aktívna triedna učiteľka bio detí.

maznacik007
19. jún 2010

katka ty ked ides do domova tak ides na interakciu na konkretne dietatko.. ine ti ukazovat nebudu... ono je to skor o tych prejavoch tychto deti.. ktore sa mozu ukazat neskor... alebo o spravani ... ktore je tym podmienene... vseobecne je dobre ak si dieta zvyka na jednu matersku osobu plus jednu suvzstaznu.. osobu nejde z ruk do ruk, rovnako nie velmi zahltit nastevami zo zaciatku.... ocny kontakt.. vela masazi take dojcenske... maznanie..., a pokial ma dieta nejaky neuralgicky bod..napr jedlo pozornost.. tak skusat naplnat jeho potreby este predtym ako ich prejavi... proste snazit sa z neho vela odcitat .. a predbiehat akokeby to co vlastne chce... napr. pri jedle... necakat kym prejavi hlad ale davat mu skor /castejsie jest... lebo tym nedostatkom aj v ramci tehotnestva co si zazilo moze potom silnejsie prejavovat tuto potrebu jedla.. a je dobre ak sa posilni jeho dovera a pocit uspokojenia... tazko zovseobecnovat zavisi to od dietatka co si prezilo

ta rura no comment...

lenkove
19. jún 2010

@5katarina7
Katka, ti verím.. ja som chodievala do kríz. centra, kde boli ale detičky obvykle samé bez mamy... a keď som videla detičky, ako lipnú na matkách, ktoré ich tam nechali a vykašľali sa na nich tak mi bolo zle ☹ ☹ a potom aj takú, čo si jedno z detí nechala a správala sa k nemu horšie ako k psovi 😔 je to náročné, ale mamy to pre naše dieťatko prekonáme.. a tomu nášmu dáme celé srdiečko, lebo všetky zachrániť nemôžeme, ale to naše 😵 😵 to je už zachránené 😵 aj to tvoje u teba v srdiečku 🙂 🙂

marketka1 teda taký recept, idem si ho prečítať ešte raz.. to by ŠKorici-Otesánkovi mohlo chutiť 😀

maznacik007
19. jún 2010

marketka... to vazne... tak to ale sli na nejake oznamenie niekoho... nerozvadzali sa nahodou?

cairka
19. jún 2010

marketka, ale ja si myslím, že aj socky (aspoň väčšina) má iný prístup, ked ide na nejaké udanie, prípadne pri rozvode a tak...teda aspoň dúfam... ako ked ide ku žiadateľom o NRS

lenkove
19. jún 2010

@maznacik007
a kde staviate??? aj my by sme mali riešiť, ale akosi nezvládame... aj peniažky najprv musíme poriešiť 🙄 ja by som sa sťahovala aj hneď 😀 ale keď si predstavím čo to stojí nervov a práce 🙄 🙄

5katarina7
19. jún 2010

maznacik velmi pekne si to popísala,ďakujem 🙂 Ja sa už neviem dočkať dieťatka,tak pomaly to ide....

juliap
19. jún 2010

@lenkove ja som to zazila aj v DD, ze chlapceka, ktoreho tam matka nechala s odovodnenim, ze sak ich mam vela, tak pri kazdej prilezitosti opakoval, ze jeho zlata mamka si po neho uz zajtra pride, a keby si videla, aky nadherny chlapcek a inteligentny, rozumny, tak nechapes, ze preco akurat jeho tam dala ... no nevyjadrujem sa ... a stale je v DD, takze ziadna zlata mamicka

lenkove
19. jún 2010

@juliap
si sa nemala ozvať 😎
a ty si chcela byť profi, alebo ako ste to nakoniec s miminom vyriešili? sa strácam trošku, dlho si tu nebola 😕

marketka1
19. jún 2010

maznacik moja bývala koleg. skoro ju kleplo rozvedený sú už niekoľko rokov dcéra mala maturovať na gymná. a požiadali o rok odklad chcela ísť do zahr. za otcom a syn začal študovať SŠ vraj to spískala triedna. Je mi jasné že nie je kontrola ako kontrola čo tu očakávame my ale po týchto info. je lepšie byť ako tak nachystaný na hoc kedy.

maznacik007
19. jún 2010

@lenkove taka dedinka medzi SC a trnavou... meno ti dam do IP aj link na obec... pekna dedinka je tam skola 1-9 skolka, zdravotne stredisko, lekaren nejaky ten obchodik, nove ihrisko pre deti, osvetlene tenisove kurty... proste jedina cisto slovenska dedina v okrese GA a starosta SNS tak asi tak... mame pozemok v centre dediny... to sme uz dva a pol roka dozadu kupili... peniaze.. no to je problem vzdy ale hadam zvladame... tento byt predavame sestre tak lacnejsie ale mozeme tu byt nez dostaviame... a nervy to su riadne a vsetko okolo.. to ti poviem... domcek bude tento...

http://www.eurolineslovakia.sk/sk/projekty/rodi...

s mensimi upravami...
ja sa velmi tesim na zahradu, dvor.. to uz mam naplanovane ze ako...

juliap
19. jún 2010

@lenkove ja som profi, sice momentalne bez dietatka z DD, lebo mame svoje 6 tyzdnove, ale zvazujeme prave, kedy je najlepsi cas potom prijat mimi k tomu nasmu, ci ked bude mat rok, alebo radsej az 2, no ak by to bolo len na mne, tak ja by som brala mimi aj teraz, aspon by som mala odbyt z mojej mliekarne - cici, ale to je jasne, ze musim brat do uvahy aj nazor ostatnych clenov rodiny ... a to socialnu my uz vymenili, som bola za ich veducou, lebo mi robila aj ine naprieky, tak ze o.k.

5katarina7
19. jún 2010

Leni máš pravdu aj ja by som spravila hocičo pre moje budúce malé 🙂 ,len ja som taká,že aj ostatné budem lutovať a všetky si zobrať nemožem..

cairka
19. jún 2010

marketka, tak to je sila...to fakt je najlepšie byť v strehu stále 😖 len by ma potom zaujímalo, či aj tie socky (teda hlavne tie "detné" ) majú doma stále poriadok...
priznajte sa, kto má teraz v tejto chvíli omrviny pod stolom. ja sa hlásim 😅 (a voľným okom vidím 3hračky a 2 časopisy váľať sa po zemi 😅 )

asi budem musieť vytiahnúť vysávač a nechať na viditeľnom mieste ako v tom vtipe... "práve som chcela povysávať" 😀

lenkove
19. jún 2010

@5katarina7
no veru, na 6 tisic deti asi nemas podmienky, to by ti socialka nedovolila 😎 čierny humor - chápem ťa ale 😔 😔

maznacik007
19. jún 2010

Kocky no ideme na jazera trochu za kulturou... dnes neni moc na kupanie... /inak sa uz kupavame/ tak neberiem plavky ale mozno pojdeme na cln alebo na vodny bycikel.. vecer bude ohnostroj... danko ma take ruzove svietiace usi este po ninke... tak bude sranda aspon...

maznacik007
19. jún 2010

keby dosla ta vasa socka teraz ku mne tak mi vezme nielen Danka ale aj Ninku... 😀 😀 😀

juliap
19. jún 2010

@cairka ja sa hlasim tiez k omrvinka a k casakom po byte, ja to volam pracovny neporiadok a ten musime mat pre pohodlie a klud vsetkych zucastnenych v domacnosti ... hej a este som zabudla, ze ta osoba kontrolovala v skrini, ci maju holky veci poskladane riadne ... asi chcela, aby boli v kominkoch ako na vojne ... 😀

dioliana1
19. jún 2010

Žienky a toto poznáte? "Bordel v byte, šťastné díte!!!!" 😀 😀 😀 Pri malých deťoch je pracovný neporiadok úplne bežný.... 😎

juliap
19. jún 2010

@dioliana1 sak to , ze keby sme sa mali venovat tomu, aby u nas bolo pri detoch ako zo skatulky, tak by sme sa vlastne detickam vobec nevenovali, len tomu upratovaniu ... 😉

dioliana1
19. jún 2010

ved práve...ja mám vlastný barometer kedy je nutné urobiť generálne upratovanie 😀 😀 😀 , moju alergiu... 🤐

dioliana1
19. jún 2010

@juliap robíš si pestúnstvo?

juliap
19. jún 2010

@dioliana1 zatial nie, uvidime ako to pojde v profi, viem ze dost vela parov potom chce aspon 1 si nechat v pestunskej, tak ak to bude laska na prvy pohlad, tak ideme s mm na to ... aj dievcata sa teraz vyjadrili, ze by boli potom radsej ak by nejake mimi u nas ostalo uz navzdy a nie sa menili, vsetko ukaze cas

juliap
19. jún 2010

@dioliana1 a ty mas teraz surodenecku dvojicu? pozeram ze prisli v rovnakom datume k vam ... a uz mas dospelaka, tak to je sila ...

bendy25
19. jún 2010

Ja vcera: ze uz mam upratany cely byt a mam cely vikend veget.
Suseda, ze: nechapem ... sama zena doma a furt len upratuje.
A ja na to, ze sak musim mat cisto, lebo nikdy neviem, kedy moze dojst "nepriatel" 😀

bendy25
19. jún 2010

Lenkove, este dobre, ze si mi pripomenula, ze mate malu osvojenu 😀 😀 😀
Takze aj malicka ma upchaty nostek? Pozor na chripku, resp. na nachladnutie, to bude asi z toho hrozneho pocasia, raz je horuco, raz kosa a prsi, no clovek, ked ma zlu imunitu, tak hroza 😝
Jankaku, nechapem iba ja, ci este niekto??? 😅

bendy25
19. jún 2010

5Katarina7, ahoj! Ako sa mas?
Lenkove, hej a zabudla som napisat, ze pripravu mame v pondelok ... pomaly na cely den to bude, sak potom napisem 🙂
MM mal prist dnes domov, ale dojde az v pondelok rano a hned musime bezat na tu pripravu, tak som zvedava, ako to budeme stihat ...

juliap
19. jún 2010

@bendy25 nie si sama, kto nechape o com pisala ta osoba, najprv ze narodene v termine, potom ze v 7.5 a to je akoze v poriadku a dieta podla foto nebolo ani v inkubatore ... ako sa hovori u nas na vychode cisty blud ... a s tou skolou, nadstavba s maturitou je len na vychovavatelstvo 1-4, nie ucitelsky smer, tak to ma dievca kusa pomylene riadne ...

bendy25
19. jún 2010

No ale ste sa nemuseli az tak vsetky do nej pustit 😝 😀 😝 a to niezeby som sa jej zastavala 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre