Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
25. jún 2010

ved aj u nas sa topotiahne asi až do augusta 😖

5katarina7
25. jún 2010

pimpa diky,ani si uz neviem predstavit,kedy ju budeme mat hotovu,a este sme nemali ani navstevu zo socky.A ozaj,po skonceni pripravy nas zapisu do poradovnika a uz len cakame?

pimpa
25. jún 2010

Baby nemozte niektora zariadit tam hore nech uz je ozajstne leto? Dnes som v dobre viere objednala Paťkovi plavaciu dosku, lebo sa radi clapkame, tak uvidime 😀 😀 😀

5katarina7
25. jún 2010

Hlavne,ze v dohode mame napisany koniec pripravy v juli,a mame len 4hodiny,takze 😠

pimpa
25. jún 2010

Ano, kati, uz len cakate 😉 snad nie dlho. Nam to cakanie ta rychlo preslo, asi 12 mes. od zapisania do poradovnika, ale uz som mala aj chut nakupovat vecicky pre babo, ale nevedela som ani aku vlekost, tak som sa krotila a iba kocik som riesila 😉

5katarina7
25. jún 2010

pimpa ja by som bola schopna uz teraz neake vecicky pokupit,len tiez neviem aku velkost.Mna zas krotil mm minule v obchode 😀 To uz na tom budeme dobre,ked budeme cakat,len dufam,ze nie dlho 🙂

dioliana1
25. jún 2010

@5katarina7 tak ked tak v dohpde tak by vam mali dať certifikat na ten datum a pripravu dorobite počas čakania v poradovniku 😉

cairka
25. jún 2010

dio, tá dohoda nie je záväzná... 😉 ja som mala končiť začiatkom mája a končila som 1.6. 😝

najjulinka
autor
25. jún 2010

Lucinka nám prvýkrát kojí... !!!!!!!!! Plyšoveho PINGUa ("PINKANa")... No vidno, že prvýkrát.. prikladá ho k pupku, lebo je to pohodlnejšie ako k dudke... 😀 😀 😀

pimpa
25. jún 2010

@najjulinka
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
25. jún 2010

baby zapnite minitalent, to stojí za to 😀 😀 😀

cairka
25. jún 2010

tak už pozde 😝

pimpa
25. jún 2010

myslite, ze ked vybavujete nove doklady pre dieta-myslim tym nove meno a priezvisko-treba ist aj do socialnej poistovne? Asi hej, ze?

natia
25. jún 2010

netuším, ale tiež by ma to zaujímalo..

pimpa
25. jún 2010

Ja len teraz zistujem, ze s novym rodnym listom kam vsade treba ist. Urcite prihlasit na trvaly pobyt, potom do poistovne zdravotnej, asi aj socialnej, k pediatricke...a este neviem....joj nemyslela som ze tolko behaciek 😔

maznacik007
25. jún 2010

pimpa nie do socialnej ale na upsvar ... odtial ti vyplacaju rodicovsky prispevok a pridavok na dieta... mestsky urad... -- trvaly pobyt, lekarka, zdravotna poistovna... plus pokial si muz uplatnuje danovy bonus tak u jeho zamestnavatela... k lekarom vsetkym ak tam ma dieta kartu... /alergolog, neurolog a pod../ lebo dietatu sa meni aj koncovka rodneho cisla....

pimpa
26. jún 2010

@maznacik007
Takze do socialnej poistovne netreba? To si ma potesila, ten urad neznasam 😠
na upsvar je mi jasne ze hej. Mam pocit, ze uz nam nebudu vyplacat potom ten opakovany prispevok Oatkovi, uz dalej asi len rodicak...uvidime co mi povedia.
Muz ma zivnost, takze na danovy bonus neviem ako to je. K lekarom mozno skusim len zavolat, k pediatricke radsej osobne. Ale neurolg a nefrolog by sa mohol uspokojit telefonicky a ked pridem nabuduce, donesiem co treba. 😉

cairka
26. jún 2010

ahojte.
my sme boli na divadielku a na tvorivých dielňach, tak dieťa kultúrne vyžité leží v postieľke 😎 a zajtra je tiež v meste koncert 🙂 aspoň nám rýchlejšie prejde víkend 😕

lenkove
26. jún 2010

och, babule, práve mi napísala známa, čo si tiež chcela adoptovať dieťatko /ona je Bulharka, samoživiteľka/ že mi ani nejde písať ako sa má, len nech ja píšem o nás... Čo sa poznáme čaká (2 roky aj viac) a má požiadavky veľmi voľné (do 3rokov dieťa-akékoľvek).. k tomu je v Bulharsku omnoho viac detičiek v DD a nemajú ani profirodiny.. tak mi ostalo horko z toho 😔 😔 že len dúfa, že sa zmení zákon 😔 môžeme byť radi že je to u nás tak ako je.. 😔

lenkove
26. jún 2010

ja viem, že som hlúposť povedala, že môžeme byť radi, že je to tak ako je 😝 😝 porovnávať neporovnateľné.. a k tomu, hlavne aby to bolo dobré pre detičky! ale, veď ma chápete.. 😔 😔

cairka
26. jún 2010

@lenkove , tak to je ozaj smutné 🤐 mne sa napríklad nepáči český systém výberu vhodných rodičov dieťaťu, ale sa mi páči, že už ked vyberú (a trvá to u nich naozaj tiež dlho 🤐) , tak rodičia idú do dojčáku na víkend, pár dní a na konci odchádzajú s dieťakom už domov... toto je u nás nedomyslené, že už máš vybraté dieťa a čakáš...mesiac, dva...deväť ako yukki 😔 ...v dobe, ked už dieťa vie ku komu patrí a má byť doma a nie trčať v DD, abo hoc aj u profi 🤐 profirodiny sú super, nech sa do mňa zas niekto neobuje, ale ked už má dieťatko nájdenú rodinu na furt, tak má byť tam...

pimpa
26. jún 2010

no to je fakt. Ten system proste nepusti. Ale budme radi ze u nas je aspon taky aky je, aj ked byrobracia.....
leni, ale ja myslim ze nebudes tak dlho cakat ako v bulharsku 😔

lenkove
26. jún 2010

@pimpa
ja? 🙂 veď my už máme dcérušu doma 🙂 a k druhému sa ešte neodhodlávam 😉 Katka a Bendy a Dioliana isto nebudú čakať toľko 🙂 🙂

5katarina7
26. jún 2010

Jaj baby,bodaj by ste mali pravdu 🙂 Ja sa uz neviem dockat... 🙂

pimpa
26. jún 2010

jemine, pardon, poplietla som to 😒
jasne. A Drzim palceky, Kati, dio, bendy, uz hadam coskoro budete mat aj vy plne pracky ofulaneho pradla trpaslicej velkosti...u nas je toho dost 😉

My sa dnes cely den hrame s novymi penovymi skladackami, je s nimi ozaj sranda 😵

smejka
26. jún 2010

@pimpa
@lenkove
@5katarina7 verme ze sa system sprostredkovania NRS trochu zmeni....k lepsiemu pre deti i pre nahradnych rodicov a aj niektore osoby opustia svoje miestecka 😠

dioliana1
26. jún 2010

😀 ofulaneho mám aj teraz dosť normálne začínam uvažovať kupiť sušičku lebo v zime to bude des kde to sušiť....neviete mi poradiť dobru a lacnú? SUŠIČKU...

lenuska74
26. jún 2010

neviem či najkvalitnejšia ale najlacnejšia 😀 😝 http://www.interstore.sk/e-shop/index.php?page=...

dioliana1
26. jún 2010

ešte ni niekto viete povedať čo potrebuje okrem elektriny? Ak nejaký vývod na vodu alebo paru?

najjulinka
autor
26. jún 2010

Baby kde sa da kupiť malilinkate koleso na kupanie alebo malilinkate rukavniky??? Do kolesa sa mi vtrepu 2 deti a rukavniky su im dlhé až cez lakte... 😖 😖 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre