Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

barbareta
17. aug 2010

hej i u nas bola priprava 3mes. ale od podpisu uplynulo už vyše 5týždnov a nič ☹ 😒

kanhwa
17. aug 2010

@barbareta no tak to fakt treba volat na upsvar ihned a nejako sa dopatrat po osobe, ktora to ma na starosti. oni su povinni zo zakona vas do dvoch tyzdnov zaradit a potom vam pride oznamenie postou - snad sa to mohlo stratit? myslim vsak, ze doporucene to vsetko posielaju. drzim palce.

barbareta
17. aug 2010

@kanhwa
hmm dík...no možné je všetko,,,ale ked tak nech si ma naša poštarka nežela 😀 už nam toho roku takto odpasla 2 dôležite zasielky...

kanhwa
17. aug 2010

@barbareta nas postar nam bezne hadze do schranky bankove vypisy susedov, raz som to otvorila, lebo som si nevsimla, ze nie je nas - no pekne, pozerat sa susedom na ich zostatky na uctoch a transakcie. ked nam to hodi, hodime to my zas susedovi - verim tomu, ze aj s nasimi vlastnymi vypismi to je hocikedy tak 😀 aj som sa bola stazovat na poste, ale nic sa nezmenilo ☹ minule si syn objednal z anglicka nejaku hru na DVD asi za 60 euro a postar nam to nechal pod rohozkou, lebo sa to vraj nezmestilo do schranky 😀
mozno nevies o tom, normalneho cloveka by to ani nenapadlo, ze postar moze dat tvoju doporucenu zasielku (a dokonca aj vyplatu penaznej poukazky) hocijakemu susedovi v dome, ktory je to ochtony prevziat. ak nechces, aby tak urobil, musis dat osobitnu ziadost na vasu postu - ja som tak urobila po tom, co mi najklebetnejsia suseda v dome prevzala poistne zmluvy na zivotku a dostala som ich od nej v obalke, ktora bola evidentne rozlepena a znovu zalepena...dobre, co?
toto ti vsak nehrozi, ak byvas v rodinnom dome a nemas tam schranky susedov 😉

natia
17. aug 2010

ja neviem no... ja som pochybnosti nemala...ani mm, my sme sa proste rozhodli a hotovo, už nech to prinesie čokoľvek...chvíľu som váhala, že ako sa dá vybrať jedno jediné dieťa z tých všetkých zoznamov, ale ako som zbadala to NAŠE, tak to bolo jasné...proste som vedela, že toto dieťa čaká na nás a najväčšia sranda na tom je, že on keď nás videl, tak sa tváril akoby na nás fakt čakal a zobral ako samozrejmosť, že ideme s nami a bude tu bývať... 😵

bendy25
17. aug 2010

@kanhwa - Ahoj, ako dlho ste uz po priprave, teda v zozname ziadatelov? Na ktorom mieste sa nachadzate? A uz vam aj ponukli nejake dietatko, aj ked nebolo napr.podla vasich poziadaviek?
Baby, tak ja mam akurat rusno. Mam tu od soboty maleho 10 mes. sesternicinho synceka, lebo sesterku vzali v piatok v noci do nemocnici, tak mam zacvik. K tomu este aj maly ochorel, tak mu davam antibiotika a mal aj teplotky, tak som mu davala cipky...

lenkove
17. aug 2010

no jo, natia, ale ty si robila profi a máš za sebou teda skúsenosť, ktorú my nemáme... predpokladám, že si svoje pochybnosti naplno odžila pritom 😉 alebo si výnimka potvrdzujúca pravidlo 😀
inak, aj v blogoch, napr. J. Maziniová píše, že keď obliekala svoju dcéru v DD do vecí, v ktorých ju šla odniesť domov, tak sa sama seba pýtala "a budem ťa ľúbiť tak akoby si bola porodená?" 😵 to bolo také krásne, úprimné a hlboké 😔 že som pochopila, že podeliť sa o svoje pochybnosti nie je hanba, lebo ich jednoducho môžeme mať.. Napriek tomu všetky to naše dieťatko chceme 😵 😵 ja pochybnosti beriem ako fakt 😅 to neznamená, že ma občas nevytrápia - a to nepíšem o deťoch, ale o živote vúúbec 😀

natia
17. aug 2010

@lenkove no ja som myslela tie pochybnosti týkajúce sa deprivácie a minulosti, čo si deti nesú a správania a génov atď... (neriešila som teda to, či budem ľúbiť to dieťa tak ako svoje bio, lebo to zrejme nikdy nezistím, takže to nijako neriešim... iné je, keď Janette to vedela porovnať...) ... a profi s tým nemá nič, profi nás práveže priviedlo k tomu, že sa dajú prijať aj veľké deti... ale že lepšie malé, lebo sa dá veľmi veľa veciam pomôcť ... u mňa je to o tom, že ja mám adopciu v hlave od cca 14-tich rokov, takže mám tie veci prebraté z každej strany a pochybnosť preto nebola 🙂 u nás to bola len otázka času, že kedy...

cairka
17. aug 2010

ja si tiež myslím, že tie pochybnosti k tomu patria...pochybnosti boli pri veve a teraz dupľom 😝

natia
17. aug 2010

ale akože človek má pochybnosť aj pri bio dieťati... či bude dobrým rodičom a či je ten správny čas, či ho bude vedieť vychovať, uživiť atď... ale zase si myslím, že človek to napriek tým pochybnostiam musí v sebe cítiť, že áno... lebo ak prevládajú tie pochybnosti, tak je rozumné od náhradného rodičovstva ustúpiť podľa mňa... ja som presvedčená, že to človek musí tak cítiť, že áno, teraz je tá správna chvíľa, idem do toho, lebo viem, že to je správne... tak si to @lenkove mala aj ty, nie? aj napriek tomu, že si si správnu chvíľu predstavovala inak...

lenkove
17. aug 2010

jemine, Natia,ešteže si napísala, že máš pochybnosti, inak by som si myslela, že si superžena 😀
Jasné, že príde chvíľa a pochybnosti sú preč a isto nie je správna chvíľa na váhanie, keď dumáš s dieťaťom v náručí: "ta vezmem toto dieťa, nevezmem ho.." to musíš ísť do toho na 110 percent a na 120 ho potom akceptovať.. ale neviem, prečo by som sa nemala báť, teda pochybovať, o tom či je Ivi naozaj zdravá, či to čo nám rastie ako neškodná cysta nie je niečo horšie, či nebude hyperaktívna, či zvládneme pubertu, či sa zaradí do spoločnosti, 😅 na takej úrovni duševného vývoja nie som, aby som to brala všetko v pohode. Jasné, že to zvládneme, ak k tomu príde. A ešte viac jasné je, že všetko bude super a žiaden problém nebude, ale tie pochybnosti o budúcnosti a o následkoch mojej výchovy, sú tu stále..

@cairka moja pekná, a ty čo pochybuješ? zdá sa ti Klaudisek (😀)ešte ťažší oriešok ako Veve? čoho sa bojíš, ak to teda chceš napísať 😅

natia
17. aug 2010

ja sa tu snažím povedať to, že je obrovský rozdiel v tom, čoho sa tie pochybnosti týkajú... ak sa týkajú postoja k NRS ako takému, tak to je zlé... ak sa týkajú tých vecí, ktoré menuje @lenkove, tak to je úplne normálne a za pochybnosti to ani nepovažujem, to sú normálne veci týkajúce sa podľa mňa každého rodiča (normálneho 😉) a každého dieťaťa

natia
17. aug 2010

superžena nie som - iba sa k tomu približujem zatiaľ 😀 - ale tak ja naozaj v tomto nejak nehysterčím... veď vieš ako to so mnou od začiatku bolo, zdá sa ti, že mám pochybnosti? že som to celé nejako riešila v tomto smere? ...

lenkove
17. aug 2010

no ja predpokladám, že aj kanhwa má rovnaké pochybnosti ako my, aspoň tak som to pochopila z jej príspevku 😕 😕 😵 teda normálne, tak nech sa nestresuje a suezana s ňou 🙂

5katarina7
17. aug 2010

ja si tiež neviem predstaviť ako si budem vedieť vybrať jedno dieťatko,či sa to naozaj dá cítiť,že ano toto je práve to naše.Ja mám strach z toho,aby sa neskor nezistilo,že má nejaké mentálne pstihnutie.Gény tie až tak neriešim,totiž moja bio dcéra je tiež dosť pojašená,práve sme s mm rozoberali,po kom to má,ale sme na to neprišli,ale rozhodne sa pri nej nenudím,je stále čo riešiť 🙂 Aspoň nebudem mať nerealne očakávania od ado dieťatka.Ináč sa na dieťatko velmi tešíme,a veríme,že ho budeme lubiť rovnako ako bio dcéru 🙂

cairka
17. aug 2010

@lenkove , v podstate to, čo si menovala 😉 + také, či zvládnem dve, či neublížim tým vaneske, či si vybudujem ku klaudik rovnaký vzťah ako k veve... vieš, o veľa vecí je z môjho pohľadu klaudík ochudobnená oproti veve, ono to je prirodzené, lebo sú v presile 😝 ale je mi to ľúto, že viem, že vaneske som mohla dať viac, teraz nemôžem, lebo furt musím brať ohľad na veve... nemyslím materiálno, ale napríklad nemôžem malú nosiť toľko, koľko by chcela, nemôžem sa jej venovať toľko ...ona je proste "druhorodená" a v podstate mi jej je ľúto, že si neužije to jedináčikovanie. Ale s tým sa nič spraviť nedá 😝
každopádne aj napriek tomu tu malá patrí, je to asi skôr môj problém, ako jej 😅 😝

natia
17. aug 2010

jaj no to nieeee, stresovať netreba... podľa mňa najväčší stres prichádza v tej fáze, keď vás už zapisujú do zoznamu... vtedy už ide do tuhého...
@5katarina7 presne to som riešila aj ja... ale pramenilo to z tej ilúzie, že detí je hrozne veľa a výber bude hrozne široký, ale to je fakt ilúzia... oni ti neukážu všetky deti... oslovia ťa s takým, ktoré bude pre vás podľa nich vhodné...a vtedy, keď už vám nejaké ponúknu, tak si ho pozrieš na DVD, prečítaš o ňom a ver mi, že ti hneď bude jasné, či to je TO VAŠE... 😉

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suezana
17. aug 2010

Ahoj Vivien, aj ja som dnes volala do návratu - zlatá pani tam bola. Gratulujem k drobcom a toto mi povedz - s kým si na materskej? S 3ročným? Ako to je, keď si vezmem 3 ročné? Myslím s materskou.

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kanhwa
17. aug 2010

Baby,
no-to som netusila aku burlivu debatu tu rozprudim 😉 ano, tak som to myslela ako @lenkove pise. Proste take normalne veci a ako tiez aj @5katarina7
@natia samozrejme, tie vsetky pochybnosti ma kazda normalna mama aj s bio dietatom - som dostatocne dobra, robim to najlepsie ako viem, su moje rozhodnutia spravne ? a pod. No a ked sa rozhodnes si dieta osvojit, tak je ta miera zodpovednosti akoby svojim sposobom este vyssia, lebo to neprebieha vsetko fyziologicky ale len v srdci a zaroven v hlave. Ale nie su tam tehotenske hormony atd. Si ochudobnena o to obdobie sa s dietatom zzivat a zblizovat, kym ho este nosis v sebe. Preto je potom to obdobie adaptacie aj pre rodica tazsie, takto som to myslela. Tymi pochybnostami sa vlastne na to pripraujem, ratam s tym, aby ma to potom nezaskocilo...tak preto som sa chcela podelit o pocity a najma vediet, ako ste to prezivali vy ostatne.
@bendy25 my sme v zozname od 20. aprila - poradie neviem, nechceli mi na urade povedat, ale verim, ze ked zavolam koncom roku, ze mi uz povedia.zatial nam neponukli ziadne dietatko.
@lenkove vy mate Skoricu osvojenu alebo v pestu? pozrela som si tvoj album, mala je fakt uzasnaaaaaa a ste velmi pekna a sympaticka rodinka 🙂

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suezana
17. aug 2010

@vivien2505 ďakujem a to do koľko rokov veku sa dá ísť na materskú? len pokým nejde do školy, však? a to znamená, že ho nemôžem dať ani do škôlky? samozrejme časom, napr. keď má ísť do predškolskej?

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yukki
18. aug 2010

Dobrý deň, najnovšie Kikine výroky.
Mám na pätičke PRUSER (pľuzgier) a
Popoluška stratila ČERVÍČKU na schodoch. 😝

saskah7
18. aug 2010

ahojte, tak tu to naozaj nejako ozilo... myslim, ze je to dost prinosna tema o tych pochybnostiach... a je fakt, ze tym prechadzaju aj biorodicia biodeti, hoci mozno v inych ohladoch, ale tiez to tam vzdy je... je to fajn, ked si to tu mozme takto rozoberat 😉 prajem vsetkym cakatelkam vela trpezlivosti, vitazstvo nad pochybnostami a "porodenie" toho najlepsieho dietatka pre nich... 😉

@natia tebe zmizlo jedno dieta z pasu... 😕
co je s julinkou? zasa dovolenkuje? 😉

saskah7
18. aug 2010

@yukki ta Kika je podarena 😀 😀 😀 len aby buduci princ nebol nejaky kohut, co na schodoch vyzobe cervika 😀 😀 😀

suezana
18. aug 2010

tak to bolo dobréééééé 😀

suezana
18. aug 2010

@vivien2505 a platí to aj o adopcii? asi nie...

suezana
18. aug 2010

@vivien2505 a mohla by si o detičkách trochu napísať: sú to súrodenci? bolo tam viac detičiek, medzi ktorými ste sa rozhodovali? majú aj biele deti, alebo len romske? ak môžeš, ja som zvedavá, hneď by som išla...neviem si ani predstaviť aké to je...krásne 😵 ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre