Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
10. okt 2010

@natia máš pravdu....

dioliana1
10. okt 2010

@bendy25 ja som zrejme už v poradovniku a nové nič...zatial počítam že až pred vianocami najskor začnu núkať...lebo ja mám velmi málo podmienok typu nie... 😀

zuzubabo
10. okt 2010

@5katarina7 - po podaní na súd rozhodnú do 30tich dní 😉

zuzubabo
10. okt 2010

Teším sa na zajtra, konečne zas strávime celé poobedie s našim Palčekom 🙂 🙂 🙂 .
Autosedačka je už namontovaná v aute, zajtra využijeme 🙂 .

lenkove
10. okt 2010

@zuzubabo
na predbezne opatrenie do siedmych 😅 a na riadny sud vytucia konanie bezodkladne, najneskor do troch mesiacov.. o 30 dnoch som nepocula, ale mozno nespravne pocuvam 😕

zuzubabo
10. okt 2010

@lenkove
do siedmych - to by bolo super, zajtra presne zistím 🙂

lenkove
10. okt 2010

@akim a ako bolo na stretnuti? ako to zvladla malicka? a pacilo sa vam? a v piatok pridete? alebo niekto iny na stretko do Ziliny do Navratu 🙂 ? mozu aj ziadatelia 🙂

lenkove
10. okt 2010

@zuzubabo
zisti, ale ja to viem tak, ved aj baby co sa viac vyznaju, ti mozno napisu 🙂

pozeram reportaz o Madarsku, to je hrozne 😔 😔

cicimotinka
10. okt 2010

@zuzubabo My sme dali predbežko, to nám zamietli s odôvodnením, že dieťa má súdom určenú starostlivosť (DD), vraj sa predbežko používa len u detí, ktoré idú z pôrodnice a nemajú súdom určenú starostlivosť. Ak teda máte väčšie dieťatko, spýtaj sa, či sa vám oplatí podávať predbežko, aké majú skúsenosti. My sme to riskli (aj keď nás odhovárali) a nakoniec sme sa zdržali a aj tak sme na súd museli podať žiadosť o zverenie do starostlivosti. Na vytýčenie termínu má súd 100 dní a potom sú ešte dajaké navyše do nadobudnutia právoplatnosti rozsudku. Písala som asi všade, kde sa dalo, cez nadácie po ministerstvá a aj tak to trvalo od 13.2. do 20.5. Držím palce.

5katarina7
10. okt 2010

@bendy25 u nas nič nové,teraz aj my budeme čakať kedy nás zaradia do poradovníka,ináč u nás z mesta neboli na návšteve,asi to je všade iné.

lenkove
10. okt 2010

@cicimotinka
ahoj! to mi je luto, ze vam to tak blbo vyslo ☹ my sme podavali PO 13.1 a 5.2 sme si brali malu domov.. 😔

PO je velmi zavisle od sudu, aspon podla skusenosti tu v teme. Su sudy, co PO nedaju (z dovodu ktory pises) a sudy ktore v pripade zverenia do starostlivosti zvyknu vyhoviet... ak to kuratorka maleho Zuzke odporuca, tak hadam to je v poriadku podla prislusnosti maleho 🤐
a neviem ci som ta u nas v teme videla, tak ta sama za seba vitam.

cicimotinka
10. okt 2010

@lenkove ďakujem za privítanie, nie som tu dlho. My sme mali malého z Dobšinej a my sme z Tn. V Dobšinej nám predbežko doporučovali, že majú dobré skúsenosti, v Tn na úrade nás odhovárali, že v Tn sa to nerobí takto ale riadnou žiadosťou. Tak sme sa rozhodli veriť, že v Dobšinej vedia, čo hovoria a nebolo to tak. Aj keď z DD a kurátor hovorili, že to vyjde, nevyšlo. Proste smola. Ale už sme spolu a je to paráda. 😀

magimary
10. okt 2010

@cicimotinka máš nádhernéééého maličkého!!! 😵 blahoželám a tiež ťa vítam! 😉

k tým termínom-my sme síce nedávali predbežko, ale o malého sme zažiadali 3.3.10 a súd nám vytýčili na 4.10.10...s tým, že právoplatnosť budeme mať asi až ku koncu roka 🙄 😝
no, našťastie-Drobca máme doma..., ale keby nie... 😔 ☹

@zuzubabo , držte sa!!!! a buďte šťastní s vašim Palčekom 😉 😵 a nech je čím skôr pri vás... navždy 😉

lenkove
10. okt 2010

@cicimotinka
ja sa pridavam k Mary, maly je prekrasny 😵 😵 😵

lenkove
10. okt 2010

a idem spinkat... dobru noc

magimary
10. okt 2010

@lenkove ja tiež 😉 .

držme sa zajtra! 😉

cicimotinka
10. okt 2010

@magimary ďakujem za privítanie. Malý je naozaj úžasný a zastavujú nás aj cudzí ľudia na ulici, že je krásny... 😀 Je z neho správny čertík, občas ma privádza do šialenstva. 😀 Boli sme 10 rokov sami dvaja a teraz máme zrazu pri sebe mrňavé torpédo a všetko je hore nohami. Ale je to fajn...nedali by sme ho nikomu. 😠

cicimotinka
10. okt 2010

@lenkove ďakujem

najjulinka
autor
10. okt 2010

my z profi sme odovzdavali 4x - z toho asi 3x na predbežko - 2x do pestu, 1x do NOS 😉 .. jedno pestu na normalne zverenie, nie predbežko, ale vytyčene pojednavanie bolo do mesiaca... takže tak 😉
mary tak vy od podania po sud mate 6mesiacov a 1den, my sme mali 6mesiacov a 7dni 😉 na pravoplatnost sa čakalo takmer 2mesiace, aj ked potom ju dali asi týžden spätne...

najjulinka
autor
10. okt 2010

dobru noc

yukki
11. okt 2010

@cicimotinka vitaj!
Dobré ráno všetkým!

natia
11. okt 2010

My sme dostali PO na 27. deň... 7 dní je v prípade ohrozenia dieťaťa... ak je dieťa v profi, tak je šanca minimálna, tam treba dať ten paragraf 75 písm. a) či ako... to vedia iné baby čo sa týka zákonov...

cairka
11. okt 2010

@zuzubabo , občiansky súdny poriadok, §75 odstavec 5 :
(5) Ak súd rozhoduje o návrhu na nariadenie predbežného opatrenia podľa § 76 ods. 1 písm. b), rozhodne najneskôr do siedmich dní od doručenia návrhu

a §76 ods. 1 písm. b:
(1) Predbežným opatrením môže súd nariadiť účastníkovi najmä, aby
b) odovzdal dieťa do starostlivosti druhého z rodičov alebo do starostlivosti toho, koho označí súd;

preštuduj si celkovo paragrafy 75 a 76, ale toto je gro, ktoré musíš napísať už v názve :
Žiadosť o zverenie dieťaťa do OSOBNEJ starostlivosti podľa paragrafu 75 a 76 odst 1 písm B občianskeho súdneho poriadku

to nie som taká múdra, to mi poradili pred dvoma mesiacmi 😉

saskah7
11. okt 2010

dobre ranko... vitam nove tvare 😉 a tiez vyletnikov, podelte sa veru s obsahom prednasok, aspon co-to 😉
@natia pozeram, ze zmena fotky, no na teba prilis vazna 😀 @zuzubabo tesim sa s vami, ze ste sa tak zamilovali a coskoro budete navzdy "svoji" 😵

cairka
11. okt 2010

pekné "počítaničko" http://www.rodina.cz/clanek7967.htm

dioliana1
11. okt 2010

@cicimotinka je možné podať aj predbežko aj rovno o pestunstvo naraz...akože nie spolu do spisu ale každý osobidne ale v jeden deň...či sa mýlim...

dioliana1
11. okt 2010

Akoby som čítala o N a F....presne takýto prišli z dd...

lenkove
11. okt 2010

@dioliana1
ano, dio, my sme to tak robili, v jeden den, toho 13.1. sme podali na podatelni oba navrhy.. Predbezko sme ziskali, ako som uz pisala a riadny predosvojitelsky bol 5.3. my sme mali rychlovku, ved sme za to aj patricne vdacni 😔

lenkove
11. okt 2010

@dioliana1
ano, dio, my sme to tak robili, v jeden den, toho 13.1. sme podali na podatelni oba navrhy.. Predbezko sme ziskali, ako som uz pisala a riadny predosvojitelsky bol 5.3. my sme mali rychlovku, ved sme za to aj patricne vdacni 😔

cicimotinka
11. okt 2010

@dioliana1 všeličo sa dá, len musia sedieť správni ľudia na správnych miestach...myslím, že keby som začala písať podrobnosti, viacerí by sa čudovali...no ale keď sme malého chceli, všeličo sme "prehltli"...

... u nás bol ten prípad, kedy sa "chlapi" do seba zamilovali 😎 a ja som sa iba viezla 😅 ...ale som s malým spokojná...je náročný, ale náš. 😀 😀 😀

dioliana1
11. okt 2010

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre