Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cicimotinka
11. okt 2010

@cairka malého sme brali ako 10-mesačného od profimatky, kde bol od narodenia, ale 6,7 sú naňho ako vyšité...psychológa si treba tiež zrejme pohľadať, prvá pani doktorka nám "nesadla", druhý pán doktor áno...

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natia
11. okt 2010

@cicimotinka ahoj, tak vy máte malého presne o mesiac dlhšie ako my 🙂 a my sme tiež z TN, tak môžeme dať stretko 😉

natia
11. okt 2010

@vivien2505 podobne 🙂

cicimotinka
11. okt 2010

@natia ahoj Natia, to by bolo fajn, ja nie som pôvodom z Tn a skoro nikoho tu nepoznám...tak sa teším každej novej kamoške... 😉

natia
11. okt 2010

@cicimotinka bez problémov, napíš mi do IP, kde bývate a kedy máš čas 🙂 budem tu asi za hodinku zase...

dioliana1
11. okt 2010

drobci spia ako v oleji....tešia sa na návštevu poobede... 😀

yukki
11. okt 2010

@cicimotinka , neviem, kde ste mali súd, ale mne teda rovno povedali na sociálke, že napríklad do Rožňavy nemá význam podávať predbežné opatrenie, že to neprejde. To mi rovno potom povedala aj sudkyňa. Ani neprešlo, a na malú som od prvej inetrakcie (mala 10 mesiacov) po chvíľu, keď som si ju na základe správoplatnenia rozsudku o zverení do pestúnskej starostlivosti mohla vziať domov (mala takmer 20 mesiacov), čakala 9 mesiacov. 9 mesiacov, to bola polovica jej života. 😒

cerstvy_otecko
11. okt 2010

Ahojte kamaráti,

myslíte si, že je normálne, aby čoskoro polročné dieťa, narodené bez mena a bez priezviska anonymným pôrodom, ešte nemalo vyhlásenú osvojiteľnosť, ba dokonca nebol vytýčený ani termín pojednávania, ak bol návrh podaný v apríli ?

To je totiž náš prípad a neviem s tým nič robiť, najprv sa vec posúvala na iný súd v inom kraji, potom vraj mali prázdniny, a potom je pridelená sudkyňa zaneprázdnená, máme čakať, čakať a čakať.

Má niekto nejaký nápad, čo podniknúť, aby sa malá dostala k osvojiteľnosti ešte pred prvými narodeninami ?
Druhá otázka: Do 9 - mesačnej predosvojiteľskej starostlivosti sa podľa vás počíta aj tento čas čo sa už o malú staráme ( máme ju doma od narodenia, od apríla ) alebo až odo dňa vynesenia rozsudku o predosvojiteľskej ? Lebo aj na toto poznám už oba opačné názory súdov ( ževraj je v zákone o rodine spomenutá 9 - mesačná starostlivosť a nie 9 - mesačná predosvojiteľská starostlivosť ).

Tretia otázka: Môžem podať návrh na predosvojiteľskú skôr, ako je malej vyhlásená osvojiteľnosť, aby som potom na konanie o predosvojiteľskej nečakal ďaľší rok ?

Viem, blbé otázky na to, že už máme jedno dieťa adoptované, ale pri synovi sme sa s takýmito problémami vôbec nestretli.

cairka
11. okt 2010

@cerstvy_otecko , vám sa to stále nepohlo? tak toto je sila,. poradiť neviem... 😒 ja začínam byť netrpezlivá, že 2 mesiace prešli a termín súdu nikde, ale taj zjavne ešte sa môžem hodiť do pohodového módu...

marketka1
11. okt 2010

Ahoj @cerstvy_otecko a vitaj medzi nami 😉
O osvojiteľnosti rozhodne súd rozsudkom bez zbytočného odkladu, najneskôr do troch mesiacov odo dňa začatia konania. Túto lehotu možno predĺžiť najviac o tri mesiace, ak rozhodnutiu súdu bránia vážne dôvody a objektívne príčiny.

O osvojení rozhodne súd bez zbytočného odkladu, najneskôr do jedného roka od podania návrhu na osvojenie. Konanie možno predĺžiť, len ak z objektívnych príčin nemožno vykonať dôkazy.

9mes. doba:,- prebehne súdne pojednávanie, ktorým vám dieťa zveria do 9 mesačnej predosvojiteľskej starostlivosti. Po uplynutí tejto predosvojiteľskej starostlivosti, počas ktorej už máte dieťa doma, bude súdne pojednávanie o osvojení. Obdobie kým nie je pojednávanie do predosvojiteľskej (a samozrejme musí byť aj právoplatné rozhodnutie)sa neráta.

cerstvy_otecko
11. okt 2010

Nie cairka, nič sa stále nezmenilo.
Najvyššie kam som sa dovolal je k nejakému vyššiemu súdnemu úradníkovi predmetnej sudkyne ktorá to má pridelené, ktorá mi stále tvrdí že sudkyňa má spis u seba ale má veľa práce a máme čakať.
Len by som chcel vedieť, či majú vobec nejakú lehotu na takto dôležité konanie alebo malá môže byť bez osvojiteľnosti aj rok......
Opakujem, naša maličká je z ANONYMNÉHO pôrodu ktorý bol v apríli 2010 !

cerstvy_otecko
11. okt 2010

@marketka1
Ahoj Marketka,
ďakujem za privitanie ....

Problem je že nam sa konanie stále nezačalo ... napriek tomu že bol návrh podaný koncom apríla 2010 ☹

Môžem podať návrh na predosvojiteľskú aj keď ešte nebolo pojednávanie o osvojiteľnosti - kôli tomu, že na pojednávanie o predosvojiteľskej budeme asi daľšieho pol roka čakať ?

marketka1
11. okt 2010

@cerstvy_otecko o osvojiteľnosti má súd rozhodnúť do max. 6 mes. od podania návrhu na osvojjiteľnosť

marketka1
11. okt 2010

ešte majú čas do konca októbra ak dobre počítam takže sú v lehote (ako aj mne bolo povedané čakajte ste v lehote tak čakáme)

cerstvy_otecko
11. okt 2010

@marketka1
Tak to som veľmi zvedavý, či to do konca mesiaca stihnú.
Ďakujem za radu, dám vedieť keď bude niečo nové.

dioliana1
11. okt 2010

@cerstvy_otecko vitaj...skúšal si Návrat alebo Úsmev či dačo neporadia aby sa to pohlo?

cerstvy_otecko
11. okt 2010

@dioliana1 Dakujem za privitanie, pravdupovediac neskuúšal, a ani nemám predstavu, ako by mi mohli pomôcť aby si konečne pridelená sudkyňa začala všímať aj náš spis....

natia
11. okt 2010

Pravdupovedia ani ja nemám predstavu, ako by v tom subjekty mohli pomôcť ... my čakáme na vytýčenie pojednávania od mája...

cerstvy_otecko
11. okt 2010

@natia : Akého pojednávania ? Osvojiteľnosť ?

natia
11. okt 2010

@cerstvy_otecko pestúnstvo

cicimotinka
11. okt 2010

@yukki Mali sme súd v Rožňave, lenže nám nikto nepovedal, že si môžeme dať pestúnsku. Máme si dať predbežko, alebo žiadosť o predosvojiteľskú starostlivosť. V Dobšinej nám doporučovali predbežko, v Tn predosvojiteľskú. No vyberme si - my obyčajní, zákonov neznalí ľudia, najmä keď malý bol tak ďaleko...Verili sme, že v Dobšinej budú skôr vedieť, čo hovoria, keďže na súd do Rožňavy chodia pomerne často...a ejha...Tn vyhral 1:0 a my sme čakali o cca mesiac dlhšie. Boli to nekonečné dni, ja som skončila na PN po úraze a nemohli sme ísť ani za malým na návštevu.

akim
11. okt 2010

@lenkove , ahoj 🙂 , s pobytom sme boli velmi spokojni, vela sme sa naucili, uz len skusat v praxi... mala bola dobrucka, celkom sme to zvladli v pohode, isli by sme hned aj na dalsi pobyt 😀 . V piatok ideme, ale o hodinu skor mame tam dohodnute jedno stretko a neviem, ci sa zdrzime az do 17.00. Ale v novembri a decembri by som chcela urcite ist, lebo budu temy, ktore ma zaujimaju. Ty sa chystas? A tusim som citala, ze ste sa rozhodli pre dalsie dietatko? 😉
@vivien2505 , aj my 🙂 🙂 🙂
@cerstvy_otecko , @marketka1 ,my mame dcerku na predbez. a nedavno sme mali sud na predosv. Sudca nam povedal, ze do 9-mes. doby sa nam rata cas od pravoplatnosti predbezneho. Este som sa ho to raz spytala, ci som dobre pochopila, ale potvrdil mi to 🙂
@cairka , poslem neskor, ked deti zaspia 🙂

bendy25
11. okt 2010

Pekny vecer! @dioliana1 - ako dopadlo stretko? Som na vas vkuse myslela. Skoda, ze som nemohla dojst ☹
@zuzubabo - cakala som telefonat, ale nic ☹ Predpokladam ale ze ste mali nadherny dník 😵 😵 😵 Zajtra napis ... uz sa tesime.

bendy25
11. okt 2010

Rozhodnutie nam zatial neprislo. To cakanie je hrúza...

lenkove
11. okt 2010

@akim
Nuž ja by som v piatok chcela ísť, ak ma opäť manžel pustí, asi bez malej opäť.. Máme teraz také mamičkovské obdobie, nemôžem ani na WC či do sprchy, stále len "mami mami" ani tatík nestačí 🙂 tak si to užívam 🙂 Ak sa niekto čuduje, tak poviem, že malá sa správa ako 9 mesačné dieťa, že je to pre ne typické 😉 práve začíname deviaty mesiac, čo je u nás 🙂
a áno, ideme si dať žiadosť na druhé mimi.. Rozum hovorí nie, ale čosi za ním (intuícia?) a hlavne manžel, že ÁNO! tak teda áno 🙂 A som rada, že ste to dobre zvládli, myslela som najmä na maličkú 🙂 Veľký brat bol určite rád, keď tam mal kočku 😀 😀

@cicimotinka
na nás sedelo to chodenie s inými, ale už nie 🙂 to sa poddá, ozaj 🙂

dioliana1
11. okt 2010

@bendy25 i ja na tba myslela, lulu prišla trocha neskor, dobre sme pokecali...bolo to fajn...snad sa stretneme niekedy aj viaceré...mohla by si prípadne aj v Prešove, aby sme si to tam dohodli?-stretko myslím...zuzu sa mi tiež neozvala, asi boli dobre zamestnaný drobcom 😀 😉 ...

lulucertik
11. okt 2010

dioliana1 - ďakujem za krásne strávené popoludnie, detičky su úúúžasnééé 😵 😵 😵
len škoda že sme nemohli prísť skôr 😒

dioliana1
11. okt 2010

@lulucertik nevadí...nabudúce sa pokusime inak to urobiť... 😉 🙂

lulucertik
11. okt 2010

Máme doma dilemu , ale neviem ako to tu napísať
manžel z prvého nevydareného vzťahu má dieťa má už 14 rokov nikdy sa nestretávali matka si to nepriala a keď sa tam aj náhodou objavil stále sa mu vyhrážali smrťou a v piatok sme si prebrali poštu kde stálo že je nariadená ústavná starostlivosť a nariadenie predbežného opatrenia, neviem prečo ho úrad nekontaktoval keď tam v rodine vznikal nejaký problém aby sa dal riešiť zavčasu jeho adresu majú a už v piatok zobrali všetké detičky, ktoré ma ona a dali ich do DD v Dobšinej G, L, J, P ,akurát S im zdrhol , no a to čo nám dnes kurátorka vravela tak som bola v šoku, je tam všetko zanedbané, manžel si len chytal hlavu a krútil, že čo sa to z nej stalo a ako dopadli detičky hlavne jeho dieťa, vravela že S je veľmi problémové dieťa a máme si do stredy rozmyslieť či ho chceme domov , alebo sa to bude riešiť cez DD, no ja vôbec neviem čo je lepšie , keby ste boli tak dobré a poradili nám, ako si máme k nemu nájsť cestu a hlavne môj je z toho miestami mimo a nevníma, tešil sa že k nám prídu dvojičky do pestu a teraz keď odmietne či to potom nebude mne na škodu a keď ho zoberie , čo z časti aj chce či ho vôbec bude brať za otca atď..... no je toho dosť...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre