Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
21. nov 2010

@najjulinka šikovné ste, baby! 😅 a to už na Vianoce? 😨 😅 vydržia vám dovtedy? 😅

inak, mužík bol ten jogurt vrátiť do Tesca a povedali mu (aj nejakých "najvyšších" si tam zavolali), že oni o žiadnych Rajo-problémoch nepočuli, že oni to takto nemôžu zobrať...ešte tam ten jogurt aj otvorili a keďže nebol plesnivý, tak to zakončili tým, že keby tam aspoň tá pleseň bola, že by vtedy vrátili peniaze automaticky, lebo to tak robievajú bežne, ale že takto-nie.
tak odišiel, povedal, že za 30 centov nemalo význam sa tam s nimi doťahovať 😝 čo je samozrejme pravda, ale mne išlo o princíp a nie o tých 10 korún 😠 😖 🙄 ,
no, ale aby ste aspoň vedeli, že to nefunguje tak, ako je v linku uvedené 😉

najjulinka
autor
21. nov 2010

@magimary ak vydržia do buducej nedele na oslavu, tak budeme radi 😀 😀 😀 😉 😝 😅 🤐

magimary
21. nov 2010

@najjulinka jááááj, no tak to áno 😀
som sa zľakla, že u vás je taký malý "odber" 😀 😀 😀
lebo u nás by teraz určite ešte neostali do Vianoc 😅

najjulinka
autor
21. nov 2010

@magimary len 3 plechy vyšli,a le ono ani viac plechov nemám, tak je to taka akurát dávka... 😉 to som robila prvýkrát linecke, lebo linecke piecť bez detskej pomoci nemá zmysel... ja si ako decko pamatam, že ked sme piekli, tak mamka nam normalne vždy spravila jeden kolačik extra pre každeho podla želania.. môžte 3x hadať aký koláčik som si želala ja 😉 moj brat asi vačšinou autičko, možno občas vlačik..... ale tipujte moj kolačik 😉 😀

mexx
21. nov 2010

Ja tipujem babo alebo kocik. 😀 Alebo igracika. 😀

magimary
21. nov 2010

@najjulinka babatko 😅
ja som si vždy želala babatko (ale aj v šiškách, nielen z lineckých 😀 )...
ja som bola "postihnutá" od malinka 😀

najjulinka
autor
21. nov 2010

Tak som postihnuta rovnako mary.. babatko bolo najviac in.. v perinke.. asi s dudlom....
naživo som sa dočkala neperinkových a väčšinou aj nedudlových 😀 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (a aj viac prepečených väčšinou) 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
21. nov 2010

No baby priznavam, že tí panačikovia čo som dnes robila, tak su prepečenejší než tí reálni panačikovia doma pobehujuci 🤐 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
21. nov 2010

@najjulinka juli, to aby tí pečení zapadli! 😅 😀

juli, ja keď som bola malá som mala divné záľuby (dnes, keby to videli policajti, tak by ma možno aj zatkli za istú úchylku), ostatní si lepili do takých veľkých zošitov s tvrdými doskami spevákov, hercov a všelijaké "stars" a ja som mala v zošitoch polepené bábätká 😨 🤐 😅 😀 😵
ale koooooľko veľa!!! a vtedy zohnať obrázok bábätka nebolo vôbec jednoduché, nebolo to tak, ako teraz 😅
skrátka, postih... 😀 😅

najjulinka
autor
21. nov 2010

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/2013... - najlepšie formičky 🤐 😀 😀 😀 a piše tam, že tácka ma vrstvu proti pripaleniu - mam to chapať, že to možem v tom piecť???????? takže aj myčku by to mohlo zniesť 😅

macocha
21. nov 2010

@najjulinka ... oceľ a vrstva proti pripáleniu... hmm, vyzerá to ozaj aj do pece. Viac by mi robil starosti ten akrylový lak, ale píšu, že schválené pre kontakt s potravinami. 🙂

Aj keď na druhej strane - nie je to trochu nadbytočné? Plech aj formičky kľudne môžeš použiť aj "normálne" (´=nehračkárske) a asi za nižšiu cenu. Valček my doma máme, ale aj na trhu by sa dal zohnať detský rozmer...

najjulinka
autor
21. nov 2010

@macocha my to máme... Lucka to dnes silou mocou aj piecť na tom kcela,ale to teda ee.. .ale čitam, že povrch proti pripaleniu, tak či to mam risknuť 😀

najjulinka
autor
21. nov 2010

no ale ked už pišeš, že formičky akože normlane, tak ja by som aj take iste dokupila.. sa mi pačia.. celkom fajn sa s nimi vykrajuje a su obojstranné.... lebo to čo mam doma či kovove alebo plastove su jednostranne.... a tieto sa mi pačia.. schmatnem akokolvek ja či deti a ide sa... len kde take zohnať...

najjulinka
autor
22. nov 2010

Dobru noc . . . . . . . . . . .

macocha
22. nov 2010

Tak obojstranné neviem kde, to je fakt. Ale my máme aspoň 50 rôznych obyčkových vykrajovačiek a D. v pohode používa aj opačnou stranou 😀 . Ale veď raz sa to naučí, už je dosť veľká. 😉

najjulinka
autor
22. nov 2010

mne sa to pačilo, že je to obojstranne... 😅 aj ked pri týchto troch je to jedno lebo su sumerne.. ale mame take všelijake a nie su obojstranen a nie su sumerne.. a na zlepovanie o ničom.. akože da sa.. ale nepriliehaju tka pekne k sebe, ked vlastne 2 na seba rovnake postavima nie spodkom zlepim..... klasicke kovove bez ručky sa ete daju použiť obojstranne aj e dto nie je take ako to. .ale umelohmotne a kovove s ručkou to je proste smola........... to obojstranne nepoužijem.....

najjulinka
autor
22. nov 2010

dobrúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú

lenkove
23. nov 2010

ahojte
dobre ranko, pekny den 😀

Baby babatkarky, jednu taku postihnutu ako vy mam doma 😀 ked si kreslime musim kreslit iba jednu vec: babo v perinke a nesmiem zabudnut na "ceppppce{k}" 😀 v casopisoch hlada iba fotky baba, ked je mrzuta upokoji ju fotka maleho baba (vdaka za Facebook!) a k tomu sa prikladne stara o svojich 6 babo-deti 😀 iba co vzdy hole chodia.. no.. 😉

najjulinka
autor
23. nov 2010

Dobru noc. . .

najjulinka
autor
24. nov 2010

Trošku sme zas piekli

suezana
24. nov 2010

krásne, mňam 😵

najjulinka
autor
24. nov 2010

Dnes to boli autíčka, karty, kolieska, hviezdičky... minule panačikovia, srdiečka, hviezdičky, macikovia... 😀 😀 😀

luxel
25. nov 2010

@najjulinka To je lineceské cesto?

najjulinka
autor
25. nov 2010

Ano, je to linecké cesto.

kanhwa
26. nov 2010

Baby ahojte, davam aj sem otazku, ktoru som uz dala do temy Adopcia.
vcera davali vecer v spravach, ze vraj pri osvojeni su biologickej matke poskytnute mena a bydlisko adoptivnych rodicov???! To je akoze fakt pravda? Myslela som najprv, ze ide o pripady pestunskej starostlivost, ked zrejme je umozneny a mozno aj podporovany kontakt s biologickymi rodicmi. ale pri osvojeni? to sa mi zda nejake cudne.
Povedzme ze si osvojime novorodenca, ktoreho sa biologicka matka vzdala: my dostaneme len nejake zakladne udaje o matke resp. zdravotnu anamnezu a ona dostane nase mena a adresu?
Napiste prosim, ak viete, ako to je.

najjulinka
autor
26. nov 2010

@kanhwa včerajšia sprava bola maximalne dopletena.. u nas iné ako anonymné adopcie neexistuju.. tam povedali, že u nas neexistuju anonymne adopcie..... je fakt, že dakedy to uradničky alebo sudca dopletie a stane sa to čo sa stalo tam , ale je to chyba, nie je to tak v zakonne........

kanhwa
26. nov 2010

@najjulinka diki, ved som si hned myslela, ze to musi byt nejaka hovadina 😠 😠 😠
inak - kolaciky krasne boli 🙂 🙂 🙂

najjulinka
autor
26. nov 2010

dobrú noc.

macocha
27. nov 2010

Tak a máme prvý sneh! Dobré ráno 😵

@kanhwa aj ja som pozerala tie správy a presne som si povedala, že akurát tak odradia všetkých, čo o adopcii uvažujú. Aj keď teda tá ado-matka, čo tam rozprávala, zrejme mala smolu, že u nich to niekto poooooooriadne pobabral 🙄 🤐 , ale tak to mali aj uviesť, nie sa tváriť, že je to tak vždy...

najjulinka
autor
27. nov 2010

Nasnežené, odvolené. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre