Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
18. dec 2010

Nika ma zuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuub

zuzkanka117
18. dec 2010

@natia ja som sa na to pýtala sociálnej z ÚPSVaRu v Spišskej a tá mi povedala, že to mám povedať sociálnej z DeD, kde bola Veri

.. no a ešte - videli sme, zažili sme, už neprídeme 🙂

yukki
18. dec 2010

@najjulinka blahoželáme.
A baby...viete Vy, či sa u dievčatka z toho príbehu (Natia) neukázali nejaké ťažko zvládnuteľné psychické ochorenia...či sa nestalo nezvládateľným...či s ním ešte dokázali "spolužiť" bez rizika straty vlastného zdravia, rozpadu rodiny...jediná informácia je že "cigánočka nezapasovala do rodiny..narodilo sa biodieťa...." áno, asi to čo sa stalo je odsúdeniahodné, ale nikto z nás nepozná presne pozadie, nikto z nás tam nie je v tej rodine....je to nesmierne smutné, ale neodsudzovala by som to takto z fleku.
Hlavne si z toho nevydedukujte že sa idem zbaviť niektorého dieťaťa.... 😝

zuzkanka117
18. dec 2010

@cairka 😵 😵 😵 spolu s krtkom blahoželáme k narodeninám !!! 🙂

cairka
18. dec 2010

@zuzkanka117 , zuzi, ďakujem 😵

natia
18. dec 2010

@yukki viem len toľko, že chodievali pravidelne na klub a že to bolo hyperaktívne dieťa, ale veľmi milá a chutná...jasné, ťažko to takto, keď nevieme súvislosti, ale mňa zarazilo len to, že z adopcie ju vrátili...som ani nevedela, že sa to dá... a ešte viem, že oni ju hrozne chceli, vybrali si ju sami, nebola im ponúknutá, mala cca 2 roky, keď ju brali a že dlho, dlho za ňou dochádzali na východ a že o inom dieťati ani počuť nechceli... tak mi to je celé nejaké záhadné...

@zuzkanka117 ok, veď ako všetko ani kluby nie sú pre každého... my určite prídeme, pre nás je nesmierne cenný kontakt s ostatnými rodinami...včera bol taký zvláštny rozháraný celý klub, ale inokedy je to hlavne o výmene skúseností... nám sa tam páči 🙂

yukki
18. dec 2010

@natia to som ani ja nevedela, že sa to dá...prvýkrát to od teba počujem....práve že nik z nás nie je v ich koži tak nám to ťažko objektívne posúdiť, že....

akim
18. dec 2010

@natia ,@yukki ,ja si myslim, ak mala bola uz osvojena, ze to musia vybavovat, ako keby svoje dieta davali do dd.
ved uz je ich...

yukki
18. dec 2010

@akim možno mali absolvovaný len predosvojiteľský....a od toho súdu až do riadneho (najmenej 9 mesiacov ale najviac? najviac sa neudáva....) je dieťa akoby "v záručnej lehote".....

lenkove
18. dec 2010

@cairka ano, vsetko naj! od rana som ti sla pisat sms a nakoniec koncim konom 🙂 Nech si zdrava, stastna a nech ti devuchy tvoje robia stale iba radost! 🙂

lenkove
18. dec 2010

k lehotam, tak ako @yukki pise plus rok po osvojitelskom sa osvojenie da zrusit....

natia
18. dec 2010

@yukki oni ju mali 2 alebo 3 roky ... a áno, musia doživotne na ňu platiť akoby bola biologická... ja to nesúdim ani nehodnotím, len som proste chcela napísať, že aj také veci sa dejú... nič viac...

yukki
18. dec 2010

hej, je to zaujímavé a je dobre že o takých veciach vieme... @natia ...asi sme o takom ani jedna predtým nepočuli, ja som rada, že si to napísala, a ako fakt-proste toto sa stalo.

suezana
18. dec 2010

Cairka má narodeniny? Všetko najlepšie 🙂

cairka
18. dec 2010

cairka ďakuje 😵

natia
18. dec 2010

@cairka jéj, tak aj natia gratuluje 😉

cairka
18. dec 2010

@natia , 😉 😀

lenkove
18. dec 2010

@yukki to mas pravdu nic o motivacii nevieme, ale niekedy sa neda sudit pozadie cinu 😕 alebo ja som teraz akosi citlivo aj z inych kauz nastavena 😒 malemu drobcovi kazdopadne vela stastia a navrat do DD mi pride ako ozaj krajne, krajne, krajne riesenie... verim schopnost ist za ten kraj existuje v co najmenej ludoch 😔

dioliana1
18. dec 2010

@natia dieťa do roka je nezrušitelná adpocia, od roka zrušitelná, niekde som to čítala... 😒

lenkove
18. dec 2010

a tak vazne tu debatujeme, pridam vam par fotiek z nasich priprav 😉

marketka1
18. dec 2010

Ahojte prajem pekný večer 🙂
@cairka prajem všetko najlepšie k narodeninám taktiež veve k srdiečkovým 😵 😉
@dioliana1 som rada že sme sa spoznali aj keď sme toho veľa nenarozprávali 😉 som Vás tak na rýchlo preletela no chúďa to dieťa musí mať z toho riadny chaos prečo ju poslali do DD. ☹ 😔
@lenkove ako palec? a ten ananás si už aspoň zjedla? krásne prípravy.

lenkove
18. dec 2010

no a pritom som tu fotku obracala, vrrr 😠

dioliana1
18. dec 2010

@marketka1 no nebolo kedy, ja nestihla ani s lulu, len pár slov s Juliou a inak ma velmi zaujali tí ukrajinci... 🙂

dioliana1
18. dec 2010

@lenkove paráda, takže pečiete vo velkom 😀 😀 😀

magimary
18. dec 2010

aj my pečieme...
teda, ja už som na dnes pred chvíľou skončila 😅
a moji "chlapi" už dávnejšie 😅

a tiež prajem všetkým pripravujúcim (sa) krásne vyvrcholenie všetkých príprav a ešte krajšie prežitie nádherných vianočných Darov... 😉 😵

lenkove
19. dec 2010

@magimary
chlapi su uuuzasni!!! a ako im to ide! 🙂 sikovnici 🙂 a ako narastli, to je neuveritelne...

5katarina7
19. dec 2010

@lenkove,@magimary máte šikovných pomocníkov 🙂

magimary
19. dec 2010

@5katarina7 ďakujeme 🙂

lulucertik
19. dec 2010

@magimary krásne prípravy šikovníčkovia
@najjulinka gratulujem k zúbku
@dioliana1 nabudúce pokecáme keď dôjdeš, len nech sú zdravučký drobcovia

natia
20. dec 2010

@lulucertik vy už máte tiež dieťatko? či kto je chrústik? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre