Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
3. jan 2011

Ahojte!
krasny Novy rok vsetkym 🙂 Nech sa nam dobre naziva v nasich rodinkach, nech su nase deticky s nami stastne a nech sme vsetci zdravi!!! 🙂

Mamyy adopky, mam jednu otazku: ak ste uz niektora krstili svoje dieta, tiez od vas chceli povodny rodny list? 😕 vediet tuto informaciu, tak necakam do konecneho sudu 😅 a davam krstit 10 mesacnu slecnu a nemusim teraz riesit 20 mesacny hurikan 😨

lenkove
3. jan 2011

pomoc! a uz sa to neda zmazat 🤐 🤐 🤐

akim
3. jan 2011

@lenkove , ahoj 🙂naco im je povodny rodny list?od nas ho nikto nepytal. a ak by to rozumne nezdovodnili, ani by som im ho nedala. ved uz je neplatny.

najjulinka
autor
3. jan 2011

@lenkove asi sa vyprdnite na ten kostol a zajdite do ineho......... 😠 😝

maznacik007
3. jan 2011

Ku krstu nedavas stary neplatny rodny list a je protizakonne ho ziadat... po spravnosti sa ten neplatny RL nesmie pouzivat

my sme pestuni a ku krstu sme dolozili RL ale do knihy krstu sme ako rodicia uvedeni my so suhlasom biomatky a nebol problem....

lenkove
3. jan 2011

zdovodnili to tym, ze sa tak ma predist sobasu s pokrvnym pribuznym 🤐 akoby sme my Ikoko nesli povedat kto je.. Ale vesat to tetam na fare na nos 😝 Tiez mi to bolo paradne divne, dakujem vam za informacie...

najjulinka
autor
3. jan 2011

@lenkove ako tým predídu sobašu s pokrvným pribuznym???????? to mi je teda novinka...... to je uplne na hlavu. .tety su na fare zvedave... 😠 😝

mexx
3. jan 2011

Kedze k cirkevnemu sobasu treba dolozit krstny list, v ktorom su zapisane udaje z rodneho listu, tak sa da zistit pokrvne pribuzenstvo medzi ziadatelmi o sobas...ale len v pripade, ze by sa nasiel nejaky uplne priamy pribuzny, aby to vedeli zistit z tych udajov na rodnom liste.

maznacik007
3. jan 2011

to je hlupost ako uz len zistia ci ide o pokrvnych pribuznych a v akom pribuzenskom rade... 😀 Ja som dost otvoreny typ co sa tyka identity ale toto je fakt taka intimna vec v ramci vasej rodiny ze by som v ziadnom pripade taky RL nedavala na faru... / ako tety to mozu aj neumyselne rozniest atd.../ ako zistia ci ide o surodencov bratrancov a pod... ved casto nie su otcovia uvedeny, uvadza sa len matka a otec / nie stary rodicia mozno na priameho brata by prisli ale inak neni sanca... a ani zakonny narok na taketo info... pre nich./

ty ako osvojitel mas napr. pravo na novu zdravotnu kartu dietata.... standatne sa to robi tak ze sa prepise ta kosielka / tak volaju ten obal kde su udaje/ a zaciernia sa mena ak su aj vo vnutri na tych papieroch... resp. sa to prekopiruje bez mien. niekde robia vypis po dobu nez je dieta osvojene a daju len novu tu kosielku ale je na to narok a pravo...

lenkove
3. jan 2011

@mexx
no to znamena otec uvedeny v rodnom liste, ktory uuuppssss, nie je jej biologickym otcom, ale len manzelom jej matky...
ja chapem poziadavky, aj kanonicky.. Len mi ta ludska rovina za tym akosi vyrazne pokrivkava...

lenkove
3. jan 2011

@maznacik007
dakujem za pochopenie.. aj ja som velmi otvorena co sa identity tyka, ale su veci, ktore nechcem ja vyvesovat do sveta 🤐

lenkove
3. jan 2011

a sudiac podla odpovedi, nasa farnost je ... vynimocna... 😔 som z toho vykolajena, lebo (a napriek tomu) ved viete.. ja nemam vieru len na papieri 😕

maznacik007
3. jan 2011

@lenkove ja ti z vlastnej skusenosti hovorim v ziadnom pripade.... ja som sa narodila ako dieta slobodnej matky s tym ze mama si mojho otca /biologickeho / zobrala cca 5 mesiacov po mojom narodeni... ale krstili ma skor / ked som este nemala mesiac / rodicia sa brali v kostole.
a vzdy ked som potrebovala krstny list / prijimanie birmovka, krsty deti a krstnych deti, svadba/ som dostala krstny list kde som mala uvedene ze som nemanzelka a vzdy mi to pani co riesila v kostole tieto uradne zaznamy vytkla a pytala sa na to.

pories to tak aby tvoja mala nemala taketo neprijemne skusenosti kedykolvek bude krstny list potrebovat. 😉

maznacik007
3. jan 2011

nie nemanzelka ale nemanzelske dieta

lenkove
3. jan 2011

@maznacik007 🤐 🤐 ani si neviem predstavit zakazdym 😔 to mat na tanieri 😔
uuups,to ma len utvdzuje v tom, ze tu asi krstit nebudeme... 😔

najjulinka
autor
3. jan 2011

@lenkove a navyše su rodne listy aj take, že otec "neuvedený" a matka "neuvedená" .. na frasa im...... to už ako zistia, že koho to decko biologicky je z toho???? 😝 😝 😝 😝 😝 😝 proste povodný RL nepusť z ruky, neukazuj............... to je vec Ikoko.. to je jej sukromie... 😉

cicimotinka
3. jan 2011

@lenkove Ahoj, my sme krstili, pošlem Ti IP

lenkove
3. jan 2011

@cicimotinka
dakujem 😵
@najjulinka
😵 veru, dadu (teda dakujem, ked sme uz pri Ikoko 😀 😀 tak hovorime po ikokovsky 😀 )

marketka1
3. jan 2011

@lenkove ja som krstila Maťa a tiež ho nechceli pokrstiť je to síce len pestu. dieťa ale krútili sa kolo toho že nie. Tak ma pani na fare vytočila že som jej povedala že iná viera mladú ovečku príjme s otvorenou náručou. A v tom momente sa nejaký spôsob krstu našiel. Má tam svojich bio rodičov, nás má v krstnom liste uvedených ako krstných a moja sestra so švagrom sú uvedený ako krstný svedkovia.
Túto vetu som na pani použila už 2x (a funguje), ked nechceli umožniť sestre sobáš v kostole švagor pohan jak repa vraj ho sestra sobášom nemôže prinútiť vstúpiť len tak do našej viery nepokrstili ho, nemá 1sv. ani birmovku Ale v kostole ho napriek všetkému zosobášili ako zmiešané manželstvo a teraz chodí na náuky aby ho mohli konečne pokrstiť atď:
v žiadnom prípade nedávaj pôvodný RL daj ju pokrstiť v inom meste.

najjulinka
autor
3. jan 2011

oni nelubia sobašiť katolika a nekatolika, lebo fara ma viac papierovačiek............ 😠 to je cele... proste dať sa da, ale..... leniví su ako vši na farach.... 😝 radšej nech atteista sa hra na veriacehoa to je lepšie.. oklamať, aby oni nemali papierovačky............... 😠

maznacik007
3. jan 2011

nuz u nas v rodine sa krstilo babetko anonymny porod malo presne 2 mesiace a pokrstili ho pod menom osvojitelov mali predbezne opatrenie o zvereni a bez problemov.... krstil ho knaz ktory sa roky venuje ludom bez domova.... rodinny priatel... je to naozaj najma o ludoch..

juli je to naozaj o knazoch a o ludoch co tam pracuju.... ja mam zazitky z oboch spektier .... aj z pozitivneho aj z negativneho...

juliap
3. jan 2011

akoze aj z povodneho RL je im to na ... tie mena rodicov, mam znamu, ktora sa vidavala v kostole, tiez dokladali aj RL aj krsne listiny a vselijake somariny a az na svadbe, ked sa stretla cela rozvetvena rodina, tak nejaka pratetka zrazu, ze prepana, ved oni su bratranec a sesternica z laveho kolena, ich prastare matere boli sestry, len o tom nevedeli, ze su rodina, jeho strana sa pred 50 rokmi prestahovala a nestretavali sa ... takze fakt cudna poziadavka od knaza

najjulinka
autor
3. jan 2011

jááj baby dnes sa tu také važne veci riešia, že som zabudla napisať, že Biki a Patik sa nam vycikali do nočnika... nepytali sa,a le tak občas posadim. .a zadarilo sa.. minule linde adnes týmto dvom,a by mali vyrovanen skore 😀 😀 😀

lenkove
3. jan 2011

@najjulinka
blahozelam deculkam! nasa Ikoko sa vycika vzdy, ked mi laskavo dovoli usadit ju na nieco na com moze cikat..a dnes sa mi vytrhla pri prebalovani a vycikala sa na gauc 🤐 🤐 takze aj my mame novinku! prvu ciku mimo miesta urcenia 😀 😀

dioliana1
3. jan 2011

Malá je cez deň bez plienky, len na spanie dávam... 🙂

magimary
3. jan 2011

@lenkove leni, až teraz čítam vaša patálie a ja som mala presne opačnú skúsenosť,
a to i napriek tomu, že ide len o pestúnčeka 😉
dokonca som nedávala na faru ŽIADEN (!) rodný list,
a do kolónky matka som vypísala údaje o biomame, otec je neuvedení,
do kolónky krstní rodičia sme boli zapísaní my,
úplne bez rečí a bez akýchkoľvek problémov 😉

ale nevešaj hlavu, iba "tetám" na fare povedz, že "starý" rodný list je už neplatné tlačivo a ty ho nesmieš/nechceš ako také používať 🙂

magimary
3. jan 2011

sorry, neuvedený 😝 😅

najjulinka
autor
3. jan 2011

ahoj @magimary 😉

magimary
3. jan 2011

@najjulinka ahoj 😅 práve som dokončila Fotoknihu pre Macíka k 1.roku... 😵 😵 😵
tak mi bolo pri tých fotkách ale akosi ťažko... 😔 😢 😔
niektoré som musela silne obchádzať a i tak ma dostali... 😔
ale fotokniha sa podarila 😵
je úžasná a už sa teším, ako si ju budú noví rodičia ( ☹ 😔 😕 ) listovať...
obraciala som sa tam v nej aj na nich slovami Macíka, teda jeho "príhovormi",
tak snáď ozaj nájdu adresáta... 😔
toho správneho.

najjulinka
autor
3. jan 2011

vmagimary vidiš ja sa kcem pustiť do Nikinej... Bikinej.. manžel už vyberal fotky Linde........ Patika potom ešte zmaknuť.. teraz mam kupon do konca januára do DM na fotoknihu,a le asi prepadne.. ja už to vidim... 😔 😅 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre