Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
4. feb 2011

@lenkove gratulááácie! K srdiečkovinám! 🙂

5katarina7
4. feb 2011

@lenkove aj ja vám gratulujem 🙂 🙂 🙂

lulucertik
5. feb 2011

@lenkove gratulujéém 😵 a všetko dobrééé

ralanka
5. feb 2011

@lenkove gratulujeme 😵 😵 😵 škoda že tu neni smajlo posielajúci pusu 😵

eva1979
6. feb 2011

Ahojte, neviete o niekom, kto je tu z okresu Nove mesto n. vah.?

@lenkove aj my gratulujeme (aj ked sa ešte tak nepozname 🙂 )

macocha
6. feb 2011

ahoj @eva1979 ani my sa nepoznáme 😉 si tu nová? Chystáš sa na prijatie dieťatka?

eva1979
6. feb 2011

@macocha ahoj, ano som tu nová. písala som do tej druhej témy 🙂 no, rozmýšľame o osvojení, teda ja som už rozhodnutá, tak zisťujem čo a ako. 🙂

macocha
6. feb 2011

Tak veľa šťastia 🙂 z Nového mesta n. V. si nespomínam, či tu niekoho máme 😅

eva1979
6. feb 2011

Ďakujem. 🙂

lenkove
7. feb 2011

Baby, dakujeme vam 🙂 patricne sme oslavili, napriek poctu deti v byte panelak este stoji 😎 😀

dadenka1
7. feb 2011

@lenkove Takže upratuješ... Aj ste mali sviečku na torte, alebo to nebudete rátať ako rôčiky?

najjulinka
autor
8. feb 2011

dobrúú

natia
8. feb 2011

@eva1979 no ja som z TN, to je ani čo by kameňom dohodil 😉

macocha
8. feb 2011

Jej ahoj @natia 🙂 Ako sa mávate a čo máte nové?

Juli peknú tam máš fotku, dvojičková mamina od mladi 🙂

akramgad
9. feb 2011

prajem pekný slniečkový deň 🙂 ako sa máme?

macocha
9. feb 2011

Ľudia ja dnes musím pochváliť tety na úrade 🙂
Konečne je malá v škôlke a tak som sa vybrala vybaviť si tú zmenu z príspevku pestúnovi na rodičovský príspevok a v pohode - dokonca aj spätne za január 😵

Takže dá sa to, aj keď pracujem a dieťa je v škôlke - ako sme sa bavili začiatkom januára.

akramgad
9. feb 2011

@eva1979 som z Myjavy pomôže?

akramgad
9. feb 2011

@cicimotinka ahoj my srdiečkové narodky slávime od dňa kedy sme ju preniesli domov 🙂 6.11.2009 🙂 ale mesiac pred tým má svoje bruškové narodeniny tie oslavujeme všetci celá rodina babky dedkovia a zvyšok našej džungle a tie v novembri len my mama tato a naše srdiečko 🙂

natia
9. feb 2011

@macocha ahoooj... my dobre, dobre, spokojní 😵 radi by sme vás videli, plánujeme návštevu BA v dohľadnom čase, tak dám určite vedieť 🙂

cicimotinka
9. feb 2011

@akramgad Aj my sme sa tak nakoniec rozhodli, takže máj... 😀

lulucertik
16. feb 2011

dobrú nocku 😔

cerstvy_otecko
17. feb 2011

Ahojte všetci,
toto som písal na strane 1161 dňa 11. okt 2010.
A musím Vám s radosťou oznámiť, že včera (!!!!!!!) sme mali konanie o osvojiteľnosti a malá má konečne osvojiteľnosť.
Trvalo im to neuveriteľných 10 mesiacov !!! 😠 😠 😠 😠 😠

---------------------------------------------------------------------------------

cerstvy_otecko Ahojte kamaráti,

myslíte si, že je normálne, aby čoskoro polročné dieťa, narodené bez mena a bez priezviska anonymným pôrodom, ešte nemalo vyhlásenú osvojiteľnosť, ba dokonca nebol vytýčený ani termín pojednávania, ak bol návrh podaný v apríli ?

To je totiž náš prípad a neviem s tým nič robiť, najprv sa vec posúvala na iný súd v inom kraji, potom vraj mali prázdniny, a potom je pridelená sudkyňa zaneprázdnená, máme čakať, čakať a čakať.

Má niekto nejaký nápad, čo podniknúť, aby sa malá dostala k osvojiteľnosti ešte pred prvými narodeninami ?
Druhá otázka: Do 9 - mesačnej predosvojiteľskej starostlivosti sa podľa vás počíta aj tento čas čo sa už o malú staráme ( máme ju doma od narodenia, od apríla ) alebo až odo dňa vynesenia rozsudku o predosvojiteľskej ? Lebo aj na toto poznám už oba opačné názory súdov ( ževraj je v zákone o rodine spomenutá 9 - mesačná starostlivosť a nie 9 - mesačná predosvojiteľská starostlivosť ).

Tretia otázka: Môžem podať návrh na predosvojiteľskú skôr, ako je malej vyhlásená osvojiteľnosť, aby som potom na konanie o predosvojiteľskej nečakal ďaľší rok ?

Viem, blbé otázky na to, že už máme jedno dieťa adoptované, ale pri synovi sme sa s takýmito problémami vôbec nestretli.
11. okt 2010 o 14:13

najjulinka
autor
17. feb 2011

@cerstvy_otecko koooonečne.. .blahoželám 😉

cerstvy_otecko
17. feb 2011

najjulinka ďakujem, veľmi sa tešíme však sa to ťahalo nekonečne.
Uznaj, že vyslovenie osvojiteľnosti dieťaťu z anonymného pôrodu po 10-tich mesiacoch je brutalita.... 🙄
Takže teraz ideme do predosvojiteľskej, kde strávime ďaľších 9 mesiacov neviem na čo, asi nás teraz po skoro roku idú testovať či sa o malú vieme postarať či čo 🙂
Malá už mohla byť po po predosvojiteľskej a teoreticky už aj definitívne osvojená v 10-tich mesiacoch....

magimary
17. feb 2011

@cerstvy_otecko nášmu malému trvala osvojiteľnosť 12 mesiacov... (samozrejme tiež z AP) 😉
a vám blahoželám 😉

marketka1
17. feb 2011

@cerstvy_otecko na Slovensku je všetko možné 😠 my čakáme na osvojenie od podania žiadosti 2.6.2010 a ešte furt žiaden termín súdu. Samozrejme Blahoželám 😵 😉V akej starostlivosti ju zatiaľ máte? ak sa môžem opýtať?

Chce ešte niektorá knihu Prečo mám dvoje narodeniny? Pýtam sa lebo mám možnosť ešte dať objednať tak nech viem koľko komu.

cerstvy_otecko
17. feb 2011

@marketka1 : Stále ju máme len na predbežko s ktorým sme ju brali z pôrodnice, nič viac sme za 10 mesiacov nevybavili,, pretože predosvojiteľsku nám odmietli dať, odročili nás až kým nebude osvojiteľnosť... na tú sme čakali dovčera, takže teraz dokončíme konanie o predosvojiteľskej v ktorom sme už jedno pojednávanie mali ale ako som vravel odročili nás.

marketka1
17. feb 2011

@cerstvy_otecko škoda keby bola aspoň noska dalo by sa to brať za čas ako predosvojiteľský a dalo by sa rovno požiadať o osvojenie 😉

najjulinka
autor
17. feb 2011

my sme podali predbežko aby nam povolili operaciu pred 2 mesiacmi a ešte nemame ani termin na pojednavanie .... proste spis dakde leží a nič.......... už sme termin operacie prepasli.......... operacia sa odklada na dobu neurčitu... asi čakaju kým z toho rakovina bude....... 😠 predvčerom som si to vytelefonovavala a patrala a akurát čo mi to zdvhlo tlak, inak žiaden posun vo veci oproti predošlemu vytelefonovavaniu.... 😒 😠 😠 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre