Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

kanhwa
17. feb 2011

@cerstvy_otecko gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂

matax
17. feb 2011

@lenkove aj ja gratulujem k srdiečkovým :D

najjulinka
autor
19. feb 2011

Kopirujem sem pozvánku:

Milí pristelia!
V prvom rade prajem všetko najlepšie do Nového roka, pevné zdravie, dobré deti, málo problémov, veľa peňazí, hlavne správnych ľudí okolo seba a vôbec všetko, čo si len budete priať nech sa Vám v tomto roku splní.
Aby ste mali tých správnych ľudí okolo seba chceme prispieť aj my! Rozhodne správni ľudia budú okolo Vás, ak prídete na REKREAČNO-VZDELÁVACÍ POBYT NÁHRADNÝCH RODÍN
na Veľkú noc, t.j. 22.-25.4.2011 do Školy v prírode v Lome nad Rimavicou.
Ako obyčajne začíname večerou a končíme obedom.

Ak sa nepodarí získať na tento pobyt žiaden grant, bude cena 39€/osoba , deti bez jedla a lôžka 7€.
Prosím informujte o pobyte aj svojich ďalších známych: náhradných rodičov, profesionálnych rodičov, žiadateľov atď a
dajte vedieť obratom, či máte o pobyt záujem.

Prosím tiež obratom dajte vedieť či máte záujem o letný pobyt 14.-21.8.2011 - navrhovaná lokalita Kľačno, predpokladaná cena pobytu 99€/osoba a pre deti bez lôžka a stravy 9€.

--
Teším sa dovidenia

ing. arch. Eva Lorenzová
predseda OZ Domov v rodine
0908 313 809
č.ú. 7893593 / 5200 OTP banka Slovensko
Kancelária Hlavná 34, Košice

natia
20. feb 2011

Veľkú noc by som prudko zvažovala, keby to nebolo fakt tak od ruky... ešte stále to zvažujeme... a na letný sa chystáme 🙂

vivien2505
20. feb 2011

@najjulinka Ďakujem že si to tu dala a pozdravujeme a peknú nedeľu 😉 🙂

lenkove
20. feb 2011

@najjulinka
hm, my velkonocny isto-iste nie. Akurat mame termin operacie s hrckou.. 😅 A ten letny, su tam aj dobrovolnici? 😉 Existuje aj link na to ubytovanie?

lenkove
20. feb 2011

Inak baby.. Moj super kocik Peg perego sa mi na boku, pri tzv..madlach trha.. 😅 zospodu je plast, ktorym je prichyteny potah o pevnu cast, a tak dumam ci sa to neda nejako presit.. ci ste to neskusali, nemate skusenost.. peregarky 😉
dakujem!
ja googlim a iba podlozky som vygooglila.. A mne treba aj na boky cosi..

najjulinka
autor
22. feb 2011

Tak pri sledovani dnešných správ sa Lucinka pýta: "Kde je to?"
Ja: "To je parlament."
Lucinka: "Boli sme tam už?"
Ja: "Nie"
Lucinka: "Tak tam pojdeme."
...Ja: "lucinka tam sa nedá isť. To je ako kancelária pre plno ludí. My nevieme isť cudzím do práce."
Lucinka: "Hmmmm. Ked budem velka... uplne velka... tak ja tam pojdem"...

....
Luckine ambicie su nam jasné 😉 Nezdá sa 🙂

dadenka1
22. feb 2011

@najjulinka Aspoň to tam konečne niekto uprace... 😀 Potom nech dá vedieť, aby som vedela voliť 😉

mexx
22. feb 2011

Babule, otazky na pestunky. 🙂
Ked mate dieta v pestu, mozete menit zdravotnu poistovnu? 😕
Prihlasujete dieta na trvaly pobyt? 😕
Kde vybavujete vsetky tie prispevky - myslim, ci mate prislusny urad priamo v meste (teda co najblizsie) alebo sa s tym zatazuje okresny urad alebo...? 😕 Maju na to oni nejake svoje ziadosti alebo pisete vlastne? 😕

marketka1
22. feb 2011

@mexx môžeš meniť zdrav. poisťovňu dokladáš rozsudok.
trvalý pobyt niekto rieši až v 15 rokoch keď sa vybavuje OP.
Celý spis dieťaťa by mal byť premiestnený do Tvojho trvalého miesta bydliska a príspevky potom riešiš na príslušnom UPSVaRe
Žiadosti máš na stránke UPSVaRu + taktiež všetky potrebné doklady čo Ti k tomu treba 😉

mexx
22. feb 2011

@marketka1 Vdaka. 😉

macocha
22. feb 2011

@mexx u nás bolo treba prihlásiť dieťa na TP na tú istú adresu ako pestún(-ka, inak mali nejaký problém s platením príspevkov. A príspevky som riešila skôr než dorazil spis (to by som sa načakala 😝 ), len správoplatnený rozsudok a rodný list dieťaťa treba mať v ruke. Ostatné ako píše Marketka1.

@najjulinka zlatá je Lucinka. Že ju pozývam do Bratislavy, keď bude v parlamente Deň otvorených dverí - tuším 1.9. býva?

najjulinka
autor
23. feb 2011

@macocha ano 1.9. zvykne byť den otvorených dverí .. myslim, že až tak by ju to nebavilo ako sa jej zdá... pred nejakým mesiacom pri spravach o parlamente vykrikla, že "Jéééj kostol. Aj telku tam maju. Dobrééééé." (Telka = tá obrazovka modrá, kde vysledky hlasovania sa ukažu - za, proti, zdržalo sa..... )... takže ona si možno aj mysli, že je to kostol... a v našom kostole su jasličky pre deti a celkom sa jej to pozdáva... patrí medzi najstaršie tam a ona babatak lubi, tak len počita kolko babatiek prišlo a tak.... Strašne je na babatka 😉 (celá mami 😅 )
(preto je tam najstaršia, lebo deti v jej veku už idu na besiedku, ale tak ja sa nerozkrajam, aby som bola všade a ona sama na besiedku nekce - ona kce ostať s babatkami - straži tam Niku a všetky cudzie babatka obzerá 😀 )

cigaretka5
23. feb 2011

baby je podla vas nieco nenormalne na tom ked cvhceme k nasej malej herecke ( biologicke dieta adoptovat braceka? seci nas odhovaraju a my sme uz zaradeni ...............

katikatika
23. feb 2011

@cigaretka5 ahoj, to bola velmi zle polozena otazka 🙂 . Vies, ono nic nie je normalne alebo nenormalne, ono je to v pohode, ak ste obaja s manzelom o tom presveceni, ze to chcete a viete, ze budete vo vychove, v laske, v pozornosti, casovo, financne...atd.davat tomu dietatu to iste,co vasej biologickej dcere. Ked bude vascie a vy mu poviete, ze ste si ho zobrali, lebo tam na vas cakalo a velmi ste ho chceli, aj ked ste uz mali doma kocku, nesmie sa nikdy porovanvat (ona ma to a ja nie...) s dcerou. Musi citit, ze je rovnako vase ako biologicka dcera a to sa da len v tom pripade, ak mate s manzelom uplne otvorene srdcia a prijmete to sieta so vsetkymi kladmi a zapormi, ktore ma. Lebo treba si uvedomit, ze dieta si do zivota nieco prinesie v genoch - fyzično (tie nepustia -moze byt napr.chorlave...), psychicky je tiez predurcene (hoci tam sa da pracovat, ale co napr. ak sa ukaze ze je dislektik, disgrafik, hyperaktivny...) no a najviac sa da ovplyvnit jeho spravanie, lebo tam budete od mala posobit vy a bude preberat vase prejavy. Ak ste so vsetkym tymto zmiereni a OK, tak o co ide? Vasi znami vam ho predsa vychovavat nebudu. Ale ak mate co i len jednu pochybnost (ono ked biologicke dieta ma nejaku poruchu, napr. komunikacnu, clovek to berie, ze pohoda... ale predstavte si, ze ten adoptovany chlapcek bude problemovy, alebo chorlavy bude treba s nim chodit po doktoroch, k psychologovi, specialnemu pedagogivi - budete aj vtedy OK?). Ak ste si isti, ze nikdy v zivote by ste si ani v duchu nepovedali - radsej sme ho nemali brat, tak ste uzasni ludia, pre ktorych bude adoptovane dieta darom. Drzim palce

lenkove
24. feb 2011

@cigaretka5
ahoj! konecne si sa opat ukazala! Nuz, na surodenca je este skoro, nie? 😉 Ak "zatial" neviete, iba si aktualizuj pripravu a potom porozmyslate...Neviem co sa u vas pomenilo prichodom biologickeho dietatka, neviem si to ani predstavit.. Ale u nas sa prichom ado malej pomenilo vela 😀 a tiez niekedy vaham ci druhe ano ci nie... Nuz a ked sme sa uz rozhodli, tak nas odhovaraju. 🙄 Ze co ak druhykrat take stastie mat nebudeme 😝 a naco.. a ze jedno staci.. a ze uvidim, ked pride puberta 😝 a podobne... Ty vlastne chces druhe dietatko?

@katikatika
myslim, ze cigaretka mala dobre polozenu otazku 😉

maznacik007
24. feb 2011

@cigaretka5 aktualizujte pripravu / to musite lebo sa vam zmenila rodinna situacia narodenim malej/ a cakajte...

osobne by som si v tvojej situacii velmi zvazila zdravotny stav surodenca aj ked to nikdy sa neda uplne povedat ze co bude...

v kazdom pripade tazko povedat aky je idealny vekovy rozdiel medzi detmi v tychto pripadoch... ja som mala dceru vacsiu a ziarlila tiez...

zasada je / ak su bv rodine uz biologicke deti alebo starsie prijate deti/ ze nie je dobre aby to starsie dieta nepocitovalo nejako radikalne zhorsenie svojej situacie, lebo dieta co k vam prichadza ide z horsieho do lepsieho ale vase dieta to nesmie pocitit ze prichodom noveho dietata sa radikalne meni jeho situacia...zasa z lepsieho do horsieho / ziadne take ze rovnako sa venovat a tak.. tomu prvemu sa treba dva krat tak venovat / je dobre si nove dietatko navyknut este na jednu kvazi matersku osobu a vymedzit si cas na venovanie sa vasej povodnej rodinke...

nikdy nedas dvom detom rovnako ci ide o lasku pozornost atd... to sa ani neda ani pri biologickych detoch to je uplny mytus... tvoja povinnost ako matky a manzelky je v prvom rade sa postarat o svoju rodinku a potom aj o to prijate dietatko...
ja by som do toho sla.... v pripade ze mas v okoli nejaku osobu co ti vypomoze strazenim dietatka... preco nie... len fakt by som si dala pozor na zdravotne diagnozy

najjulinka
autor
24. feb 2011

http://www.facebook.com/muziker.sk#!/photo.php?... - zahlasujte prosim za foto na FB 😉 😅 🤐

cigaretka5
24. feb 2011

Dievcata dakujem za reakcie. No my sme s manzelom sme presvedceni ot om ze babatko chceme, a to ako sa bude vyvvijat predsa meviem ani pri bilogickom tak ?
Dakujem Vam za postrehy, neviem ci je skoro na dalsie dieta, no boli by sme radi ak by vekovy rozdiel medzi detmi bol minimalny. VIem ze si treba aktualizovat pripravu uz sme na tom pomaly zacali robit. My s manzelom chceme a od vas som len chcela pocut nazor ako od ludi co vychovavaju nebiologicke dieta.............
Neviem zarucit , to ci niekedy v case nejakje krizy nepoviem , ze sme mali mat iba malu, ale to by podla mna z vas nevedel zarucit nik. NIkto z nas nie je predsa vestec a neviem co a ako sa v jeho zivote vyskytne .

suezana
24. feb 2011

@cigaretka5 vieš, čo ma napadlo milionkrát pri mojej malej? že by som popri nej vychovala v pohode ešte jedno dieťa - nakoľko som sa jej musela sústavne venovať....ale aká by bola realita - to neviem. Ale takto som to cítila. Držím palce.

cigaretka5
25. feb 2011

@suezana amala je biologicka? prepac za diskretnu otazku. no ja porpi malej pracujem a mm tiez , ale dokazeme to krasne sklbit

suezana
25. feb 2011

@cigaretka5 áno, druhé chceme adoptovať.

cigaretka5
25. feb 2011

jej to ste ako my, aj mala bola zazrak- aj sme jej dali meno ze bozi dar- dorotka. ANi sme neverili, ze by sme mali take stasie a // sa objavili v den ked sme boli posledny den na priprave. OSUD

suezana
25. feb 2011

@cigaretka5 😵 tak to bolo teda riadne prekvapko 😀 Aj tu bola nedávno jedna babenka - a je tehotná 😵 mali ísť tuším akurát na psychotesty. Jáj, keby sa aj mne také stalo ... ešte 😔

lenkove
25. feb 2011

@cigaretka5
rovnako je na tom aj brulka 😉 aj ti si planuju vziat dietatko k svojej dcerenke 🙂 aj som si myslela, ze ste malej dali krasne meno, symbolicke 😵

@maznacik007 to je zaujimave co pises.. Ak sa mozem opytat ide o tvoje osobne skusenosti, ked k vam prisiel Princ, alebo skusenosti vasej sirsej rodiny, ci citujes nejaku literaturu?
Z mojho pohladu (mam ale len jedno dieta) si to neviem predstavit. Ze ked do rodiny pride dalsi clen, spravidla mladsi, dostava sa mu menej (najmenej? no najmenej je asi mame 😀 takze menej) pozornosti ako ostatnym... Ved aj v rodine sa najviac venuje najmladsiemu clenovi, lebo prave ten to potrebuje 😕

a inak to naviazanie este na niekoho je dobra vec, ale dietatu nerozkazes na koho sa ma naviazat 😀 U nas sa nenaviazala na planovanu babku, ale neplanovane na prababku 😀 Tak ma babicka po chlebe 😀

cigaretka5
25. feb 2011

@lenkove no my sme mal meno pre malu vybrane este v case ked sme spolu chodili a o detoch sme sa bavili iba teoreticky . A az teraz asi pre dvomi mesiacmi som sa dozvedela co t znamena. a tvrdim ze zivot nam dava otazky ale aj odpovede ...................

maznacik007
25. feb 2011

@lenkove citujem jednu velmi skusenu maminu dlhorocnu pestunsku mamu 5 surodencov a zaroven mamu dalsich 3 deti
ale stotoznujem sa s tym aj ako dieta s pestunskym surodencom

a tiez na zaklade skusenosti viacerych rodicov ktory mali pestunske a aj biologicke deti pricom deti uz boli odrastene....

ono to znie sice divne.... ale ma to istu logiku... to nie je o nedostatku lasky alebo ze by sa niekto o nieco ukracoval... bohuzial bolo viacero skusenosti kedy prijatie pestunskeho dietata velmi vazne poskodilo psychiku biologickeho dietata alebo dokonca aj vztahy medzi partnermi a aj medzi bio detmi a rodicmi len preto ze prave matka nedokazala odhadnut tu mieru a prilis casu venovala pest. dietatu / co z jej pohladu bolo uplne v pohode lebo dieta bolo zanedbane vyzadovalo viac / atd...

skus si precitat pribeh o marnotratnom synovi... viem ze tebe to mozem ponuknut... a pozri na tu cast o starsom bratovi... a hladaj paralely...

lenkove
25. feb 2011

@maznacik007 vdaka za odpoved...
no bavime sa o pestunstve a biologickom rodicovstve. Mas pocit, ze adoptivne je v tom ine? Len tak si kladiem (vnutorne) otazky kde zacina a konci moja rodina 😎

maznacik007
25. feb 2011

@lenkove adoptivne povazujem za biologicke.... v tomto ohlade.. ty si uvedena ako matka v RL dietata tak ako ja u N.
ale rovnako by som bola opatrna... lebo ikoko nemala od narodenia ten pocit prijatia ako napr. moja N.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre