Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

kanhwa
7. apr 2011

Ahojte dievcata,
aj tu vam pisem najnovsie spravy:
dnes nam prisla doporucena posta - sme v prvej patke v zozname ziadatelov. Neviem sa spamatat z toho, ze uz je to naozaj....

maznacik007
7. apr 2011

@kanhwa gratulujem... to je super......vsetko uz je nachystane?

kanhwa
7. apr 2011

@maznacik007 dakujem 🙂 🙂 🙂
este dobre, ze kocik mame objednany uz od februara - budem tam dnes volat, co je s nim. postielka kupena, vanicka tiez 🙂
akurat v praci zariadene nicove - nic...ja totiz budem z domu robit, ked ostanem s malou, nechystam sa na matersku. takze mam trosku stres z toho teraz, ale snad to zvladnem.

maznacik007
7. apr 2011

@kanhwa zvladnes.. neboj... je to niekedy o drzku ale da sa

lulucertik
7. apr 2011

@magimary 😵

macocha
7. apr 2011

@kanhwa gratulujem... a teším sa na lentilky 😉 😀

kanhwa
8. apr 2011

@macocha dakujem 🙂
a ake lentilky ???? mam Ti potom poslat ? 😉

najjulinka
autor
8. apr 2011

STV2 L IX

najjulinka
autor
8. apr 2011

STV2 Familia

najjulinka
autor
8. apr 2011

Dobrú noc.

macocha
9. apr 2011

@kanhwa lentilky pozri stranu 1213 😎 a nemusíš posielať, ešte nemám vyhrané... niekedy donesieš na stretnutie náhradných rodín 😉

kanhwa
9. apr 2011

@macocha jaaaaj, predcasna demencia 😉 😉 😉 alebo zeby tehu demencia ???
rada poslem aj 150, nielen tri 🙂 🙂 🙂

dadenka1
10. apr 2011

@magimary trochu smutný článok.. človek by ako tak oželel ten prístup nadriadeného, lebo veď to vidíme často.. nepáči sa ti? dovidenia... buď si vytvoríš hrubú kožu alebo ozaj odídeš... ale to, že sa to týka veľmi citeľne detí, zvlášť detí mimoriadne zraniteľných, takých, ktoré potrebujú ozaj pevnú a stabilnú istotu a oporu u rodičov (ako nimi budú? ani najprofesionálnejší profesionál bez opory ďaleko nezájde), tak to je veľmi smutné... Hlboko sa skláňam takým zamestnaniam, ktoré sú vykonávané 24 hodín denne... to sú nezaplatené funkcie... ale, ako vieme, nepoznám zamestnanie, ktoré má takú hlbokú hodnotu a je aj zaplatené.. tie najcennejšie sú najmenej hodnotené... verím, že raz budú odmenení...

lulucertik
10. apr 2011

@magimary 😖 😒

suezana
10. apr 2011

@magimary tak, ja tiež nerozumiem takémuto prístupu ☹

magimary
10. apr 2011

@dadenka1 @lulucertik @suezana
ďakujem, babky za reakcie... 😔
najhoršie je, že to nie je nič výnimočné... 😒 😖 😔
práve naopak... a to, čo tam Ida napísala, sú ozaj len črepinky reality...
a to sa ešte stále nájdu ľudia /niekedy mám pocit, že ich je (aj tu 🤐 ) viac a viac/, ktorí profesionálnych rodičov neustále očierňujú, ako si my žijeme ako prasce v žite a ako sa na deťoch nabaľujeme a aký máme z toho úžasný biznis... (to že opak je pravdou a na deti doplácame mnoho, mnoho zo svojho nám aj tak nikto neuverí, to vieme len my)
nikto už ale nehľadí na to, čo všetko sa za našou "robotou" skrýva...
to nie je len o tom dieťatko prijať, nabaliť sa a odovzdať... 😔 ☹ 😖
žiaľ, absolútne nie...mnohokrát sme v situáciách, kedy "naše" (dočasné) deti bránime vlastnou kožou, pričom odmenou sú nám vyhrážky o výpovedi a pod...
ale radšej... 🤐 😔
aj tak nie je veľa ľudí, ktorí to pochopia.... 😔

dadenka1
10. apr 2011

@magimary takí sa nájdu vždy... je to kruté, ale treba sa naučiť (aspoň ako sa dá) ich ignorovať... Pre mňa ste ľudia s veľkým Ľ... a hlboko sa skláňam...

magimary
10. apr 2011

@dadenka1 niečo sa ignorovať dá, ale niečo "tne do živého"...
ak by mi to hovorili ľudia, ktorých stretnem na ulici, tak hodím plecom a idem ďalej...
ale ak to hovoria ľudia, ktorí...

ále...fakt radšej nepokračujem... 🤐
lebo píídu na radu "tí druhí" a už tu bude husto...

suezana
10. apr 2011

@magimary ja som si vždy myslela, že kde sa jedná o deti - tam sa otvárajú srdcia a všetko je také ružovejšie.... odkedy som medzi vami, vidím, že realita je úplne iná 😔 a nikdy by som si to nemyslela... 😔 ...

magimary
10. apr 2011

@suezana tak nejak...

dadenka1
10. apr 2011

@magimary 😖 ☹ škoda, že neviem pomôcť...

magimary
10. apr 2011

@dadenka1 to je v pohode... 😉
tvoja pomoc je aj v tom, čo si napísala vyššie 😉 🙂

dadenka1
10. apr 2011

@magimary 😉 držkajte sa

mata25
11. apr 2011

caute,
uz moc nepisem, nejako nestiham sediet za netom pri tychto mojich zbojnikoch, radsej behame kade tade aby boli unaveny a spokojny. ale neda mi, pochvalim sa, dnes nam prisiel rozsudok, minuly tyzden sme mali sud a Andrejko je definitivne nas, este pockam pokial mi vyznacia pravoplatnost a pojdem si po rodny list.
sem tam vas chodim citat aj ked nepisem a sledujem ze pribudlo dost novych tvari tak vsetkym zelame vela stastia a nech skoro najdu tie svoje deticky, aby boli ich rodiny uplne. 🙂

5katarina7
11. apr 2011

@mata25 gratulujem 🙂 🙂 🙂 a máš veľmi zlatých chlapcov 🙂

mata25
11. apr 2011

@macocha
uz som tusim slubovala, ze pridem k vam na klub, mne vsetko dlho trva, ale na najblizsi sa pokusime dorazit. pripadne neisli by ste niekedy niekam von? ked uz je konecne docela pekne pocasie. nam staci povedat kedy a kam a prideme vas kuknut.

macocha
11. apr 2011

@mata25 ahooooooj! Jasne, že by sme išli von, aj ja potrebujem šintirisko vybehať a unaviť. 😉 A o tom, že komu čo dlho trvá, mi radšej nehovor... Akurát pre choroby sa ťažko dohadujem dopredu, radšej rovno si zavolať a urobiť "last minute".

Najbližší klub sa presúva o týždeň neskôr, bude teda 13. 5. a aj tam Ťa samozrejme veľmi rada uvidím. Fotky sú fajn ale naživo je naživo. 🙂

mata25
11. apr 2011

@macocha
v podstate aj nam vyhovuje take spontanne stretko typu "o hodinu sa vidime" hahaha. tiez sme doteraz boli na tom vselijako co sa tyka zdravotneho stavu, ale teraz su decka zdrave tak to dufam uz aj zostane zasa do buducej zimy. uz som si ulozila pripomienku o klube aj s upozornenim do mobilu tak hadam nam do toho nevlezie nic nepredvidatelne. inak aj tento tyzden mame cas okrem stredy (pride nam trampolina, huraaa), piatku kedy mame trnavsky klub a soboty kedy staviame novu trampolinu u babky na dvore, :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre