Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

macocha
3. júl 2009

Aha, že či ste už za vodou 🙂
No, ukáže čas. Ak nevidíš teraz problémy, je to super, ale netreba zaspať na vavrínoch. Preverenie príde pri nástupe do škôlky/ väčšieho kolektívu a potom naplno sa ukáže v puberte.

zicon
3. júl 2009

Nuz a co sa da s tym robit????

zicon
3. júl 2009

neperi = peprezil

cairka
3. júl 2009

zicon, ale ono je to jedno, či pekné s baldachýnom, abo kovové, dieťa si nerobí rozbor materiálu...podstatné je, že ked plače v tej postieľke, tak niekto príde a pomôže mu 😉

macocha
3. júl 2009

Vydržať 😀
Sa mi smeje, ale nie je mi to celkom jedno. Napríklad uvažujem o tom, či by sme v Blave nedali dokopy škôlku, ktorá by bola aspoň na jeden rok špecializovaná na deti v náhradke. Ale to je nadlho.

Samozrejme riešenie je vždy individuálne, ako aj každé dieťa má individuálnu minulosť. Aj v tých najťahších prípadoch dieťa potrebuje, aby náhradný rodič neustále prejavoval, že napriek všetkému ho akceptuje a aby tlmil tie prejavy... až po žehlenie krádeží a tak... ale kým sú maličkí, treba upevňovať vzájomný vzťah. Nič viac, nič menej.

mata2
3. júl 2009

zicon,v spalni mame pekne postielky z dreva,bez baldachynov 😵
tu hnusnu mame len v detskej,pouzivame ju uz len obcas.
dvojkam mreze nevadia.asi zato ze od malinka boli v rodine,tak v postielke nikdy netravili tolko casu,aby na nu dostali alergiu 😉 .

cairka
3. júl 2009

ináč veve reagovala na zavretú postieľku rovnako aj na drevenú, aj na kovovú - u kamošky sme skúšali a potom v nemocnici a ani raz v nej nespala 😅 a doma spala až ked sme dali jednu stranu postieľky dole a prirazila som ju k mojej posteli 😅

zicon
3. júl 2009

Nuz tak to mas pravdu, to je dajdolezitejsie ze sa hned naucil ze ked palce prijde pomoc, pritulenie.

zicon
3. júl 2009

Nuz a este raz, ako je to s tym priputanim? Dieta ktore islo po 1 1/2 hned do rodiny a do vtedy bolo v dd od narodenia by asi nemalo mat taketo problemy.

zicon
3. júl 2009

A to sa k nam nedostal len vdaka blbosti uradnikov, ze si nevedeli posunut info medzi krajmy, a nebyt usmevu tak bohvie kde by skoncil drobcek.

macocha
3. júl 2009

Zicon je to o individualite dieťaťa a aj o tom, ako to zvládli rodičia. Niektoré veci sa maskujú. Napr. nám hovorili na príprave o dievčatku, ktoré rado bolo v spoločnosti detí a tak náhr. rodičia usúdili, že jej bude dobre v škôlke. Ale tam tých detí bolo priveľa, ona to nezvládala a zo strachu bola agresívna, začala deti biť až ju nakoniec "vrátili" do domova 😖 Pritom išlo len o nedostatočné pripútanie a keby rok so škôlkou počkali, mohli byť šťastní.

Je mi to ľúto, nechcem znieť pesimisticky, ale pol roka v DeD je dosť dlho. Záleží aj od domova. Ale dosť sa stihlo pokaziť, Ty to musíš dať dohromady. Dá sa to, neboj 🙂 Pripútavanie je najúčinnejšie do takého 3. - 4. roku života.

A aby som nezabudla, keď sa začnú nejaké problémy, nebagatelizovať ani nezveličovať ich, ale poradiť sa s odborníkmi, prípadne na tomto fóre 😉

zicon
3. júl 2009

A ako sa priputáva??

mata2
3. júl 2009

ja si myslim,ze uz pol rocny pobyt dietata v DD moze narobit dost skody... 😔

mata2
3. júl 2009

zicon nase dvojky v 11 mesiacoch tiez este neboli ponukane mimo BA kraj... 😲 😠 😠

lienocka235
3. júl 2009

Tri základné riešenia porúch pripútania
1. Zachovanie kontextu s minulosťou – spracovanie minulosti (kniha života), objavenie obľúbených vecí, činností.
2. Kontakt/vzťah s ľuďmi – telesný, očný kontakt, budovanie dôvery, počúvanie, pozornosť. Dôležitým rozhraním a cestou je pokožka.
3. Bezpečie – vítané prostredie, prijatie iným človekom, plná pozornosť od materskej osoby, hranice (dočasne zúžené možnosti pre rozhodovanie), budovanie tradícií, rituálov, budovanie identity.

nas pripad v rodine dieta prev cca tri mesiace v biorodine odkial bolo odnate potom do roka v domove.. a mala poruchu priputania.. a ciastocne prejavy s istych stresovych situaciach doteraz.. vidiet.. takmer vsetky priznaky.. niektore viac niektore menej...

a tak ako pise macocha.. je podstatne o tom vediet a pracovat na tom.. lebo niektore reakcie dietata sa nam potom javia v inom svetle...

cairka
3. júl 2009

no ináč neviem či aj u nás sa teraz nedejú veci čudesné práve kvôli škôlke... totiž máme teraz problémy so správaním a veve dáva indície, že by to mohlo mať súvis zo škôlkou... ked sa jej niekto spýta, či sa teší, tak povie áno, ale pritom krúti hlavou nie 😖 a teraz už začla aj rozprávať o tom, že nechce ísť do škôlky, a že sa bude O MŇA báť, ked bude v škôlke...tak som zvedavá, čo ešte bude do septembra a či to prekonáme... zasa rušiť škôlku nechcem len tak, bez vyskúšania, ale na druhej strane to správanie, čo má teraz dlho nevydržím...

macocha
3. júl 2009

Lienocka pekne pise o riešení porúch, je len dodám: ono teraz Ti to znie možno divne, to pripútanie, ale je to jednoduché ako v pravom zmysle toho slova - pripútavate sa ani o tom nevieš. Zvykali ste si na seba, už patríte k sebe, máte sa radi - to je ono. To pripútanie. Kým nevidíš nejaké problémy, nič viac nemusíš robiť. Hádam len si naštuduj tie prejavy, aby si ich vedel rozoznať, keby nebodaj... Lienočka dala link, nájdeš toho dosť aj na internete, v Návrate, je literatúra...

Lúčim sa nateraz, nech neteoretizujem ale robím niečo aj pre to moje reálne dieťa 😉

zicon
3. júl 2009

Lenze vacsinu prejavov pozorujem aj u Kubovich kamaratov na ihrisku a vsetci su BIO.

cairka
3. júl 2009

zicon, ono je to ťažko v tomto veku, lebo aj vzdor robí svoje... a niektoré veci sú aj v troch rokoch prirodzené...impulzivita a tak

zicon
3. júl 2009

Nuz kamarat ma na to super vyraz, dieta sa pokazilo.

A tazko sa opravuje, kedze hasak aj kombinacky su nepripustne.

zicon
3. júl 2009

A co mate dnes noveho??

laculik
3. júl 2009

ahojte, malu a psa mame so starymi rodicmi na chalupe, tak sem nejak nestiham chodit 😀 😀 😀 a uzivam si citanie knih a kludu a ticha 😀
Ja sa tiez bojim puberty a dospievania, ale to sa bojim aj pri bio. Ja mam take hrozostrasne pribehy s bio detmi z rodiny a aj od znamych, cez umrtia az po fetovanie atd, ze je to fakt cele podla mna loteria a v dnesnej dobe clovek nikdy nevie ako to dopadne. Je to sekunda a dieta sa da na krivu cestu. Je to sekunda a dieta tu nedajboze nebude. ☹

zicon
3. júl 2009

Nuz ja tvrdim ze do 25 rokov zivota je vychova a dozor snaha udrzat jedinca pri zivote napriek jeho mohutnemu odporu. Vsak uz ako 2 rocny stiahol z linky 30 centimetrovu kudlu.

laculik
3. júl 2009

Kaa ma kraaaaaaaaaaaaaasne opicky 🙂 🙂 🙂 !!!! sup sup, rychlo najst rodicov!

rita55
3. júl 2009

Laculik ty mas stale veget 🙂 no hold vies si to zariadit 😉

najjulinka
autor
3. júl 2009

Opičky su už na medzinarodnom zozname, tak snad to bude rýchlo. 😉

rita55
3. júl 2009

Juli a to ich tu nik nechcel?

najjulinka
autor
3. júl 2009

Ja som na zajtra obed spravila lasagne.. .Tak už sa nimi cpem 😅 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zicon
3. júl 2009

No konecne sa to tu ozivilo.

Juli a to su fakt cernoscata?
A tie sa tu jak ocitli?

najjulinka
autor
3. júl 2009

mulati zicon 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre