Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

macocha
23. apr 2011

@lenkove jáááj, ale ma ten nemocničný personál rozčúlil 😠 😠 ešte šťastie, že som dosť ďaleko, inak by som mala na krku žalobu za ublíženie na zdraví 😅 alebo aspoň vyhrážanie 😝

Ale hlavne, že to máte za sebou 🙂 pekne sa rýchlo uzdravte nech si už môžete užívať slniečko 😉

A pekné sviatky prajem. 😵

lenkove
23. apr 2011

@macocha
dakujeme 🙂 Ale, to ze nas vyhadzovali na chodbu, ze rusime pacientov nebolo az take zle 😉 To zavadzanie kanyly bez maminky bola hroza, jednoznacne ☹ ☹ ☹
@natia vdaka.. Aj my dufame, ze to bola len take obycajne cystisko. A mala teda chutna je 😵 😵 😵 😵 Najviac na svete 😵 Ved to poznas, rovnako ako vase dieta pre vas 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
23. apr 2011

@lenkove no super, že to mate za sebou. Mna by zaujimalo kolko trvala operácia, kedže nas čaka podobné... 😖 😒 ☹

lenkove
23. apr 2011

@najjulinka
Juli, o 7:45 mi ju zobrali a 8:45 prisiel primar povedat, ze operacia dopadla dobre. Doniesli mi ju o 9:05 trosku prebratu... Takze to nebolo az take dlhe, ale toto bol "bezproblemovy zakrok".. Drzim vam palceky, vy uz mate termin?

najjulinka
autor
23. apr 2011

@lenkove termin mame, ale sme chorý a navyše si prave asi Karol dolamal nohu....... 😔 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 asi sa to cele poposuva na neviem kedy..... 😖

najjulinka
autor
23. apr 2011

Tak noha nie je dolamana...

lenkove
23. apr 2011

@najjulinka
eh, Juli, kazdopadne pech :( 🙄 esteze noha nie je zlomena! A liecte sa... 😔

najjulinka
autor
23. apr 2011

@lenkove no čo ti budem vravieť... venčil - kočikoval 2 deti a padol do kanala.. aj kočik prevratil... našťastie deti pohoda, ale on doškrabaný celý.. má ATB koli tomuže do kanala rachol, že tam može čokolvek byť...... aby dačo neschytal... a nohu obviazanu a na preväz ma ist... no okolo kanala a karola sa hned zbehli - policajti, mestskí policajti, sanitka, nejake tie kanalove služby, 2 okoloiduce auta ako prve zastavili.. potom našťastie išli okolo susedia, tak tí deti ratovali kým som prišla, lebo Karol v sanitke deti s cudzimi.... tak si odtrpeli aj deti...

najjulinka
autor
23. apr 2011

Al Karolovi zaviedli kanilu a povedal, že aspon vie, že to nie je strašné, že aspon to pred Lucinkou odskušal... že čakal bolesť a nič dokopy... 😀

lenkove
23. apr 2011

@najjulinka
no stastie v nestasti.. Chudak detiska ☹ ste mali soky...
A k tej kanyle... U deti ale nie je dolezita bolest ako strach... 😒 Tak aspon to bude moct Karol Lucke dobre vysvetlit a trosku jej strach rozptylit. A je aj starsia ako Ivka, vysvetlenie aj skor pochopi... Ikoko sa bala. Keby si pocula ako kricala.. A isto ju to nebolelo, ale metala sa a kricala a bila a utekala, lebo sa bala.. A setricky na nu kricali (ved je to ich praca, ja im to neberiem). Ale mozno by stacilo otvorit dvere a zavolat ma... Ani nevedeli ako sa mala vola... "Ako sa to volas?" "Ikaaaaaaaaaa" "Veronika, nekric!" 😖 A ked uz bolo dobojovane a mala rycala 8 minutu v kuse, pustili ma dnu, aby som ju zobrala... Spotenu, cervenu, celu mokru od placu. Na rukach sa mi upokojila za chvilinku... Takze bolest to nebola, len strach... Kricala by aj so mnou, to jasne... Len by sa bala menej... Kym sme boli spolu som sa snazila a nedala na sebe nic znat, ale ked mi ju zobrali na salu som sa krasne zosypala... Na tie vykriky zufalstva mama nezabudne 😔 sa vykecavam 😀

macocha
23. apr 2011

@lenkove ☹ veď práve tá kanyla ma namíchla... že ako by si im tam mohla prekážať? Ušetrili by sebe aj tebe čas a nervy a HLAVNE Ike veľa stresu, keby si bola pri nej.
Tú reakciu na plač tú im nezazlievam, veď aj ja znášam nočné zjapanie mojej malej omnoho lepšie, ako napr. susedia 😅 😝 - sme proste trénované - ale že snaha minimalizovať stres malého pacienta nikde... 😢

cicimotinka
23. apr 2011

@lenkove inak je to veľká škoda, keď sú deti len "veci na bežiacom páse" a sestričky sa neobťažujú ani zistiť meno... ja som si užila s malým 1x na krčnom, 1x na zubnom a 1x na odbere krvi... malý jačal, metal sa, už poznám chvaty, ako ho znehybniť 😀 ... ukázala mi to na krčnom sestrička, mala stisk ako pitbull, 😠 cítila som, ako sa malý šponoval a nepohol sa ani o milimeter... ale je fakt, že inak by mu doktorka mohla ublížiť... a tiež to vždy bolo o strachu a nie o bolesti...
...ale máte za tým, Ivka je malá, časom zabudne, niekedy sa možno vynorí nejaká spomienka, ale bude to fajn...

najjulinka
autor
23. apr 2011

@lenkove no u vAs bolo zle to, že si tam nebola.. to bol najväčší strach.. .pokial viem tak v KE tiež to tak robia, že kanilu bez rodiča,a le v Humennom až po operačku može byť rodič s dieťaťom stale... aspon čo som si zistovala zatial a Lucinku budu v Humennom operovať... Na Humenne mam dobre referencie... Aj v tomto presne.. že po operačku s dieťaťom spred operačky zas už s dieťaťom...
Lucke sa da vysvetliť všeličo,a le aj dnes pri sanitke Linda pohoda,a le Lucka uplne vyplašena... Spravili to ale v ramci možnosti tak, že priparkovali kočík uplne k sanitke a nechali dvere otvorene, že ako tak na seba videli, ked sa karol otočil (lebo Karol tam bol viacmenej chrbtom)... Ale aj ked som po nu prišla, tak bola nespokojna, že Karola jej vzali...
No na toto ju popripravujeme na všetko.. ale snad bude dobre.. fakt na to Humenne mam dobre referncie... že deti z tamať ani odisť nechcu a aj mnohe odchadzaju s tým, že ked vyrastu tak budu sestričky, lekarky a pod... 😉 😀

macocha
23. apr 2011

@najjulinka tak hádam to bude ozaj dobre. Držíme palce Lucinke a teraz aj Karolovi.
A Lucka bola viac vyplašená aj preto, že už viac uvažuje a viac rozumie situácii. Zlatíčko.

najjulinka
autor
23. apr 2011

@macocha no presne... ale už neplakala , ked som prišla... aj susedovci sa jej venovali kým som prišla... Zo sanitky personal im dal injekčne striekačky obom do ruk a tak... a kooopec ludi naokolo , tak to tiež neviem či nepridalo na strese... lebo fakt tam bolo vela ludi.. cez osadenstvo sanitky, policajtov, mestských policajtov a kde koho... no priamo na rohu pri križovatke sa kanal prepadol... ale aj snitkar vravel, že tamať chodi na bicykli, že keby tam zaryl s bicyklom v inej rýchlosti, tak krk dolame... a hned Karolovi papiere do ruk, že nech ide v utorok na policiu riešiť, že ujma na zdravi a na psychike deti. .no ešte ho tam burcovali, nech to tak nenecha... ale tak je fakt, že keby na pešiaky s detmi bol, tak deti by aj na cestu mohli vybehnuť alebo čo... a aj kočik sa mohol inak prevaliť a deti mohli mať hlavy porozbijane.... no proste na to všetko čo sa mohlo stať sa stalo to najmenej... 😔

natia
23. apr 2011

@najjulinka ty koki to je aká story! no nezávidím, otrasná situácia...

najjulinka
autor
23. apr 2011

@natia čo ti budem vraviť.. dnes Lucka prezažitkovana.. .doobeda sme "kradoša" v tescu prenasledovali a uchranili tak pred nim jedneho deduška a jednu babku... tak zážitok ako delo.. .dosť spracovavala... a poobede dostala na spracovavanie niečo ťažšie... pred šiestou v hajanoch smaa od seba v podstate.... 😔 Linda mala mierny vyhuk, ale nie nejak brutalne... bola skor len prekvapena... akože asi taký vyhuk akokeby som pred nu postavila tašku sladkosti a povedala, že sa može naobedovať.. proste prekvapenie... 😀 ale Biki fantasticky zaregovala.. to akože som ju vychvalila a potom aj od Karola dostala pochvalu... ale tiež mam pocit, že spracovava, lebo dosť mi tu kričala teraz večer.. už zaspala a revy naraz... ale biki tým ako cez den je ako neriadena strela, tak potom po nociach zvykne plakať... spracovavať, ale nie je to uplen každý den... a dnes mala čo... ale bola super.. som povedala, že karol padol a musime isť za nim, tka v momnete pomahala ako vedela - posluchala (!!!) a Patikovi doniesla topanočky ku kočiku a tak... no proste žiadne vzpierania sa a velká snaha .... som z nej nadšená.... asi by som jej mala sposobovať stres neustale, ked pod tlakom stresu tak dobre funguje 😀 😀 😀

natia
24. apr 2011

@najjulinka jéééj Biki moja šikovná.. to ale asi využije v živote, že v stresových situáciach vie zachovať kľud a rozvahu ... a dnes sa o tom ešte hovorilo? a Karol je ako na tom?

najjulinka
autor
24. apr 2011

@natia no Lucka o tom stale melie... že "Prečo Karol padol?" a stale dookola... stale stale stale... Aj pol hodiny po polnoci o tom mlela... 🙄 😀
No neviem či to bol stres, alebo bližiaca sa choroba.. lebo dnes poobede ked sa vyhajala, tak tiež bola rozvažna, normalne rozpravala.. tj. dopovedala vetu bez toho aby medzitým tam nejake vykriky strčila či v polke skončila... rozpravala kde čo... bola uuuplne ako iné deti... reku cipana ona nam dospieva... šli sme prebaliť a ona teplotu mala... takže zjavne už bola včera asi kludnejšia, lebo na nu niečo liezlo....
Ach jaj... Biki je fakt asi hyper riadne... ine deti pri horučke su kludne a ona bola pri horučke "normalna"... ešte sme s karolom vtipkovali či jej dať panadol, že škoda , že aka je zlata, ako sa s nou da pokecať.... proste ako s ostatnými detmi. .normlany pokec... juuuuj..... ... tak sme si ju taku ukecanu užili kým zabral Panadol... porozpravala nam kde čo... juuuj.... keby takto svoje požiadavky vedela stale jasne povedať... 😵 detom nekradla veci z ruk.. normalne komunikovala... si pýtal ačo chce, či može... no uuuužas.... kludná domacnosť.... 😀

A Lucinka dokonalo popisuje veci ako sa stali aj to , že Linda sa zlakla, ale neplakala a ona plakala... 😀 A vypytuje sa na detaily... 😀 Lucka si už uvedomovala važnosť situacie, kdežto Linda sa zlakla, lebo sa prevratil kočik a potom cudzi ludia, ale nejak asi nepociťovala strach o Karola...

natia
25. apr 2011

@najjulinka to je zvláštne ako tie deti reagujú rozdielne... a tá Biki, no akože nechááápem 🙂

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marketka1
26. apr 2011

ahojte ja len na skok došli knihy PREČO MÁM DVOJE NARODENINY objednala som pár ks navyše kto má záujem ešte, nech sa ozve cez IP ale odpoviem až večer ak stihnem.

marketka1
26. apr 2011

@vivien2505 ahoj ako sa máte?

juliap
26. apr 2011

@lenkove mna nechceli tiez pustit k Jarkovi, ked mu napichavali infuzku, podarilo sa im to na 6x a od revu mu popraskali drobne cievky, tak mal na celej tvaricke a rukach drobne cervene vyrony, no jak mi ho doniesli som sa az zlakla, ze co mi s nim porobili a tiez, a blbost jak delo to, ze nepustia k dietatu, lebo Jarko, ked som pri nom, tak aj ked mu pichaju injekcie, vobec neplace a teraz rucal jak ranene zvieratko od strachu ... ked mu brali potom krv a videl ma, tak zaujimave, ze ani nemukol ...
@najjulinka deturence mali zazitok ... sanitka, lekari ... ale hlavne, ze sa mm nestalo nic vazneho

lenkove
26. apr 2011

@vivien2505
dakujeme!

@juliap Maly si tiez vytrpel.. Drobcek maly... a vy ste uz v poriadku? preco ste vlastne boli v nemocnici? 😔

magimary
26. apr 2011

@lenkove veru, leni to s tým zakanylovávaním som si zažila aj ja s najstarším (keď mal 13 mes.), aj som ti to tuším pred operáciou písala, či som ťa radšej nechcela strašiť 😕 ?
ja som mala totiž tobiho naučeného, že mu všetko vysvetlim, obkecám a ani pri pichaní, ani odberoch mi tak nikdy ani nemukol, rozprávali sme, rozprávali až bol nabratý a ani nezaplakal,
lenže sestričky na oddelení si povedali, že labilná matka nezvládne kanylovanie (zbytočne som im vysvetľovala, že som sama ZS) a zobrali ho nasilu odo mňa za zavreté dvere do vyšetrovne a v neskutočnom náreku sa ho pokúšali zakanylovať...
ten krik, čo som počula spoza dverí som nikdy dovtedy ani nikdy potom nezažila... 😔 ☹ 😔
výsledok bol akurát ten, že po 20 minútovom boji vyšli obe sestry spotené pre primárku, že mu nevedia kanylu vôbec zaviesť a že asi bude treba žilu vypreparovať, aby mu vôbec infúzku mohli dať... ☹ ☹ ☹ ☹
primárka mu napokon napichla jemnunkú žilku na priehlavku nohy s prísnou výstrahou, že sa nesmie ani pohnúť (!!! 13 mesačné dieťatko s pooperačnými bolesťami a horúčkami!!!), lebo inak mu budú musieť ozaj nejakú žilu narezať... ☹ 😔
to som ešte netušila, čo tých 30 minút za zavretými dverami spôsobilo na Tobikovom tele...priniesli mi ho a počet modrín a bodancov bol nespočítateľný... ☹ narátala som 25 vpichov a viac som nezvládla... 😲 ☹ ...
mal dopichané také miesta, aké som jakživ nevidela (dokonca aj medzi prstami!)...
v noci si samozrejme tobi nohou pohol a kanylu predsa len vytiahol (i napriek dlahe a vyviazaniu),
ďalšíkrát som im už nedovolila, aby ho napichovali bezo mňa... a hoci som neverila, že to spolu (po jeho poslednom zážitku) zvládneme, predsa ho len napokon napichli, bez výraznejšieho kriku a boja, keďže som už druhýkrát bola pri ňom (ale to som si fakt musela vydupať 😠 😔 )

lenkove
26. apr 2011

@magimary
Mary, mdloby ma obchadzaju, ked to citam... A citam to 1krat, usetrila si ma toho pred OP... Mam chut revat ako poraneny rev... Viem, ze to bolo davno, ale je mi to tak luto 😔 😔 bodance, modriny 😔 😔 Drobcek 😔 😔 A k situacii s napichovanim novej kanyly, no comment 😝 😝 😝 Mohli si to usetrit, ale kto by uz len pocuval matku!!! 😝
ble

juliap
26. apr 2011

@lenkove chytili sme virozu zaludocnu, co tu sarapatila a to tak, ze Jarko a Martinka zacali zvracat a nemohli sa zastavit, tak sme leteli do nemocky radsej ... no a tiez postavene na hlavu, v noci sme isli rovno do detskej nemocnice, lebo ju mame blizsie a odtial sme museli ist aj tak po listok na pohotovost, lebo inac by nas ani neprijali, takze deti sa este dalsiu pol hodinu drkotali s nami v aute a uz im nestacilo len pichnut injekciu na zastavenie, ale museli sme ostat na infuzkach ... kamoska bola 3 dni pred nami, ona ale byva oproti pohotovosti, takze presla cez cestu, pichli malej injekciu na zastavenie a obisli sa bez pobytu v nemocnici ...

juliap
26. apr 2011

@magimary jarko si tiez 2 den vytiahol infuzku, tiez som dostala krik, ze ci som ho nepriviazala poriadne ... no priviazte 11 mesacneho, 12 kg huncuta ... jasne, ze som ho priviazala , ale otocil sa tak rychlo, ze to bola fakt sekunda a uz si rval sadru aj s kanylou z rucky, sestricku som hned zavolala, hovorim jej, ze potiahol si ju tak, ze mu urcite ide infuzka pod kozu, tak namiesto toho, aby rozstrihla tie blbe leukoplasty, tak ich zacala pomaly skrabkat s nechtami dole z Jarkovej ruky, ja sa jej pytam, nemate noznice, ved to rychlo rozstrihnite, puchne mu rucka, tak odbehla, ja ze dojde s noznicami a ona prisla s pilnikom na nechty a dala sa skrabkat tie leukoplasty dalej, som myslela, ze ju tam prizabijem, som na nu skrikla, ci nemaju v nemocnici jedny posrate noznice, ktorymi prestrihne ten leukoplast, ze ked nie, tak im 1 do vybavy kupim ... tak vtedy kooonecne vybrala male noznicky a prestrihla to, samozrejme, Jarko uz mal tekutinu pod kozou na ruke ... no a sestricke som povedala, ze nech mi uz z 2 kanylou ani nechodi, ze uz do neho pichat nebude

mata25
26. apr 2011

@marketka1
ahoj,
mas este nejaku volnu knizku? mala by som tiez zaujem.
dik,
Martina

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre