Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

natia
26. apr 2011

@mata25 mati čaaaaau, ako sa máte?

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata25
26. apr 2011

@natia
ja konekretne sa mam uplne na figu, som chora, mam brutalny kasel a uz aj svalovicu z neho. aj decka su chore. nechali sme sa zblbnut peknym pocasim a behali sme povyzliekani a na boso. tak nam treba. ale inak v pohode. 🙂 co vy?

natia
26. apr 2011

@mata25 joj my našťastie ani chorí nie sme už hádam aj 2 týždne 😎 a máme sa najsamlepšie...tento rok vyzerá úplne od začiatku veľmi nádejne 🙂

macocha
26. apr 2011

@mata25 tak sa rýchlo vyliečte, nech môžeme spáchať zas nejakú stretávku, keď sa počasie umúdri 😉

@natia super, len tak pekne pokračujte. 😵 Ako bicyklujete? Som na vás myslela, keď teraz beží taká silná kampaň za tie firstbiky bez pedálov, že to by sa asi malému viac páčilo - či nie?

natia
27. apr 2011

@macocha aj ja sa chcem s vami stretnúúúúť... aj s @mata25, to čo aké súkromníčenie? 😉
bicyklík od deda má pedále, ale má hlavne trúbu, takže sa Kubkovi náááramne páči... len šlapať sa mu veľmi nechce, ale stále o tom rozpráva, že aký je už veľký a ako už bude šlapať 😎 ale ešte bol len dvakrát, tak uvidíme... no tamtie sú riadne drahé, tak my sme ich preskočili 🙂

mexx
27. apr 2011

Ked sme pri tych prispevkoch - zase raz - stale plati, ze mame narok na cely prispevok za mesiac, v ktorom sme nadobudli pravoplatnost? 😕 Lebo nam vyplatili jednorazovy + prispevky na marec a april, ale za februar nic. Pravoplatni sme od 17. februara. 😕

maznacik007
27. apr 2011

@mexx za april ti este vyplatit nemohli to sa vyplaca az v maji.. takze ti vyplatili aj za februar... davky sa platia mesiac pozadu..

mexx
27. apr 2011

@maznacik007 Heh, no takuto verziu pocujem prvykrat... 😅 Ale dobre vediet, potom by to vsetko sedelo. Len nam teta na urade tvrdila zas nejake bludy...ma to uz nebavi. 😝 Vdaka za info. 😉

meghan
28. apr 2011

ahojte. citam tu o prispevkoch, mohli by ste mi niekto vysvetlit, ako to je pri adopcii, ze na co je narok a na co nie? Mexx pise, ze dostala jednorazovy prispevok + dalsie prispevky. Aky jednorazovy?

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macocha
28. apr 2011

@meghan obávam sa, že pri adopcii nič z toho 😒 len prídavok na dieťa a ak je dieťa mladšie ako 6 rokov, tak aj rodičovský príspevok. A daňový bonus na vyživované dieťa.
Alebo sa mýlim?

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkove
28. apr 2011

@meghan
pri adopcii dietatka do 6 mesiacov veku dietata mas narok aj na prispevok k narodeniu dietata, na ten nizsi, myslim ze ten 135 eur. Ten vyssi (nieco vyse 600 eur), na to ma narok iba biorodic (kedze doklada okrem ineho gynekologicke prehliadky 😀), ak sa dietatko dozije 28 dni..
Mna sa tak sestra mojej babicky spytala, ze kolko sme dostali za malu 🤐 🤐 Ked som zarazene povedala, ze rodicovsky, tak sa na mna neveriaco pozrela a utrusila "Ale to sa ti vobec neoplati!" 🤐 😀 😀

kanhwa
28. apr 2011

@lenkove mila ta babickana sestra 🤐

nuz a my sme cez sviatky povedali svokre o nasom plane. a reakcia? ze "no ved co, co je na tom?" aj som chcela nejake podrobnosti povedat, ale nepustili ma k slovu a uz sa aj hovorilo o inej teme. keby som oznamila, ze som si kupila nove papuce, asi by sa to stretlo s vacsim ohlasom 😒

meghan
28. apr 2011

takze teda len rodicovsky prispevok a pridavky na deti. A neviete, je nejaky rozdiel vo vyske rodic. prispevku a pridavkoch na deti, ak adoptovane dietatko vychovava slobodna matka?

lenkove
28. apr 2011

@kanhwa
to poznam :-P Moj svokor zareagoval vypnutim "signalu" (rozumej, ani obraz ani zvuk), ked sme povedali, ze ideme pozriet jedno babatko a ze ho velmi chceme, takze budu mat o vnuca viac 😀 😀 Jeho reakcia ma normalne urazila!!!! 😀 takze ta chapem, nic si z toho nerob, znie to ako klise, ale malicke to vyriesi za vas 😉

macocha
28. apr 2011

@meghan vo výške nie je rozdiel pre slobodné matky. Práve preto sa im odporúča pestúnstvo - a za seba musím povedať, že dobre že som si dala poradiť. 🙂

@kanhwa pridávam sa k lenkove, to nerieš... 😉

kanhwa
28. apr 2011

@lenkove
@macocha
baby vdaka - ved snazim sa neriesit, ale kedze ja rodicov uz nemam boli to ☹

meghan
28. apr 2011

@macocha a ty mas v pestunstve 1, ci 2 deti? a tu ma zena na ake financie narok?

mata25
28. apr 2011

@kanhwa
neboj, lady sa prelomia ked pride babatko. mne svokra povedala, ze oni su zasadne proti tomu aby sme si adoptovali a teraz su z malych taky vyteseny ze sa chvali kade chodi. to su len predsudky a ludska hlupost, ak je svokra normalna tak to spracuje a bude dobre. drzim palceky.

kanhwa
28. apr 2011

@mata25 matka dakujem z apovzbudenie - avsak ja sa na to moc nespolieham, ze sa nieco prelomi, nakolko s nasim bio synom to bolo presne to iste. prestalo ma to trapit az potom, ked uz bol skoro dospely a aj uz vsetky vztahy, city, davanie atd. bolo pase...mna by ani tak mozno netrapil negativny postoj, ale toto je proste uplne lahostajne 😒

cicimotinka
29. apr 2011

@kanhwa keď sme si šli pre malého, volali sme mm rodičom, že zajtra je ten deň D atď... svokra do telefónu skonštatovala, že sa tam nemáme s cigánom ani zastavovať, ona nie je zvedavá... mm sa tak naštval, že keď sme malého nakladali do auta, tak jej zavolal a povedal, že to vyšlo, že ideme domov traja a je to cigán, tak sa už asi neuvidíme... nakoniec nás celou cestou bombardovali telefonátmi, aby sme sa zastavili... dnes ho ľúbi ako svojho... myslím, že veľa ľudí to musí spracovať... a hlavne staršie generácie, ktoré si myslia, že v DeD sú len deti vrahov a asociálov a tiež to majú v génoch... mm starí rodičia povolili až túto veľkú noc... po 11-tich mesiacoch! takže neboj, bude dobre, všetko sa to otočí... 😉 ono to bolí pri srdiečku, ale ja si vždy poviem, je to naše dieťa, my sme ho chceli a ostatní majú právo na iný názor...

macocha
29. apr 2011

@meghan zatiaľ mám len jedno dievčatko 😉
V pestúnstve znova nerobia rozdiel, či slobodná žena alebo manželský pár alebo jeden z manželského páru. Je tam nárok na:
- jednorazový príspevok dieťaťu pri zverení do pestúnstva (v súčasnosti 344,59 eur)
- opakovaný príspevok deťaťu (mesačne 129,29 eur)
- opakovaný príspevok jednému z rodičov (164,38 eur) - ALEBO rodičovský príspevok (zjednodušene najbežnejší prípad: 3 roky od zverenia, najviac však do 6. roku veku ide rodičovský, potom pestúnsky. Ale len jeden príspevok, aj keď je viac detí)
- jednorazový príspevok dieťaťu pri ukončení pestúnstva

A ešte potom nejaké príplatky, ak je dieťa ZŤP alebo ak sú v jednej rodine traja a viac súrodencov. Tu sú detajly: http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

macocha
29. apr 2011

@natia píšem si Ťa do zápisníka, keď budeme s Maťou a chalanmi niečo podnikať, dáme Ti vedieť, 😉 však @mata25 ?

kanhwa
29. apr 2011

@cicimotinka no ti su tiez vydareni ti tvoji svokrovci 😒
ja sa postupne snazim uz teraz navykat na to, ze tim mojim to bude cele uplne jedno, tak ako im je .lahostajny aj nas syn a tak tam budeme prosto len 2 x do roka chodit a budeme sa robit, ze je vsetko v poriadku 😒

meghan
29. apr 2011

@macocha dakujem
@cicimotinka ty si to tak krasne napisala....

najjulinka
autor
29. apr 2011

A my na Vianoce cca sme oznamili, že budeme mať babo a švagrina ma za brucho chytila a už skoro jačala od radosti... no trapas, ked sme povedali, že inak........... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 hned to stichlo...................... to nadšenie...... 😀 No trapas 🤐 😔 😅 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

cicimotinka
29. apr 2011

@kanhwa aj ľahostajnosť je druh prístupu... niekto to proste inak nevie... ale keby si mohla kuk do srdiečka, ako to prežívajú vo svojom vnútri, bola by si prekvapená... a možno keby ste tam začali chodiť každý týždeň, niečo by si uvedomili... 2x do roka je trochu málo na to, aby spoznali vnúčatá a zmenili postoj... toto som si uvedomila ja po svadbe, keď sme veľa nechodili k svokrovcom a mali sme desné (slabé slovo) vzťahy a celé sa to prelomilo po tom, ako svokra vykričala mm, že im nedal !!! možnosť, aby ma spoznali... prídeme na skok 3x do roka a čo čakáme... teraz sme tam často, rozumieme si, spoznali sme sa... nielen nevesta a zať sú noví v rodine, týka sa to aj detí (aj tých pokrvných)... proste sa treba spoznať ... 😎

@meghan ďakujem... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre