Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

luckada
4. nov 2011

Ahojte, mate prosim skusenosti so sudnymi poplatkami? Zaujima ma vyska.
Pisala som uz aj na to druhe forum = Adopcia....

Navrh na predbezne opatrenie - aj ked bolo zamietnute?
Preosvojitelska starostlivost

Budem rada ak mi napisete, ake mate skusenosti, kolko ste platili. Chceme byt pripraveni, aby nas necakalo nejake velke "prekvapko".

Dakujem
Lucia

maznacik007
4. nov 2011

@luckada za sudne pojednavanie vo veci zverenia maloletych nie su ziadne sudne poplatky a zaroven nie je mozna nahrada trov konania... /cize ti nenahradia napr. cestovne na sud a pod./ ale neplati sa nic za to ... a bez ohladu na to ci ide o predbezne opatrenie alebo riadne pojednavanie

luckada
4. nov 2011

dakujem, tuto informaciu sme nemali. Trosku som googlovala ohladom sudnych poplatkoch a ta ich vyska ma v niektorych pripadoch vystrasila.

Este raz dakujem 🙂
L.

lulucertik
6. nov 2011

@najjulinka pokiaľ som to dočítala tak mne z toho smutno bolo ... ☹

najjulinka
autor
6. nov 2011

@lulucertik presne.. .desné.... cle je to o hladani identity, svojej rodiny..... 😔 😖

macocha
7. nov 2011

ale zas aby tá telka nebola len negatívne spomínaná: blahoželám dievčatám k cene od Maškrtníčka, @adrianamickova 🙂 😵

natia
7. nov 2011

prečoooo tu mne neukazuje, že mám dieťa??

najjulinka
autor
7. nov 2011

@natia lebo tak si si to nastavila 😀

natia
7. nov 2011

@najjulinka šak sa v tom hrabem a neviem prísť na nič, čo treba nastaviť inak...ide ma poraziť!

dioliana1
8. nov 2011

@natia hore máš Môj účet, tam ked klikneš su nastavenia a potom sukromie, asi si dala moc sukromia 😀

dia6
8. nov 2011

ahojte, ak sa smiem spýtať, vy tu všetci máte, alebo chcete mať dieťatko v náhradnej rodič.starostlivosti? či už pestúnstve,alebo osvojené, alebo niečo iné?

cairka
8. nov 2011

@dia6 , áno, v tejto téme sú čakatelia, ado-rodičia, pestu-rodičia a profi-rodičia 😉

dia6
8. nov 2011

@cairka Super. Tak to sa teším. Ja sa už neviem dočkať, kedy k nám príde dieťatko. Ja by som si zobrala, aj dve, ale ešte nemáme dieťatko svoje, takže neviem či by to nebolo odrazu veľa... ale možno. 🙂
Ty máš nejaké svoje detičky (biologické)?
Ja mám toľko otázok 😀

cairka
8. nov 2011

@dia6 , ja mám len svoje pestúnske 😎 😀
Na začiatku by to asi bolo tvrdé, ale poznám ľudí, čo prijali naraz aj 2 súrodencov 😉 Kedy končíte prípravu?

dia6
8. nov 2011

@cairka vlastne prípravu si robím len ja. Lebo s priateľom nie sme zobratí. Žijeme spolu už dlho, ale proste sme sa nevzali ešte. No a s tým má zákon trošku problémy, tak si robím prírpavu len ja. Ale priateľ sa na dieťatko teší rovnako ako ja 🙂
Končím 30.11. - takže už čoskoro. Len netuším koľko bude trvať potom kým nám dajú dieťatko. Nevieš mi povedať? či je to rôzne?
A vy ste ani nechceli biologické detičky. To len tak mimochodom. Ja tiež chcem do pestúnstva, ale búd naše... budeme ich rovnako ľúbiť a rovnako sa na ne tešíme. 😉

dia6
8. nov 2011

@najjulinka ahoj. pozrám, že už si mala doma veľa detičiek. Len sa chcem spýtať, prečo Lucinka stále nemá rodinu? 😒 🙂

dia6
8. nov 2011

@cairka ešte by som sa ťa chcela spýtať. Koľko máš už doma tie tvoje dve deťúrence. Inak sú podarené (to len tak mimochodom). 🙂

cairka
8. nov 2011

@dia6 , to záleží od toho, aké dieťatko chcete 😉 mne napríklad bola menšia predstavená v deň, keď som sa bola vzdať odvolania proti zapísaniu do zoznamu 🙂 a na staršiu som čakala asi 6 týždňov 🙂 Veľa záleží od požiadaviek. Hneď po zapísaní do zoznamu žiadateľov máš práve nahliadnúť do spisov voľných detí 😉

A ohľadom toho, či bio-dieťa - nikdy som nejak nemala potrebu, že moje dieťa musí mať môj genetický materiál 😝 to som ešte ani netušila, ako to všetko skončí 😝

cairka
8. nov 2011

@dia6 , Staršia bude mať o mesiac 5 srdiečkové, menšia je doma 15m. 🙂 keď prišli mala staršia 8m a menšia 9m. a ďakujeme 🙂

dia6
8. nov 2011

@cairka Aké odvolanie proti zapísaniu do zoznamu?
A nevieš mi povedať koľko to trvá úradu to zapísanie do zoznamu, po skončení kurzu?

A ešte by som mala jednu otázku. Keďže dievčatá nemáš osvojené, iba v pestúnstve. Nebojíš sa, že sa raz niekto rozhodne, že ti ich vezmú? Ja sa toho trochu bojím.

a ešte ktým biologickým deťom. Pýtala som sa na to, lebo práve riešime s priateľom túto otázku, tak ma to tak zaujímalo. Vieš väčšini ľudí sa na toto opýtať nedá, pretože keď niekomu poviem, že si ideme vziať dieťatko z ded, tak sa okamžite spýtajú, že či nemôžeme mať detičky a keďže som dvakrát potratila, tak veľa ľudí si myslí, že sme to "vzdali", že preto si chcem zobrať dieťatko z ded, ale my sme nič nevzdali, len jednoducho chceme poskytnúť domov dieťatku, ktoré ho nemá. A strašne sa na to tešíme. Ale nikto, okrem mojich rodičov, to nechápe.

cairka
8. nov 2011

@dia6 , no mňa sa síce pýtajú, ale keď poviem, že som s nimi sama, tak väčšinou prestanú 😝 Bio sa už nebojím, ale to vyplýva zo situácie detí, ináč je vždy pestu isté riziko 😒 je fakt, že treba byť aspoň teoreticky pripravený na možnosť kontaktu s bio -rodinou...

to odvolanie je len pro-forma. po skončení prípravy ťa zapíšu do zoznamu žiadateľov a ty máš 15 dní na to, sa proti tomu rozhodnutiu odvolať (je to dosť nezmyselný úkon, kedže to si celý čas chcela, aby ťa zapísali 😀 ) . Do zoznamu žiadateľov ťa zapíšu až po prejdení tých 15 dní. Je ale možnosť ísť sa vzdať odvolania osobne a tým pádom ťa zapíšu o pár dní skôr.

dia6
8. nov 2011

@cairka ani sa tak nebojím kontaktu, ako toho, že sa raz rozhodnú, že ich chcú späť.
Ty si na ne sama? Tak to musia byť skvelé detičky. Či sú to skôr také neposedné deťúrence?

Keď pozerám na vaše fotky, tak sa teším ešte viac. Už aby priešiel ten veľký deň "D". 😀

dia6
8. nov 2011

@cairka A nevieš mi aspoň približne povedať koľko to bude úradu trvať po ukončení kurzu? Ja sa pýtam len preto, že keby sa to všetko stihlo do Vianoc a mohli by sme na Vianoce mať doma dieťatko... bolo by to super. Najkrajšie Vianoce aké si viem predstaviť.
Ale moc s tým nerátam.

dioliana1
8. nov 2011

@dia6 možno budeš mať šťastie a UP si pohne, a do Vianoc si nejaké v Usmeve alebo návrate nájdeš a minimálne interakciu stihneš 😉

cairka
8. nov 2011

@dia6 , sú to skvelé neposedné deťúrence 😀 😝 žiadny anjelici, ale tak snažia sa 😎 občas 😝

ten strach chápem, ja som mala tiež na začiatku, a klamala by som, keby som povedala, že ma to nikdy nenapadne, ale vzhľadom na to, že obe boli opustené v pôrodnici a odvtedy ich nik nekontaktoval, tak verím, že žiadny normálny sudca by to nedovolil...

to zapísanie si nie som istá, nechám baby, nech upresnia, neviem, či 14 alebo 30 dní na to majú. Také Vianoce by boli krásne 😵 ale u vás jedine, že by to vaše na vás čakalo tak, ako na mňa menšia 😀 Ale tak si urobíte vianoce v januári, alebo marci, prinajhoršom 😀

dia6
8. nov 2011

@dioliana1 🙂 si ma potešila, veď uvidíme. Ale už sa jednoducho neviem dočkať.
Aj ty máš nejaké detičky doma?

dia6
8. nov 2011

@cairka Jasnačka, veď sú to deti. Trošku musia aj hnevať... inak by to bola nuda. 🙂
Veď áno, aj v januári aj v marci, jednoducho, hlavne aby sme si sadli a mali sa radi. Ale snáď najbližšie MDD si naše dieťatko už vezmeme na nejaký super rodinný výlet. 😀

cairka
8. nov 2011

@dia6 , hádam áno 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre