Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

vandijan
22. nov 2011

@cairka
@lenkove
nemôžem, malý má ten koncert o 16.00

cairka
22. nov 2011

@vandijan , jéj, ozaj, to je vtedy, no to máte veru lepší program ako klub 🙂 . ale tak na klube nabudúce niekedy 😉

vandijan
22. nov 2011

@cairka to hej, budem sa tešiť 🙂

najjulinka
autor
27. nov 2011
matax
27. nov 2011

tu poslednu reportáz som videla a vtedy som sa tak rozculilaaa ..ten názov ze ublizit..a na konci ten guláš v pojmoch.. ja sa vzdy tesim, ked hovoria o nrs aj o profi v telke alebo pisu dakde, ale toto riadne domotali.. @najjulinka tvoja mama mi to aj na fb komentovala:D

macocha
28. nov 2011

Ženy, prosím Vás ako si píšete v oficiálnych pracovných dotazníkoch pestúnske deti? Ako deti alebo ako ostatné vyživované osoby? 😕

najjulinka
autor
28. nov 2011

@macocha pestunske dieťa nie je tvoja vyživovacia osoba 😉 kedže ty ju akože neživíš, ale štát - da na nu prispevky.... ....

najjulinka
autor
28. nov 2011

OPRAVA: vyživovaná, nie vyživovacia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

macocha
29. nov 2011

@najjulinka Juli ďakujem. Ja som pochopila 🙂 Len keď oni na každý účel sú inak tie deti... na počítanie dôchodku inak ako na počítanie finančnej situácie rodiny... na dane inak ako na pôžičky... 😝

najjulinka
autor
29. nov 2011

@macocha daňový bonus si možeš uplatniť, ale tam to si uplatnuješ na zverene deti. .dokonca kedysi aj na profi deti sa dalo (ked ešte ja som nebola profi)..... na požičku sa pokial viem tiež nijak nerataju... ty maš svoj prijem - plat a odmenu či rodičák.... a dieťa so svojim prispevkom sa nijak nerata..... vyživovane osoby su fakt len bio a ado deti ine deti ee......

macocha
29. nov 2011

ale ved ja vieeem... ale dal nam sef taky dotaznik, kde nie je jasne, co vsetko z toho chcu urcovat a tam je len kolonka "rodinni prislusnici - deti" - alebo "rodinni prislusnici - ostatne vyzivovane osoby".

najjulinka
autor
29. nov 2011

@macocha prve su bio a ado deti... druhe su napr. ak sud urči dieťaťu vyživne voči rodičovi alebo voči partnerke alebo exmanželke asi... aj ked ťažko. .partnerka nie je "rodina" a exmanželka tiež nie.. .takže v podstate vyživne len voči rodičovi z rodiny sa da určiť...

sisa.01
30. nov 2011

Ahojte,

prepacte, ze Vam vstupujem do diskusie.
chcela som Vas poprosit o vyplnenie dotaznika k mojej diplomovej praci.
Dotaznik je anonymny a bude pouzity len pre vypracovanie diplomovej prace s temou: Starostlivost o dieta v pestunskej starostlivosti a v osvojeni.
Ak Vam prekaza moj prispevok, dopredu sa ospravedlnujem, mojim cielom nie je rozculit Vas.

www.iankety.sk/dotaznik/252421695/

Dakujem za ochotu.

Silvia

najjulinka
autor
30. nov 2011

@sisa.01 Povolanie sa mysli zamestnanie? lebo realne povolanim som ja osobne ničím... mam maturu na gympli.

najjulinka
autor
30. nov 2011

@sisa.01 a je zle urobený dotaznik.. nemam bio deti a bez zaškrtnutia kolko ich mam ma nechce pustiť... a najmenej sa da zaškrtnuť 1 dieťa...

sisa.01
30. nov 2011

@najjulinka daj tam iné 🙂

sisa.01
30. nov 2011

diky za upozornenie, opravim to
ospravedlnujem sa, robnim 1x v zivote dotaznik :(

sisa.01
30. nov 2011

@najjulinka
prepac, ze si mojim pokusnym kralikom.
uz som s to pokusila opravit.
skusi to prosim este raz?

sisa.01
30. nov 2011

@najjulinka uz by to malo ist, skusala som to 🙂

najjulinka
autor
30. nov 2011

@sisa.01 ok pokračujem a robim pokusneho kralika... kedže je jeden dotaznik pre pestunov a aj osvojitelov, tak otazky len o osvojeni alebo len o pestunstve by sa tiež mali dať preskočiť... 😉 😀

sisa.01
30. nov 2011

dik
boze, ja som ale hlupa, vobec mi to nedoslo :(

sisa.01
30. nov 2011

@najjulinka opravene aj to

najjulinka
autor
30. nov 2011

juuuj... no ťažko odpovedať.. my sme kceli lucinku, ale na pohlavi nam nezaležalo akože... ale vnutorne podvedome vždy babu... v podstate aj o treťom podvedome uvažujeme ako o babe... ale do predstav si to nedavame akože určite...... to su veci, ktoré sa nam pritrafia... ale ked sme žiadali olucku, tak sme žiadali konkretne o ňu už.. my sme dieťa už poznali..... ale keby sme sa buchli do chalana, tak žiadame presne o neho... 😀

sisa.01
30. nov 2011

tak daj tu odpoved viac nam zalezalo na tom ako si "padneme do oka"
podla mna ma kazdy nejaku predstavu, ale v realy je to uplne ine, vplyva na to vela faktorov

cairka
30. nov 2011

@sisa.01 , otázku 15 by som úplne prerobila... Vzali by ste si dieťa, koré 1. s tel. alebo ment. postihom možnosti áno nie. totiž takto mi tam ide dať len jedna možnosť a veľa ľudí by zakliklo aj viac 😉

cairka
30. nov 2011

@sisa.01 , a ešte mi tam chýba otázka, koľko detí mám v NRS. keď sa pýtaš na bio, tak by sa asi malo aj toto 😒

sisa.01
30. nov 2011

@cairka diky za pripomienku, uporavila som, aby tam bolo viac moznosti

sisa.01
30. nov 2011

@cairka pridala som tam aj otazku o detoch v NRS
mozes mi dat info kolko mas deti v NRS? kedze tvoja odpoved bude chybat 🙂
neviem ako sa tu poznate a nakolko to zverejnujete, tak mi to posli na mail sisa.01@centrum.sk alebo ak je tu nejaka sukromna sprava, tak tam .
dakujem

sisa.01
30. nov 2011

@najjulinka mozem aj teba poprosit o informaciu kolko deti mas v NRS? posli mi to na mail alebo nejka sukromne, aby to bolo anonymne aj nadalej.
dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre