Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
30. aug 2012

@ribelina , vidím, že si snažilka. Poriadne si zváž, ako by si niesla, keby to tvoje profi dieťa odchádzalo do novej rodinky...Nemyslím to v zlom, ale proste pokiaľ túžiš po dieťatku, tak sa môže stať, že si to tvoje profíča zamiluješ tak, že sa ho nebudeš chcieť vzdať... a rozhodne nie je pravidlom, že ak si profi obľúbi svojho zverenca, tak mu ho zveria do pestúnstva, alebo ado. Môže to vyjsť, ale aj nemusí...pokiaľ si veríš, že to ustojíš, tak hor sa do toho, deti čakajúcich na profi je stále viac než dosť 🙂

macocha
30. aug 2012

@cairka no ešte že si to tak pozitívne zakončila 🙂 Už som sa zľakla, že ideš strašiť záujemcov 😅
Ale máš pravdu, samozrejme. Treba to poriadne zvážiť.

cairka
30. aug 2012

@macocha , 😅 nie, nie, strašiť nechcem...ale mňa samú doteraz mrzí, čo mi povedala profi pred dvoma rokmi...takže fakt odporúčam zvážiť a potom radšej držať pred novými rodičmi ústa a odsmútiť si to v súkromí... a tiež išlo o to, že im beriem "ich dieťa, ktoré si plánovali nechať"

suezana
30. aug 2012

mňa by zaujímalo, pozerám že ribelina má 22 rokov - môže sa stať, že jej dajú do profi dieťa vyššieho veku?? napr. 12 ročné? či tam zohľadňujú vek?
@cairka
@macocha

ribelina
30. aug 2012

@cairka Ja som ešte v štádiu zvažovania, a každá rada dobrá 🙂 samozrejme že aj na to som myslela ale ved od toho je profi rodina nie aby boli deti milovane. A to s tým vekom to by aj mna zaujímalo.

cairka
30. aug 2012

@suezana , to veru netuším 😒 ale asi by mali zohľadňovať aj pri profi 😕

cairka
30. aug 2012

@ribelina , pravdaže áno, milované byť majú. 😵

ribelina
30. aug 2012

@cairka Ale nakoniec ja by som rozumela 12 ročnému dietatu sama som mala nedávno 12 rokov :D

kacena4
30. aug 2012

@ribelina s tym 12rocnym pozor !!! vobec by si mu nerozumela. mala by si byt jeho rodic "nahradny" nie kamarat
ale co sa tyka profi, tak ak len zvazujes najprv treba spravit speci kurz na profesionalne rodicovstvo, az na zaklade neho mozez hladat pracu ako profi skor ta nevezmu nikde. a mala som aj kolegyne ktore boli mlade v tom problem nie je. ale urcite sa zohadnuje rozdiel medzi rodicom a dietatom. po dalsie ak by ti dali mensie dieta treba si uvedomit (nemas v pase zapisane deti) ze si budes vela veci musiet zadovazit na vlastne naklady. niektore ded ti poskytnu napr. nabytok, postel/ku, kocik... ale skor by som to brala len ako nahradne docasne riesenie. robit profi nie je jednoduche a cim je dieta starsie tym je to PODSTATNE narocnejsie po psychickej stranke

ribelina
30. aug 2012

@kacena4 Ďakujem pekne za všetky rady 🙂

najjulinka
autor
30. aug 2012

@bublina83 naši znami maju v pestu dieťa a žiju mimo SR. Na urade nahlasili adresu, kde sa budu zdržiavať a samozrejme na prazdniny a tak občas zajdu sem na Slovensko, takže nepretržite su tam možno pol roka +/-.... a vždy vlastne ten pobyt prerušia,a le to nehlasia socialke už... len ked sa sťahovali, tak hlasili....

macocha
17. sep 2012

Kto budete mať dnes s deťmi cestu okolo starého bratislavského Tesco na Kamennom, je tam dnes trampolína pre deti zadarmo. 🙂

najjulinka
autor
23. sep 2012

@nena108 tu sme 😉 aj nahradkari aj profi - všetci... 🙂

nena108
24. sep 2012

ešte som v sebe nenašla tu odvahu aby sme boli nahradní rodičia, hoci prípravu mám, robila som si ju teraz v máji cez nadáciu Úsmev ako dar. Takže som len profi mama 😉

matulikmamulik
24. sep 2012

Ako znasaju deti odchod z profi rodiny myslim tie vedsie co tomu rozumeju nie je im smutno za profi maminou?

kateri29
25. sep 2012

ahojte dievcata, super tema, viem ze ste to pisali uz asi 1000x, ale naozaj nemam cas citat 1000 stran :(
mohla by mi nejaka dobra dusicka napisat co treba urobit aby som sa stala profi rodicom?

moja situacia- manzel a 3 deti.musi na kurzy chodit aj muz?ci staci ked len ja?kde by som sa o kurzoch dozvedela?

dakujem velmi pekne

macocha
25. sep 2012

@kateri29 práve začínajú prípravu v Návrate. http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=5dcafc6ff42da... už je síce po termíne, ale skús si zavolať, či sa ešte 1 miesto nenájde. A aj Úsmev chystá prípravu na november, buď v Trnave alebo Bratislave, treba sa im ozvať (http://www.usmev.sk/index.php?option=com_contac... )
Muž na kurzy nemusí ísť, ak chceš len Ty robiť profi mamu.
Ostatné doplnia profimamy, dúfam 🙂

cairka
28. sep 2012

@tam789 , to neboli náhodou tvoje baby spomenuté v tej diskusii na JOJke včera o nelegálnych zahraničnýh adopciách? 😒 ak hej, tak údajne celú tú adopciu preverujú...som zvedavá, čo s tým chcú teraz spraviť 🙄

lenkove
28. sep 2012

@cairka Leni, čo tam bolo s tými adopciami? Nebodaj sa pozrú na to, aby nešli na adopciu už ozaj veľké deti? 😕 Vraeli, že sa o nich budú viac zaujímať, starať a tak? V ktorej relácii to bolo?

magimary
28. sep 2012

@cairka neviem, ako včera (nepozerala som to), ale minulú reláciu ich obe (tam-ine babule) určite spomínali,
a z toho usudzujem, že aj teraz...
lebo to ozaj riešia...

najjulinka
autor
28. sep 2012

@magimary ano aj minule, aj teraz

cairka
28. sep 2012

@lenkove , no práve tam tá pani Nicholsonová, asi som jej skomolila meno 😅 , tvrdila, že je nejaký európsky dohovor, podľa ktorého takto veľké deti už nemôžu ísť na adopciu do zahraničia... a bolo to platné aj pred tými rokmi, kedy sa to konalo...
@magimary , no ja som minule zaspala , takže to som nepostrehla 😅

lenkove
28. sep 2012

@cairka a ake su tie stare deticky? Nad 10 ci nad 14 😕 Ja nemam tv a z novin sa nedocitam... 😔

cairka
28. sep 2012

@lenkove , ona tuším nepovedala presný vek...

lenkove
28. sep 2012

no len ked ste pisali ze takto velke deti.. ze co to su takto velke deti...
@cairka

cairka
28. sep 2012

@lenkove , ona to tam vysvetlila jednou vetou, ale fakt si nepamätám čo presne. Ale ;potom neskôr ináč hovorili o tých chlapcoch, čo to o nich začlo a tá babka vravela, že pokiaľ chlapci začnú chodiť do školy v Anglicku, tak už ich domov (do inej krajiny) nepustia, že to im potvrdil aj sudca. Tak z toho dedukujem, že teda je to ten vek nástupu do školy 😕

lenkove
28. sep 2012

@cairka 😨 😨 😨 tak teda Slovenska republika, pekne 🤐 🤐

tinushka13
28. sep 2012

Ahojte kočky, hľadám radu. Možno mi bude niektorá z vás vedieť poradiť. Do inej témy som nepísala, bo tam boli posledné komenty ešte v roku 2008 a asi by mi ani nikto neodpovedal. :(

Potrebujem poradiť, ako a či je možné získať do opatery 6 ročné dieťa ak nie ste pokrvný príbuzný.

Otec dievčatka zomrel včera.. matku pustili z väzenia prednedávnom a od narodenia nemá o ňu záujem ani sa nestará čo s ňou je. Kamarátka žila s jej otcom od jej 6mesiacov až donedávna. Chcela by malú osvojiť, ale nevie ako a aké sú šance. Starý rodičia od maminej strany vychovávajú jej prvé dieťa takže to je nula bodov a starý rodičia po otcovi svoju vnučku ešte nevideli. Čiže jediná osoba pre malú je moja kamoška. majú medzi sebou silné puto . veď malá má teraz 6 rokov a celý čas ju vychovávala kamarátka. Rozišli sa asi tak pred 4 mesiacmi.. :( má nejakú šancu ako ju získať? postavili dom.. dokonca tam má malá aj vlastnú izbu.. to je jej domov..

ďakujem za všetky reakcie , ktoré mi sem alebo do IP napíšete. ĎAKUJEM 😉

magimary
28. sep 2012

@tinushka13 má šancu (najmä, ak jej budú "hviezdy" naklonené a teda, ak ju nebude chcieť ešte niekto iný),
musí o ňu požiadať priamo na súde spísaním žiadosti o Náhradnú osobnú starostlivosť (NOS)...
opíše tam svoje dôvody (ich spoločný život a najmä väzby a putá, ktoré sú medzi nimi) a podá to a bude čakať na vytýčenie pojednávania...
a sudca rozhodne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre