Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maartinkaa
26. nov 2012

@najjulinka no fuj!!!! chrapinu by som jej rozbila hned a zaraz!!!! 😝

zabkatt
3. dec 2012

babulenky aj ja vas hrozne obdivujem. Ja som chcela velmi robiť nahradnu maminu ale sme sa presťahovali na dedinu a tu moja susedka to robi. A neviem si predstaviť že by mi potom tie detičky niekto zobral. Velmi sa nevyznam ako to kde chodi tak prosim o prepačenie ak by som sa mylila. Ja mam dvoch chlapčekov a hrozne by som si chcela adoptovať dievčatko ale neviem či ako matka môžem. ako robotu by som to asi nezvladla keby som mala nejake dieťatko od narodenia a potom by si po dvoch alebo troch rokoch niekto po neho prišiel moja susedka mala taky pripad. Mala jej hovorila mama a zrazu že prišla si po nu skutočna mama a chce ju späť. Dalšich 5deti ostalo v detskom domove len ju chce☹

pehulkama
4. dec 2012

@zabkatt ...jasné,že si môžeš adoptovať aj ďaľšie dieťatko..ak máš podmienky a prejdeš si všetkou tou mašinériou a prípravou,bez ktorej to nejde ..inak aj ja som mala v starostlivosti chlapčeka skoro dva roky a potom odišiel do adptívnej rodiny

magimary
26. dec 2012

Subject: Dokument o poruchách attachmentu - KLÍČ

Vážení kolegové a rodiče,
pokud jste nestihli sledovat nový dokument Ćeské televize o poruchách attachmentu a léčení, můžete se podívat na film na internetu:
Film je užitečný i pro výuku náhradních rodičů. Máme na něj velmi dobré ohlasy.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096060107-k...

Zdravím a mějte se dobře
Petra Vrtbovská&Natama

danka86
26. dec 2012

@zabkatt presne na toto mysim aj ja. Je to nieco uzasne, ze tie deticky si najdu taky krasny docasny domov. Ale prave to, ze je to docasny domov.... Nie je potom aj tym detickam smutno, ved musia byt uz naviazane na vas nahradne maminy, nie?? 😒

dioliana1
27. dec 2012

@danka86 my ich naučíme ľúbiť a nestrácajú nás tak celkom, ak náhradná rodina sa ozýva k profesionálnej, je to pre všetkých oveľa ľahšie. 😉

moischaaa
30. dec 2012

ahojte rada by som sa k vam pridala , dali sme si ziadosť o adopciu , takze sme uplne na zaciatku celeho kolotoca, uz sa nevieme dockat vysledku a ked budeme mat nase dietatko domka, mam strasne vela otazok , nejasnosti , ale myslim ze postupne sa ku vsetkemu dopracujeme aj s mm 🙂

macocha
30. dec 2012

@moischaaa Vitaj. Prajem príjemnú prípravu a hladký a rýchly priebeh čakateľstva. 🙂

najjulinka
autor
31. dec 2012

P F 2 0 1 3

mima122
13. jan 2013

Ahojte maminky ja mám jednu otázočku robí tu niekto náhradnú rodinnú starostlivosť? potrebujem sa poradiť Ďakujem

macocha
14. jan 2013

@mima122 tu všetci robia alebo sa chystajú robiť NRS 🙂 Kľudne sa pýtaj, čím konkrétnejšie, tým skôr Ti niekto bude vedieť odpovedať.

mima122
15. jan 2013

, s manželom sme si začali vybavovať všetky potrebné veci, bola už u nás aj sociálna pracovníčka a ta nam povedala, že nám to nepustí kôli tomu že máme starší rodinný dom, drevené okná, staru strechu? je niečo takéto možné? Chcela by som vedieť či poznáte aj takéto rodiny. Veď ja chcem dať tomu dieťatku lásku a domov a nemyslím si, že tieto faktory nejako môže ovplyvniť nová strecha alebo okná. Ja mám dve svoje detičky a tým nič nechýba . Ďakujem za odpoveď, radu .

yukki
15. jan 2013

@mima122 iste mala na mysli tá pracovníčka toto? Ja bývam v storočnej jednoizbovej drevenici a dali mi dve detičky...strechu novú som dávala, keď mala prvá dcéra asi dva a pol....okná sme mali síce už v tom čase nové, no, ale kúrila som do pecí-ani nie do ústredného...hm...nezdá s ami to ako dôvod.

mima122
15. jan 2013

tak mi to otvorene povedala, veď vo vnútri to máme pekne urobené všade máme podlahy, máme ústredné kúrenie, všade radiatory detičky majú svoju vlastnú izbu ,... všetko normálne veĎ aj my sme tomu s manželom nemohli uveriť ale aj dosť ludí čo som zisťovala mali takéto podobné problémy s touto sociálnou pracovníčkou

cairka
15. jan 2013

@mima122 , to bude nejaká vele-dôležitá pani sociálna... bohužiaľ, aj také sú (ja našťastie nemám skúsenosť osobnú). Ešte ma napadla možná okľuka - to bola pani z ÚPSVaRu, alebo z mestského úradu? Keď podáš žiadosť, tak má preveriť aj mestský úrad a keby títo napísali, že je bývanie vyhovujúce, tak by sa možno dalo nejako ďalej konať 😕 Ale potom odporúčam zmeniť subjekt, kde chcete robiť prípravu. Normálne napíšte na krajský úrad, že žiadate o zmenu subjektu na prípravu na náhradné rodičovstvo z úpsvar (vaše mesto) na ...buď obč, združenie Úsmev ako dar, alebo Návrat, prípadne ak ste z východu , tam je ešte nejaká pani, ale nespomeniem si na názov, baby doplnia.

matax
15. jan 2013

@cairka tu ziadost ale musi asi podat @mima122 na obvodnom upsvare.. ci nie? teda, my sme tak mali, ze tam sme dostali ziadost a dotaznik, potom sme nahlasili,kde chceme pripravu..
ale mozno cez krajsky upsvar by sa to dalo obist..asi by som sla este raz na ten obvodny a trvala na tom, nech mi daju ziadosti a potom by som na krajskom povedala, ze chcem cez iny (navrat, usmev ako dar, miesto pod slnkom-kosice) subjekt robit pripravu..
http://www.oskarsk.sk/index.php?ID=245&l=sk mima122, poradte sa o postupe v niektorom z tych subjektov akreditovanych na pripravu nrs

najhorsie je, ze potom budu pravdepodobne spadat pravdepodobne pod tu pani z upsvaru 😖

cairka
15. jan 2013

@matax , no preto sa pýtam, odkiaľ tá pani bola, z ktorej inštitúcie. Ja som na našom úrade bola len po dotazník, ten som si sama poslala, teraz teda neviem, či na Krajský, alebo Obvodný úrad 😕 nepamätám, proste tam, kde som potom bola pozrieť spisy detí. A dotazník už zrejme odoslali, keď už boli na šetrení v rodine. A po zverení nás má na starosti iná pani, ako je pri príprave. Teda nás, deti 😅

matax
15. jan 2013

@cairka u nas to ma ta ista na starosti, co dava dotaznik a chodi na kontrolu domov..aj potom deti..

no snad to bola @mima122 len na mestskom alebo aspon, nech to ma ina na starosti potom

ale asi by som sa, byt mima122, poradila najskor v usmev/navrat/miesto.. pred tym, ako pojdem opat na urad

cairka
15. jan 2013

@matax , aha 😕 tak potom neviem. Asi najlepšie bude sa spýtať v tom Návrate, abo úsmeve

mima122
16. jan 2013

Ďakujem za rady už som skúšala návrat a čakám čo mi odtiaľto príde, tá pani bola z upsvaru, ale máme dohodnuté stretnutie na pondelok tak sa s ňou chcem o tom porozprávať my už máme všetky papiere odoslané v ZA ona bola na šetrení a nepovolila nám robiť prípravu- kurz

moischaaa
21. jan 2013

@mima122zasnem aky prístup ma ta " mila" pani,drzim palce

alicag
25. jan 2013

Ahojte zaujímalo by ma ako dlho sa čaká v ZA na pestúnstvo.

kacena4
25. jan 2013

@alicag waaaw na pestunstvo??? ako stare babo? vacsinou do pestunstva je deti dost len si treba vybrat. poradovniky su "len" na adopciu novorodencov a malilinkatych deticiek 😉 😉 😉 si moja krvna skupina 😀 😀 ak chcete pestunstvo - klobuk dolu a tesim sa

alicag
26. jan 2013

@kacena4 Ahoj no si ma potešila ja som naozaj nevedela,že niesu poradovníky na pestúnstvo 🙂 juj tak uvidíme ako dlho to bude trvať kým nás budu kontaktovať.No dieťatko by sme chceli od 1 roka do troch na pohlaví nám nezáleží,ale biele.Teraz sme skončili prípravu v decembri. Ináč sme v poradovníku na adopciu asi rok aj pol .Ako dlho máš deti v pestúnstve ? No tuto možnosť sme zvažovali s manželom veľmi dlho najhoršie je,že ľudia ktorých poznáme nemali dobré skúsenosti od puberty atak..., ☹ Lenže mi to riskneme a spravíme pre to dieťatko hádam aj nemožné 😀 😀 😀 Teraz neviem či mám volať do Žiliny či čakať 🙂 😀 a zatiaľ si užívať života... 😀 😀 😀 humor.

macocha
26. jan 2013

@alicag Aj ja si myslím, že s takýmito požiadavkami nebudete čakať dlho. Ak sa nevzdáte odvolania, tak do 6 týždňov... a asi aj v neziskovkách by sa dalo nájsť.
No a tie nedobré skúsenosti - to boli kvôli pestúnstvu? Alebo že prijaté deti všeobecne? 😕 Lebo ja teda poznám veeeľa rodičov, čo si aj nad svojimi milovanými biodeťmi trhali vlasy, keď prišla puberta 😅 Takže neriešim, puberte sa nikto nevyhne. 😉

vziskova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacena4
26. jan 2013

@alicag nechapem tomu zvazovaniu do pestunstva a puberte, to akoze deti zverene do adopcie ju prezivaju "lahsie" ako pestunske deti 😀 😀 😀 😅 ja mam bio v puberte a amen tma, moje profi dieta mi hovori, ze vratte ho ☹ este nechape, ze sa to neda. som profesionalny rodic, zatial si naplnam svoje potrebya touto formou - momoct co najviac detom, ale verim ,ze casom u nas zakotvia aj nejake pestu deti 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre