Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
18. sep 2013

@duratlicka áno, ale ak je to tak, potom predbežné opatrenie by malo byť prehodnocované trošku viac srdcom, a individuálne, a nie plošne zamietať

dioliana1
18. sep 2013

ja mala malu na hostovskom 3 pol mesiaca v kuse, a to tak že do dd sme chodili každé dva týždne sa ukázať a predlžiť hostovský... čo dd, to inak... predbežko mi zamietli tiež kvoli nejakemu papieru čo som mala dať (oni info nedali čo chcu) ...

natia
18. sep 2013

@duratlicka mne bolo povedané, že teraz sa to zmenilo a že predbežká dosť výrazne schvaľujú.. či je to naozaj tak ti poviem s určitosťou zajtra-pozajtra - dúúúfam!

duratlicka
20. sep 2013

@natia Ok,tak nech Ti ho schvalia🙂

natia
21. sep 2013

@duratlicka schválené 🙂

duratlicka
22. sep 2013

@natia Tesim sa s Tebou🙂

najjulinka
autor
26. sep 2013

@vitrinka prid sem

adopcia je akokeby to dieťa bolo tvoje... pravne je uuuuplne tvoje. .si rodičom. rozhoduješ o všetkom a maš pravne vzťah ako k valstnemua to dieťa ma tiež k tebe pravne vzťah ako k vlastným rodičom...... ste zapisani v jedho rodnom liste ako rodičia....

prof. starostlivosť je zamestnanie ako vychoška v domove, akurát, že sa nechodi do decaku na smeny,a le daju ti dieťa domov a staraš sa o neho 24hodin denne 7 dni v týždni kým sa dieťaťu nenajde pestunska , adoptívna rodina alebos a nevráti do biologickej rodiny.... o dieťati viacmenej vooobec nerozhoduješ,a le staraš sa o neho.... nie si jeho zakonnym zastupcom. dostaneš vyplatu a prispevok na stravne a spotrebu dieťaťa ...

vitrinka
26. sep 2013

@najjulinka Dakujem velmi pekne za informácie. Och to bude tazke rozhodovanie pretoze si neviem predstavit ze si babo krasne oblubim, budem ho brat ako svoje a jedného dna mi ho proste vezmu. Zlomilo by mi to srdce. Este raz ďakujem 🙂

matulikmamulik
9. okt 2013

@dioliana1 nam na hostovsky pobyt nechce dieta ded Jelka dat ze nema na zaklade coho tak nam od 3 augusta bezia interakcie dieta ma z toho uz riadny gulas

matulikmamulik
9. okt 2013

kazdy ded si vydava deti ako chce jedny podla smernic druhy srdcom ani predbezko petunske dieta do adopcie hned do predosvojitelskej sudy nevedia realne ako to chodi v domovoch tak co interakcie az do novemra 4 cele mesiace. Dieta ma biorytmus taky ze ked odchadzame do ded tak ju boli cele telo narieka ze kedy bude papier ze kedy uz bude nasa dcerka uz si pripadam ze ju vodim za nos

dioliana1
9. okt 2013

@matulikmamulik je to ťažké to verím, predbežko nevyšlo?

bridgetjonesova
9. okt 2013

Ahojte dievcata potrebujem taku ludsku radu...rozmyslam nad tym...mam dvoch vlastnych chlapcov ale tuzba po dievcatku tam je. Bohuzial zo zdravotnych dovodov saa to neda. S manzelom by sme aj dievcatko prijali ale nevieme ci by neskor nedochadzalo medzi vlastnymi surodencami teda nasimi chlanmi a osvojenym dietatom k nedorozumeniam atd v dospelosti k nejakym problemom. Poradte tie co o tom zrejme viete viac ako ja. Za kazdu radu dakujem 😉

matulikmamulik
9. okt 2013

@dioliana1 nie predbezko nie hned sud v november ved to na jednej strane super teda ako sa to vezme, a az v septembry nam isla od augusta sprava takze ziadne tri in terakcie, jedny vraveli ze tri stacia druhy ze velke dieta treba viac no jasno v tom nikto nemal 😒 a dnes som sa dozvedela ze nez sme niesli navrh na sud teda nas pravnik tak som mala ist na kuratelu a to mi nik nepovedal, nazivam to dezinformovanost a chyby v systeme mne sa podarilo najst aj dieru ze vraj by ju moyno ministerstvo vedelo zodpovedat no o tom dost pochybujem

dioliana1
9. okt 2013

@bridgetjonesova čím menšie deti tým skorej sa zžijú, to je moja skúsenosť 😉 záleží ako svojich synov na to pripravíte 😉 , hlavne treba sa opýtať či súhlasia, aj ked tomu ešte rozumieť nebudú ...

dioliana1
9. okt 2013

@matulikmamulik presne ako u nás.... neiformovanie čo potrebuju na súd nám zamietli predbežko vo februári, tak sme museli čakať do marca na sud a do mája na pravoplatnosť (matka sa vyhýbala prevziať rozsudok 🙄 )

matulikmamulik
9. okt 2013

detsky domov si nas dal tajne preverit co sme kto sme ze mame vela deti mame tri a to syn ma vlasny byt teda dve deti ze ake mame bytove podmienky vyziadali si nanovo to nechcela ani socialka ale oni ano tak som fotila dom jak je velky a to si berieme romske dieta a kazdy mi vravi nie aby boli radi ale toto? tak sa pytam naco tie zlozky o nas naco tie navstevy ktore sa uskutocnuju teda ako U KOHO , u nas boli z mesta ,socialka, psychol, dve profi p riaditelka ded dalsia soc a dalsia psychologicka no armada uradnikou, dieta aboslutne nepripravene do nahradky nic nula bodou ja som si sama pripravu robila nemam slov, ludia berte deti z domovou lebo to je jedine za co stoji sa nervacit sa a bojovat

matulikmamulik
9. okt 2013

@dioliana1 no nase dieta bolo do pestu sak co testy otcovstva sa urobili sak co az ked boli interakcie pricom ded si to ma urobit aspon tvrdia ze nez daju dieta do prehladu fajn jasne otec nie otec zrazu pripad hore nohami hlavne ze otec chodi aj napriek tomu ze mal sam pochybnosti nie ded domov bol rad ze ma pestu dieta, nie sak co ved pestunov je malo no a jeden ster a zmenil sa osud styroch ludi a pritom to mohlo byt uz davno dieta bolo rok v ded musim sa smiat juj a tych reci ake su stery drahe nasa asi bola jedina co jej ich robili nie?

matulikmamulik
9. okt 2013

Este jeden sarkasticky prispevok za pät rokou odislo z ded pät deti aka umera nie su to prave tie zabetonovane deti?

najjulinka
autor
9. okt 2013

@matulikmamulik zaleži na kapacite a zloženi deti.... lebo o postihnute velke a ešte aj surodenecke skupiny fakt nikto nema zajem...........

a to že decko na pohlad vyzerá normalne a ako tak zdrave, tak nevieš či pod oblečkom nenosi sačok na moč alebo nechodi 3-4x do týždna na dialízu a pripadne či ten 4 ročný zlatý chlapček nemá v skutočnosti 8 rokov.... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 ....

s testami otcovstva decak nema nič.... akurát musi decko dopraviť na predvolanie na ten ster....

my sme mali v profi jedno komplikovane.... a tiež sa to komplikovalo.. .a medzi sudom a pravoplatnostou už zrazu decko malo aj otca.... a teda už aj ine priezvisko....

ine v proi zas otec žiadal o decko a medzi prihlasenim sa k decku a sterom bolo vyše roka..... no a potom ešte viac času kým sud konečne nejak rozhodol..........

s tým decák nepohne....

a stačí ak matka privedie chlapa na matrikua povie, že je to otec a je.... a ak sa otec k tomu nemá, tak cez sud a dna test to trvá večne.... :-X lebo ešte aj ked je dna test hotový, tak sud to musí odklepnuť.... to nie je, že vyjde a je... to sudca musi rozhodnu, že vzal dna test ako dokaz... tak nejak.. .no zložito...

matulikmamulik
9. okt 2013

@najjulinka tak preco k nam chodilo dieta na interakcie v doprovode a iny to absolvovat nemusia a to z nasej skupiny si tiez brali stvor rocne preco smernice nie su pr vsetkych rovnake ved nez nas daju do zoznamov sme si ako nahradny rodicia presli rocnou torturou

najjulinka
autor
9. okt 2013

@matulikmamulik to už je trošku ine... ale dat do smernice, e kolko akemu decku treba IA je trošku na hlavu...
jasne, že ak vam v decaku robia prieky, tak je to na nič.. ale su veci, ktore decak neovplyvni.... napr. toto... a možno prave ten otec robi problemy a tak robia veci čo pri každom nerobia.......... aby im nikto nič z druhej strany nemohol vytknuť.... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 nevravim, že to tak je.. možno sa fakt len decak štorcuje....

ale dna testy a podobne veci decak neovplyvni... a neviem či by si decak len tak mirnix dirnix na dna na predvolanku nešli.... lebo vacsinou dna nariaduje sud a prieky sudu su už dosť važna vec.. pohrdanie sudom a pod... 🤐
a nevieš kde aký milý sused na vas nakydal a tak si vas overuju ovela viac ako bežných, lebo zas len koli jednemu neprajnikovi vas nemožu odpisať..........

(ja som sa raz spätne dozvedela, že anonym na nas dakto podal a asi viem aký anonymný naš sused 😝 a zrovna vtedy sme žiadali o druhe pestu.. nechci vedieť ako sa to ťahalo čo všetko po nas chceli a kto u nas všetko bol 😝 🤐 ale kedže už v tom čase sme boli profi a aj pestuni a šlo o dalsie dieťa, tak už čo to o nas vedeli, tka mali podložene, doložene a šlo to, ale aj tak sa to ťahalo viac ako iným)
anonymne podania, pripadne o prajnom susedovi sa ty nedozvieš... my sme sa to dozvedeli neskor od osoby u jednej z tých, u ktorej to preverovali... papierovo šlo o anonym, takže sme si to len my doma spojili, že naši "milí" susedia 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 a o to sa nedozvieš... nam to ta osoba medzi rečou a sa čudovala, že to ani nevieme... a som si to spočitala kedy to bolo.. no presne vtedy ked sme aj žiadali o druhe pestu.... keby hocikedy inokedy, tak to ani nepocitime ani netušime... len vtedy sa to fakt desne tahalo so zapisanim do zoznamu...

matulikmamulik
9. okt 2013

@najjulinka no nas preverovala profi na podnet riaditelky nebol to sused a ta nam to povedala ale to bola zastupujuca profi nie profi nasej malej

najjulinka
autor
9. okt 2013

@matulikmamulik velmi čudne...... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

najjulinka
autor
9. okt 2013

ktorý decak???

mexx
10. okt 2013

@najjulinka Myslim, ze to je tam niekde vyssie napisane, ze DeD Jelka. To je nestatny detsky domov, tusim sa to vola Dobry Pastier. Kedysi sme boli na navsteve u riaditelky, chcela nas zamestnat, bola velmi zlata. 😵 Ale tazko povedat, ake to tam je dnes...

najjulinka
autor
15. okt 2013

i.brndiarova@gmail.com - pestunky napište na tento mail.. pošle vam dotaznik k diplomovke čo potrebuje.. .dakujem

margetakuska
5. nov 2013

ahojte prosím vás o radu, s manželom máme 2 dcérky (21 mesačnú a 3 mesačnú), chceli by sme si adoptovať (alebo zobrať do pestu - ešte sme sa nerozhodli) 2 alebo 3 detičky - súrodencov do 5 rokov, avšak prerábame dom a ešte ho nemáme skolaudovaný, myslíte, že si máme dať žiadosť až po kolaudácií alebo môžeme aj pred tým? myslím tým, či to budú kontrolovať, či už máme skolaudované a kedy sa vlastne robí overovanie bytových pomerov? hneď ako dáme žiadosť alebo? a ako dlho trvá kým sa k tej našej žiadosti dopracujú? ďakujem veľmi moc 😉

lenkove
6. nov 2013

@margetakuska ahoj!
Nuž, vo všeobecnosti sa takým žiadateľom s bio detičkami skôr odporúča pestúnstvo, teda tu v téme babule skôr odporúčajú.. Aj pre ochranu bio detí (by ti napísali iné bio a pestu maminky) , plus sú tam finančné príspevky mesačné - čo rodine s plánovanými 4 deťmi isto pomôže.. Pri ado nemáte nárok na žiaden príspevok, okrem materského či rodičovského... Risk v pestu je ale možný kontakt s bio, ktorý sa ale nemusí uskutočniť nikdy...
Neuvažovala by si skôr nad povolaním profesionálny rodič?
A k procesu žiadosti: podáte si žiadosť, oni vás evidujú a potom začnú kontroly a príprava.. Je to individuálne koľko to trvá, nám cca 4 mesiace - iným možno o dosť kratšie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre