Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

atka3
6. dec 2013

@macocha mám všade žiadosti,ale teraz mala zdravotné problémy,tak mi to lekárka neodporúča-čo ma mrzí

duratlicka
7. dec 2013

@mamkabeika Ahoj,este stale rozmyslas o pestunstve?My mame 2-rocnu dcerku a chceme si vziat babatko do 1 roka.Nepoznam Ta osobne,ale podla mna je to super napad.Mas uz 2 vlastne deti,takze taka ta zakladna potreba po detoch je uspokojena a byt mate vacsi.Vyhoda je,ze ak by sa aj dietatko vratilo do bio-rodiny,nepride Ti syn o jedineho surodenca.Takto sa mi to zda lepsie,ale my mame maly byt,takze u nas to moze byt len pestu alebo vlastne.
A tiez by si mohla byt dlhsie doma s detmi alebo mat pracu len na par hodin,ak sa uskromnite🙂

duratlicka
7. dec 2013

Baby,citam to tu trosku dozadu a trochu ste ma vystrasili s tou poruchou priputania.To sa moze stat aj pri babatku do roka,ze ma nebude mat rado?Ak ho budem dojcit,nosit a okamzite reagovat na potreby,tak by sa ta sanca mala vyrazne znizit,ze?
Neviem,co horsie sa rodicovi moze stat,snad okrem smrti milovaneho dietata.

dioliana1
7. dec 2013

@duratlicka podla mna sa zbytočne obávaš, ja brala 23m. a pripútalo sa hned.... stáva sa to starším deťom... 😒

macocha
7. dec 2013

@tatolu 😅 😅 Ona býva tak ďaleko? To som asi nejak domotala, mne sa zdalo, že je kdesi od Trenčína 😅 Tak pardón, @atka3 to nemala byť provokácia. A prajem rýchle vyzdravenie. 🙂

macocha
7. dec 2013

@duratlicka Porucha pripútania nie je, že ťa dieťa nemá rado. To len sa tak správa - práve preto a práve vtedy, keď cíti, že Ťa začína mať rado...
Budem drsná, ale áno, môže sa to stať aj pri deťoch prijatých v prvom roku života, aj pri úplne maličkých deťoch. Najmä v pestu, kde je kontakt s biorodinou, sa to môže zvrtnúť aj po dobrom začiatku, keď dieťa začne rozmýšľať a chápať súvislosti. 😔
Naopak relatívne dobre sú na tom deti, ktoré žili hoci v zlých podmienkach, ale milované a opatrované (v rámci možností) aj dlhší čas. Lebo sa naučili ľúbiť a byť ľúbené.

mamkabeika
7. dec 2013

@duratlicka Áno, ešte stále 🙂

luckada
12. dec 2013

ahojte, prosim o informaciu, ako to prebieha v pripade pestúnskej starostlivosti, uz sme v poradovniku a dostali sme moznost pestúnskej starostlivosti - zaujima ma, ako to prebieha, kontaktovanie sa na dieta, sud, casove hladisko, ci je mozne mat dieta doma aj pred rozhodnutim sudu...
1 dieta uz mame adoptovane, takze ten kolotoc okolo adopcie poznam, len teraz chcem vediet viac o pestúnskej starostlivosti...
Dakujem

dioliana1
12. dec 2013

@luckada je to podobne, pred rozhodnutím súdu bud na predbežko alebo na hostovskom možete mať... 😉 záleží od sudu a dd, od rýchlosti záleží aký si kraj, ale viac detí je vždy do pestúnstva voĺných

kaci25
13. dec 2013

Ahojte vsetci. Pisem Mgr. pracu o profesionalnej rodine. Potrebovala by som Vasu pomoc. Zaujima ma Vas nazor, preco ste si vybrali toto krasnu a tazku Profesiu- Cestu ? Ak mate nejake casopisy alebo knizky, rada by som to od Vas kupila, pripadne zapozicala.

luckada
14. dec 2013

dakujem za odpoved, my vieme, ze uz je dietatko do pestunstva volne, boli sme kontaktovani upsvar, aj ked asi by som bola naivna, keby si myslim, ze na vianoce bude s nami... byva tam aj klasicka navsteva v dd, ako pri adopcii? Este raz dakujem...

cairka
14. dec 2013

@luckada , skúste natlačiť 3 povinné IA na dni po sebe (ak sa dá vám a bol by ochotný DeD) a s predbežkom by to možno na poslednú chvíľu vyšlo, ale ozaj na poslednú.

meleon
14. dec 2013

Ahojte. Potrebujem poradiť. Ako postupovať, keď si chcem so svojou manželkou adoptovať našu 6 ročnú neter o ktorú jej matka moja švagrina nemá najmenší záujem starať sa. Neter už nejakú dobu žije u nás no stále ma strach že si ju mama odvedie preč . Podotýkam že švagrina je psychickí labilný človek a má problémy s drogami. Pred týždňom nám povedala, že odíde do zahraničia a dcéru tu nechá. Preto bi som chcel nejakým spôsobom nechať si neter u seba s tým, žeby sa mi nemohla vyhrážať, že mi ju zoberie keď jej v hlave niečo preskočí . Poradte prosím ako na to. Ďakujem

yukki
14. dec 2013

@meleon zrejme najprv ísť na ÚPSVaR, predtým si zrovnať všetky východzie body-sú dôkazy o tom, že matka dcéru zanedbáva? vie o tom detský lekár, učitelia malej? at´d....no a na úrade by už mali vedieť poradiť, zrejme keďže ste v príbuzenskom vzťahu a dieťa je už staršie by šlo skôr o náhradnú rodinnú než adopciu... ale to ti tu už lepšie poradia baby ostatné @maznacik007

maznacik007
14. dec 2013

@meleon zajdi na UPSVAR podla miesta bydliska na odbor socialno pravnej ochrany deti ... a vysvetli im situaciu tak ako tu teraz nam .. budes chciet aby vam neter zverili do nahradnej osobnej starostlivosti oni ti daju presne instrukcie co mas priniest ...(potvrdenia o prjme, zdravotnom stave...) navstivia vas zo socialky absolvujes trojhodinovu pripravu na urade a podate navrh na predbezne opatrenie ... pripadne podla sudu to ti uz povedia na urade na riadne konanie o zvereni dietata do NOS ...

neni to nejako problematicke budete mat narok na rodinne pridavky, plus aj nejaky prispevok na dieta... mama bude platit vyzivne ..a pravne budete zastupovat dieta pred uradmi ...zdravotnymi zariadeniami a pod..

dada242
15. dec 2013

Ahojte dievčence tak zajtra ideme už detskej doktorke čo to sa poinformovať ohľadom našho drobčeka posledna našteva v DOD a potom len ďalej nejaké tie nášťevy veľmi sa teším na každé stretnutie s malým 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

darja20
16. dec 2013

ahojte, chcem sa mozno trochu od veci spytat, ked mame zaujem o osvojenie dietatka, je tam podmienka, ze musime ho dat ockovat, ked nam ho zveria? vdaka.

suezana
16. dec 2013

@darja20 keď ti bude zverené, je to akoby je tvoje - so všetkým čo k tomu patrí 😉 Ak by si brala do pestúnstva, tam si určite nemôžeš robiť podľa seba, ale pri osvojení podľa mňa áno.

sentoza
16. dec 2013

@darja20 podla mna, zalezi aj aku mas lekarku a aky ma postoj k ockovaniu

lenkove
17. dec 2013

@cairka docitavam dozadu... a toto " Dia sa v nej vidí, tým že je aká je, tak v hre robí čo povie Vaneska (ešte aj slová jej diktuje, čo má povedať) " to ma taaaaak pobavilo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No to je PRESNE ta segra aku si Ivanka predstavovala... 😀 S nou ked sa hrame, tak mi diktuje, co mam za koho povedat a ako to povedat a nemozem si to len tak po svojom!!! Ked ona ma PLAN aka ta hra ma byt!!!

@duratlicka nemyslim, ze porucha priputania je to najhrosie co sa moze stat... Je to len porucha.. A maju ju hromadne aj bio deti, mozno aj niektori z nas tu - v nejakej forme... Existuju ine diagnozy 😔 😔 ktore sa detom nevyhybaju 😔 😔 😔 Neboj sa dopredu, aj ked je to asi nemozne, aj ja som taka bola... 😀

susanci
28. dec 2013

ahojte baby..potrebovala by som sa v niečom informovať zatiaľ len takto cez MK...už dávnejšie rozmýšľam že by som si chcela vziať bábo s DeD také do 3 rokov..a čo by ste mi poradili? chceli by sme ho aby ostalo u nás teda vyrastalo ..nikdy neviem aký je rozdiel keď si niekto vezme do opateri alebo keď je pestún..snáď mi tu niektorá poradíte...my sme o malého prišli v 21tt a túžba po bábätku je silná..a chceli by sme dať domov aj jednému s DeD...dakujem za info 🙂

suezana
28. dec 2013

@susanci ahoj 🙂 adopcia je vlastne osvojenie - potom je pestúnstvo - to je aj štátom dotované, ale dieťatko má vlastné meno a rodičia alebo rodina má právo sa s ním kontaktovať - u adopcie je len vaše so všetkým 🙂

suezana
28. dec 2013

@susanci ja mám biologické dieťa, aj adoptované - od 1mesiaca a môžem povedať, že pocity sú v mojom prípade úplne úplne rovnaké - všetko je rovnako krásne a rovnako silné - aj šoky, aj láska, aj chuť.... 😉 odporúčam nerozmýšľať dlho, lebo ak sa rozhodnete, trvá to nekonečne dlho.....

susanci
28. dec 2013

@suezana krásne 🙂 a ako dlho ste čakali na malinkú? ja by som chcela také dvoj ročné dievčatko ...a keby že sme si chceli adoptovať aj v takom prípade to trvá dlho? lebo pri malilinkých určite áno :/ no určite by som nikdy nerobila rozdieli že to nie je moje...davala by som mu lásku akej sa mu nedostalo od biologických ...

suezana
28. dec 2013

@susanci my sme mali na začiatku tiež požiadavku do troch rokov a nič - čakali sme do radu, aj keď som sa pýtala, tak vraj nič nie je - verila som ....
asi najviac závisí od toho, či chcete len biele dieťatko - u vás na východe, ak by ste prijali aj rómske, polorómske prípadne "dieťa rómskeho pôvodu so svetlejšou pleťou" (výraz pani z úradu 😉 ) myslím, že máte veľkú šancu 😉

suezana
28. dec 2013

@susanci len príprava na to trvá cca pol roka - kým vás zapíšu do poradovníka

matulikmamulik
13. jan 2014

@macocha ako sa prejavyje porucha priputania alebo ako presne zistim ci je dieta priputane? nasa je u nas 2 a pol mesiaca ale nemame v tom dost jasno nejake prvky podla ktorych to spoznam ze je priputana nasa stale nemoze verit ze sa nevrati do ded smutila za kamaratkami chcela ist tam na navstevu vysvetlujeme ze to nie je mozne rozmyslam ci si ju jak je velka nezacnem viazat do satky na seba

macocha
13. jan 2014

@matulikmamulik juj, to je na dlho... prepáč, zabudla som, koľko mala dievčina, keď ste ju brali? Lebo 2-3 mesiace je ešte prikrátko na závery a aj na samotné bezpečné pripútanie, ak nešlo o novorodenca.
Taký najviditeľnejší prejav je, že nerozlišuje "svojich" a "cudzích" ľudí s ohľadom na svoj mentálny vek. Odíde s cudzím. Neprejavuje náklonnosť, súdržnosť, spolupatričnosť s novou rodinou. Ale z môjho pohľadu to je len ten vrch ľadovca, skutočný problém je väčší a skrytý v hlbine.
A čo sa týka toho viazania do šatky, to kľudne urob. 🙂 Odprorúča sa dokonca kožu na kožu. Poznala som jednu, čo to robila so štvorročnou. Aby podporili pripútanie.

macocha
13. jan 2014

Odporúča, nie odprorúča 😀

matulikmamulik
13. jan 2014

@macocha satka objednana hadam sa nezamotame obidve do nej 😀 dakujem za info

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre