Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
13. feb 2015

@1inis1 1 zdrave babo nie velmi...

1inis1
14. feb 2015

@najjulinka A jedno ZŤP? K tomu treba nejaké špeciálne vzdelanie? Ja mám napr. sociálnu prácu a opatrovateľský kurz....

1inis1
14. feb 2015

Žienky ja naozaj by som mala záujem o profi.....aj ZŤP, len teda nevem, či na to treba nejaké špeci vzdelanie........a keď je ZŤP, môže byť umiestnené do profi aj jedno, či ani to nie????

najjulinka
autor
14. feb 2015

@1inis1 netreba špeci vzdelanie, ale decak to tak musi rozhodnuť.. ak ma decak v profi plno deti a iba jedno je zťp, tak si tento luxus dovoliť mož, ale ak ma v profi 90% zťp deti tak si luxus, že da len jedno dovoliť moc nemože.... ale tak je šanca vyššia.....
samozrejme nie nejake "lahke" zťp...

ale teda ja mam zťp dieťa v pestu a teda radšej 4zdrave. .aj priestorovo aj starostlivosťou......

aksuram
15. feb 2015

@1inis1 ja som mala v profi TZP deti dve naraz ... ale nieje tzp ako tzp ... a nieje to jednoduche

adelakk
15. feb 2015

Viete mi niekto poradit kde sa da spravit kurz PRIDE?

dioliana1
15. feb 2015

@adelakk iba v Úsmev ako dar, pýtajte sa v najbližšom Usmeve od vášho bydliska

matkaasebko
15. feb 2015

Baby radte ako je to v tomto...môzu sa zverejnovat na internete fotky profi deti??boli sme na karnevale a zverejnili mi tam fotky proficat, nooo teda len jednu ale mozno ich bude viac a ja teraz neviem ci fotky dat radsej stiahnut z obehu alebo ako to je...ja som ich tam nedavala davala ich tam majitelka restauracie....

jeennyv
15. feb 2015

@matkaasebko ja by som s takymto zverejnovanim bola opatrna, kamaratka maju doma v opatere dve deticky a su tam prisne pravidla, aby sa rodicia o nahradnom umiestneni nedozvedeli...

matkaasebko
15. feb 2015

@jeennyv ved toho sa bojim...to si fotila majitelka a mna az teraz napadlo mrknut ze ci ich neda nahodou na fb a stalo sa...tak zvazujem ci ju poprosit aby aspom ich samostatne fotky stiahla..zas nemôzem ziadat aby stiahla spolocne fotky...

jeennyv
15. feb 2015

@matkaasebko neviem co sa tyka tvojej situacie, ci si nahradny rodic alebo ako, ale viem, ze by ta mali socialne pracovnicky poucit a upozornit na iste veci alebo sa skus pri najblizsej navsteve sama informovat 🙂

saskah7
16. feb 2015

@matkaasebko ziadne uvazovanie, musis za nou ist a poziadat ju o stiahnutie tych fotiek... nesmie sa to! a pre buducnost, vzdy, ked vidis, ze niekto foti, tak ho upozornit, ze vas nie... v decaku vam mali povedat, ze deti nesmu mat nikde fotky, ale ani u nas to nehovorili zakazdym kazdemu, neviem preco... ale teda pre buducnost budes vediet 😉 mna raz tak nafotili na stanici, ked mi policajt pomahal s kocikom a nabehli tam media, ze "pomoc policajtov ludom" 😀 tak som ich tak sfukla, ze len tak preglgali, ze ako si dovolili bez dovolenia fotit dieta!!

kacena4
16. feb 2015

@matkaasebko cafko v praci si urcite podpisovala papier o tom ze nebudes s tretou stranou "rozpravat" "zverejnovat" informacie o profi detoch ako fotky, rodne cisla, zdravotny stav, adresu, proste info.... povolenie mas len v ramci zdravotnickeho zariadenia a skoly/ky aspon my sme to tak podipsovali. treba is slusne za majitelkou a povedat jej ze sa jedna o statne deti a prosis ju o stiahnutie a ak to nezaberie tak to povedz v praci a nech si to riesia oni. ty si suhlas nedala a zverejnila to bez teba takze ak im to povies si kryta a nech to doriesia oni ak nebude chciet ona 😉 drzim palceky a dufam, ze si to aspon baby uzili

matkaasebko
16. feb 2015

Pani uz fotku stiahla som jej pisala este v noci...ono celkovo to bol od nej zvlaatne ze si nepytala zvolenie ci vobec moze zverejnovat..ved v stredu idem do domova tak sa ich na to opytam..

matkaasebko
16. feb 2015

@kacena4 tych papierov aa podpisovalo ;) ze ani meviem ake..s pani mebol vobec ziadny problem atiahla fotku aj ked zial spolocnu nestiahla ale tam zas baby nie je extra vidiet...a baby si ho veeeru uzili dakujeme...

kacena4
16. feb 2015

@matkaasebko to je super, ked to pochopila a este supernejsie ze ste si uzili

najjulinka
autor
16. feb 2015

@matkaasebko ak sa zučastnuješ nejakej akcie, tak ten kto akciu robí, tak može fotky zverejnovať...

Aj v emste ked mesto robí akciu, tak fotky zo svojich akcii zverejnuje na stranke 😉

Nesmie nikto zverejniť fotky aj s udajmi o dieťati - napr. napiše k fotke meno alebo čosi podobne.....

Takisto decák ak robi mikulaša a podobne veci, tak fotky si može zverejniť na svojej stranke... Ale nemože pozvať televiziu aby natočilo decakovsku akciu a nasledne telka žeby zverejnila zabery z domovackej akcie....

Takže tak... ty nesmieš svoje profičata zverejnovať.. ak to spravi ktokolvek iný ako foto z akcie, tak može.. .ktokolvek iní nič nepodpisoval v decaku... samozrejme nesmie zverejnovať udaje k fotke - meno a pod....

najjulinka
autor
16. feb 2015

Je to dosť komplikovane s tou ochranou osobných informacii a so zverejnovanim fotiek....

janapech
16. feb 2015

Ahojte kočky, ak môžem, tiež sa zapojím do diskusie. 🙂 Mne bolo povedané v DD,že ja fotky zverejňovať nesmiem, ale povolili mi podpísať v škole súhlas, že oni ich na školských fotkách zverejňovať môžu...a deti majú z toho radosť, keď sa vidia na školských fotkách. 🙂

enka111
18. feb 2015

Ahojte. Chcela by som vás poprosiť o pár rád. Chceme si s manželom vziať do pestúnskej starostlivosti dieťatko z DD. Takže po prvé: musíme byť žiadateľmi o pestúnsku starostlivosť obaja alebo stačí, ak budem žiadať len ja. Bola som totižto na dvoch UPSVaRoch a dostala som dve rôzne odpovede, takže mám z toho zmätok. Ďalšia otázka sa týka veku dieťatka. Ja by som chcela aj mladšie ako 3 roky, ale manžel sa bojí, že ak pôjdem na materskú dovolenku, že to nebudeme finančne zvládať, lebo máme hypotéku. Moja otázka znie: načo všetko mám nárok, ak by som bola na materskej dovolenke s dieťatkom v pestúnskej starostlivosti. Poberala by som aj materskú a aj príspevok ako pestún? Mám z toho všetkého nejaký zmätok. Budem vďačná za každú radu, okrem takých, že si mám naštudovať zákon, ako mi radila jedna na inom fóre

lenkove
18. feb 2015

@enka111 ahoj!
Podla mojich doterajsich info, aj podla skusenosti bab tu na MK, moze byt ziadatelom aj len jeden z manzelov. Ale iba pri pestunstve. Pri adopcii, ak ste zosobaseni, musite ziadat obaja, neda sa, ze len jeden. (Aj ado samozrejme moze ziadat len jeden, ale slobodny..) Takze pestu iba ty - ano, to by slo, manzel by podpisal suhlas...
S prispevkami je to akesi pomotane 😅 ale mala by si narok na jednu davku - takze ak by si mala narok na materske , tak to a potom rodicak a potom opakovanu odmenu pestuna. Rodicovsky prispevok je o cosi vyssi ako prispevok pestunovi, asi o 40 e, ak sa nemylim. Zvlast sa vyplaca prispevok na dieta. A pridavky na dieta budete dostavat, samozrejme. Este mas narok na jednorazovy prispevok pri vzniku pestunstva. Ja nie som pestunska mama, tak tie cifry neovladam 🤐 A dietatko do pestu sa da akokolvek stare, ak je teda medzi vami prirodzeny vekovy rozdiel. Odporuca sa urcite mladsie od vasich bio deticiek (vidim, ze mas v pase jedno).
Na rodicovskom mozes ostat aj so starsim dietatom, tri roky od zverenia do starostlivosti do veku siestich rokov dietata... Ak sa to nepomenilo.
Ak baby popisu aj sumy (alebo teda si ich vyhladaj), zratajte s muzom a porozmyslajte. S dietatkom sa isto oplati ostat trosku doma, aj ked je starsie, musi si zvykat na vela novych veci a aj vy... Tak ak sa to len trosku da, bol by to pre vas vsetkych plus 🙂 Drzim palce!!!!

mata2
18. feb 2015

@enka111 ahoj,ziadatelkou mozes byt len ty,ale potrebujes pisomny manzelov suhlas.nie len teraz na urad,ale aj neskor ked bude sud...
po zvereni dietata do tvojej starostlivosti budes mat narok na matersku,neskor na RP,a po nom na opakovany prispevok nahr. rodicovi.RP je okolo 200€ /neviem presne cisla/,odmena pestuna 180€
okrem toho ma dieta narok na opakovany prispevok vo vyske okolo 138€ + rod. pridavky,tie su asi 23€.pracujuci rodic di moze uplatnit na pestu dieta danovy bonus.Trebars aj tvoj manzel,aj keby si bola ziadatelkou len ty...

najjulinka
autor
18. feb 2015

@mata2 fakt si može muž uplatniť danovy bonus na decko , ekd ma len ženska v pestu zverene??? to som nevedela....
nevieš čo k tomu treba? navyše asi sobašny list??? alebo???

mata2
18. feb 2015

@najjulinka na 100% juli... 😉
aj moj si uplatnil na vsetky...sobasny list neviem,uz si nepamätam...ale mari sa mi ze aj ten musel...
a samozrejme rozsudky a rodne listy deti /kopie/

najjulinka
autor
18. feb 2015

@mata2 nikde to v zakone nevidim... ej tam len svoje deti, deti zverene do nahradky a manželove deti... nikde nevidim deti zverene manželovi........

najjulinka
autor
18. feb 2015

@mata2 a som ani nevedela, že decka su len tvoje.... prečo druhe dvojky nebral len muž? 😉

najjulinka
autor
18. feb 2015

a našla som Podľa § 33 zákona o dani z príjmov si možno uplatniť daňový bonus na každé vyživované dieťa žijúce s daňovníkom v spoločnej domácnosti. Za spoločnú domácnosť sa považuje domácnosť, ktorú tvoria fyzické osoby, ktoré spolu trvale žijú a spoločne uhrádzajú náklady na svoje potreby (§ 115 Občianskeho zákonníka). Daňovník uvedenú skutočnosť preukazuje svojím podpisom vo vyhlásení.

najjulinka
autor
18. feb 2015

ale čumim a je to tam tak napisane, že ešte aj na profi by sa dalo... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 lebo nie do nahradnej rodinnej starostlivosti zverene ale do nahradnej starostlivosti

viem že kedysi si na profi deti uplatnovali danove bonusy..... tiež to bolotak nejak napisane.. ... no idem študovať... 😅

aby sme sa nenudili s tými zakonmi....

ten bonus sa bude hodiť možno aj pre @natia a možno to budu riešiť aj aj u kamaratky @mexx o rok... 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
18. feb 2015

http://www.echoz.sk/index.php?option=com_conten... - už to tu študujem.... su tam paragrafy, tak sa je čoho chytiť...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre