Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
5. mar 2015

akože ide to občas aj rýchlejšie, ked nahodou presne otvoria pripravu,a lebo robia presne navtrataci vikendovu pripravu alebo sa chodiindividualne a je ochota sa dohodnuť na intenzivnejšej - rýchlejšej priprave... a pomože, ak daný človek čo robi pripravu vas nevidi prvykrat, lebo ak vas vidi prvykrat, tak sa to moc neurychli, ebo ten človek da pod to pečiatku,ž e ok... to ked sa robi priprava druhýkrát alebo robi ten istý človek čo robil na profi pripravu, tak už ma o vas prehlad.. zaleží na plno veciaCH....

VIEM, žE AJ ZA 3 MESIACE TO ZMAKLI, ALE teda začali na jesen a asi chceli mať všetko vybavene do konca roka, šli sviatky a nikto nechcel riešiť pripravu ešte den pred štedrým večerom, tak to asi uhanaju obe strany potom 😀 😀 😀 😀 😀

matkaasebko
5. mar 2015

@najjulinka odpis uz ide okamzite vybavit aspom na niecom usetrime cas...tety na urade mi robili pripravu na profi tak hadam si ma budu pamatat ;) ale uz teraz to zlahcujem asi len kvoli sebe...teraz sa uz len doma dohodnut a mozno to aspom skusit..uz len prist na to ci bude lepdie ked si kurz spravim ja alebo chlap...on profi byt nemoze ale v decaku hovorili ze pestu hej...ale zas je szco a danove 0 ci ich zaujma prijem?

najjulinka
autor
5. mar 2015

@matkaasebko kde davaju odpis na počkanie? furt urad čaka cca 3 týždne na odpis....

prijem dokladuješ. .hoci aj 0... ale teda to sa mu oplati byť szčo ked prijem ma 0.. .to robiš ešte aj na jeho minimlane odvody???? 😨

najjulinka
autor
5. mar 2015

akože v pohode vydokladujete 0 , len aj na sude ich to bude zaujimať.. .z čoho žijete, kolko mate vydavky - hypoteky, inkaso a pod...

matkaasebko
5. mar 2015

@najjulinka odpis aj vypis je na prokurature na pockanie ale nie je to v kazdom meste ani u mas ee ale vo vedlajaom hej co mame 20 minut cesty...on ma len danove 0 ale prijem samozrejme ma ale na zklade pausalu vychasza 0 ...preto sa pytam ci pytaju posledne danove ako v banke napr.pri uvere alebo staci prijem t.j.faktury...

najjulinka
autor
5. mar 2015

@matkaasebko posledne danove....

a uradničky su ochotne isť po odpis u vas hned? lebo u nas sa to rieši poštou asi,a lebo zajdu raz za par dni a žiadosti podaju ale viem, že čakaju na poštu, kým odpis dojde....

matkaasebko
5. mar 2015

@najjulinka jaaj ja ze o ten odpis si davame ziadost sami tak ako do zamestnania...nie ze ziadaju ony a cakaju...takze on dosou kv.danovemu a zostava tozas len na mne....asik bude musiet zasadnut rodinna rada...a vsetko zvazit a hlavne asi kurz spravit nech to uz dopadne akokolvek...

najjulinka
autor
6. mar 2015

@matkaasebko akože kludne aj on musi byť pestu, len musi byť na sude pripravený na otazku na prijem.... 😅 😉 proste si zvažte čo vam bude naj... 😉 aj finančne aj prakticky , že kto bude chodiť na pripravu a pod.... 😉 😀
ty sama o odpis nemožeš žiadať, ty len o vypis... odpis žiada urad...
ale pripravu si spravte ak mate pocit, že tie decka stoja za to.. vsak keby šli, tak nech idu.. možno pridu iné a budu tie vám sudene a už nebudete stresovať koli priprave, ale už budete hotoví a po dieťati alebo po detoch len chmatnete 😀 😉

mata71
6. mar 2015

@najjulinka Ahoj,chcela by som sa poradit ako riešite ked su deti v profi na urade smetné,,nahlasujete deti či nie...vdaka

mata71
6. mar 2015

@najjulinka lebo jedna nadoba mi je malo ked nás je doma 6 členov.... tak ale zase nahlasovat udaje o detoch by som nemala ved patria pod DED,,

najjulinka
autor
6. mar 2015

@mata71 to ma každa obec po svojom.. tu v Košiciach je to na hlavu,a ni dospelak sa nemože sam prihlasiť, odhlasiť......... Takže ja nemam nahlasene žiadne deti.. lebo napr. ked muž sa prehlasoval od mamy do spoločneho byvania - tak jeho mama ho musela odhlasiť a ja prihlasiť.. on sam nemohol. .lebo za domacnosť len jedna osoba može odhlasovať a prihlasovať a kým neodhlasi tá predošlá osoba, tak nová nemože nahlasiť.... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 takže ja by som potrebovala od všetkých detí "odhlašky" od bio alebo neviem kohoa potom by som mohla ja prihlasiť.. aj mužove profi len ja by som mohla a tak podobne....
rozhodne profi nenahlasujem...

najjulinka
autor
6. mar 2015

@mata71 ale v bytovom dome na počet osob čo rozratavaju elektrinu a upratovanie a neviem čo, tak to nahlasujem....

mata71
6. mar 2015

@najjulinka vdaka lebo aj tu by pýtali najskorej papier že su odhlasený... tak to nebudem riešit a papiere popalim a bude... doložik km smetiaku igelitku a uvidime...aj chlapčeka čo mame adoptovaneho nemám zatial nahlaseného až kpo poslednom sude ked bude mat naše priezvisko mám prist na urad tak mi povedali vlani... 😵

mata71
6. mar 2015

@najjulinka vdaka to mame rodinny dom tak to je v pohode...

matkaasebko
6. mar 2015

@mata71 v rodinnom dome mozes mat sudov kolko chces...;) nikto to neriesi..my uz mame dlho 3 smetiaky...

najjulinka
autor
7. mar 2015

@matkaasebko nie tak celkom. každá obec ma svoje pravidláa čudovala by si sa ako to niekde riešia.... 🤐 🙄

yukki
7. mar 2015

JA mám tiež tri...na delený odpad...

maznacik007
7. mar 2015

@matkaasebko

@najjulinka

neviem ako je to na vychode ale tu u nas je profi rodic posledny v rade ak sa riesi pestunstvo alebo osvojenie profi dietata...
vyslovene to dieta o ktore prejavi zaujem profi este viac ponukaju a musi pockat kym prejde cele kolecko /aj ostatne kraje / a ak neni zaujem tak az potom ...

vybavit zapisanie do zoznamu trva min. 3 mesiace /my sme tak stihli/ ale teda vedela som v tom chodit ... niekomu to trvalo pol roka, 9 mesiacov... podla situacie...

na prijem sa pytaju .. nemoze mat dokladovanu nulu resp. musis mat nejako zabezpeceny prijem ... ja som sa teda stretla s tym ze obaja nepracovali ale oni proste nemuseli / dedili a proste nemuseli/ a dokladali na sud vypis z uctu alebo bol v medzicase jeden nezamestany tak to sa dalo vydokladovat podporou ... ale teda je to o tom ze iny kraj iny mrav...

Otazka je aj ako sa k tomu postavi domov /niekde to stale beru za zlyhanie profi rodica/ a tiez ako mas nastavenu zmluvu ...

ale v kazdom pripade prednost pred vami maju vsetci ti co su uz v zozname zapisany ... to ze boli u vas v profi je skor minusom pre uradnikov.

lepsie je tak ako ti vravi julia byt v zozname a teda ked sa toto stane tak potom poziadat idealne ihned ako ich zacnu ponukat...

najjulinka
autor
7. mar 2015

@maznacik007 ako nastavenu zmluvu???
a navyše po pravoplatnosti ešte profik može aj na matersku ak sa mu hodí 😉

človek nemusí hned hlasiť, že si chce nechať "svoje deti"...... kedže my sme zažili opačný pripad, všade (okrem uradu, ale v decakua tak sme povedali, aj na priprave a vsade proste okrem uradu) sme rozhlasili, že jedno naše konkretne chceme a situácia sa zmenila (narodila sa Nika - resp. sme sa o nej dozvedeli presne už po skončeni pripravy) a nakoniec sme ho nebrali, tak už všetky dalsie ja budem aj tak riešiť, že kým si ho na urade nevybereme, tak ani nebudem hlasiť.... proste to nie je ani povinnosť profika hlasiť, že chce pestu decko a ake konkretne.... ale inak ako sme požiadali o to pestu, tak v tom momente začali robiť spisy poniektorým našim deťom len to presne neodhadli 😀 😀 😀 😀 (jasne, že blondave, modrooke biele bolo prve na rane čo určite chceme , tak robili spis a ešte jednemu myslim, že vtedy hned dvom našim začali robiť spisy)....

robia aj naprieky, ale zas ak človek všetko má , tak po decku len šahne v zozname... ak urad nespolupracuje, tak na Usmeve či Navrate..... ale mnohokrát urad je aj rad, že sa mu podari umiestniť neumiestnitelne.... 😅 🤐

maznacik007
7. mar 2015

@najjulinka ze ci ma na dobu neurcitu alebo na konkretne deti 😉

jasne ze to neni povinnost profi hlasit ze by chcel to dieta do pestu ... na urade by som to ani nehovorila... a v domove podla vztahov a tak ...
a teda mas tiez tu istu skusenost ze akonahle si prejavila zaujem tak sa zobudili a deti ponukali ... co si mala doma... 😀 😀 😀 😀

ako co sa tyka Niky tak to bolo ine ona bola neumiestnitelna tam boli radi ze si ju vôbec niekto vzal ...

najjulinka
autor
7. mar 2015

@maznacik007 na konkretne deti nemože mať prac. zmluvu ak ma, tak je ten bod neplatný.... proste zakonnik prace nepusti.....

najjulinka
autor
7. mar 2015

proste prac zmluva je na dobu určitu - po nejaký datum, na dobu neurčitu alebo na zastupovanie počas materskej, rodičovskej PN a vtedy je to zavisle na tom, kedy sa vrati osoba, ktorú zastupuje...

matkaasebko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkaasebko
7. mar 2015

Baby a este dotaz ako ate tocili videa ?xo tam ma byt ako sa hraju?alebo napriklad ako jedia kupu sa alebo o com ma byt tych 20 minut?som rozmyslala aj take demotivacne ze ako sa hadzu o zem alebo biju o hracky ale to by mi asi nepreslo 😀

dioliana1
7. mar 2015

@matkaasebko ked sa hraju a jedia, aspon u nás tak natáčame

najjulinka
autor
7. mar 2015

@matkaasebko tak ten bod zmluvy je neplatný... 😉 Proste nemože byť mimo zakon nič v zmluve a ak aj napriek tomu je, tak to neplatí... 😉

videa umele.. .u nas doma to bolo ešte ako tak... ale decko toho cudzieho vnima...... a niekedy šup s deckom do herne v decaku.... vyplašene, ani neceklo.... akože neplakalo, , ale tak tak ako ked sa dieťa obzera v cudzom priestore... proste kým s aobkukalo, tak už bolo dotočene... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

matkaasebko
7. mar 2015

@najjulinka ako a co mam potom neplatnu zmluvu xi jak?ja ich budem natacat u nas doma nikto xudzi tu nebude len fakt neviwm pri com ich matacat...ale tak ked tam dame jedenie polievky to mame hned 10 minut... 😉

najjulinka
autor
8. mar 2015

@matkaasebko maš platnu, len ten bod, že je uzavreta na dobu kým tie dve odidu je neplatný.... 😉

mata71
10. mar 2015

@matkaasebko no veru tu to riešia a dost to sleduju,, 😕

matkaasebko
11. mar 2015

@mata71 ale ide aj o to kolko dospelych vas je nahlasenych na smete...ak ste 2 dospely nahlaseny tak urcite mozte mat 2 sudy..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre