Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
7. júl 2009

Kika dnes dolovala z hrnca šľahačku, vylizovala, celou rukou samozrejme a keď ju takú šľahačkovú vytiahla volala ma: Mama pozri! Kika ujo kominár! Si pamätá jak som minulý týždeň dulovala rukou v komíne ja a vyťahovala sadze. Akurát farby a asi aj chute 😝 produktov splietla dokonale

mata2
7. júl 2009

hodila som do alobalu zivansku 😵
bubo sa napil vody z bazena 🙄

mata2
7. júl 2009

macka sa prvy krat sama obula 😵 .aj suchy zips si pekne napevno zatiahla 😎

mixka
7. júl 2009

jeeej mati, gratulujem, to je super 😵

ako sa pozna alergia na piesok, neviete nahodou ???

mata2
7. júl 2009

dvojky uz spia 😲 😲 😲

alergiu na piesok nepoznam 😕

mixka
7. júl 2009

asi som to zle nazvala, nie alergiu, ale laura ma atopicky ekzem a dnes sme boli na piesku a prisla domov cela cervena flakata, tam kde mala odokrytu kozu a mala priamy kontakt s pieskom a neviem, ci to je z toho alebo nieco ine 😖

cairka
7. júl 2009

mixka, podľa mňa to je z niečoho iného, skôr by som tipla na slnko...

mati, macka je šikovná 😵

mixka
7. júl 2009

cairka, lenze ma to aj na nozkach, kde mala ponozky a sandalky a mala tam piesok nasypany a tam jej slonko nesvietilo 😖 neviem, ci ist zajtra ku koznej alebo pockat este

mixka
7. júl 2009

a este, mala kratky rukav, na kucky a tvar jej svietilo slnko a tam nema vobec nic

magimary
7. júl 2009

mixka, môže to byť z piesku, pretože ten obsahuje veľmi veľa "dráždičov" jej citlivej pokožky 😒
takže, treba jej pridať lieky a maste, ktoré bežne používa na tlmenie príznakov AE...

ale na druhej strane, minulý rok to mal aj náš Tomko (on nemá AE) a keď sme iššli na pohotovosť, tak jednoznačne vyhlásili, že to je alergia na slnko (ktorú nikdy dovtedy ani ODVTEDY! nemal 😕 ), ktroá je typycký tým, že postihuje IBA odhalené miesta...
náš Tomík bol vtedy úplne "otrasný", čo sa týka sfarbenia kože...vyzeralo to tak dramaticky...dostal len zcýšenú dávku svojich antialergík a ešte nejaký Fenistil... 😉

mati, macka-wow! šikovnáááááááááááá 🙂

mixka
7. júl 2009

rucky, nie kucky 🙄

cairka
7. júl 2009

mixka, a nejedla nejaké nové ovocie? 😒

magimary
7. júl 2009

a myslím, že na tvári nič dokopy nemal ( 😅 )-oproti ostatnému telu...
a boli ozaj dosť jednoznační na pohotovosti... aj keĎ SOM chcela zjednávať, že mne sa to nedzá atak-podľa vzhľadu jednoducho pevne stáli nasvojom-alergia na slnko

mixka
7. júl 2009

nove nie, mali na desiatu banan a to jedavaju uz strasne dlho a v pohode. ani ziadne ine jedlo nemali nove, fakt neviem do kelu ☹

magimary
7. júl 2009

podľa mňa to bude fakt slnko (je to pravdepodobnejšie ako ten piesok)...
ja skúsim pohľadať, či nenájdem fotku toho, ako Tomík vyzeral... možno budeš môcť porovnať...

cairka
7. júl 2009

no pokiaľ to sú hladké fľaky, tak by som fakt tipovala slnko... švagriná má túto alergiu a ona máva také bordové fľaky po celom tele... ale je to hladké, nevýražkové ako ekzém... neviem, jak to napísať, po ekzéme ked prejdeš prstom, tak je to miesto drapľavé...

mixka
7. júl 2009

toto som nasla na koni v inej teme

vodniicka • 2d • 28. říjen 2008 v 11:39

nam dr. poradila, presne ziadna avivaz, predpisala nam taky gel do kupela alebo namiesto mydla, svetle oblecenie, nie tmavo cervene, cierne a modre, bavlnene, kdesi som pocula ze cinske textilie z cinakov to tiez moze zhorsovat alebo zapricinovat, zakazala nam chodit do piesku plus dieta ziadne cokoladky, keksiky a dzusiky..

mixka
7. júl 2009

su to tmave flaky hladke, len som prekvapena, lebo vsak vonku po slnku chodime kazdy den a nic, az dnes

mixka
7. júl 2009

no a myslite, ze sa mam zajtra trepat k dokine, ci netreba ???

cairka
7. júl 2009

mixka, ale záleží aký ekzém má...veve mala "mokrý" ekzém - atopický - pri tom sa nesmie ísť do piesku, lebo to strašne dráždi...sú to desiatky mokvajúcich vyrážok a ešte je aj "suchý" detský ekzém - to sú "len" také suché svrbivé vyrážky, tam neviem, ako je to s dráždivosťou 😒 každopádne fľaky hladké sú skôr o alergii, nie o ekzéme

cairka
7. júl 2009

ja by som zbehla najprv k obvodnej... už išla spinkať? na noc by som dala fenistil abo iné antihistaminikum

mixka
7. júl 2009

fenistil som jej dala,, lebo aj ked som ich po navrate domov pred obedom obe osprchovala a dala ciste oblecnie, cele poobedie sa priebezne skriabala 😖 laura ma atopicky ekzem taky, ze ma suchu kozu a strasne drsnu, na krku, pod kolienkami... uz spia obe, nastastie, vsetci certi dnes s nimi slili 🙄

cairka
7. júl 2009

tak fenistil by mal do rána trocha pomôcť 😉 a ak nie, tak zbehni k obvodnej, nech ťa pošle dalej...

magimary
7. júl 2009

je to na 90% slnko,keďže sú tie fľaky hladké a plošné a rozsiahle... 😉
ekzém by sa prejavil zhoršením príznakov-mokvanie, vyrážky, svrbenie...
to, že ste doteraz chodili po slnku a nič, nič neznamená...
hovorím, tomušo mal minulý rok takmer 4 roky a nikdy dovtedy (ale ani dovtedy doteraz!) to nemal...
skrátka tak divne vtedy zareagoval
tiež nám vtedy povedali, že sa musí chrániť pred slnkom bledým oblečením s dlhými rzukávmi a nohavicami (boli 40°C horúčavy!) a klobúčikmi a tak...
a to sme vtedy aj dodržiavali... niekoľko dní... a potom už biolo zase všetko OK...

mixka
7. júl 2009

snad to bude do rana lepsie

magi dlhy rukav a gate 😕 no nezavidim. inak satky na hlavach maju vonku stale, ja ich holou hlavou vobec nedavam, stale im vysvetlujem, ze slniecko silno svieti a mali by bobo a daju si povedat nastatsie 😀

cairka
7. júl 2009

tak to máš šťastie, ja by som veve musela šatku kanagonom prilepiť o hlavu 🙄 ale ked teraz tento víkend, čo sme boli celé dni vonku nemala úpal, tak snád je odolná 😀

magimary
7. júl 2009

ani naši nikdy nechodia bez pokrývky hlavy (odjakživa)...
ale teda, chcela som povedať, že Tomušovi sa to nepolepšilo za jeden deň(i napriek antialerg.liečbe)...trvalo mu to dlhšie, my sme aj na tú pohotovosť išli tuším až na tretí deň, lebo už sa mi to fakt nezdalo...
ale potom zabralo to, že sme museli byť určitý čas doma a potom ešte to "krytie"...

mixka
7. júl 2009

aha, no som teda zvedava, ako o bude vypadat rano a ak bude flakata, budeme trcat doma, lenze sa obavam, ze ma k veceru odvezu 🙄
inak aj baby chodia stale s niecim na hlave, jarna ciapka, zimna ciapka, v lete satky... a su zvyknute, asi im to ani nepride

cairka
7. júl 2009

no veve do tohtoročnej jari tiež mala takmer furt niečo na hlave a ani jej to neprišlo...obdobie vzdoru je sviňa 😅 😝 😀

janivonbenji
7. júl 2009

cairka,
no ty mi tak vždy z duše píšeš, že koľkokrát si myslím, že poznáš môjho kubka a píšeš o ňom a ty pri tom o svojej 😝 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre