Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
18. mar 2016

@dafnedafne ja som z ke a mam deti zverene sama... a stretavky pravidelne nie su. .ale sa obrať na Usmev.... oni zvykli robiť, tak zas ked budu robiť stretavky, tak ti daju vedieť....

guzag
20. mar 2016

@najjulinka robim cez urad prace socialnych veci a rodiny

kms
20. mar 2016

@guzag ti vravim, cez urad prace je super, ja som tiez tak robila. Neboj sa priprava na profi nie je psychodiagnostika, to bude az pred nastupom do prace. Priprava je o tom, ze ti budu hovorut ake deticky mozes dostat, co a nimi robit, aby sa mali dobre u teba tak. Toho sa netreba bat.

najjulinka
autor
20. mar 2016

@guzag no ked robil moj muž cez urad, tak sedenie s psychologom vobec nemali... tak ti neporadim...

guzag
21. mar 2016

dakujem za povzbudene,trochu som sa toho zlakla
,ešte aj tu esej chcu odo mna

kms
22. mar 2016

@guzag esej je nic napises avoj beletrizovany zivotopis, potom odsek ako si sa dostala k profirodicovstvu a odsek "recenzie" na pripravu 🙂 nic strasne

r1000
29. mar 2016

Ahojte viete mi prosim poradit. Urobila som si pestun.pripravu a deti mojho brata beriem s det.domova vedia ze pojdu ku nam.moj manzel mi odsuhlasil deti ale len do pest.starostlivosti.s uradu mi volali ze len do nos mozem do pestunskej nie.preco?ved preto som mala pripravu a manzel mi nos neodsuhlasi.co mam robit?deti ostanu v domove.misli tu niekto aj na deti dokelu.dakujem krasne za radu

nikadomi
29. mar 2016

@r1000 podla mna preto, ze ste pribuzni.. Vtedy deti daju len do NoSky 😖

r1000
29. mar 2016

@nikadomi ano a ako sa chranit pred rodicmi.nebudu mi platit a oeniaze pre deti potrebujem tahat sa potom s rodicmi po sudoch nebudem vladat.preco nedaju zakon vnoske ze bude vyplacat stat a statu rodicia a mi mame svety pokoj a mozeme sa detom venovat

cairka
29. mar 2016

@r1000, skús si sama napísať návrh na súd na pestúnstvo a uvidíš, čo povedia na súde. Pri príbuzenských vzťahoch preferujú NOS, ale občas sa podarí aj pestu. Len sa nenechaj odradiť,pre tie deti ten pokus stojí za to.

nikadomi
29. mar 2016

@r1000 no na toto sa treba pytat kompetentnych po uradoch, sudoch 🤔 A presne tak ako pise @cairka urcite skuste dat navrh na sud. Drzim velmi palceky. Ide najma o deticky, aby im dobre bolo a boli chranene..

r1000
29. mar 2016

Dakujem vam len mi povedali ze musim byt zapisana do zoznamu o pestunstvo a ze mi chybaju asi styri hodiny kurzu.no uz nevedia co vymisliet.mam si sama napisat ze ziadam tie a tie deti a poslat na sud. A uvidim ci to prejde. Su to deti a budem bojovat dojelu. Dakujeeem vam za radu

cairka
29. mar 2016

@r1000, no prípravu na pestu musíš dokončiť, bez toho to nejde. Potlač na nich, nech to urýchlia,tie 4 hodiny snáď nebudú naťahovať.
Návrh ti tu možno niekto pošle vzor, ja som mala, ale mi umrel PC aj s návrhom.

r1000
29. mar 2016

@cairka dakujem za odpoved.pripravu som robila cez urad.ale povedali mi ze kym nebudem mat papier ze som v evidencii o pestunstvo nemozem robit pripravu teda tych par hodin.a druhy urad mi tie papiere neda a ze nemam pravo o pestunstvo.rozmislam ze to dokoncim cez usmev ako dar a potom dam na sud ziadost. Ako je to nos platia rodicia ci stat?

cairka
29. mar 2016

@r1000, skús ten Úsmev veru, oni budú vedieť lepšie poradiť.

r1000
30. mar 2016

@cairka prosim nevies kde najdem ten vzor navrhu. presne budem bojovat za tie moje deturence, maju pravo byt v rodine. a stat sa moze hambit ze im vobec nepomaha ale ich nici. kolko davaju detskemu domovu na jedno dieta.juj

guzag
10. apr 2016

Žienky ešte vas chcem poprosiť,ked si urobim kurz profi rodiča ,podam žiadosť v detskom domove ,pride konkurz a ked sa pošťasti a vyberu mna su potom nejake stretnutia s detmi a ako dlho to trva

nikadomi
13. apr 2016

@magimary hmm... 😕😁😔😥

mata71
13. apr 2016

@magimary a milujem vetu že to profirodina robí pre peniaze... nie každá profi rodina je zlá 😕

yukki
13. apr 2016

@magimary pozeráš Modré z neba práve teraz? Ak tam ide o profirodičovstve....

magimary
13. apr 2016

@mata71 to rozhodne nie je...
skôr celý systém je zvrátený a mimo...

@yukki nie, nepozerám....

bajciatko
13. apr 2016

@magimary riadne smutná realita ten článok. Nikdy som nemala názor, že profi rodina to robí pre peniaze, ale to že za nimi nie sú žiadne zákony, resp., nepravdivé, to je veľmi smutné.

magimary
13. apr 2016

@bajciatko najhoršie je, že všetci "vrchní" o tom už 10 rokov vedia a NIJAKO to neriešia...
práve naopak....
😔 😔 😔

r1000
14. apr 2016

A nikto nemysli na to najhlavnejsie tam hore medzi politikmi. Na deti ktore tuzia po rodine. Mi bojujeme do pestunstva uz to bude rok a pol a stale cakat. A do vtedy deti musia byt v det.domove.cely system zly

kms
14. apr 2016

@guzag to je rozne, bo ty musis prejst aj cez diagnostickeho psychologa, kontrola u vas doma. A je to podla mna, aj ako surne potrebuju profi.

krristin
15. apr 2016

@r1000 jj my taktiez pol roka momentalne mame pravnika inak to uz nejde

mona554
19. apr 2016

Ahojte maminky, robili vašim deťom alebo robíte vy knihy života, ako to vyzerá a ak by sa dalo aj nejaké ukážky ak možem poprosiť, ďakujem moc

saskah7
19. apr 2016

@mona554 ja pokracujem v kolegyninej zacatej, kedze som maleho brala po roku u nej... cize taky kupeny riadkovany zosit, do ktoreho nalepujem fotky, snazim sa tie najzaujimavejsie, prip, z nejakych vyletov, zazitkov... k tomu vzdy 1-2 vety popis, ak niekde bola nejaka vstupenka, alebo listok na vlak, tak to tam tiez nalepim, a potom uz iba volne miesta medzi fotkami doplnim nejakymi ozdobami, samolepkami atd...
ked som predttym mala male babatka, tak knihu ako taku som ani nerobila, ale pri odchode som kazdemu kupila maly kufrik a do neho som dala na pamiatku oblubeny, alebo prvy cumlik, najmensie oblecko, alebo to, v ktorom k nam prisiel, CD so vsetkymi fotkami, co bol u nas, a tiez vytlacene vsetky mesacne hodnotenia, co som odovzdavala do decaku, lebo tam su vlastne po jednotlivych mesiacoch popisane vsetky dolezite veci, vyvin, pokroky, spravanie atd... k tomu nejaky list na rozlucku atd, to sa mi zdalo lepsie ako doslovne kniha, ale teraz by som uz asi robila aj knihu, lebo sa to "musi" 😉

nena108
20. apr 2016

@mona554 ahoj napíš mi IP Tvoju mailovú adresu a ja Ti môžem poslať prezentáciu ako robiť knihu života + nejaké fotky z kníh čo som robila deťom ja 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre