Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
13. júl 2009

dobré ránko. my máme za sebou úžasnú noc...večer mi volala kamoška, čo sme boli v piatok spolu, či veve nehnačkuje, že oni celá rodina....tak reku niéééé, je len prechladnutá.... celú noc buntošila kvôli kakaniu, ale už vyzerá byť fajn, asi len nejaká rychlovka...už aj chrumkavý chlebík spapala na raňajky a OK.

jani, to máte pestré... 😒 u nás to je obdobné, ked sme s tou neterou (9ročnou) , čo som minule písala...tiež už mi to pripadá, že sa jej veve nemôže ani dotknúť, lebo je rev...s bratovými také problémy vôbec nemá a tiež majú 10,9 a skoro 4 roky. ešte s malým sa občas poklbčia, také bežné detské ťahanice o hračky, ale ináč vôbec ani veve neubližuje im, ani oni jej 😝 Mne už to pripadá, že veve si urobila so sestrinej mončičáka, tomu tiež ked zatlačí bruško, zapiští 😅

mixka
13. júl 2009

ahojte 🙂

tak mne dnes lenka vyliezla rano na ram postielky a skoro zletela hlavou do radiatora 😠 normalne mam obavy, ci to nebude skusat zas a ako ju ustrazit ☹ potom mi vysypala smetny kos a zakoncila to laura tym, ze mi stiahla misku zo stola s vajickami ☹ den jak vymalovany 🙄

lenuska74
13. júl 2009

cairka tak aj unás zurila črevna chrípka a mna skolila včera ale je to taká jednodnovka tak v pohode 😉

yukki
13. júl 2009

Janivonbenji...akoby si opisovala moju návštevu s kikou niekde. S tým rozdielom, že ja nemám svokrovcov 😝
Je to nepríjemné, samozrejme, v takom prípade majú mať ale rozum dospelí, dieťa v tom veku ešte NIE JE ZLÉ. Je živé, je priebojné, skúša koľko môže a čo sa stane keď zatlačí, je v poriadku, keď ho v prípade ohrozenia druhého dieťaťa dospelý upozorní, ale nie je zlé.
Ináč podľa toho čo opisuješ...že sa Kubko už chce naháňať a chápe ten princíp a ako sa vyjadruje, že vyzýva ostatných-to je perfektné! Kika je o pol roka staršia ale takto ďaleko veru nie je! Hlavu hore, máš šikovného chlapca doma! 😉 🙂

najjulinka
autor
13. júl 2009

Som kupila piaty oranžový sveter do serie... Vsak na jesen už nas bude o jedneho viac.. .Mali posledny kus a už minule som ho obzerala, lebo ho zlacnili a stoji pod 2 Eurá... A dnes už som nevydržala a kupila ho... Však jesen sa bliži... A ja ked 4 deti daju zabrať, tak sa neviem dočkať piateho... Baby ked aj po piatom budem mať reči o nejakom novom bábe, tak ma prosím schladte... A dost radikálne...

yukki
13. júl 2009

Mixka, to neustrážiš, radšej namotaj dačo mäkké na radiátor! pozdravujem dievčatá!

najjulinka
autor
13. júl 2009

yukki naša Lucka vkuse do Markety huči, že "poď" alebo "ešte" - chce sa s nou nahanat na chodbe po štvornožky a Marketka nechape... Lucka pochopila, že s nou sa nahana po štyroch, ale Marketka nepochopila, že sa nahanaju... Ale ono to ešte nie su normalne nahanacky... Také velkacske.. .to ešte nie....aspon myslim...

Inak dnes Lucinka na digitálne hodinky ukázala, že hodinky... Nejaká je šikovná.... 😨

rita55
13. júl 2009

ahojteeeeee 🙂 prave mi volali zo socialky,ze zajtra rano na sud a rovno po malickuuuu 🙂 🙂 🙂 Konecneeeeeee

najjulinka
autor
13. júl 2009

blahoželáme.... to máte na výročie Bastily 😉 Dobre sa bude pamätať 😉 😀 😀 😀

lenkove
13. júl 2009

Rita
parada!!!! ja som tu dlhsie nebola, tak o malickej neviem nic, ale tesim sa velmi s tebou! 😵 😵 😵 😵 Natinka bude mat setricku 🙂

Laculik
teda, Kiko je uz velkach.. Uz mu zmizli tie licka babatkovske.. alebo aspon sa mne zda,ze mu zmizli. Normalne inak vyzera, je to pekny chlapcek 🙂

Ostatne ahojte! a inak, nechapem ako sa moze niekto stazovat na male dieta.. Ved nema ani tri roky.. Keby mal sest, tak je to ine.. ale ved je to len dieta.. alebo ja pochadzam z velmi benevolentneho prostredia k zivym detom??
Jani, beriem ta na navstevu nabuduce k mojej svagrinej! je to zilinsky kraj, nebudes to mat daleko a jej maly je zenske vydanie Kiky 😉 to vas Kubko oproti nemu anjelik, co citam 🙂

pimpa
13. júl 2009

Rita, skvele, tesim sa s tebou...uz mas veci nachystane? 🙂

lenuska74
13. júl 2009

rita tak to sa teším 😵 😵 😵 😵 tak len vydržať do rána a zajtra nech to máte rýchlo za sebou, teda tie vybavovačky na súde a tak 😉

rita55
13. júl 2009

dakujem baby 🙂 vecicky pripravene aj mliecko som dnes kupila 🙂 vecer vyvarit cumle a hotovo 🙂 🙂 🙂

mata2
13. júl 2009

rita,super ze to vyslo 😵 😵 😵 .

janivonbenji
13. júl 2009

Ďakujem všetkým za podporu...ja viem, že nemám doma anjelika 😎 , ale živé a chválabohu zdravé dieťa, snáď je to len prechodná záležitosť a bude dobre... 🙂

rita,
srdečne gratulujeeem !!! a prajem všetko dobré... 🙂

mixka
13. júl 2009

yukki, neustrazim 😖 dnes som musela byt s krpatymi v izbe, ked isli vecer spat, lebo lenka vyliezla hore na postielku 5x a raz sme ju skoro nechytili a tresla skoro dole 🙄 zajtra koncime s postielkami, ja sa nervovat nemienim, ze sa mi dieta zabije skor ako bude oficialne nase 😔

mixka
13. júl 2009

rita, gratulujeeem 😵 😵 😵 takze tebe dnesna 13ka priniesla super spravu 😵 tesim sa s vami velmi 😵

mata2
13. júl 2009

mixka a tebe sa neda dat dno postielky uplne dole?ja ich mam dole a nehrozi aby deti vysli na ram

mayap
13. júl 2009

ahojte dievčatá, 🙂

rita, blahoželám k bábike... 😵

mixka, ja som to s malým vyriešila tak, že postieľku má pri našich posteliach a bočnicu má dole... no pri dvoch mixiatkach je to zrejme nereálne... 🤐

my sme sa včera vrátili od mojej maminy po 10 dňovom pobyte... decká sa prvé dni rochnili v bazéniku... ráno začínali v čistučkej vodičke... ...večer zavŕšili bahenným kúpeľom... 😝
a to sa mame pokazil pred mesiacom prietokový ohrievač a tak sme fungovali bez teplej vody... každý večer zohrievať v rýchlovarnej konvici vodu na kúpanie... ale aj tak to stálo zato. a aj tie pohľady krpcov, že ako to , že netečie teplá voda, keĎ otočím červeným kohútikom... 😀 😀 😀 😝

ozaj neviete dokedy môže mať dieťa ploché nožičky a je to ešte v norme? bo paťo, keď behal z bazéna na chodník, tak mal otlačenú komplet nožičku a maťo má perfektne tvarovanú... sa chystám v stredu k pediatričke a chcem sa jej to spýtať, ale nech nejdem za blbú... 😝

cairka
13. júl 2009

mayi, v piatok ideme k otropédovi kvôli plochým nôžkam okrem iného, tak ti dám vedieť, čo povedal 😉 ale predbežne mi rehabka povedala, že veve musí nosiť ortopedické boty, lebo už má krivú chrbticu že to je následok tých plochých nôh. že kvôli tomu, že zle došľapuje má nesprávne držanie tela. ináč veve ked je holá, tak to je pohľad pre bohov - nohy do X, hrudník mimo osi... 😅 , musíme s tým niečo spraviť, lebo sa nebude chlapcom páčiť... abo pre istotu nie a budem mať o starosť menej 😠

mata2
13. júl 2009

klenba na nozicke sa zacina formovat v 3r,ale pre istotu sa spytaj dr,,aj mierne ploche nohy uz mozu spôsobovat bolesti nôh..

mixka
13. júl 2009

mati, neda ☹ dno postielky ma 3 polohy a ta spodna nie je dole uplne, je dost vysoko ☹

mayap, no ked mi maju deti vybiehat z postielky, tak ich ozaj rovno mozem dat spat do normalnej postele 😀

mayap
13. júl 2009

malý ľúbi chodiť bosý, ale doma po koberci to nie je ono... ale u maminy sa vylietal po tráve, po kamienkoch... no obuť ho bolo umenie...

o tie nožičky sa bojím aj kvôli tomu nášmu strašiaku... svalovej dystrofii...

mayap
13. júl 2009

mixka... 😀 😀 😀 mne potom došlo, že som napísala hovadinu... 😀 😀 😀

cairka
13. júl 2009

mayi, na boso po rovnom (koberec, podlaha) je to najhoršie...ani veve si to nedá vysvetliť a furt behá bosá 😅

mixka
13. júl 2009

preco je to najhorsie na koberci a podlahe na boso 😕 ???

mixka
13. júl 2009

mayap, pohoda 😀 ale aj tak sa bojim vybiehania z posteli 🙄

cairka
13. júl 2009

no lebo je to rovné a noha sa prispôsobuje tomu a lenivie...viac odborne neviem vysvetliť, ale všade to píšu 😅

mixka
13. júl 2009

ale vsak aj detske topanocky su rovne a nie tvarovane 😕

mata2
13. júl 2009

ja som praveze citala volakde,ze chodenie naboso je ok u malych deti...nam ortopedicka kazala,aby milko chodil bosy po trave,po asfaltke...a aj chodime

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre