Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
15. júl 2009

Mayap
mne sa to nezda vela.. moja triapolrocna neter ma 116 cm.. skus ineho lekara sa spytat, teraz su deticky vacsie ako volakedy.. naco ho pchat dalsimi liekmi chudacika.. ale ja nie som lekar 😕

magimary
15. júl 2009

mayi, môj šesťročný syn meria cca 120- 123 (+/-) cm a je (vzhľadom k ostatným rovesníkom) vysoký tak akurát (ani nízky, ani vysoký, čiže to je asi aj taký priemer, koľko by mali merať decká v jeho veku 😉 ), úprimne povedané 134cm sa mi zdá ozaj dosť..., ale či je to aj na lieky-to som si neni istá.... (dokonca som ešte ani nepočula, že sa to rieši liekmi 😨 )...

a dio, tak to je bebe na tom presen tak isto ako "naši" adopčníci...,oni mali totiž súd 23.6., čiže o dva dni skôr ako bebe, takže,ak jej to do konca týždňa príde, tak je to skoro rovnako ako "naši"... (čiže dosť! 😝 😠 )...

magimary
15. júl 2009

a, lenkove aj 116 cm na 3,5 roka je dosť ( 😅 😉 )...asi má neter vysokých rodičov, lebo môj (o dva mesiace) 5 ročný Tomik ma 106cm (možno už aj 110) a tiež nie je nijaký "maličkáš"... 😅 😉 🙂 (ale taký stred medzi jeho rovesníkmi)...

magimary
15. júl 2009

maiyi, ale podľa tejto (hodnovernej) tabuľky, je ešte aj Tvoj maťo v medziach normy (síce úplne ne najvrchnejšie hranici, ale ešte stále v nej 😉):

http://www.rastametabolizmus.sk/files/percentil...

najjulinka
autor
15. júl 2009

mary ja som si tam vypočítala svoju výšku... mala by som mať 169 cm ... a mám skoro 163 😀 😀 😀 No takmer sa trafili... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 len niečo cez 6cm sa sekli 😀

lenkove
15. júl 2009

Magi,
to je pravda s nasou malou 😅 jej rodicia su obaja vysoki, ale zase nie extremne (ze dva metre 😀).
Mayap, s liecikmi ako uznate, ale aj mne sa tvoj maly zda ok vysoky 😅 akurat k nasej Pat 😉 😀

adrianamickova
15. júl 2009

lenkove...diki 🙂 🙂 🙂

zicon
15. júl 2009

Lieky proti rastu, zmenit radsej lekara. K takemu by som znova nesiel.

lenuska74
15. júl 2009

😕 😕 mayap to fakt šak naša bude mať 6 až v oktobri a meria 130 cm a nikdy som nepočula že by bola extremne vysoká ale šak sa narodila ako 54cm 😕 😅 rýchlo zjmen lekára a ja by som ho žiadnými liekmi nenapchávala 😒 😒 čo chcu na ňom experimentovať???? 🙄

lienocka235
15. júl 2009

nasa ma cca 125-126 cm a ma 6 rokov.. podla mna je maly v norme... maryap..

add kocikove... tak adop. rodicia na neho nemaju narok... ☹ je to hrozne nespravodlive ale je to tak... jedine pri tomto prispevku a priplatku k nemu je nahradny rodic z toho vyluceny... 😠 ☹ 😒

Tak my sme boli poobede na socialke a mame uz pravoplatne rozhodnutie o zapisani do zoznamu tu doma.. teta bola velmi mila.. nachystala nam hned aj spisy..
takze my sa asi dost skoro pohneme dalej.. a uz sa velmi tesime.. na nas novy prirastok do rodiny.. 😉

lenuska74
15. júl 2009

to je super lienočka tak držím palce 😵 😵 😵 a vybrali ste si niečo z tých spisov? môžeš aj do IP 😉

mixka
15. júl 2009

ahojte 🙂

super lienocka 🙂

ja mam deti chore, lauru uz aj s teplotou a lenka zatial iba kasle, ale ocakavam tiez teplotu aj u nej ☹

cairka
15. júl 2009

lienočka super.- a našli ste niečo v spisoch? či ešte je to tajné?

yukki
15. júl 2009

No hotovo. Ta tu je lazaret, v prostred leta. Všetkým detičkám-chorobkam prajeme rýchle uzdravenie!
Lienočka blahoželám!

mixka
15. júl 2009

nase maju asi len nejaku virozu z tepla, teda dufam

dioliana1
15. júl 2009

maypap nie je to velká výška,ja som robila v školke a 5ročné deti mali okolo 130-134 cm a trojročný najmenší mal 100 a to bol nedonosený 26TT

yukki
15. júl 2009

Kika po tých dvoch dňoch na slnku vyzerá akokeby sa celé tie dni údila v komíne a držala hrazdy-len spodok nôh a dlane má biele 😀

cairka
15. júl 2009

dio, to si v akej škôlke robila? pre obrov? 😅 veve má 98 cm a máme aj menších kamošov trojročných

mixka
15. júl 2009

aj nase su opalene 😀

dioliana1
15. júl 2009

aj malá je opálená jak cigánka 😀 😀 😀

dioliana1
15. júl 2009

aj Fero má 4 a má výšku 95 cm, romske sú menšie, ved čoby som chcela ked porodná dlžka bola 44cm a Nata len 36cm, teraz má okolo 88cm

mixka
15. júl 2009

inak ja mam dvojfarebne deti jak nutella 🙂 hnede maju ruky po rukav, nohy po ponozky a gate a tvar po satku 😀

dioliana1
15. júl 2009

aj Nata je ako robotníčka, rukky najtmavšie 🙂

mixka
15. júl 2009

nase maju 20 mesiacov a lenka ma 85cm a laura 84

yukki
15. júl 2009

Mixka mňam, zase robíš chute....
Kika je teraz už oveľa väčšia než som bola ja v jej veku...ta mojo rómske asi bude riadny "čahoun", mamu prerastie v 11tich!

mixka
15. júl 2009

u nas je jedno ake budu, krpate budu po mne a vysoke po ockovi, 2m sa nezapru 😀

cairka
15. júl 2009

yukki, u nás to bude tak isto 😀 😝 tiež sa obávam, že ked si budem chcieť pohovoriť medzi 4 očami, tak mi bude treba stolček 😅

dioliana1
15. júl 2009

je to normalne, aby deti vyrastli za rok 15 cm?

zicon
15. júl 2009

Nuz oni sa radi sklonia, ked im clovek chce hovorit z oci do oci.

cairka
15. júl 2009

dio je, veve v minulom roku narástla 16 cm 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre