Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mixka
12. aug 2009

martinka, mne sefuje manzel, som zamestnana unho vo firme, tak sa da dohodnut 😀

mixka
12. aug 2009

katarinka, suhlasim aj s tebou. len fakt vzdy bude ten, ze chlap ti nebude davat prat, zehlit a cez tyzden sa starat o deti. ako nevravim, ze ockovia nepomozu, ale vo vacsine su to prave oni, ktori su viac pracovne vytazeni a rataju s tym, ze mamina sa o deti postara...

martina_maxian
12. aug 2009

mixka, tak ty sa máš teda úplne najlepšie... len v dobrom závidieť.. 🙂

katarinkamt
12. aug 2009

ano, je to tak ale pravda je, ze neviem posudit, ako sa bude chovat ten moj, ked budeme traja, ale zatial - aj po 8 rokoch manzelstva som napriklad ja este "nechytila! vysavac, lebo to robi on a bez reptania, tak ako mnoho inych veci v domacnosti aj napriek tomu, ze je zamestanany a ma toho dost.........

mixka
12. aug 2009

no ja som zamestnana u manzela vo firme, ale kazdy budeme riesit iny predmet podnikania, takze to "sefovanie" ani az tak nehrozi 😀 ja si budem riesit svoje a on svoje 🙂

mixka
12. aug 2009

uvidis, ako sa vam zivot zmeni, v kazdom pripade bude vsetko uplne inak, ako je teraz 😀

katarinkamt
12. aug 2009

uvedomujem si to, ale verim, ze o zvladneme, ked sme uz tolko toho prezili.....

mixka
12. aug 2009

zvladnut zvadnete, preco by nie... vsetky co sme tu to zvladame 😉

katarinkamt
12. aug 2009

este sa chcem spytat k detickam, mali ste v usmeve niekoho znameho?

mixka
12. aug 2009

nie, vobec. aspon ja nie. jednala som s ludmi, ktorych som nikdy v zivote nevidela.

katarinkamt
12. aug 2009

Tvoje deticky vobec nevyzeraju "tmavsie", ste spolu nadherni!

martina_maxian
12. aug 2009

mixka, ty máš predsa biele dievčatká, alebo sa mýlim? 😉

katarinkamt
12. aug 2009

martina - nechcela som sa nikoho dotknut, ale Mixka pisala, ze ich ma z Usmevu, mozno som to zle pochopila a ospravedlnujem sa

mixka
12. aug 2009

ano, ale nasli sme ich cez usmev napriek tomu 😀 nie cez urad 🙂

martina_maxian
12. aug 2009

katarinka, to je v pohode... Mixka má nádherné dievčatká.. 😉

mixka
12. aug 2009

dala som vam fotku do albumu na chvilu 🙂

janivonbenji
12. aug 2009

katarinkamt,
ja som ti asi pred 2-omi dňami písala, že ani novorodenec nemusí ísť k tebe rovno z nemocnice, písala som to na základe mne známych prípadov, keď deti nemali osvojiteľnosť alebo sa čakalo pri anonymnom pôrode na určenie mena a takéto podobné "vychytávky", kedy sa môže stať, že dlhšie navštevuješ pokiaľ berieš domov...a čo ja viem, tak lehota detí, kt. boli na adopciu bola 28 dní, že len môžu ostať na pôrodnici, ale asi to tak striktne nedodržiavajú resp. možno tá lehota už neplatí....

...ale na druhej strane som písala, že nech sme ti príkladom, my sme totiž dostali bieleho, zdravého novorodenca, domov sme brali z nemocnice, keď mal 3 týždne a čakali sme naňho ( od zapísania do poradovníka ) cca 11 mesiacov....v požiadavkách sme mali uvedené od 0-1 r. ale podľa možností, čo najmenšie, biele, zdravé ( ps: až kým nám nevolali, že je, tak som nevedela, že sa dá osvojiť novorodenec, som asi z buka spadla 🙂 , my sme raálne čakali také 6-12 m dieťa )

...takže hore hlavu, už ste blízko a nemysli na najhoršie, držím palce... 🙂

martina_maxian
vitaj.....

martina_maxian
12. aug 2009

janivonbenji ďakujem,,, vy ste tu už všetci profesionálky, a ja zajtra začínam len prípravu...

katarinkamt
12. aug 2009

jani, dakujem, ja som to citala, ale potrebujem sa o tom stale s niekym rozpravat a spoznavat pribehy inych, ktori tym presli...........dakujem Vam, dievcata...........

katarinkamt
12. aug 2009

mixka, su to krasne fesandy!

mixka
12. aug 2009

zeeee, cela mamina 😀 😀 😀 😀 😀 ale nie, dakujeme 😵

katarinkamt
12. aug 2009

Martinka, aby som Ta potesila, ja aj ked cakam dva roky, po par navstevach modreho konika mam pocit, ze neviem vobec nic.........nejako som zaspala pri informaciach z uradu.......

ivka2007
12. aug 2009

caute baby-dlho som tu nebola,niektore ma poznaju... 😉 ale pre martinku a katarinku chcem len tolko ze my sme si brali starsieho z porodnice ako 2tyzdnoveho a mladsieho ako 3tyzdnoveho 😵 na prveho sme od zapisania do poradovnika cakali asi 13mesiacov,poziadavka bola:zdravy,biely,novorodenec...

katarinkamt
12. aug 2009

ahoj Ivka, tak ja uz ozaj neviem, snad nikto tu necakal tak dlho, my sme mali tiez poziadvku biely zdravy novorodenec a vidis, stale nic....pani na urade nam hovorila, ze to zalezi aj od kraja, ze niekde je deticiek viac, a u nas asi menej.

mixka
12. aug 2009

katarinka, jedna kocka co sem viac chodi ako nechodi, je z vrutok a uz cakaju viac ako 2r, terat su tusim 5 v poradi a nejak extra sa to nehybe...

mixka
12. aug 2009

inak smola je, ze mate take prisne kriteria, to sa potom neda svietit ☹

mmacca
12. aug 2009

My sme nemali nejaké prehnané požiadavky a nám sa z úradu ozvali po zapísaní do poradovníka až po pol roku. A o malej sme sa dozvedeli presne v deň, keď už bola "voľná". Mala 2,5 mesiaca. Domov sme ju brali ako 5,5 mes.

katarinkamt
12. aug 2009

Mixka a Vy ste nechceli zdrave deticky? Ved je to hadam normalne...........

mixka
12. aug 2009

zdrave hej, ale nie biely novorodenec 😀

katarinkamt
12. aug 2009

mmacca a co sa dialo pocas tych 3 mesiacov?
mixka, skratka chcem mat biele dietatko, nemozem za to, nie som rasista ani nic podobne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre