Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
21. aug 2009

hm,ale to sa udialo v inom dd, myslím... 😝 (hoci tam robí v inom, žiadala v inom)...

najjulinka
autor
21. aug 2009

hej, nezapisali ju do zoznamu.. .lebo jeda pani povedala.... asi preto...... NO COMENT....

magimary
21. aug 2009

a hádajme, kto zas bola tá jedna pani?!? 😠
mati2,asi by si uhádla na prvýkrát... 😝

lenkove
21. aug 2009

Baby
to co za strasne veci 😔 😔 😔 😢 😢

mata2
21. aug 2009

chudacik maly,mna hned napadol tamin lacko,ale utesila som sa myslienkou ze on je predsa v profi....

to mi pripomina film requiem pro panenku...to bol ustav pre postihnute deti, ale vychosky sa k nim spravali jak ku zvieratam,dokonca tyranizovali a nakoniec donutili odyst aj svoju veriacu kolegynu,ktora sa jedina starala o deti s citom,ale ked tam nabehla kontrola tak vychosky sa tvarili jak med...deti im sedeli na kolenach a citali si rozpravkove knihy.... 😠 😠 😠

magimary
21. aug 2009

mati, ale rôzne obdoby toho filmu sa dejú ešte aj dnes...(aj keď nie všade)...
neverila by som tomu, keby som to mala len sprostredkované...

magimary
21. aug 2009

preto, hovorím, píšte, píšte, píšte...
zážitky, skúsenosti (vás a vašich známych), pocity...
musí sa to všetko dostať von a nie len tutlať to niekde pod perinou...

leni, aj Tvoja príprava mala "zaujímavý" priebeh...nedáš niečo dokopy?...

mexx
21. aug 2009

Fuj, az mi je zle z niektorych... 😝 😔

Mary, a nasa priprava ako bude vyzerat? 😅 Stale neviem nic nove... 😒

maznacik007
21. aug 2009

mata to je tu v dedine par km od nas.. krasny chlapcek..

yukki
21. aug 2009

A sme doma z výletu.... 🙂
Absolvovali sme ministretko v Spišskej-Cairka a Veve, Aďa s kočkami aj tatom a my dve.
Bolo perfektne! Foto doložím večer, ak ma baby nepredbehnú. Teda, aj tak doložím. 😝

najjulinka
autor
21. aug 2009

Tak baby citim sa jak rekordman... Ešte pred pol hodkou sme boli komplet všetci na ihrisku... A už sme po kupani, v hajanoch vacsina a tak... No fajne... Ten večerný maraton je teda sranda vacsinou... malá vaňa.. .zišla by sa väčšia...

najjulinka
autor
21. aug 2009

yukki pekný malý veľký babinec ste mali... 😉 😵 😵 😵

adrianamickova
21. aug 2009

aj my sme štastne došli... 🙂 salaš nebol,ale na sivej brade sme sa zastavili...
v aute pospali a teraz su zase plné energie 😕 😕 ,
ja foto doložim až večer ked zaspia 😔 😔
ako píše yukki....bolo perfektne 🙂 🙂

zicon
21. aug 2009

Baby vy sa vzajomne vychvalujete, ale ked ja sa pochvalim novymi fotkamy bytu po mne ani pes nestekne. Inac poobede sme boli na kupalisku a bolo super

tofik
21. aug 2009

haf 🙂 Je krásna. Aj ja mám niaku takú predstavu. Ale u nás zatiaľ nehrozí. Musím iba snívať

najjulinka
autor
21. aug 2009

zicon musiš zajsť asi do temy "zufali oteckovia" ... 😀 😀 😀
mne sa modro-zelená kombinácia páči, ale červenú nemusím

janula_nz
21. aug 2009

pekny podvecer prajeme 🙂

dakujem velmi pekne vsetkym za gratulacie. taka som ubehana, ze mi den ubehol ani neviem ako a aj som zabudla na moje meniny 😔

magi ako dlho to trva, kym pride ta fotokniha? mne sa ju vcera podarilo spravit, aj odoslat. kedy pride? som zvedava, ako to vobec vyzera 😅

maznacik ja ked som isla raz s laurou a malym po meste, zastavila sa pri nas cigana s rodinou a normalne nechapala, ze danko je taky a laura taka. nesedelo jej to, ved on je cigan povedala, este sa aj otocila, ked sme odisli. bolo to az trapne, ale co jej budem vysvetlovat, pomyslela som si svoje. takze ludia si to vsimaju a dost okato.

mixka
21. aug 2009

ahojte 🙂

aj ja zelam vsetko naj k meninam vsetkym jankam 🙂

juuuj a vyletujucim zavidim pekny den, skoda, ze som tak daleko, snad by ste ma vzali, ja by som straaasne rada sla 😵

tofik
21. aug 2009

mixka priznavam sa a ďakujem

cairka
21. aug 2009

ahojte, aj my sme doma, veve nakoniec nespala ani vo vlaku, takže akurát večeria a idem ju uložiť. ak nezaspím s ňou, tak podám bližšie info. 🙂
ale najhlavnejšie- bolo perfektne 😵

yukki
21. aug 2009

Keď sme dnes boli s deťmi ešte na ihrisku pri Lidli, furt sa na nás usmievala jedna taká pani, s manželom aj deťmi tam boli, chlapec už veľký a také asi 7 ročné dievčatko-rómovia. Potom že či sa nás môže neičo spýtať, že či ich máme z domova. Že aj oni to malé dievčatko majú, veľkí chlapci že sú ich bio. Necítila som tam ani náznak nesympatie. 😀 😀 😀
A v skákacom hrade tuším-či kde to bolo? sa nás ujko pýtal, že či sme s nimi na výlete, keď nás videl s tou kakaovou perepúťou. 😀 😀 tiež sa mi nezdal nepriateľský!

mixka
21. aug 2009

u nas je to naopak, nas sa hned socialna v dd pytala, ze to vy dvaja taki tmavi si beriete take biele deti ??? 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
21. aug 2009

veru, veru, potvrdzujem yukkine dobré skúsenosti 😵
aj tak naj hláška celého dňa bola, ked sme obedovali s yukki a kikou a veve len tak medzi rečou prehodila, že ona s kikou sú hnedé 😀 😀 skoro mi zabehlo 😝 prvýkrát si všimla na inom, seba už zaregistrovala dávnejšie 😎

janivonbenji
21. aug 2009

ahojte,
aj ja si dovolím poďakovať za gratulácie k meninám...ďakujem !!!!

som dlhšie nebola, lebo sme si dali taký minidovolenkový turnaj po slovenských aqua parkoch a bolo super....takže teraz sa snažím vás dočítať...

...ale musím hneď zareagovať na cigánov a kofolky a tak....keď sme mojej mame povedali, že si chceme adoptovať babo, tak mi strašne dupľovala, že len preboha nie cigáňa!!! a pri tom viem, že môj brat má krstné meno po jednom cigánovi, s ktorým robila keď brata čakala ( brat je blonďák, takže bez vedľajších úmyslov 😀 )...je to jednoducho v nás ľuďoch a je aj na nás konkrétne ako budeme my vychovávať svoje deti...len škoda, že nám v tom niekedy tí cigáni "nepodarení" nepomáhajú.... 😉

cairka
21. aug 2009

aj ja ešte dodatočne prajem jankám všetko naj...

magi, no ja mám tiež pár zaujímavých zážitkov, cez víkend ti to môžem nejak spísať 😉 čo ťa najviac zaujíma? na úrad, DD, súdy... ?

cairka
21. aug 2009

baby, neviem, či niekto z vás sleduje diskusie na českej rodine ohľadne náhradných rodín, ale teraz tam riešia zaujímavý problém - vyživovacia povinnosť ado/pestu detí k biorodičom. to aj u nás funguje tak, že v 18 sa dieťa stáva "zodpovedné" k biorodičom, ktorých X rokov nevidelo? 😨

adrianamickova
21. aug 2009

hej šikovnice,vám už deti spia?moja amka hej sona nie 😕 😕
tak foto je doložené...
🙂

magimary
21. aug 2009

cairka, zaujíma ma všetko... 😵
a aj (k tomu, čo si už spomenula) Tvoaj cesta k profi, ktroá eše stále nemá cieľovú stanicu (teda aspoň pokiaľ ja mám info od Teba odtiaľto)...
tak len píš... 😉
a dík!
aj ostatným, ktroí už napísali... možno to k niečomu (a niekomu) pomôže...

magimary
21. aug 2009

sory, za tie dysgrafické preklepy... tou nočnou hodinou a unavou a ponáhľaním sa to ešte zhoršuje... 😅
a ospravedlňujem sa... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre