Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
25. aug 2009

Dobré ránko. Lucke sa zapáčilo čítať knížky, tak už hned zrána máme 2knížky za sebou 🙄

brulka
25. aug 2009

dobre ranko vsetkym. mirka v cechach nieco take urcite existuje a je to legalne. kamaratka z prahy mi rozpravala o tomto sposobe vola sa to ADOPCE Z KLOKÀNKU. vraj jej o tom rozpravala jej gynekologicka ked sa im nedarilo babatko. myslim si ze nase oba pravne systemy su si podobne - takze by to malo byt mozne i u nas. vy by ste mali zaujem adoptovat si dietatko touto cestou? ja si myslim ze to ma pozitiva i negativa. pozitivum je ze vies od koho to dietatko je, poznas lepsie rodinnu anamnezu. negativum ako uz tu vsetci spominali mohla by neskor robit problemy biologicka mama - ale ja si myslim ze je to fajn. keby som niekoho poznala sla by som do toho. drzim palce!!!

brulka
25. aug 2009

a este pre tych ktori este iba o adopcii rozmyslaju alebo maju za sebou len prve kroky - nasla som clanok ktory sa mi velmi pacil.

http://ozene.zoznam.sk/cl/100284/247300/Dieta-a...

a teraz uz idem rychlo pracovat. prajem vam vsetkym krasny den.

magimary
25. aug 2009

babky, Trezalka z tohto článku, čo dala link brulka, je biosestrička nášho "prvého" Slniečka!!! 😵 😵 😵
som rada, že som sa o nej takto dočítala...vedela som, že je tam, ale nikdy som ju "nevidiela"... 🙂

mexx
25. aug 2009

Super meno, ze Trezalka. 😵 😉 Velmi pekny clanok, taky jednoduchy... 🙂

magimary
25. aug 2009

hej, mexx, o meno jej "vymysleli" oni a museili ho dokonca dávať schvalovať pred nejakou mennou komisiou...lebo nie je nikde v nijakom kalendári...
ale inka je to názov nejakej liečivej rastliny v čechách... 🙂 😉

mexx
25. aug 2009

Ja som rozmyslala, ze ci to ma oficialne meno alebo ju len tak prezyvaju. Myslim, ze ceska "trezalka" je nas "lubovnik bodkovany". 🙂 Kazdopadne je to mile. 🙂 Mne sa paci aj ich priezvisko... 😉

martina_maxian
25. aug 2009

ahojte,,, takže my sme ešte stále v procese prípravy... príde mi to strašne pomaly... ešte sme tam boli len 3x po dve hodiny... to teda ešte potrvá...

magimary
25. aug 2009

mata-mexx, klobúk dolu, ako sa orientuješ v liečivých bylinách 😅 😉 , je to tak, je to lubovník..., šikulka! ozaj je to jej meno, nielen prezývka...

mata-maxi, a nemôžete sa nejao dohodnúť na "nahustení" stretnutí? nejako mi uniklo, kde si robíte prípravu, ale mám pocit, že lenkove odtiaľto to nejko spravili (aby to bolo častejšie a rýchlejšie)... 😉

martina_maxian
25. aug 2009

my robíme prípravu tu v Malackách na úrade,,, a akosi nemože nám to nahustiť, lebo vraj má toho strašne veľa,,, takže do týždňa máme jedno stretnutie... je to na nervy,,, ja by som už chcela byť medzi vami, babami s dietičkami, ale nie a nie sa tam dopracovať... 🙂 ide my to strašne pomaly...

magimary
25. aug 2009

no, vo veľmi podobnej situáci bola teda aj lenkove...
presne to isté-teta na úrade má toho veľa, nemôže častejšie atd, atd..
a keď im ukázala žiadosť o zmenu subjektu na prípravu, ak to zrazu všetko stihli do mesiaca, či ako... 😠
takže, ak sa chce, všetko ide... 😉

ale ona - lenkove by vedela povedať úplne presne...

martina_maxian
25. aug 2009

hmmm, len nechcem tam teraz robiť nejaké zmeny, aby sa to potom neobrátilo proti nám a aby nás o toho zoznamu žiadateľov zaradili,,, veď snad toho bude mať niekedy aj menej a dá nám to častejšie... veľmi chceme dieťatko a nechcem to nejak pokaziť..

magimary
25. aug 2009

veď jasné, len som spomenula, že podobným prechádzala aj lenka... 😉
ale určite by to NEMOHOL byť dôvod na nezapísanie do zoznamov!

lenkove
25. aug 2009

Martinka
mas IP 😉
inak, ano, presne to je to.. ze clovek ma strach, ze ho maju v hrsti, ze sa boji hlasok zvysit, lebo oni maju moc 😔
aj ked pocujes vela neprijemnych zazitokov okolo,neber to tak!!! nesmies! ti ludia na uradoch sa v skutocnosti tesia, ze ti mozu pomoct, su radi, ze je tu niekto kto sa moze starat o opustene dietatko! len niekedy sa nechaju zavalit malichernostou.. Ale dufam, ze sa vam podari vykresat z nich to dobre jadro a vyjdu vam v ustrety. Ako nam 😀

lenkove
25. aug 2009

tak tak veru Magi, dobre si spominas.. 😒 mas pamat ako pocitac 😉

magimary
25. aug 2009

leni, ja vôbec nemám dobrú novopamäť (ešte tak staropamäť a "vyťahovanie" zo stredoškolských a vysokoškolských šuflíkov", keď niečo p=otrebujem) a práev naopka sa mi často stáva, že veci skombinujem a spletiem dokopy a vzíde z toho úplne iná story... 😀
preto, ak si spomeniem ( 😅 ), radšej hodím za všetkým dodatok: "ak to nepletiem" 😀 ...
ale Tvoju cestu prípravou si jednoducho pamätám, lebo sa mi na ňom tiež nepáčila "nadradenosť" vyššej úradníckej moci...

martina_maxian
25. aug 2009

ďakujem lenkove veľmi pekne,,, pokúsim sa...

magimary
25. aug 2009

sorry, zasa tie preklepy... 😝
práev=práve
naopka=naopak...
😅

lenkove
25. aug 2009

Mary
neuveris, ale my ti rozumieme 🙂

mexx
25. aug 2009

Mary, ja sa vyznam v bylinkach asi ako capko v zahradke. 😀 Som rada, ked rozoznam materinu dusku od dateliny... 😀 Ale tu trezalku si pamatam, lebo babka mala v kredenci dlho taky caj, tak som to videla na krabicke napisane cesky aj slovensky... 😀
Ale mne sa paci, aky mas prehlad ty v roznych tychto pribehoch, niekedy mam pocit, ze ked sa tu napise nejaka prihoda s adopciou alebo pestu alebo nejakym decakom, budes vediet, o koho sa jedna. S tebou sa musim kamaratit. 😎 😀 😀 😀 😉 A presne ako hovori Lenkove, my ti rozumieme. 😉

magimary
25. aug 2009

leni, niekedy nerozumiem ani sama tomu, čo napíšem... 😅 🙄 😀

mati, ten článok...ja sa celá chvejem...ja tie dvoječky chcem... 😔 😵
tak veľmi mi pripomenuli macku a milka, keď som za nimi piršla prvýkrát... (ja mám normálne slzy v očiach 😔 )...
ja mám nenormálny pocit, utekať za nimi a nenechať ich tam...
čo keď sú to tie dvoječky, čo som už raz spomínala (vtedy som ešte nevedela, aké pohlavie atak)...
jáj...

magimary
25. aug 2009

mexx, si ma rozosmiala (cez slzy)... 😅
takže Ti pripomínam chrobáka truhlíka?!? (všade bol, všetko vie, všetko videl)
tak toho som sa vždy bála...
😝 😀

ale poznám len príbehy "od nás"...iné len okukujem a "hádžem do pamäte"-na RAM-ku 😅

mata2
25. aug 2009

magi a to kto rozhoduje o tom,do ktoreho domova z nemocky pojdu?
nemoze si ich riaditelka "vyziadat"? 😅

magimary
25. aug 2009

rozhoduje o tom úpsvar podľa počtu "voľných" miest v dd...
a zbytok v ip-ku... 😉

cairka
25. aug 2009

ahojte, my sme dnes ako v zakliatom kráľovstve 😠 každú chvíľu vypadáva net/káblovka a elektrika 😒 skúste variť obed na elektrickom sporáku bez elektriky 🙄 dúfam, že už to nepadne...
máme tu teraz Scénicku žatvu, tak sa za chvíľu chystáme do mesta na divadielko na "rozprávku pre neposlušné deti " 😝 😅 😀

magimary
25. aug 2009

z mailu od mariky: 😵
----------
Halo halo na znamosť sa dáva že Silvinka naďalej doma zostáva)) 🙂

Tak sa teším že som si to aj zveršovala.

Boli dnes na krvi na kontrolu a zatial nema znízené leukocyty tak ostava doma ani neviem ako dlho lebo mama mi len toto zavolala a este s nimi nerozpravala.

Tak vas vsetkych zdravim

Papa a diky

cairka
25. aug 2009

magi, to je super 😵

my sme včera stretli tú našu kamrátku, ktorá tiež absolvuje túto tortúru, boli teraz v nemocke vyše týždňa, kvôli vysokým horúčkam po chemo...ale už je zas lepšie 😵 tak som rada, že aj silvinka je na tom lepšie, len tak dalej 😉

magimary
25. aug 2009

jaj, tak to sa aj ja teším, cairka, aj za Tvoju kamošku... 🙂

mata2
25. aug 2009

http://tvnoviny.sk/spravy/krimi/topolcany-vybuc...

segra tam byva...akurat isla do roboty...volala ze tam letelo asi 8 sanitiek,vrtulnik,4 policajne auta... 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre