Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
3. sep 2009

my máme cestou do mesta jedno kníhkupectvo a veve tam už asi 3 týždne, odkedy menili výklad, obzerá jednu knihu, pekná, zvieratková, veľmi milo kreslená. Dnes ju objavila v knižnici, tak jasné, že sme si ju požičali....teraz pred spaním sme ju čítali...to je niečo strašné, básničky také, že keby som ich ja napísala, tak by sa viac rýmovali a úplne od veci... ešte že tie obrázky sú fakt pekné 😝

najjulinka
autor
3. sep 2009

Ja čítamLucinke len českú a slovensku klasiku - rýmovanky... Ostatne knižky čítam len obrázky... 😉 😀

cairka
3. sep 2009

však hej, ale lucka má o rok menej 😉 to ešte len bude sranda, ked budete čítať 4 a viacstranové rozprávky 😝 ako ja nemám problém jej prečítať, čítame veľa, ale musí sa mi aspoň trocha páčiť, čo čítam 😅

najjulinka
autor
3. sep 2009

no to bude sranda.. už teraz je sranda... lebo čítať cche neustále.. .dnes sme došli domkov z ihriska večer...a vžy to robime tak, že dvojičky uložíme a ieme s luckou si ešte čítať... Lucka má už elkáčsky režim - tj. do postele až o 19tej ... dvojčky ešte o 18tej... no dnes sme došli... a deti sme išli nakladať do vane... a Lucka zahlasila "Deti pinkať" 😀 😀 😀 už sa ich kcela zbaviť 😀 😀 😀 a rano vstane a hned čitať.. a doobed dojdeme z vonka a hned čitať.... 🙄 🙄 🙄 A knihy preberá a preberá.. .zúžila som jej výber asi na 6 knižiek.. . a podav "malu" , potom "velku", potom "inu st(r)anu".... 🙄 🙄 🙄 A ked niekedy jej nestací, tak si nájde ejaký Tesco leták alebo čosi iné na čítanie a číta rozne hamy 😀 😀 😀 Najradsej ma syry, jogurty.. lui aj blečenie čitať , ale aj plienky, aše, auta... no prečíta všetko...

cairka
3. sep 2009

čitateľka 😀 , ale zachvíľu budeš tie knihy poznať naspamäť a budeš môcť recitovať a venovať sa aj niečomu inému 😎

najjulinka
autor
3. sep 2009

no a čo je naj rozpravka, tak to je ako sme si ju našli a odvtedy ma mami, krola, babi, deda.... to je zatim naj... a stale pribalujem k tomu info.. lebo sme začli pri dvojvetnej rozpravke asi a teraz normalne aj ako ostatne deti sme tam našli a tak... a dnes som jej to konečne aj s domovom spojila... lebo do decaku vždy ideme rychlo rychlo a dnes som ej povedala, že to je dom, kde deti nemaju mami..... myslim, že aj preto Mirku tak hladkala... asi pochopila, že je bez mami... 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

najjulinka
autor
3. sep 2009

no ja poznám aj teraz naspamäť... ale ona si poručí kot ma knihu držať a neda sa odžubať.. fakt sa do nej človek musi divať.. nemožem len tak akože... 🙄 🙄 🙄 takže sa obavam, že si neulahčím nijak to čítanie s nou... sice budem moct aj naspamäť hovoriť, ale oči z knihy mi nedovoli odlepiť.... 😖

cairka
3. sep 2009

to aj veve milovala "rozprávku o vaneske" , teraz ani nie, ako pozná to už naspamäť a teraz to moc nečítame, občas... teraz skôr sa pýta už a riešime podľa otázok

najjulinka
autor
3. sep 2009

Netuším čo segre kupiť ako svadobný dar....... Netušim... akože nejaké veci pre bábo, čo čakaju... ale neviem či aj dačo ine by som nemala... ale netuším čo..... 😖

cairka
3. sep 2009

juli, a keby si jej zabalila jedno z detí na týždeň, namiesto svadobnej cesty svadobné dieťa 😎 na zácvik 😅

najjulinka
autor
3. sep 2009

cairka a čo komu ktore dieťa urobilo, žeby som ho mala takto trestať???

najjulinka
autor
3. sep 2009

Dobru noc.. idem haji...

najjulinka
autor
4. sep 2009

Dobré ránko vospolok. U nas v noci zjavne pršalo.

mixka
4. sep 2009

bre ranko 🙂

u nas vcera vecer totalne lialo a aj hrmelo a fcul je zamracene, tak snad to aspon doobeda vydrzi, aby sme sli von a poobede ideme k mojej mamce, tak moze liat kolko chce 😀

najjulinka
autor
4. sep 2009

No ja dnes berem doobeda len Lucinku a idem na nákupy... Snad nebude pršať, lebo Lucinka pod pršiplášťom nehrozí 😒 Momentáálne neprší. Je fajnovo pod mrakom 😉

najjulinka
autor
4. sep 2009

Baby bude blbé, ked ako svadobný dar nakupim čisto vecičky pre ich malinké v brušku??? Oblečeníčko a tak...
Už som tak kupovala kamoškinej segre , ked si vzala našho spolužiaka ale to oni boli iný... Kamoška mi vravela, že to bol asi naj dar... Ale neviem či segra to nebude brať, že IM som nič nekupila... Ale ked ja netuším čo by som kupila IM dvom.. .Netuším čo maju a čo nie... V živote som u nich nebola...

najjulinka
autor
4. sep 2009

No už počujem "čitať čitať čitať" u nás................ 🙄 🙄 🙄
Už sa hrala na "fuka vietor" - so sieťkou od paradajok kývala 😀 😀 😀 Krmila muchu ešte predtým... Zdvíhala čipsy (tj. cerealie) do vzduchu hore a čakala... Bohužila žiadna mucha nekcela papať a ani my dospelaci sme nekceli.. .Tak sa nakrmila len sama..........

mixka
4. sep 2009

u nas uz prsi, do kelu 😠

ja by som ako svadobny dar brala veci pre mimi, ak by som sa vydava tehu, co som sa nastastie nie 😀 ale dar to je podla mna super 😵

mata2
4. sep 2009

ahojte,
aj tu prsi 😠
juli,vsak sa porad s mamou..ta hadam bude vediet,co segra potrebuje... 😕
ale aj mna by potesili vecicky,keby som sa vydavala tehu...
vsak som sa aj vydavala tehu 😅 ,ale vecicky mi nikto nedal 😒

najjulinka
autor
4. sep 2009

mama vie asi tak jak ja.. .to je proste Gita.. .to nejde o to čo by sa zišlo, ale čo kce..... 🙄

najjulinka
autor
4. sep 2009

no volala som s mamou.. .tiež netuší.. .že plny byt gýčov, tak ešte do toho čosi posadiť by sa zišlo... no ale ja gýč nekupim aj keby neviem čo....

tulenka
4. sep 2009

Juli, vsak im kup nieco praktické do domácnosti. Prachy sa vás nezvyknú dávať?
Ja som minule žasla , že už existujú internetové portáli, kde si mladomanželia naklikajú, čo chcú a hostia len odfajknú, že toto kúpim ja a rovno je tm aj e-shop 😀 😝

tulenka
4. sep 2009

Ja by som vecičky pre babtko nedávala, však to budeš dávať potom bábätku, keď sa narodí. (aj keď ty by si sa odbavila pri nákupoch - sorry, nenapadol ma žiaden lepší výraz 🙂 )

mixka
4. sep 2009

ja som za veci pre mimi, vsak je to v dnesnej dobe hrozne drahe a zacinajucim rodicom to podla mna velmi pomoze a gyce nech si sami kupuju, ake sa im pacia 😀

cairka
4. sep 2009

dobé ránko, tak my sme doma od mudry. Veve vyfasovala ATB na 10 dní, potom máme 5 dní počkať a prísť na kontrolný výter...škôlka až ked bude výter negatívny. Dostali sme potvrdenie, že nemôže nastúpiť do konca mesiaca, len tam sestrička napísala starú adresu 🙄 musím to nejak prepísať, aby sme sa nemuseli vracať k doktorke, sa mi moc nechce. a to som chcela ísť dnes do škôlky to zaniesť 😠
a aj tu prší od noci v kuse 😒

mixka
4. sep 2009

ach cairka, to je blbe ☹ drzte sa 🙂

magimary
4. sep 2009

aj tu prší a to som chcela ísť dnes s malým na úpsvar (pre dotazníky 😉 , ale už mám potvrdenia od doktorky, včera tatik vybavil 😅 , (musím sa smiať, lebo minulý týždeň ešte netušil, že aj on bude pestúnom a včera už vybavoval papiere a zisťoval, ako doloží príjem on ako 3-mesačný živnostník, ktroý má prvé daňové prizn. až na rok 😀 )...
ale nevadí,asi pôjdem aj tak...len ešte mrknem, či dnes "ordinujú"..., myslíte, že sa tam nejako zdržím, budú sa ma aj na niečo vypytovať, či len tak medzi dverami im "zavalím": dajte dotazníky a idem... 😅 , nebudú chcieť byť múdre a niečo vysvteľovať? lebo to by ma zdržiavali (a s malým by to bolo od veci) 😅
moja kamoška, keď tam takto bola (myslím, tu u nás), tak ju nepustila tak rýchlo preč a začala jej vysvteľovať, že nač si chce komplikovať život, keď má dve svoje deti a pod. drísty...na také reči ja nemám chuť 🙄 , tak snáď ma obídu...
napíšte mi šikovno, ako sa tam zdržím... 😉 🙂

cairka
4. sep 2009

magi, záleží od ukecanosti a dôležitosti tety sociálnej 😉

mixka, dík

magimary
4. sep 2009

a ozaj malý zajko začal včera (na rodičku v škôlke) štvornožkovať!!! 😵 moje zlatinko, šikovné!!ľúbim ho!!! 😵

magimary
4. sep 2009

hm, tak tie naše sú asi moc premúdrelé... 😝 🙄
ale asi ich aj tak skúsim nejako rýchlo odbaviť... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre