Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

janivonbenji
5. sep 2009

dobrú noc všetkým...

cairka
5. sep 2009

juli, ved to je ten tradičný model rodiny asi 😅 😠

idem ja spať, som čakala, nech dám veve atb, ináč už spím. dobrú noc vám

najjulinka
autor
5. sep 2009

ja si tam tak kušem do jazyka... ale ta bobulle pretáča štatistiku. ... aj s tými dochodcami... no bodaj by nie, ked sa tí romovia v tých osadach ani dochodcovskeho veku nedožiju poväčšinou... no a podobné hlody tam ma... ked decko necha vyhladovieť a vymrznuť, tak to nie je týranie, lebo vsak ho fyzicky netýra - nemláti... lebo však mu nič nerobí.. .doslova... ani najest nedá ani nezohreje............ 😠 😠 😠

mixka
6. sep 2009

ahojte bre ranko 🙂 peknu nedelu vsetkym zelam 🙂

najjulinka
autor
6. sep 2009

Ahojte... tak dnes sme mliečko začali podávať tesne po piatej - Dominika si pýtala... a potom postupne neskor...

Marketa si z pyžamka s takého overalikoveho aj s nožkami robí pyžamka bez nožiek 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Je to ničiteľ 😠

yukki
6. sep 2009

Marketka mi silne pripomína jedného ničiteľa........... 😀 😀 😀 😀 😅
Dobrý deň a peknú nedeľu všetkým!

najjulinka
autor
6. sep 2009

tiež som na Vas myslela yukki

yukki
6. sep 2009

😀 😀 😀 😀 😝 😝 ......teraz sme už vo vyššom ničiteľskom levele....

najjulinka
autor
6. sep 2009

Baby dumem, že spravim dievčensku izbu a dvojičkovsku.. .Snad 3deti v jednej nie je moc... Dominiku už rušime tu pri nas... A tak večer nič už nemožem... Kedysi spinkala krasne a kludne som robila pri nej... Ale teraz jak jej začali zuby vyrážať, tak ten spanok ma večer taký "jemný", že nemožem cez izbu ani prejst a nie to ešte v kuchyni zasvietiť alebo čosi... 😒

mixka
6. sep 2009

juli, mliecko po piatej 😕 to by ma zabilo asi 🙄 😀

zicon
6. sep 2009

vdaka bohu aj za spave deti Inac dnes som spal doma sam do 9:00

maznacik007
6. sep 2009

jaaaj aj mna uz boli hlava z tej romskej temy.. najma z tej poslednej reakcie diddy

najjulinka
autor
6. sep 2009

tak muž vzal dvojičky von... a ja sťahujem nábytok... také nejaké provizorium, lebo police ja nepresťahujem ani náhodou sama.. .tam toho treba vela vypratať... Takže komoda s prebalovacím pltom šla k dvojkáma mne sa do malej detakej zmestia 3 postielky........ takže ajtak sa da... len ten prebalovací pult mi je tam doť od ruky... čo už....

najjulinka
autor
6. sep 2009

no a pretrela som farbu stenu, kde ju Marek ojedol 😖

rita55
6. sep 2009

peknu nedelu 🙂 konecne mam net,lebo uz som chytala abstak 😀 od pondelka som na chalupe v prenajme aj z babami,lebo prerabame komplet strechu 😠 Mixka poriadne si to premysli s tym domom,lebo mi sme tiez kupovali starsi a uz sme kludne mohli mat novy postaveny za tie prachy co don stale vrazame.

dioliana1
6. sep 2009

cawte, juli hod link na tu romsku temu... 😉

najjulinka
autor
6. sep 2009

Vo volnej diskusii "Mojmanžel je rom" - https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zicon
6. sep 2009

Brutus tema, hold lidi jsou blby

najjulinka
autor
6. sep 2009

zicon moc geny netahaj.. .lebo v maji na klube nam prave hovorili, že najnovšie vyskumy skor sa priklanaju k tomu, že geny maju dosť podstatnu ulohu... že zohravaju velku ulohu a že asi maju väčší vplyv než sa predpokladalo... že samozrejme výchova je dolžitá, ale že gény su potvora....

zicon
6. sep 2009

Kto vam hovoril?, na internete sa daju fakt vynuchat rozne blbosti.

zicon
6. sep 2009

Bol to nejaky odbornik cez genetiku. Prave preto sa takymto klubom vyhybam, vtireskaju my do hlavy neuzitocne hovadiny.

najjulinka
autor
6. sep 2009

ni ena nete.. myslim Škoviera to vravel, že to bolo na tom klube s nim...

zicon
6. sep 2009

Škoviera je kto??

najjulinka
autor
6. sep 2009

ty z Ba nepoznáš??? no fiha... daj si do googlu

janivonbenji
6. sep 2009

ahojte, peknú nedeľu všetkým...
...a ja som dnes na ihrisku videla maminu kofolku, ktorá mala biele blonďavé dieťa...a nebola to žiadna au pair, lebo som počula ako sa rozprávala s inou maminou, že ako v škôlke, že v noci sa jej budí s krikom zo sna a nechec papať atď...tak neviem, či to malé bolo po otcovi 😀 alebo... 😉

yukki
6. sep 2009

no...aj k nám keď príde kamarát s rodinou na návštevu-má 5 detí a obaja s ženou sú rómovia-cigáni-tak najtmavšie je to moje dieťa.....

najjulinka
autor
6. sep 2009

My tu na ihrisku sa bavime cee leto s jednou babkou čo chodí s vnukom von... Vie, že mame deti z domova... A tento týžden , že "Aká je Lucinka opálená".. Tak reku, však je cigánočka... No uplne bola prekvapená, že ona by to o nej ani nepovedala a tak... a pri tom vedela, že z domova, čiže to už človek na to pozerá tak, že čo ked... A ona nejak mala pocit, že biele dieťa.. Inak jej vnučik je adoptovaný 😉 😀

cairka
6. sep 2009

zicon, ono občas nie je od veci si vypočuť aj tých, čo majú iný názor ako ty 😉 už len preto, aby si vedel, že je možnosť, že majú pravdu 😝

ja osobne si myslím, že gény verzus výchova je 50na50, ale s tým, že génmi je ovplyvnené všetko, od výzoru (to nezaprieš, ked má raz dieťa tmavých rodičov, tak bude tmavé), cez danosti až po správanie - darmo má dieťa geneticky absolútny hudobný sluch, ked ho nikto nikdy neposadí ku klavíru...naopak dieťa, ktoré má absolútny hudobný hluch môžeš držať pri klavíri 10 hodín denne a aj tak z neho hudobný virtuóz nebude 😝 takže sú to dve veci, ktoré sa prejavia v závislosti na sebe... iste že dieťa nebude mať geneticky dané, že je zlodej, ale ked to vidí doma, tak sa naučí...

každé dieťa sa narodí s istou genetickou výbabvou ako pozitívnou, tak negatívnou, je na výchove a vzoru okolia ktorá stránka sa posilní

najjulinka
autor
6. sep 2009

no myslim on tam daval čosi ako priklad, že ak sa vie, že napr rodič vraždil, tak sa dieťa nesmie dostať do situácie, kde bymohol takto skratovo reagovať... že aj to je v genoch... proste geny ovplyvnuj aj reakcie.. my výchovou tiež ovplyvnujeme reakcie, ale že ked vieme čo bolo predtým v biorodine, že to može byť velmi napomocne, že sa vieme istým veciam vyhnuť... že jej jasne,že výchova je doležitá, že inak by celá nahradka nemala zmysel, keby nebola výchova doležitá... ale že proste ovela viac vecí ovplyvnuje genetika ako sa myslelo... a že hlavne to reba vedieť a potom sa s tým dá pracovať, da sa mnohým veciam predísť a tak...

no a že mnoho veci sa da vyčitať na čo ma človek predpoklady a načo nie.. že je to genetikou... ale že aj kd nie je najlepší predpoklad, že to neznamená, že to musí zle dopadnuť... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre