Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

janivonbenji
7. sep 2009

ahojte,
aj ja si myslím, že gény zohrávajú veľkú úlohu, ale prikláňam sa k tej verzii, že aj keby som mala bio dieťa, tiež by malo nejaké gény a keďže sa nedajú vybrať a namiešať ( teda bežne sa nedajú ), tak možno po takých príbuzných, ktorí sú tiež nie, podľa mojej mienky, až tak o.k. ...( baby, čo máte naprd svokry - našťastie ja medzi vás nepatrím 😝 - ruku na srdce, že keby ste mali malú princezničku, čo by vyzerala ako svokra a mala by aj podobné grify 😒 ...)
...takže nebojujme s génmi, ale ľúbme tie svoje deťúrence a dávajme im čo najlepší príklad... 🙂

ps : a tuším - yukki- to napísala dobre, aspoň máme výhovorku, že keď sa niečo pokafre, tak povieme, že aj tak my za to nemôžeme, že to gény 😀

cairka
7. sep 2009

laculík, to už je zajedno asi, či notár, abo matrika... hlavne aby nezmizla zas na ktožvieako dlho ktožviekde... a aby sa v nej neprebudili materské city 🤐

zicon, ale zlá genetická výbava neexistuje, každý jeden, kupodivu aj ty 😀, má aj "zlé" gény aj "dobré" gény...

maznacik007
7. sep 2009

jani to bola dobre s tou svokrou... 😀 ano uprimne sa priznavam ze moja princezna.. ma tvar oci po mojej svokre.. ale farbu oci a ten ich laskavy pohlad ma zasa po mojej mame.. a ma ja jej drifi obcas je hrozne urazliva
😀

inak ako sa mate... mne osobne tresti hlava... a som total prechladnuta... maly mal soplik.. ale odsavacka na vysavac a morska voda to vyriesili.. vztiahla som mu uz pancusky.. a teplu bundu... a hrubsie ciapocky...

v skole ok.. aj ucitelka ok..

mary drzim palce u lekarov...

juli hod foto izbiciek..

janivonbenji
7. sep 2009

zicon,
ale nikto nikoho nezatracuje 🙂 ...veď všetko sú to "naše" deti a myslím, že sa všetci snažíme pre nich urobiť len to najlepšie...a nepozerať sa na ne ako na deti vrahov, prostitútok, bezdomovcov atď atď...

magimary
7. sep 2009

zicon, žiaľ, v našej spoločnosti je to fakt zatiaľ tak: viacerí si myslia, že "kofolky" sú stratené len pre ich genetickú výbavu... 😠 😖 🙄 , viď tie "rasistické reči v "tmavých témach"... 😖
no, my i napriek tým (všeliakým) číslam verím, že i napriek génom dokážeme láskou opak... 😵
inak by sme toto nerobili...
chceme, aby zo všetkých našich detí vyrástli dobrí ľudia a urobím pre to čo najviac...
a aj tak sa môže stať, že príde chvíľa a dieťa je niekde "inde" (či bio, či ado)...

mayap
7. sep 2009

ahojte,
mary, máš absolútnu pravdu... všetci sa snažíme deti vychovať čo najlepšie... ...čí sa nám to podarilo, ukáže čas...

Paťko je stále chorý, predchvíľou som sa vrátila od pediatričky, a stále má zostrené dýchanie, chrapčí...
dostali sme nový sirup a spray, a ak nám to do týždňa neprejde, tak nás čaká RTG a možno aj nemocnica... 😔
a to sme mali ísť na budúci týždeň na kramáre na ďalšiu ph-metriu... 🙄
zajtra ideme na kardiológiu , mudr. povedala, že môžeme...

Maťkovi sa v škole zatiaľ páči, uvidíme kedy to nadšenie prekoná... 😝 😀 😀 😀

maznacik007
7. sep 2009

geny nie su svedomie a to duchovno... mozno podmienuju temperament .. a spustu inych veci.. ale tu optiku ten pohlad na zivot davame my a to najma svojim vlastnym zivotom...

Mayap.. super ze sa Matkovi.. paci v skole.. my mame skolu pod nosom.. / peso cca 2 minuty po chodniku/ a aj tak chodime medzi poslednymi.. 😀

zicon
7. sep 2009

Vsak ja viem ale cim viac sa bude pitvat do genetiky tym to bude horsie.

mayap
7. sep 2009

zicon,
kašli na to , čo hovoria ľudia o genetike ,a riaď sa svojím srdcom...

mayap
7. sep 2009

maznacik,
a ty si myslíš, že my musíme chodiť ďalej ...? ... 😀 😀 😀
my vyjdeme z bytovky, švihneme si to popri druhej, okolo kostola a aha, tam je škola... 😀 . tiež asi tak 2-3 minutky pomalej chôdze. a to ani nebude chodiť po ceste... 😎

cairka
7. sep 2009

my tak budeme mať škôlku 😎 hned vedľa bytovky

mayi, rýchlo sa vyliečte, nehc vám porobia vyšetrenia a máte super výsledky 😉

mayap
7. sep 2009

cairka,
ďakujem... 🙂

maznacik007
7. sep 2009

mayap.. a tiez chodite posledny ako my? 😀 my to mame len rovny chodnik ani zatocenie nic... a aj tak chodiem na poslednu chvilu.. ale vecer sme pozerali superstar a tak sa nam nechcelo vstavat

cairka
7. sep 2009

laculik, vy ked ste boli za biootcom ste mali aj kika sebou?

najjulinka
autor
7. sep 2009

zicon za to ty maš bezchybnu geneticku vybavu...

a my na klube sme nikdy nemali prednasky...

maznacik foto nehodim, lebo je to jeden velký neporiadok.. .resp. dva neporiadky... ale do toho neporiadku som proste nasukala postielky tak ako mi bolo treba......

najjulinka
autor
7. sep 2009

Kopirujem pozvanku:

Pozvánka

Len sa skončil letný rekreačno-vzdelávací pobyt v Tatranskej Štrbe, už na prianie mnohých z Vás rozmýšľame na pobytoch na rok 2010 a pripravujeme tieto:

Zimný rekreačno-rekondičný pobyt na Orave
2.- 6.1.2010
Chata Danica v Trstenej je vynovená, ubytovanie v rekonštruovaných chatách, 3-lôžkové izby cca 50 miest. Pôvodné 2-8 lôžkové - ďaších 50 miest, ak by nás bolo priveľa.Vlasný lyžiarsky vlek v areáli. www.danica.orava.szm.sk
Cena pobytu 55€
Deti bez stravy a lôžka 7€
Pobyt je zameraný na šport a pobyt na čerstvom vzduchu, lyžovanie, sánkovanie, s možnosťou návštevy termálneho kúpaliska v Oraviciach.
A samozrejme preberieme aj aktuálne problémy a tradične navynecháme scrabble.

Veľkonočný rekreačno-kreatívny pobyt v Kysaku
2.-5.4.2010
V škole v prírode Kysak. Zariadenie je po rekonštrukcii, všetky izby majú vlastné soc. zariadenie. Veľký oplotený prehľadný trávnatý areál zvlášť vhodný pre malé deti.
www.kysak.net.sk
Cena pobytu 47€
Deti bez stravy a lôžka 7€

Letný rekreačno-vzdelávací pobyt
15.-22.8.2010
V škole v prírode Patrovec Trenčianske Jastrabie
www.patrovec.sk
Cena pobytu 99€
Deti bez stravy a lôžka 7€

Všetky ceny sú predbežné, ak sa nám podarí získať grant či sponzora, upravíme smerom nadol.

Predbežný záujem nahláste obratom : telefonicky 0908 313 809, emailom domovvrodine@gmail.com , listom Kostolianska 55, 04001 Košice...alebo aj záväzne. Za záväznú prihlášku považujeme zálohu 20€/osoba vloženú na náš účet 7893593/5200 v OTP banke Slovensko.

Teším sa dovidenia!
Eva Lorenzová

najjulinka
autor
7. sep 2009

laculik škoviera tiež povedal, že tak asi 90:10... 😀 😀 😀

zicon
7. sep 2009

A je to aj zo stravou??

zicon
7. sep 2009

Juli ale ty si predsa vravela ze Skoviera bol na klube.

najjulinka
autor
7. sep 2009

No bol na klube 😉
zicon cena ubytka je s plnou penziou 😉

laculik
7. sep 2009

ahojte, cairka nemala som maleho! esteze to. Aj fotky chcel vidiet, ja plny fotak maleho ale neukazala som, lepilo mi, ze by sa chcel odvolat, keby zlatusika videl. V te den bol sud a on neprisiel, ja som ho potom vyhladala. Aj som mala vsetky papiere - ziadosti nachystane (na zmenu priezviska), ale nevytiahla som ich, bo biootec je velmi sympaticky a mily chlapik. Tak ked mi nedavno prisiel rozsudok pravoplatny, tak som zabalila oblecko pre setricky (po nasej malej) a nejake pukacky, gumicky, topanky a maleho fotku a list. Zatial sa mi nic nevratilo, tak snad to prevzal...

laculik
7. sep 2009

este sa chcem spytat:
1. o co vsetko ziadam na socialke? zajtra idem. jednorazovy prispevok pre dieta, opakovany prispevok pre dieta, opkakovany prispevok pre rodica. Este co? pridavky?
2. aky ma nazov kniha/knihy co ju tu obcas spomeniete o nasej problematike - vysvetlit malym detom. Nieco o babetkach zo srdca, ci co? Minule som vysvetlovala malemu, ze on nie je z mojho bruska, tak dost zarazene si ma prezeral. Bo mala je z mojho bruska a on nie. No divne pre jeho chapanie 😒 .

najjulinka
autor
7. sep 2009

laculik ja bruško nehovorim vooobec... ja hovorim ako sme siju našli...
možeš vravieť, že ste hhladali chlapca čo nemá mami, lebo ste potrebovali velmi chlpca ako je on... a že te h proste našli... a odvtedy Kiko mal mami, tatiky, teri, babinu....... a že mami, tato, teri, babina a všetci sa tešili, že ste si ho našli...... brucho do toho vooobec nepletiem... také narodenie ovela zložitejšie ako nájdenie 😉 to na porovnanie príde o vela neskor 😉

cairka
7. sep 2009

laculík, ešte prídavky.
a knihu asi myslíš "prečo mám dvoje narodeniny" ... vraj je aj niečo o kukučkách, ale neviem presný názov, juli, ty nevieš? niečo ako že "Kam kukučky odlietajú", abo čo. My teraz ešte čítame aj tie "2-3 prasiatka" - to síce nie je úplne o náhradke, len jemne, ale skôr o odlišnosti

cairka
7. sep 2009

juli, nemáš pravdu, že oveľa neskôr, veve v kikovom veku, už vedela, že bábätká sú v brušku, lebo mala v okolí viacero tehotných... takže to automaticky prišlo, že ona bola v brušku u mňa...

najjulinka
autor
7. sep 2009

ja niežeby som bol analfabet, ale nekce sa mi moc čítať... ja radšej rozprávam 😀 Ukecaná som dosť...a Lucinka je riadne po mne... 😀 Ked sa jej spýtam, či sa ideme rozpravať, tk ešte inu odpove ako "ano" som od nej na to nedostala 😀 😀 😀 😅 😅 😅 a pri rozpravani si tam j pridam co kcema ako kcem a príbeh rozviniem alebo skratim podla toho ako Lucinka počúva a sustredí sa 😉 orok už bude školkarka a to už je aj čítací vek, ale to zatial neriešim... zatial to stačí tak... 😵 😀

najjulinka
autor
7. sep 2009

no to ano.. ked naokolo su, tak je to jasne...

najjulinka
autor
7. sep 2009

u nas ale bruškate nie su.. len také čo maju v dudách papať 😀 😀 😀 a to je strašne čudné... a velmi zaujimavé... ale ona také papať nechce.. .len to chcela ukázať Karolovi... prostestalo to za zmienku... alebo vie čo mužov zaujima 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
7. sep 2009

ja som sa ešte veve za skoro 3 roky nespýtala, že "ideme sa rozprávať? " 😕 ona furt kecá a vôbec ju nezaujíma, či sa mi chce 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre