Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

jahodas01
14. máj 2009

lenkove - jasné to je iné, maju to dietatko doma, mna skor zaujímalo, čo potom, ked deculo niekto adoptuje... mne by bolo hrozne smutno, ja som dost citliva... 😉

lienocka235
14. máj 2009

Jahoda...
su tu kocky co si beru dietatko do NRH nahradnej rodinnej starostlvosti.. co je adopcia - osvojenie a pestunstvo

a potom su tu PNR to su profesionalne nahradne rodiny profi.. a tie su zamestnancami detskeho domova len sa o deti staraju v domacom prostredi...

ja mozem povedat len za seba osobne... ze my ako buduci adoptivny alebo pestunsky rodicia sme radi ze niekto sa o tieto deti , ktore mame my zatial iba v srdci , sa stara opatruje ich a mojka ich... a neliezia len tak v postielkach v DeD. nie je nic horsie ako citovo deprivovane babenko resp. kojenec.. atd.
my napr. uprednostnime dieta z profi rodiny

jahodas01
14. máj 2009

lienočka - samozrejme, že je lepšie, ked sa o dietatko stará niekto v domacom prostredí... aky je rozdiel medzi adopciou a pestunstvom...??? adopcia mi je jasna a čo obnaša pestunstvo??? to je to ked sa niekto dočasne niekto stará o dietako, kym si ho niekto neadoptuje???

mexx
14. máj 2009

Jahoda, zvykli sme si v pohode, po par dnoch mam pocit, akoby to ani nikdy inak nebolo. 😉

Lienocka, no vy sa mi pacite... 😀 😉 🙂 Ja osobne by som tiez asi skor chcela dietatko z profirodiny, keby som si isla adoptovat alebo "pestunkovat". Aj ked v konecnom dosledku by mi to bolo asi jedno, islo by mi hlavne o to dieta, bez ohladu na to, odkial prislo...

magimary
14. máj 2009

jahodas, myslíš, že my profimamy ne sme citlivé? 😕 😅 /samozrejme,chápem, ako to myslíš, ale:/
by si sa divila... 🙂
aké a koľko máme citov..., ale snažíme sa ich "transformovať" do lásky a citov k novému dieťatku, ktoré príde po tom odídenom..., pretože opäť je tu niekto, kto nás potrebuje, kto je na nás odkázaný... 😔 🙂

jahodas01
14. máj 2009

mexx - tak to je super, len teraz nechapem v akom vztahu si z babatkom ty, ked píšeš adoptovať, alebo pestunkovať??? takže neni adoptovane, ani v pestunstve a ty si teda profesionalana mama??

jahodas01
14. máj 2009

magimary - samozrejme, že ste citlivé a máte v sebe mooooc lasky, len ja som to myslela tak, že by som sa na to dieta asi moc naviazala a po jeho odchode by som nan stale myslela, či je o neho dobre postarané a tak... 😒 ja vas obdivujem, samozrejme v dobrom... 😉 že sa dokažete starat o ,,cudzie,, detičky ako o svoje...

lienocka235
14. máj 2009

jahoda...
osvojenie - mas plne rodcovske prava si zapisany ako rodic v rodnom liste dietata

pestunstvo - dieta ti je zverene sudom mas rodicovske prava v beznom rozsahu... a ak ma biorodina zaujem moze sa stretavat s dietatom a mas narok na odmenu pestuna atd

profirodicovstvo to ako povolanie si normalne zaemstnana ako pracovnik DeD ale o dieta sa nestaras v domove ale doma...

Nie vsetky deti mozu ist hned do adopcie.. t.j nie su pravne volne nemaju este vybavene vsetky papiere.. prip. je tam kontakt s biorodinou.. a vtedy sa pristupuje k pestunstvu..

Pri pestunstve ale mozes tiez neskor poziadat o adopciu.. toho dietata...

magimary
14. máj 2009

jahoda, veď píšem, že chápem ako to myslíš... 🙂
nie si ani prvá, ani jedina, čo sa nad týmto pozastavuješ... 😉
aj my na to ieťatko po odhcode veľa myslíme..., ale postupne (časom, NIKDY nie úplne... 😔 ) sa náš smútok, resp. obavy zmení na radosť a spokojnosť a prázdne miesto v srdci opäť zaplní nové mimi, ktoré nás potrebuje...

lienocka235
14. máj 2009

mexx. dakujem za kompliment... este vo mne pretrvavaju dojmy a pojmy zo vcerajsej aktivity na pripave.. tak som nejaka rozzohnena..

osobne si myslim ze profi mamy maju prave vela citov a su velmi citlive.. lebo inak by nemohli robit to co robia lebo toto su deti so specifickymi potrebami a je urcite vacsia potreba empatie ako u biodietata.. aspon ja to tak vnimam

jahodas01
14. máj 2009

lienočka - dík za objasnenie... 😉

magimary - no mate moj velky obdiv... 🙂

lienocka235
14. máj 2009

jahodas01 nemas za co 😉 ked sa s tym clovek velmi nestretne tak sa urcite zo zaciatku citi ako strateni v preklade.. 😀
vy uvazujete nad nejakou formou nahradneho rodicovstva?

jahodas01
14. máj 2009

lienocka - neuvažujeme, len som nahliadla do tejto temy a zaujalo ma to... 🙂

mexx
14. máj 2009

Jahoda, ja som profimama, ale do buducnosti planujem aj nejaku nahradku... 😉

jahodas01
14. máj 2009

ok - majte sa pekne... 😉

lenkove
14. máj 2009

Baby
a ja som mala na priprave pocit, ze sa hnevaju na vsetkych co si beru deti z profi, lebo sa chcu vyhnut problemom s adaptaciou a deprivaciou u domovacika.. a ze ti co by uprednostnovali z profi su menej vhodni na schvalenie ako ti, co nie.. ale to my mame taku divnu pani, ved som pisala.. 😕

lienocka235
14. máj 2009

no tak my sme dostali diametralne odlisne info... asi mate nejaku fat divnu pani na tej priprave

lenkove
14. máj 2009

Lienocka
ved som ti pisala IP alebo nie 😕 moj muz mal na nu jedno slovo a take ake som od neho nikdy nepocula 😅 a moja mamka, nezavisle do neho tiez 😀 tiez po prvykrat z jej ust 🤐 😨 ja sa za nu modlim 🤐 ale tak to ide tazko..

lienocka235
14. máj 2009

nechcem velmi o nasej priprave konkrtne pisat.. lebo predsa su to sfery doverne.. ale neda mi...

moj dojem z tych dvoch stretnuti je taky ze su stastni ze existuju ludia co sú ochotni detom bez rodiny pomoct a ze nas su uplne napomocni a ochotni nas sprevadzat v tomto procese a pomahaju nam naozaj vsemozne... sme proste team 😵 😵 😵

lenkove
14. máj 2009

lienocka
tak ja mam z mojej pripravy pocit,ze ziadatelia o adopciu su zufali sebci, ktori chcu len sebe dobre a detom ktore si zoberu len ublizia,lebo ich vlastne nechcu, lebo chcu sebe dobre... 😔

lenkove
14. máj 2009

ale mala by som koncit 🤐

lienocka235
14. máj 2009

poslala som ti IP

lenkove
14. máj 2009

😉

mayap
14. máj 2009

baby, pekný názov... 😉
a dúfam, že keď prišli, tak nebudú chcieť v puberte odísť... 🙄 a ani inokedy...

lenkove
14. máj 2009

mayap
coze tak? 😀 sa bojis, ze ti ich nevesty ukradnu? (musim tak pisat, lebo ja sa toho bojim 😕 😔 )
vsimnite si aj reakcie.. pod linkom od Matky..

mayap
14. máj 2009

lenkove, nebojím sa , že mi ich ukradnú nevesty, ale blbí ľudia... 🙄 , blbé reči... 🙄
to vieš, puberta dieťaťom zamáva, a keď pribudnú nevhodné poznámky od dobroprajných ľudí, je len krôčik k nejakej hlúposti... a vzhľadom k tomu, že maťova matka býva od nás cca 7 km ,( v okresnom meste ), tak...

...a keď sa oženia, potvory nevďačné, tak nech ťahajú z domu... 🤐 😀 😀 😀

...inak, maťov nos hrá všetkými farbami..., no už včera robil na preliezkach opäť hlúposti-... 😔

lienocka235
14. máj 2009

mayap teba by som necchela za svokru.. 😀
hoci oproti mojej by aj sedemhlava dracica bola vyhrou 😀

najjulinka
autor
14. máj 2009

lenkove hm to čo je? že "a su tu aj normalne adoptivne mamy"... to akokeby tu väčšina bola nenormálnych 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenkove
14. máj 2009

no Najjuli, niektore normalne niektore nie 😀 ako napr taky ja 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre