Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
26. máj 2009

mne ked už, tak sa pozdáva PP myslím VENEZIA... no proste druh, ktorý ako jediný mal integrovaný stupienok pre staršieho surodenca... 😉 to tak o rok využijú možno 😉

najjulinka
autor
26. máj 2009

Ja mám PP Atlantico a v pohode s jednou rukou, ked držím, tak zoskacem aj zo schodov 😉

janula_nz
26. máj 2009

ahojte.

dnes bolo krasne, cely den sme s detmi boli na dome. v pondelok si idem pre 10mes dievcatko, takze budem mat dvojcata 10mes lebo teraz mam chlapceka 10mes 😵 tesim sa

najjulinka
autor
26. máj 2009

no zááávidim janula.. .tak to mas zhruba tak ako ja som mala s Luckou a Kikom, akurát ty máš tie pohlavia vymenené.. ja som mala babu najprv a k nej som vzala 10 mesačného chlapa... 😀
Jáááj janulka toto mi chýba.. .také malinké 2 bába.... vlastne uť len jedno.. jedno malinké bábo mám... 😀

Som práve poslaal na miestny urad mail s pripomienkami k novým ihriskám... Všetky maminy na to nadavaju ako nezmyselne to robia... akože tešíme sa, že vynovujú... ale nemaju to dobre vymyslené tie ihriská.

janula_nz
26. máj 2009

juli neboj, urcite sa dockas a dostanes do paru k dominike babo 😉

u nas tiez robia nove take drevene ihriska. a teraz najnovsie co zrobili je dost nebezpecne pre male deti. laura mi dokonca nato ani vyliezt nevie. to asi robia uz pre tie vacsie a nie pre mensie deti 😠

najjulinka
autor
26. máj 2009

no prave.. u nas to robia tak divne.. .schodiky male ako pre drobcov, ale zabradlie vysoko... ale také zábradlie, že len jedna tyčka hore a nič dole... a potom ked sa na tu šmykalku vylezie, tak šmykalaka ma tyč aby dieťa sedelo na nej, než sa spusti a tam zas velke sa nezmesti.. .take su tie ihriska, že ani pre male ani pre velke... takmer všetky vysypú kamiankami - čiže trojkolkou, kočíkom sa tam ťažko, pieskovisko plné kamienkov, potom sa upchavaju tie mlyny na piesok čo si deti nosia (my mame asi najlepší, lebo má väčšiu dierku a tie ihriskove kamienky prejdu), blbo sa robia koláčiky z pisku, ked je plný kamienkov... jedno ihrisko nevykamienkovali, ale dali gumenú podložku.. uplne super.. .akurat, že uprostred tej gumy naraz trčí obrubnik.. .zakaždy tam nejaké decko pribije, kočíkom sa horšie ide a navyše to ihrisko sice akože ohradili ale nie uplne, takže zas o ničom.... všetko na pohlad krásne,a le nepraktick.. pri tom za tie iste prachy by to mohlo byť v pohode... vsak keby kamienky nesypali vo velkom, tak ešte sa aj ušetrí... ešte aj kamienkymi vysypu chodniky ku ihriskam... 😒

najjulinka
autor
26. máj 2009

http://www.kosicejuh.sk/dvojcata-2008.phtml?id3... - aha čo som našla.. .sme tam... mikuláš dvojčatový 2008 😉 😀

janula_nz
26. máj 2009

jaj tie kamienky nestastne. aju nas ich vsade davaju a male deti vsetko pchaju do ust. nato nemyslia, ze to je hlavne pre tie male deti a tym sa neda vysvetlit, ze to nemaju jest. moje deti kolko krat vykakali kamienky. ani neviem kedy ich stihli zhltnut. aj schody, aj take pohyblive na lanach tu robia a tam sa veru neda ist.

janula_nz
26. máj 2009

jeeej ake paradne. super napad taky dvojcatovy mikulas 😅 este som nevidela pokope tolko dvojiciek 😀

najjulinka
autor
26. máj 2009

no to pohyblive na lanach je pre väčšie... akože aj to je fajn, len nech je jasne pre koho ta preliezka je, či pre male, alebo pre velke deti.......... ono aj velke sa potrebuju vyšantiť... ale proste na jednej preliezke čosi velke, čosi malé je dost o ničom.. na uraz pre všetky vekove kategorie....

najjulinka
autor
26. máj 2009

aj trojčatá boli... a čo bola sranda, tak boli bud same baby alebo samí chalani... miešané nemali 😀 a myslim aj štvorčatá boli...

najjulinka
autor
26. máj 2009

jáj a ešte genialne kovove šmykalky, ktoré pri prvom marcovom-aprilovom slnku už pália... to som aj zabudla napisať...

janula_nz
26. máj 2009

u nas spravili tak ihrisko, ze na smykalku sa da vyliezt len po tych pohyblivych lanach. akoze fajn, ani laura tam nevyjde, hoci ju drzim lebo to ide dost vysoko a tam uz nedociahnem za nou. sama nema sancu. no ale keby tam nejakym zazrakom aj vysla, tak smykne sa a vyjde v bludisku, odkial sama nevie vyliezt. ani nechodim na to ihrisko, to je len pre velke deti asi. kazdy nadava nan lebo je to fakt take nestastne spravene ze az

cairka
26. máj 2009

to je teraz asi taká móda, tie nepraktické ihriská 😠 aj tu čo robia nové, tak je o ničom 🤐 na pohľad pekné, ale to je asi všetko. a ked je tam 5a viac detí., tak je preplnené, lebo celé ihrisko pre malých je v podstate jedna preliezka a pre veľkých tiež 🙄 a o kamienkoch ani nehovorím

cairka
26. máj 2009

a ešte mi na tom ihrisku našom novom vadí to, že tá preliezka pre malých je tak pre 1-3 ročných a tá veľká až pre školákov a deti v tom škôlkarskom veku majú smolu, lebo malé ich nudí a veľké nedočiahnu a je nebezpečné pre ne 🤐

yukki
26. máj 2009

My ak nájdeme v meste nejaké ihrisko tak ani veľmi nemáme čas uvažovať čo je praktické a čo nie-pohyblivé nepohyblivé Kika leze a čo nevie vyliezť aj tam sa zavesí a potom kričí Pomóc maminkááá! Volať vrtulnííík! ale za pár minút to odkuká od väčších a driape, nedbá nič. Pri Lildli dokonca pod tie kamienky popod celé iohrisko dali takú handru-niečo medzi sklenou vatou a prachovkou, samozrejme to trčí a vylieza a deti sa na tom koprcajú jedna radosť-alebo to bolo tak myslené?aby sa naučili saltá? Hm, neviem.

laculik
26. máj 2009

ahojte, rita supeeeeeeer!
janula, konecne aj dievcata budu na "sklade" 😀 .
Ja som taka rada ze mame dom a zahradu a pieskovisko a hojdacky a nemusime na ihriska. By ma piclo. Som to neznasala pri malej...hlavne tie sibnute supermatky co o prdoch a grgoch dookola riesili a ochranovali svoje deti pred spinou, preliezkami a priebojnymi detickami. Jaaaaaaj, chvalabohu uz mam po tom, som neraz na ihrisku depkovala ze som divna, ked ma to tam nebavi 😒.
Tu je tak teplo momentalne, ze som v kratkych gatoch na terase 😎.

laculik
26. máj 2009

a cairka dskore vyzdravenie. u nas tiez zabera ten ryzovy vyvar (naposledy psovi 😀 ).

laculik
26. máj 2009

na zeleznej studnicke tu v BA su rozne ihriska a vselijake zabavky a pri kazdom je tabulka s napisom pre ako stare deti. a tiez aj co jednotlive preliezky rozvyjaju. Celkom mile.

najjulinka
autor
26. máj 2009

no ja som si našla super partiu v parku... s dvoma maminami som si potykala... Jedna ma dvoch chalanov (jedneho o 2 a pol mesiaca staršieho od Lucinky a druhého o mesiac a pol mladšieho od Dominiky) - má surodenecký kočík... Druhá má 4 ročnu dceru a potom dvojročne dvojčatá párik... Potom ešte pár jedináčikov, le tí su takí občasní.. Ale my s tými dvojkočíkmi sme sa našli 😀 A to poobede na ihrisku ešte príde aj kolegyna s troma detmi (dvojkočíkom + jedno za ruku)... Takže máme o čom kecať... A malichernosti neriešime... 😀 😀 😀 Lucka chodí na ihrisko s tým, že ťaha za vlasy, škriabe, kuše, ale napriek tomu máme stálych kamaratov, takže uspech... Inak minule sme boli na ihrisku a vyťahala tam jedno dievča za vlasy a ta hajde domov za mamou... Akože prišla aj s mamou, som sa ospravedlnila, mama vobec neriešila, že jasne, že v pohode... No ale na dalsi alebo o dva dni išiel na to ihrisko manžel s Luckou... A tam bola tá chudinka vyťahaná za vlasy.. .A prišla za manželom, či vie, že "toto dievča" ju včera (či predvčerom) vyťahalo za vlasy 😀 😀 😀 😀 😀 Chudák malá... Manžel jej na to povedal, že "Nie, neviem" a dalej neriešil... 😀 😀 😀 😀 😀 Akože tú malú lutujem, viem ako to bolí... ale proste už je to na dennom poriadku to ťahanie za vlasy... 😖

najjulinka
autor
26. máj 2009

no to je mile laculik s tými preliezkami...

janula_nz
26. máj 2009

laculik super fotka s tymi otlackami 😅

ja sa tiez neviem dockat, az bude dom komplet hotovy aj s dvorom. deti tam budu mat vsetko co potrebuju. u nas sa vystriedalo veru uz dost deti ale este ziadne netahalo za vlasy, dokonca ani laurika, ked bola mala. tak to nepoznam veru , nastastie 😀

laculik
26. máj 2009

mne sa nikdy nechcelo tieto natahovacky riesit, ze kto sa na koho skaredo pozrel a kto komu aku lopatku zobral. Proste som tam prisla vysypala vsetky haraburdy do piesku a nech si berie kazdy co chce. A potom si mala od niekoho zobrala tak bolo zle. A hlavne ma nebavilo, ze matky to medzi sebou riesili, sak nech si to deti vyriesia. to sa mi aj minule v skole u malej stalo, ze matka isla riesit so mnou!!! (nie uckou a ani nie s malou), ze co den predtym mala vyparatila jej dcere a opacne.. No co ja viem kto zacal a ako to bolo? Tak som jej jasne vysvetlila moj postoj, kedze som tam nebola tak neviem a ze to si slecny musia vyriesit medzi sebou... Tiez ma raz ucitelka s malou dusickou vitala v druzine, ze malu niekto buchol a pokusal a neviem co, moja reakcia bola, ze okej ale ja to riesit nebudem, kedze som tam nebola. Ucka sa potesila, ze nemam potreby z toho vyhodnocovat zavery... A ake? ved je podla mna normalne, ze raz za cas sa deti medzi sebou pokuckuju 😀 .

najjulinka
autor
26. máj 2009

No a aká je Lucinka šikovná v tom ťahaní za vlasy.. .Stači ajej také kratulinké... Dnes si ťahanie za vlasy na ihrisku odtrpel malý Jožko a potom neskor škriabanie nejaké dievča.......... hmmmmmmm... 80cm aj s topankami má, ale revú iné deti pri strete s nou... ona nie... ona reve ked si daco kce vyrevat... a to jej tiež ide... aj školkarov revom presvedčí a požičaju jej ich hračky........ no potvora je to riadna.................

janazuza
26. máj 2009

Cawte, doma psyciatruia, s detmi nemožem von bo su chorí ... 😝

janazuza
26. máj 2009

To som ja Dioliana zo sestrinho nicku, pardon 😲

najjulinka
autor
26. máj 2009

no inak my to robime tak, že každý vysype veci na pieskua jej jasné, že decku sa páči to čo nie je jeho, takže je na 99,99999% pravdepodobné, že sa zahrá s cudzimi hračkami............. nikto nerieši... pýtame si na požičanie len velké veci (trojkolky, odrážadlá, ale to len pro forma koli detom, nech vedia si veci pýtať... Lucinka vždy musi ukazať "prossim prosim" kedze inak si pýtať nevie) 😀

laculik
26. máj 2009

dio, ty si vtipna, ja ze kto tu omylom pise 😀 😀 😀 😀
a aka choroba u vas?

najjulinka
autor
26. máj 2009

ja som inak preto začala nosiť hračky, lebo Lucinka vždy cudzie potrebuje... a mi bolo trapne, že nemam čo požičať... ona sa s našimi nehrá vonku... takže nosím "cudzím"detom...

janazuza
26. máj 2009

stašná nádcha, asi angina cez nos... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre