Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
22. sep 2009

leni, no ako sa to vezme, nie je chorá 😀
maznáčik, OK
ralanka, v ktorom obchode robíš? modrožltom?

maznacik007
22. sep 2009

do liptovskeho mikulasa idem.. tak som to myslela.. pisem jak magor... pardon

najjulinka
autor
22. sep 2009

školka s detmi narobí divy... kolegynina pestu dcera hovori každemu "si škareda".. .skoro miesto pozdravu... 😀 😀 😀 A chodia jej 2 do školky spolu a jedna sa toto naučila... že ani celkom nechape, ale sa jej pači to hovoriť a neda si povedať, že niečo iné by sa patrilo skor.... 😀 😀 😀 ale fyzicke utoky zatim v pohode.. .ale vravela, že ešte v ohode, lebo maju tam chalana čo všetky vulgarizmy dobre ovláda.. .takže "si škaredá" jeešte v pohode.. .že očakáva horšie veci z tej triedy... a zatim nič....

lenkove
22. sep 2009

Maznacik
zdrave sebavedomie je fajn, myslim to vazne, lepsie ako postoj "zjedzte ma vlcky, zjedzte". Myslim, ze aby sa to "nezvrhlo" to s manzelom ustrazite, Ninka je ale dobre dievcatko, tak no stress 🙂

Cairka
neviem, nespytala som sa.. a babi ho aj oslovovala, nepamatam.. ale bol velmi pekny, mal tu dohora vycesanu ofinu 😉 ako Beckham a vedel ratat min. do sedem (tolko ludi bolo v rade 😀 )

najjulinka
autor
22. sep 2009

Inak mojej kamoške sa dnes narodil syn.. po dvoch babách amju chlapa.... 😵

cairka
22. sep 2009

leni, tak to bol určite on, ked bol taký šikovný 😀 😀

lenkove
22. sep 2009

Juli
blahozelame kamoske 🙂

Cairka 😀

brulka
22. sep 2009

relanka tiez si myslim ze to na slovensku maju ludia ktori sa cimsi lisia velmi tazke. a nemusi to byt iba farba pleti ale moze to byt aj clovek ktory ma nejake postihnutie alebo je jednoducho iny ako je vacsina. bohuzial sme narod velmi malo tolerantny. neviem ci je to byvalym rezimom ze sme tu neboli zvyknuti mat cudzincov a jediny cernoch co sme tu mali hral vo vsetkych filmoch alebo je to jednoducho v ludoch...

my sme pripraveni vziat si aj tmavsie dietatko a uz sa na to tmavoocko velmi tesim, ale som psychicky pripravena ze to nebude mozno lahke a ze okolie nie vzdy bude reagovat pozitivne. snad u nas v bratislave to nebude az take zle - predsa len mame tu uz kopu kadejakych pristahovanych ludi tak snad sa i tolerancia u ludi lepsi 🙂

ralanka
22. sep 2009

brulka som ralanka poprosím nekomoliť meno dík 😀 😀 😀 😀 😀 😀

brulka
22. sep 2009

ohladne tej temy co tu otvorila dnes vecer mata - ako prebehne interakcia a predosvojitelsky sud, by som sa tiez chcela spytat co vsetko treba dolozit na sud. treba vobec nieco opatovne predkladat? co budu od nas chciet? aktualne podklady prijem, zdravotny stav, register trestvo atd? ved sme to odovzdavali iba v januari tak odvtedy sa nam samozrejme nic nezmenilo. a prijem budem ako zivnostnik aj tak vediet dolozit az buduci rok po odovzdani danoveho priznania. tak som bola trosku zaskocena ze sa toto papierovacie kolo zase roztoci?

inak sef sa - odkedy som mu povedala o adopcii - neustale pyta ci mam nieco nove a panikarci co dalej - ze kedy teda odidem ??? som povedla ze od prvej interakcie tak cca mesiac a som fuc doma s dietatkom - dobre som mu povedala? chce sa zariadit a zhana nahradu za mna len ono je to so mnou komplikovane 🙂

lenkove
22. sep 2009

Brulka

to je večný problém... Mňa štvú aj ľudia cudzí a ešte viac vlastná rodina... Keď okrem mojich rodičov všetci rómske s hromozom odmietajú... Možno aj z toho mám predsudok, že ľudia v ZA kraji sú pramálo tolerantní 😅 a pritom róma vidia tak z rýchlika... a naši východniari, čo musia pred nájazdami polia strážiť to berú s humorom 😎 asi sa presťahujem od svokry k mamičke a bude 😎

brulka
22. sep 2009

ok ralanka prepac 😉 polepsim sa - len mne sa casto stava ze komolim lebo chytro pisem a rychlejsie myslim ako to prsty zvladaju 😀

najjulinka
autor
22. sep 2009

Ja som nič nanovo nedokladovala...

cairka
22. sep 2009

ako my zatiaľ máme väčšinou pozitívne stretnutia...je mi jasné, že čím bude veve staršia, tým viac bude tých negatívnych...ale zas si nemylsím, že to bude nejaká tragédia životná, a hlavne po tom,a ko mala tá neter tie problémy, tak už fakt toto neriešim, lebo keby nebola tmavá, tak by si deti našli zas niečo iné...

lenkove
22. sep 2009

tak veru Brulka Julinka nič nedokladovala a má krásnu dcérku, čo keď začne piškať do záchodu a nosiť gaťky pôjde za odmenu do škôlky 😀 Sama 🙂 Juli, Lucka je klasik, už má humor po tebe 😀

lenkove
22. sep 2009

šak hej, Cairka, ja som asi na svokrovcov precitlivená... 😅
Na Veve nájdu akurát tak dlhé mihalnice 🙂 dúfam, že ich dá ona do laty v škôlke a v škole, a nie aby dávali ju 😎

cairka
22. sep 2009

no ja si tiež myslím, že ešte párkrát ju niekto prefacká a príde na to, ako sa brániť 😝 😅 😀

brulka
22. sep 2009

neviem vychod nepoznam ale i tu na zapade predsudky funguju. chvalabohu moja rodina je v pohode a tesia sa s nami. ale kamarati ma uz zarazili - vetou typu - hej idete si adoptovat? super!!! len si neberte ciganca! - atd. ale ved oni ked to bude tak daleko a budeme mat ten nas poklad doma zmaknu 😉 v to verim. len tym chcem povedat ze taky nazor bohuzial maju aj inteligentni a studovani ludia. ale tolerancia nie je o vzdelani. myslim si ze maju strach z nepoznaneho a to tam ide.

najjulinka
autor
22. sep 2009

No Lucka je občas smiešna.. .ale inak brutálne "číta" knižky... až žasnem...
No a dnes ráno nam trochu lieky vyblila a na oplatku večer jedla tak lieky, že hlavu sme držať nemuseli... 😀 😀 😀 no nejak nam šikovnie... a večer bez revu sme ju dali do postielky... "k Mirke" išla hajať do izby..... Mirku ona celkom móže....

lenkove
22. sep 2009

Juli
tak sa hádam vyspíš 🙂 teraz ide skokmi, šikovnica 🙂 šak po mame 🙂

najjulinka
autor
22. sep 2009

joj už len tie plienky.... ale je po mam.. .tže velke nadeje jej nedavam... len už aj v nemocnici, že vraveli, že vek na to má... no má.... len čo s tým, ked nekce............
ale berem t tak, že skokom to tiež vyrieši.. .a asi kupim dalsie serble a posadim ich všetky do radu.. možno to pojde lepsie...

lenkove
22. sep 2009

Juli,
no to bude podívaná 😀

laculik
22. sep 2009

tak ja som bola "sikanovana" cele detstvo. pre dve veci. jedna, ze som pehava 😀 ,ale to si neviete predstavit ako sa so mnou vela deti nehralo a vysmiali sa mi. ale moja mama je silna osobnost a vstepila mi, ze mi naozaj ostatni len zavidia a ked budem velka, vsetci chlapi ma budu za pehy milovat. A fakt mi tie jej "kvapky" pomohli, a ked sa mi smiali, tak som mala odpoved, zavidis, coooooo? a druha, ze mi zle vychadzaju roky a bola som vsade najmladsia, cize aj iskrickovsky a pionoiersky mundúr som dostala az po dovrseni urciteho veku a v pionierskych taboroch sa nezadelovalo podla skolskeho rocnika, ale podla datumu narodenia. ciza ja napr. v prvom oddiely na nastupe vecernom v iskrickovskom a vsetci ostatni v pionierskom, no by ste videli aky problem!!!! nechceli byt so mnou na izbe! teraz to zneje ako vtipne, ale vtedy veru nebolo. ale zaver je taky, ze je som sebavedoma zena, cize mamy robia zazraky svojou vychovou, ja verim v to najviac. takze je to na nas, ako sa nase kofolky a nekofolky vysporiadaju so svojim pre inych handicapom...

najjulinka
autor
22. sep 2009

len ako ich natých šerbloch udržať.......... 😀 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ešte počkáme na Domču... a bude to 5 šerblov v rade..... ani neviem či dakde v byte miesto je na taký dlhý rad 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
22. sep 2009

No ked sme pri handicepoch... takLucinka má tké flaky po ruke... asi nejaké infuzky, ked je predcasniatko... Možno.... neviem... ale už si to všíma... a pomenovali sme to, že "čéče" 😀 😀 😀

brulka
22. sep 2009

juli tak to si ma potesila ze ste nemuseli nic dokladat ale vy ste asi v extra pozicii ako profi rodicia mozno, ci nie? no ja dufam ze nebude potrebne im zase vsetko znasat kvoli tomu sudu. a ten mesiac od interakcie je teda realny? lebo my sme zatial este ani nic nekupili - ja som ako taka sialena poverciva tehotna - ze dopredu radsej nic az potom ked bude realne dietatko sa vrhnem na nakupy. ja len tak pozeram co asi by sa mi pacilo a co budeme potrebovat. ale ono je to aj tazko dopredu ked nevieme ake stare bude dietatko.

najjulinka
autor
22. sep 2009

Ja si dodnes pamatamako mi jednaZuzana Kuličvá v triede na ZŠ povedala "krava"... a ja som sa njak nevadila,a le s kludomv hlase som jej povedala "100x lepšie ako Zuzana Kuličová" 😝

laculik
22. sep 2009

ja mam pekny zazitok s nazorom typu, ze hlavne ze to nie je cigan... ked videli viaceri znamy fotky maleho, tak moja velmi blizka kamaratka z recesie zacala medzi ostatnych šíriť spravu, ze maly je z mladej bielej kosicanky a mexickeho studenta veteriny, ktory samozrejme vyletel z vysky a ufujazdil naspat do mexika... tak jedna znama (inak celebrita - bleeeeee), hned dala reakciu, ze no chvalabohu, ze nie cigan!!!! neuveritelne sa na tom celom zabavam do dnesneho dna, aj na kamaratke, ze aku story si vymyslela a aj na reakciach blbcov 😀 .

cairka
22. sep 2009

juli 😀 😀 😀 veve má také "čéče" na bruchu, asi bude chodiť v celých plavkách 😅

najjulinka
autor
22. sep 2009

na sude nemame žiadne výhody my profi.. fakt tam naše snaženie nedosiahne brulka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre