Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenuska74
24. sep 2009

No mi sme robili v návrate a neeeeskutočne dlho od augusta do novembra 😠 naťahovali nás jak žuvačku už mm chytál nervy a mne osobne to tiež nič nedalo lebo tiež som taký samoštudent ktorý si predtým všetko naštudoval a tak som sa iba pýtala na zopár veci ktoré mi aj tak boli dopredu známe len som si ich potvrdila 😀 tak asi staré známe záleži od ľudi ktorí to robia 😉

lenuska74
24. sep 2009

hej a jediné čo mi to dalo že som spoznala zopár dobrých ľudí a dozvedela som sa že poradovníky nefunguju tak ako by mali, lebo tam už boli ľudia ktorí mali deti doma a robili si dodatočne prípravu vid Beba nie Juli 😉

cairka
24. sep 2009

ja som mala tú česť prejsť všetky...úrad berem ten pred veve, nie teraz - pokecali sme si dobre, ale to je asi tak všetko.. návrat bol celkom fajn, hlavne skupinová, indi sme toho moc nerobili,okrem testov a kvôli výsledku (a tomu podrazu) mám skreslený pohľad na nich 😝 a PRIDE mi prišiel najlepší, hlavne tie zážitkové cvičenia...a fakt asi je to o ľudoch, ktorí to robia a aj ktorí sa stretnú na skupine

najjulinka
autor
24. sep 2009

neviem ako Beba...... netuším ako ona mala deti doma a ako robila prípravy...... 😀

mixka
24. sep 2009

my sme si vybrali urad preto, ze to bolo jednak zadara 😀 a jednak preto, ze to tam ide rychlo 😀 ked som sledovala pripravu lenusky, tak na to by nenahovoril nikto teda 🙄

mata2
24. sep 2009

magi tak to si ma zle pochopila 😅
uz som tu pisala,ze priprava /ja urade/ bola o nicom a nic nam nedala......robili sme len psychotesty,potom som tam raz bola s detmi...a na poslednom sedeni sme sa bavili o tom,co by sme robili,keby nam dieta ukradlo peniaze,alebo keby chodilo za skolu....
slovo deprivacia nepadlo pocas pripravy ani raz,keby som nehladala info na nete,tak pojem ustavna deprivacia ani neviem co je....a takto pripraveni sme skoncili pripravu.....

jedine s cim som bola spokojna bolo,ze sa to nenatahovalo a cela priprava trvala len 2 mesiace.... 🙂

najjulinka
autor
24. sep 2009

No u nas v usmeve od konca arca , resp. začiatku aprila do juna.........
Manžel mal pripravu intenzivnu... za 5 týždnov na urade.. leno ono je to tak, že urad to ma 2x po 6 hod cez prac. týžden.... Takže zamestnaní to maju blbe........ Usmev to mal poobede 2x do týždna....
Ale ked som robial ja pripravu, tak robil len Usmev a Navrat... Navrat za 4000 Sk za 4hod dkade v Senci alebo tak a ešte povedali, že to nevadi, že to kcem robiť len ja, že pripravu u nich by se mali robiť obaja... Takže 2 x 4000 + cestovne.. .+ ešte to, že to bolo len 40 hodina 20 hodin mi nevedeli povedať za aký čas kde a ako... No 10000 fuč a ešte žiaden papier.... Podla mna dost velke palka... V Usmeve mali jasne ravidla, jasne, kedy budeme končiť (+/- týžden) , chceli len mna, kedže len ja som kcel abyť profi.. s tým, že ak pride manžel tak im nebude prekážať, nebude nič platiť a nebude mať ani žiaden papier z toho.... Tak a za 2000 sombola hotvá 😉

najjulinka
autor
24. sep 2009

arca = marca
4hod = 40 hod

mixka
24. sep 2009

mati, s tym co si bola spokojna ty, sme boli aj my 😀

a inak ani nam nic psychoska nevravela, vsetko som sa dozvedela tu a akurat som skonstatovala, ze jediny clovek, ktory by tam potreboval psychosa ako sol, bola ona 🙄

najjulinka
autor
24. sep 2009

U nas podaži... Fajný vzduch... Idem do hajan.... Dobru noc...

brulka
24. sep 2009

ahojte. ani nam sa priprava na urade nepacila - tak ako ste pisali viaceri. boli to same testy o vychove a detickach z DD bolo iba posledne sedenie - no absolutny rychlik. deprivacia o tom nic a o plno inych veci tiez ani slovko. nikde nam nepovedali ze mozeme navstivit aj navrat alebo usmev. vobec neporadili ako sa rozhodnut o veku dietatka atd. no velmi mali sme sa dozvedeli. ked som sa spytala na poslednom sedeni nech nam poradi literaturu, povedala pani nech idem do panta rei ze tam isto nieco najdem. nespomenula meno autora ani ziadny iny tip nedala - to ma dorazilo uplne. lebo ak sa clovek venuje cely zivot priprave ziadatelov mal by o tom nieco vediet a hlavne mal by mat snahu pomoct. ale to sme sa my od nasej pani psychologicky nedockali. ona iba vykazovala cinnost a splnila si 26 hodin zo zakona!!! o neflexibilite ani nevravim - nedalo sa s nou nijak pohnut. hodina tyzdenne a schluß.

brulka
24. sep 2009

inak dnes som volala na urad. musim sa pochvalit ze sa to hybe celkom rychlo. koncom jula sme boli na 140-tom mieste a teraz sme uz 77-mom. hura celkom sa to rychlo posuva. mozno sa naozaj dockame do vianoc - uz sa straaasne tesim.

pimpa
24. sep 2009

brulka, tak to by bolo super, keby to tak rychlo vyslo. My sme pripravu mali v Navrate a neviem si ju vynachvalit. Bola to vikendovka, kde sme boli so skupinou ostatnych buducich nahradnych rodicov a vela sme sa dozvedeli, pozerali kratke filmy so zabermi z DeD, diskutovali o tom, hrali hry na rodinne temy, psycholog tam bol stale s nami, o deprivacii hovoril dost podrobne 😉

lenuska74
24. sep 2009

no my sme boli min. rok 97 v apríli 77 a teraz sme asi 60 ☹ a to už mame skoro 2 r. za sebou

maznacik007
24. sep 2009

ja som bola spokojna v usmeve... aj svizne to islo.. super boli zazitkove aktivity... a proste dobra partia.. viedli to skuseni treneri.. profi mamina a psycholog mal aj bio aj pestunske deti.. prebrali sme toho hodne... poskytli nam aj kontakty na rodinneho psych. kt. sa zaobera prave NRS.. ako ja som bola spokojna...

povodne sme chceli ist do navratu.. ale boli dost nepruzni.. a celkovo taky.. no .. neustretovy.. by som povedala...

maznacik007
24. sep 2009

doteraz sme s ludmi v kontakte co sme chodili na pripravu.. mali sme tam odchovanca DD... kt. sa stal duchovnym mali sme tam socialne z detskych domovov v BA, a fakt proste to bolo rodinne...

maznacik007
24. sep 2009

Juli ako dakde v senci.... u nas v Senci.... 😉

maznacik007
24. sep 2009

a casovo to bolo zacali sme v maji a skoncili v juni...

martina_maxian
24. sep 2009

ahoj brulka,,,, ako sa máte???
😎 😎 😎 😎

maznacik007
24. sep 2009

a ked uz mam monolog...

mne sa aj pacilo ze trener a psycholog z usmevu boli u nas doma.. prip. inde kde sme si povedali 3 krat.. a naozaj nam velmi vysvetlovali co sa tyka aj nasej Ninky... a radili aj ohladom vyberu a tak... to nemozem popriet...

brulka
24. sep 2009

maznacik keby som vedela skor o fore tiez by sme robili pripravu inde. ale vtedy ako pise mata boli sme na zaciatku dlhej cesty a nevedeli sme celkom nic. spoliehali sme sa na ludi na urade. pani nam radila psychologicku na urade tak sme posluchli. nuz uz je to za nami nebudem plakat nad rozliatym mliekom. ale ak budem mat v buducnosti moznost poradit inym budem radit nestatne usmev al. navrat.

brulka
24. sep 2009

mati fajn sa mame 🙂 ved take dobre spravy mam tak sa tesime 😀 😀 😀 a vy ako???

brulka
24. sep 2009

pimpa uz mi jedna holka spominala navrat. ma adoptovane dve deticky a tiez si nevedli navrat vynachvalit. je to super ked pripravu vedie niekto komu na detoch i ziadateloch zalezi. to uz musi len dobre dopadnut nie? a ze ste pozerali filmy a mali moznost sa stretnut s rodinami co maju adoptovane deti - to si myslim ze je tiez dobre. lebo sa dozvie aj o pripadnych problemoch atd. jed olezite si vymienat skusenosti potom clovek nie je taky prekvapeny ked sa nahodou volaco stane - vie ze nie je sam ze i ini si tym presli. takze predat si navzajom to pozitivne ale aj negativne.

magimary
24. sep 2009

jasne, že všade (v subjektoch) je to o ľuďoch,ale na úrade to snáď ani nie je o ľuďoch, ale práve o tom minimálnom záujme tých, ktorí sa tomu majú venovať naplno na celý život... 😠
naša príprava v Návrate nebola nijako limitovaná (že musíme byť obaja al.voľačo také), bola expresne rýchla (4 dni) a nesmierne zážitková... so super ľudmi zažranými do "našich" vecí... 😵
za to, keď na mňa úsmevaci "vybalili", že tam ma muž chodiť neskutočné 4, či 5 mesiacov-každý pondelok celý deň, tak nás skoro kleplo (chcela by som vidieť zamestnávateľa, ktorý by pravidelne takto uvoľňoval svojho toppracovníka kvôli nenormálne obsiahlym sedeniam) a o tých sylabách ani nehovorím (kde bolo od vedenia mládežníckych skupín až po adopciu všetko-a zbytočné...načo by bolo môjmu mužovi kedy ovládať vedenie mládežníckej skupiny s por.správania?!?)... 😲 🙄
no a k úradu sa tu (verejne) radšej ani nebudem vyjadrovať, lebo to by ma snáď zavreli... 🙄 😖

aha, mati, tak to somŤa fakt nepochopila... 😅

brulka, vy ste si kde robili prípravu? tu u nás? 😕

brulka
24. sep 2009

baby vidim ze tu mam monolog - tak snad zajtra zacinam nejak klipkat ocami. dobru noc 😔

magimary
24. sep 2009

brulka,a mne neodpovieš? 😕
ale už asi aj spíš... 😅

lenkove
24. sep 2009

ahojte
no co tu citam, to cumim aku ste mali na urade pripravu 😕 😕

tak my sme mali o deprivacii hadam na kazdom stretnuti, o priputani rovnako casto.. o terapii pevnym objatim.. o artterapii.. ale ja som bola dost informovana uz pred nou, mala som nacitanych par knih, tak to bolo dost o rozhovore.. ale ta osoba nepruzna a hnusna (obcas) bola tiez 😀

lenkove
24. sep 2009

a idem spinkat, dobruuu nocku 🙂

magimary
24. sep 2009

ja si ešte počkám na jeden príspevoček a tiež pôjdem spinkať, nech mi pekné číselko svieti (dlho) 😅 😎 😀

dioliana1
24. sep 2009

magi ale sa načakáš..... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre