Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
25. sep 2009

waw, prva!
dobre rano!!! 😀
vidim, ze sa vam este nezacala pracovna doba, tesim sa 🙂 🙂 🙂

najjulinka
autor
25. sep 2009

Dobre ranko.. .dnes okolo pol osmej... deti asi maju jesen a prešli z letneho režimu na zimný už.. .ale možno ešte lepšie.. prešli len na jsenný a oni ešte prejdu na zimny 😀 😀 😀

mixka
25. sep 2009

ahojte 🙂 u nas sa spalo do 8.15 🙂 paraaada 😵

ralanka
25. sep 2009

dobré ránko u nás sa spalo (teda ja do 8:00) 😀

cairka
25. sep 2009

dobré ránko, aj my sme vstali až po osmej 😎

cairka
25. sep 2009

my máme negatívne výsledky !!!!!!! takže od štvrtka je veve škôlkarka 😎

savia
25. sep 2009

Ahojte,
sporadicky si Vás čítam, lebo odtiaľ čerpám infošky atď. a práve teraz sa vytešujem. Sme totiž 16. v poradí na dieťatko do 6 mesiacov. Problematiky znalé mamičky, o aký časový horizont by šlo v našom prípade? Približne ako dlho ešte budeme čakať? Sme z Košického kraja.

ralanka
25. sep 2009

cairka gratulujem a ty potom do práce?

cairka
25. sep 2009

ralanka, dakujeme 😵 kiežby...snád

savia, no v košiciach bude najskôr najjuli vedieť..ešte je podstatné či biele do 6m, abo na farbe nezáleží do 6m 😅

savia
25. sep 2009

biele do 6mes

najjulinka
autor
25. sep 2009

na zimu býva viac etí.. ale nemám šajn savia..... bielych je tu málo 😝

najjulinka
autor
25. sep 2009

myčka myje, práčka perie........ idem variť...

misi33
25. sep 2009

savia nam pani na urade v BA hovorila,ze do mesiaca maju tak priemrne 2 babetka ale zavisi od konstalacie
no v BA je tych babetiek predsa viacej ( tri porodnice)
minule som sa dostala k informacii ze v jednej nemocnici v BA( nechcem menovat) maju priemrne okolo 20 babetiek na adopciu,co su tie anonymne porody

tolko lokalita BA,predpokladam ze v KE to bude nieco podobne a predsa len o cosi menej

misi33
25. sep 2009

savia a ako dlho trvalo nez ste sa dostali na poradie 16?

my sme tiez v poradovniku uz od maja,ja si myslim,ze to bude takto o rok a preto som to akosi prestala riesit
tesim sa na to a stale si hovorim,ze ked ma byt tak to bude

uzivame si zivot a spolu sa tesime,ze raz budeme mat rodinku

prajem Ti aby Ti to rychlo ubiehalo a aby ste mali babetko rychlo doma

mata2
25. sep 2009

caute,
uz mame za sebou nakupy v meste 😎
zas som tam nechala 40€ 🙄
a to som pôvodne len mame robila sofera 🙄

savia
25. sep 2009

najjuli,ďakujem 😉
misi, v poradovníku sme od januára a zdá sa mi, že to ide celkom rýchlo. Sme na tom podobne ako vy, tiež to ešte neriešime, aj keď o niečo viac už nad tým premýšľam... 😉

brulka
25. sep 2009

magi este k vcerajsku - nevidela som tvoj pripevok ☹ trosku ma ten web jeduje ze sa musim preklikavat na fore od zaciatku aby sa mi zobrazovali aktualne pripevky. tak niekedy cakam cakam divim sa ze nikto nepise a to len zase treba kliknut a aktualizovat stranku ... hm

ale mas uplnu pravdu - ved my sme mali presne ten problem muz nie je v pozicii ze by si mohol spravit tak rychlo volno ako ja zivnostnik a nemusime vraviet ani o tom ze je kriza a momentalne sa dost vyhadzuje - takze caste absencie nie su potom velmi vitane. jeden sef je ludsky chapavy, druhy chce len vykon a nic ine ho nezaujima. ved kolko ludi chodi chorych do prace lebo sa boja.

takze ked na pani psychologicka povedala ze hodinka tyzdenne skoro ma porazilo. ved si to spocitaj. ale potom nas ukludnovala ze u nej je kazda hodina akoze dve. no ja nemam problem absolvovat 26 hodin myslim ze to je adekvatne musia trosku preverit ludi ktorym daju potom dieta. ale okrem toho by to nemalo byt iba o preverovani ale aj o priprave. ale ked nevedia ani autora nejakej dobrej knizky to je uz dost zle.

inak ked sme pri tych knizkach co by si bolo dobre precitat? ja som citala vztah zalozeny na slube. bolo to fajn ale myslim ze su aj lepsie nie? co si mame zohnat? urcite budeme potrebovat i pocas vychovy trosku poradit - tak mozem studovat popredu 🙂

najjulinka
autor
25. sep 2009

Laculik dakujem, dlaha prave došla.... presn som Mirke zalepila prsty leukoplastom a dakto zvonil... poštárka... Na Mirku sice nepoužijeme, ale určit sa u nas zíde... 😀 😀 😀

lenkove
25. sep 2009

Brulka
ty si citatel, podobne ako ja 😀 tiez studujem co sa da. a ak si este nevidela, www.rodina.cz je velmi super 😉 a inak, podla mna hocico od Matejceka 😅 ja mam prvych 6 rokov vo vyvoji dietata a velmi sa mi to rata 😉

maznacik007
25. sep 2009

v ba je to tak rok a kusok.. na bieleho novorodenca... 😉

my sme mavali pripravu az po praci.. co bol dost zaberak.. ale dalo sa...

inak pekne ranko vsetkym.. 😉

najjulinka
autor
25. sep 2009

maznacik provokujes s tým ránkom???

brulka
25. sep 2009

lenkove aj ja sa snazim precitat o vsetkom co najviac. tak ako si tu niekde pisala som podobna ako ty - studijny typ 😉 dakujem za radu urcite si tu knizku kupim - uz som prave pozerala - v artfore od matejceka maju aj "osvojeni a pestounska pece" za 9 eur (http://artforum.sk/index.phpmod=catalog&section...) . tak asi nabehnem hned dnes poobede a kupim citanie na vikend. myslim ze je dobre byt informovany - mas tak lepsiu moznost sa pripravit aj na veci ktore ta mozu postretnut a s ktorymi si neratala. ten cesky link som pozerala aj ja. doma mam ulozeny este jeden - teraz si neviem spomenut dam na web z domu. ale musim povedat ze niekedy prilis informacii vie aj znervoznit - vid mna jedna online diskusia o mamicke ktora domietla male babatko lebo nic necitila. to ste mali vidiet tie prispevky - niektore - skoro ju roztrhali na kusy - ine zase ze spravila dobre ak to tak citila. nuz a odvtedy sa aj tak trochu bojim ake to bude ked sa pojdeme prvy krat pozriet my na ten nas zazrak 🙂 snad tam bude ta povestna iskra lebo tak je to omnoho jednoduchsie - dufam ze budeme pochybnosti usetreni 🙂 ale aj tak sa neviem dockat 😀 😀 😀 nejako uz bude u kazdeho je to urcite ine a u kazdeho individulane a vynimocne 😉

brulka
25. sep 2009

inak lenkove vy na ake babo cakate? cakate uz dlho? v akom regione ste prihlaseni? lebo vidim ze si v zahranici - a dietatko bude zo slovenska ci sa pasujete s adopciou v zahranici?

lenkove
25. sep 2009

Brulka, nie si ty nahodou Zvedavka ? 😀
cakame do roka, bez trvaleho postihu... samozrejme krasne, dobrucke,poslusne, co bude spinkat aspon 9 hodin v noci a 5 cez den, podobat sa na mna s manzelom a neviem co este 😀 😀 posledna veta je vtip 😉
v poradi sme asi druhy mesiac, docasne pracujeme v zahranici, sme na SK v ZA kraji.. co este? 😀 aha, piseme do roka, ale mensie ak by bolo by som nehnevala 😵

brulka
25. sep 2009

no to tak spontanne zo mna vychrlilo 😅 prepac!

ralanka
25. sep 2009

to si zas lenkove z teba uťajhuje nič si z toho nerob 😀 😀 😀 😀 to mi sa tak z lásky podpichujeme však leni? 😀

lenkove
25. sep 2009

Brulka, ano 😕 Ralanka ma uz pozna 😀 😀
ved v pohode 😉 ja som otvorenik otvoreny, nepoviem len co neviem 😀

Ralanka
ako sa mas? rada ta vidim takto sa smiat 😵 😵 😵

ralanka
25. sep 2009

ale mám cca tri týždne volno tak vegetím treba mi iba poukladať suché prádlo navarené mám a muž do večera v robote takže pohoda 😀 😀

ralanka
25. sep 2009

tak to by si videla keby sme mali na seba skajp mixka väčšinou chce aby som si zapla kameru že sa chce pozerať ako sa rehocem že som bombová ked sa smejem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no čo musia byť aj také ksichty ako som ja no nie? potom by bol život jednotvárny a bez srandy 😀 😀 😀 😀 😀

lenkove
25. sep 2009

ja mam skype, aj kameru 😀 aj ksicht 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre