Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mixka
30. sep 2009

akurat citam v inej teme, ze tesco uz nevyraba fialove plienky, ma nahradu zelene a ze je to katastrofa 🙄 no este ze sme stihli prejst na ine a tiez kase, lebo tie ceny... katastrofa 😠

najjulinka
autor
30. sep 2009

ja som minule v bill kuppila 56kusov plienok velkost 3-9kg za 3,99... Bol zlacnene zo 7,99, lebo bol roztrhnutý balík. Som myslela, že aj daak bude chýbať, ale videla som, že určite je ich tam dosť... prišla som domkov spočitala kolko chýba.. a nechýbala ani jedna.. len bol natrhntý balík... a u nás plienky idú v troch velkostiach.... v podstate 😀 😀 😀 Takžeja možem čokolvek skoro nakupiťa využijeme... 😀 😀 😀

mixka
30. sep 2009

ale aj napr kase sunarky, som skoro odpadla, ze 250g kasa stoji 100 sk, ked kase na dobru noc v rakusku su o 40 sk lacnejsie 😅 to je na hlavu, ake ceny si obchodnici hadzu 😠

najjulinka
autor
30. sep 2009

Ja kupujem Babylove a to je okolo 50Sk.... A potom akciove a výpredajove.. .V DM mali dost často HUMANA kaše vo výpredaji a pri tom aj 3 mesiace do konca záruky a stli tiež 50-60 Sk... 😉
Nepozerám na značku... U Domči pozerám na lepok akurát... 😀

najjulinka
autor
30. sep 2009

ale 100 Sk je aj tak ost.. .ja tak okolo 80Sk Sunarky......

najjulinka
autor
30. sep 2009

No pozeram, že fakt Sunarka asi išla hore... no je to fuk.. .si ju možu nechať... Domča bude mať pomaly rok, tak aj s jogurtami zacneme.. .dominame kaše čo mame... a potom kupim zas až, ked pride mimčo.. .aší mame ešte dosť, takže mam čo minať... 😀

dioliana1
30. sep 2009

dievčatá mám taký problem, rano som zistila že mám na mobile zapnutý internet, hoc tuto službu nemam, myslite že mi naskakali peniaze na spotrebe?

cairka
30. sep 2009

dobré ránko.
rita, veve už vstala skoro ako do škôlky (teda ešte skôr 😅 ), tak snád aj spať pôjde skoro ako do škôlky 😝 a už zasa rozpráva ako išli škôlkari na gaštany, teraz si našla nové obľúbené slovné pojenie... "pamätáš si..." pritom sa pýta na niečo čo bolo včera, pred hodinou... toľko si zatiaľ pamätám 😝 😀
u nás je po daždi a asi aj pred daždom...my nosíme gumáky, teda veve 🙂

dio, obávam sa, že áno...švagrovi sa to raz tiež podarilo, ešte on je kamionista a bol v zahraničí, tka mu prišiel účet na strááááááášnu sumu... 😒 síce, ekd píšeš, že ju nemáš, najlepšie bude tam zavolať, na linku zákaznikov...

mixka
30. sep 2009

juli, vsak ja sunarky tiez uz davno nekupujem, to som len ako priklad uviedla 😅 ale kase kupujem na vecru stale, baby to maju velmi rady 🙂 teraz sme mali cele leto s kasami pauzu a som davala mlieko do postele na veceru, ale uz sme s zase vratili ku kasickam 🙂

cairka
30. sep 2009

a my sme kašu kúpili asi raz a párkrát sme dostali nejaké, mne to moc nechutilo 😝 tak som poctivo varila 😉

najjulinka
autor
30. sep 2009

no nie všetky kaše mi chutia... mne chutia MILUPA kaše a ovocná HAMI na dobrú noc... A manžlovi chutí velmi HUMANA čerešnovo-banánová... 😀

najjulinka
autor
30. sep 2009

Ja žasnem Dvojky s Luckou sami "čítaju" knihu 😵 😵 😵 že sa o nu nenatahuju, nebiju.. .ono to asi každu chvilu možno prie.. .ale normalne dačo ukazuju, usmievaju....

mixka
30. sep 2009

cairka a preco by tie kase mali chutit tebe, co si babo 😀 ???

mixka
30. sep 2009

tak ja som prave pozerala, ako si stojime s pancuchacmi na zimu a vsetky male a ani raz neoblecene, co sme dostali 🙄

cairka
30. sep 2009

nie, ale ked viem, že domáca je lepšia, tak ju predsa nebudem pchať takým humusom 😉 a zas tých 10 minút prípravy sme prežili bez ujmy na zdraví...tak ako mi nechutia fľaštičky a preto veve radšej varím...

mixka
30. sep 2009

varit varim od sameho zaciatku aj ja, flasticky som nedavala, ale nemyslim si, ze tie kase su hnus 🙂

najjulinka
autor
30. sep 2009

ale ty si veve brala dost velku.. .ty s ju ako bábo ani nemala.... no a flašky ono je to aj o tom aký počet detí je... kolegyna vravela, teraz ma piate, že mu všetko do flaše mixuje.. .ja akože tak nie.. raz pri domči som vyskušala, lebo brokolica mi vyšla na krmenie riedka, ale nekcela... Z flašky len mliekoa voda a ostatné krmim.. .ale ked sa nestiha, tka ma domča aj 3x dene flašu... a ked jej rastli zuby, tak aj 4x denne mala flašu, lebo nekcela lyžičkou papať, ale na to aspon 1x denne som ju vždy na niečo nahovorila a zjedla.. ale bola týžden viac na flasi ako na krmeni...

cairka
30. sep 2009

ved OK, ja ti nič nevravím. JA si myslím, že sú, a preto radšej varím...ked inému chutia, nech ich dáva 😉

cairka
30. sep 2009

juli, veve mala 8 mesiacov, ale kvôli problémom bola takmer úplne na mliečnej strave 😉 ja pravda, že neviem prečo, lebo potom doma sme začli postupne zavádzať zbytok a bez problémov 😝 a zas aj keby som mala menšie, tak skôr ako v 6 mesiacoch by som kašu nedala, aj ked na krabičke píšu kadečo... 😠 takže zas taká veľká nebola

cairka
30. sep 2009

s tým počtom detí to je iné, hoci zatiaľ mi to tiež príde tak, že ked varím jednému, tak navarím aj piatim - ale to je len teória, možno by to v praxi vyzeralo ináč 😅

najjulinka
autor
30. sep 2009

cairka navariš aj piatim,a le nie každemu ine... ide o to, že domča ešte nesolene, nekorenene.. .zuby jej 3 trčia,a le ešte 2 z nich nie je ani vidno - takže pomixované.. navyše bez lepku....
no a teraz štyrom vaim rovnake, tak je to fajn.... ale zas také tie detskénekorenené humusoviny my nemusime... takže aj nam čosi....

najjulinka
autor
30. sep 2009

ale je fakt, že domči sa najlahšie varí a je dobrý papkáč, takže možem fakt čokolvek.... jej varim najradsej 😀 😀 😀

najjulinka
autor
30. sep 2009

cairka a aku inu kašu varišokrem krupičnej? porad...lebo aj ja by som rada čosi....

cairka
30. sep 2009

tak jasné, že pokiaľ je špeciálna dieta, tak je to iné...a ja som písala o teórii 😉

najjulinka
autor
30. sep 2009

no a ešte instantne kaše... Lucka nebola papkač a kaše (ktore ej chutili) vždy zjedla celu porciu... a aj moj ocko ked videl na výlete že to davam detom (Lucke a Kikovi) tak sa pýtal či to nie je drahé... reku, že aj ano, ale že maju fajn stravnu jednotku.. . a že toto im chutí, tak im doprajem, že im to patrí 😀 No nebudem deti okrádať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
30. sep 2009

no vločky ovsené, ryžovú kašu... a ja som jej to potom mixovala s niečím, takže mala furt iné - ovocie, jogurt, raz za čas bez ničoho...ale veve zje všetko, tak jej sa ľahko vymýšľajú kombinácie "co dúm dá" ...

cairka
30. sep 2009

ináč mne sa zdali tie kupované kaše aj také presladené...netvrdím, že sú všetky také, lebo fakt sme vyskúšali len zo 3-4...možno sme len zle vybrali a keby sme skúsili iný druh, tak mám na to iný názor...

mixka
30. sep 2009

tak som prave dokoncila reviziu jesenno-zimneho oblecenia a nam je 90% veci malych 😢

cairka
30. sep 2009

mixka, no nezávidím... 😒 my máme v sobotu burzu, tak dúfam, že dokúpim za rozumnú cenu ešte, čo nám treba. ale tak akútne len jesennú bundu treba, máme 2 čo sme podedili, ale obe sú dosť veľké 😅 a na zimu čiapku treba , ináč už len do zásoby ak...hlavne nejaké tepláky, tie pôjdu v škôlke asi závratnou rýchlosťou do koša...

najjulinka
autor
30. sep 2009

cairka no podla toho ake kupis.. .bio su uplne nesladene - humus... ostatné presladené. .takže ja namiešavam väčšinou bio s nebio a je t tak akurát sladke, nepresladené.... ale da sa to jest 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre