Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

brulka
7. okt 2009

ahojte.

tak to je hrozne - si vobec neviem predstavit ze sa rozhodnem a vezmem si nejake dietatko domov a potom ho vratim. je mi jasne ze vziat si vacsie dietatko musi byt asi tazsie a prve tyzdne musia byt narocne kym sa male adaptuje na novu rodinu, ale ved na to su pripravy a psychologicke pohovory a vsetko na co frfleme ze to musime pred adopciou absolvovat. ved tej matke muselo byt toto vsetko dopredu jasne. a co robili urady ved dieta (aspon tak mi vraveli na urade) nedostane clovek len tak - hlavne take vacsie - ved tam musia buduci rodicia dietatko navstevovat zvyknut si na seba a to cele trva minimalne mesiac pri vacsom dietati asi aj dlhsie. a vsetko musi posudit psycholog - tak kde sa stala chyba. to im to dieta dali po prvej navsteve a nikto sa s nimi nebavil o tom ake problemy mozu nastat. bola to panika matky ktrora nezvlada situaciu a placuce dieta?

naozaj z toho behaju zimomriavky. lebo si myslim ze by sa to mozno nemuselo stat keby rodiny ktore prijimaju dieta mali vacsiu starostlivost a pomoc odbornikov.

maznacik007
7. okt 2009

kocky a chlap.. nemate niekto v elektronickej forme navrh na predbezko???? prosim...

pupaviena
7. okt 2009

viete nieco blizsie?

cairka
7. okt 2009

veve asi blúzni...už spí asi hodinu a pol a sa krútila, tak som išla k nej, dala som jej pusu a hovorím, že "ty úplne horíš" a ona sa ma pýta "už prišli hasiči?" 😅 a spí dalej...som zvedavá do kedy

pupaviena
7. okt 2009

no ja uz nemama, mam len navrh na zverenie do adopcnej, osvojitelskej starostlivosti...

cairka
7. okt 2009

ani ja nemám, mne to pomáhali písať (respektíve napísali a ja som podpísala) tety na sociálke, kde sa malá narodila a tam to aj ostalo...

maznacik007
7. okt 2009

pupaviena ten mam... ako my sme komplikovany pripad nakoniec.. maly je volny do adopcie a teda aj na pestu.. my sme ho chceli do pestu... aj sme podali ziadost len sa to skomplikovalo... zak. zastupca matky je kdesi v keli... a proste no nebudem to tu ani pisat.. takze asi budeme dotlaceni do adopcie.. tak chcem hned ako bude jasne ze pestu sa bude natahovat podat navrh na osvojenie.. a chceme aj predbezko.. lebo uz na nasich sudoch neverim nicomu a nikomu...

ak nahodou niekto mate... please poslite mi...

pupaviena
7. okt 2009

nas tiez lanarili na predbezko, aj som ho mala napisane, ale potom sme podavali rovno navrh na predosvojitelsku...ok, drzim palc, nam priamo vytlaceny vzor dala pani na oddeleni kurately..am to tam pripravene

brulka
7. okt 2009

cairka nechces zajst radsej k detskej lekarke este dnes? ked ma stale taku vysoku teplotu a este aj bluzni by bolo lepsie keby ju lekarka popocuvala a prezrela. drzim palciska nech to rychlo prejde a ste zase fit!!!

cairka
7. okt 2009

maznacik, sa vam to riadne zamotáva 🤐

brulka, no naša už nie je a na pohotovosti by jej pravdepodobne šupli povinne ATB a šli by sme domov 🙄 ale začína kašľať, takže sa asi do rána vykryštalizuje, kde je problém a bude aj doktorka múdrejšia...

brulka
7. okt 2009

hej mas pravdu - ja som tiez sla naposledy k lekarovi moc skoro a nedal dobre lieky - potom som musela ist este raz a musel dat nove aby zabrali...

tak snad uz dnes veve nebude velmi horuckovat a budete mat kludnejsiu noc a zajtra dobre u lekarky pochodite.

maznacik007
7. okt 2009

cairka.. ja proste nemozem mat asi nic uplne jednoducho... ja uz ani neriesim.. ale zasa dufam ze teraz na cvicisku zbytocne stresujem a na bojisku / na sude/ to pojde hladko.. uvidime...

cairka dzte sa... skolka si uz asi vybera svoju dan... ☹

brulka
7. okt 2009

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/dagmar-ze...

pekny clanok a to je presne to co si myslim o zmene zakona a o zakaze navstevovat detske domovy. zobrali sancu vacsim detom!!!!! my napriklad cakame na malicke, lebo kedze je to prve chcem si uzit babatko. je to urcite tazsie vziat si 3-rocne alebo 4-rocne diatatko. ale viem ze keby som nejake v DD spoznala a mali by sme sa vzajomne radi a padla by nejaka iskra vedela by som si vziat aj starsie. moj muz urcite tiez. je to skoda....

pupaviena
7. okt 2009

brulka, aj tak si myslim, ze je vselico len na papieri, pretoze ked sme chodili za malymi, vzdy sa tam motali aj ine deti a ked sme maleho boli zobrat, tak dievcatko, ktore s nimbolo v izbe, tak sepkalo vychovavatelke, ze chce ist tiez...tie deti to vidia, ako ine navstevuju a ako si ich beru...mne bolo dost tazko, boli sme tam cosi vybavit s malou a jedno 3 rocne dievcatko mi priamo povedalo: teta, mozem ist s vami domov?

brulka
7. okt 2009

tak to jednomu asi srdce puka v takej chvili ☹ ☹ ☹

pupaviena - no ved prave!!! si len potvrdila to co si myslim. tie deti hlavne starsie to aj tak vedia. dobre mozno tam chodi menej ludi ale chodia tam a ich kamarati odchadzaju, vychovavatelky im to nejak vysvetlia - tie deti velmi dobre chapu ako to chodi. takze presne preto si myslim ze ta zmena zakona iba detom skodi a vobec ich nechrani viac. to si myslela inac aj pani na urade kde sme podavali ziadost. tiez mi vravela ze je skoda ze miestne urady zbavili kompetencii a vsetko riadi nejaka ministerska centrala. ak boli nejake korupcie (co urcite boli) tak funguju aj nadalej a mozno este viac ako predtym. tomu asi tento novy zakon tiez nezabranil! je to vzdy o ludoch!

cairka
7. okt 2009

baby, panikárim. veve má 41 😨 na obed si pýtala lízatko...takže dnes zjedla jedno jabĺčko a teraz lízatko... potom ju skúsim ukecať na polievočku... dala som jej čípok a ak jej nepomôže, tak asi predsa zbehneme kolo štvrtej-piatej na pohotovosť ☹

maznacik007
7. okt 2009

fu chod cairka.. nemohli by jej pichnut diazepam.. alebo cosi... chudatko male... moje...

najjulinka
autor
7. okt 2009

mata mne tam ukazuje len jednu potkanovu reakciu...

mata2
7. okt 2009

cairka 100-ku cipok?mozes jej dat 2 naraz.. 😲

juli vsak to som myslela.... 😠

brulka
7. okt 2009

cairka to je ozaj moc. skusala si zabaly? ale pozor nie moc ladove. alebo vraj sprcha s vlaznou vodou pomaha. 41 je moc a ked to trva takto dlho tak veru chodte este dnes.

najjulinka
autor
7. okt 2009

fuuu cairka.......
chlapček bol v novej rodine 3 mesiace... a on je mierumilovný. občas možno ťuťko... ale nie je zlý ani nič.. proste školkar... jemné dieťa,nie bitkár... proste NO COMENT...
kolegyna teraz ešte s psychologičkou chce predebatovať, že čo malemu povedať, ako čo urobiť, aby v tom všetkom nemal chos.... fuuu... nezavidim ani kolegyni. .ozaj ťažke....

yukki
7. okt 2009

Cairka...to už je na hranici teplomera! Len choď a kľudne si tam najprv zavolaj možno Vám aj sanitku pošlú.

My sme teraz prišli s Kikou z vonku, vzal nás kolega a povozil aj kus na samuraji takže sme sa dostali na také miesta-srdcovky moje-kde by sme ináč s Kikou nedošli...ach jaj...nech už to má zo 5 rokov že vládze viac! Aj keď-zvládne v pohode aj zo 4-5 kilometrov, len musí mať "dzeku", vôľu... 😝

Idem kuk všetky tie články čo ste dali...

yukki
7. okt 2009

A to s tým chlapčekom-zvlášť keď píšeš že je aký je-to je strašné Juli....to sa ťažko číta toto 😠 to som ako aj ja mala vrátiť Kiku keď s ňou prv rok a pol nebolo rady? A to nie je žiadna jemná dáma teda, ale veď...dali sme sa na boj tak bojujeme nie, a nevzdáme to pri prvých ťažkostiach, veď je to nie vec také zranené dieťa 😲

najjulinka
autor
7. okt 2009

je to školkar, určite neobsedí celý dan na stoličke, ale je jemný ... on už v domove patril medzi tie dobrunké deti...
je ťuťko v tom, že napr. ja som ich videla so školkou a prechádzke... pani učitelka ukazovala nejaké hniezdo na strome, všetky deti sa dívali na hniezdo a on to hniezdo hladal presne na opačnej strane, kde ani neboli stromy... no taký ťuťko malý zlatý, ale zlatý... fakt zlatý.. .

yukki
7. okt 2009

Možno sa im "nevidelo" práve to...že je ...hm....pozadu...že že za tie tri mesiace sa im z neho nepodarilo urobiť adepta na miesto v školskej lavici v škole pre mimoriadne nadané deti....
Ale to keby sme všetky mali deti vrátiť po tom čo nám odborníci vyslovili podozrenia na to aj hento tak asi by nemal kto prispieť do témy.... 😖

zicon
7. okt 2009

Keby to nebolo take zlozite s tou pripravou a poradovnikom a navstevamy za nim, lebo on je asi az KE, tak ho beriem ako braska ku Kubkovy.

brulka
7. okt 2009

http://pestounskapece.cz/aktuality/Prirucka_RD.pdf

mozno pre vas nic nove ale pripajam este jedenu knizocku - pre vsetkych co maju snede deticky - alebo na take cakaju.

najjulinka
autor
7. okt 2009

vyzerá ako jeden chlapček na reklame na DM drogerii ... no zlatý chalan...

zicon
7. okt 2009

Nuz a teraz ako ho ziskat ako braceka ku kubkovy??

zicon
7. okt 2009

Davam ju google cloud do sekcie dolezite - super knizka, ja by som ju zaradil ako bonus k Roku Kohouta. A vidite autory ju vidali zadarmo a Bouckova na jej pribehu dobře viděláva

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre