Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
12. okt 2009

yukki aj už sa pri tolkých detoch tiež cítim ako Talian... Ale ekd to vkuse dakto dačo vystraja... Potom mam pocit, že nič ine nerobim, len kričim.. .Ale ked sa to rozráta na 4 deti (Dominika je ešte mlinký poklad - tá ešte nerobí veci, pre ktoré by sa kričalo), tak zas až tak vela na nich nekričím... 😀

mayap
12. okt 2009

cairka,
áno, má ísť do škôlky. bo učiteľky sa tam nudia. doobeda tam je jedna na 21 detí, takže by to v pohode zvládla.
jednoducho by malého zhrabla pod pazuchu, utekala by s ním na wc-ko a zvyšných 20 detí by nechala napospas osudu na cca10 minút. akby nestihla, malý by sa vyšablil na koberec, musela by ho prezliekať a na tom ogrckanom (aj keď následne vyčistenom) ale mokrom koberci by sa ostatné detičky mohli hrať... 😝
zhruba takto si to mudra predstavuje... 😠

cairka
12. okt 2009

milá doktorka 🤐

mayap
12. okt 2009

a ak by sa mu podarilo vyložiť obed na iné dieťa, tak rodičia dotyčného dieťaťa by ma asi ukrižovali... 😅

cairka
12. okt 2009

no to hej...a učiteľka keby následne menej odolné deti sa k nemu pridali 😅

yukki
12. okt 2009

A to on tak ako často takto grcia? veď to ho musí ináč riadne vyčerpávať, chúďatko ☹ ....

laculik
12. okt 2009

juli, program na rodokmen je supersky na: www.geni.com, da sa tam vselico robit a riesit.... A ja som tiez nasla na facebooku vselikoho a ozval sa mi vselikdo, ale casom som zistila, ze sme si vymenili zopar mailov a postupne to opadlo. Inak vcera som vyberal fotky z kompu, ze ktore dam vyvolat a urobim malemu album (knihu zivota) a vyslo mi ich vyse 200 😀 😀 😀 . A zistila som, ze keby sme mali prveho pol roka sediet doma s malym, tak teda neviem, neviem... Ked si predstavim ze kde vsade sme boli a hlavne ako nas to spojilo 🙂 🙂 🙂 . Hlavne MM a maly sa naviazali viac na dovcach, bo tam sa MM venuje detom stale. Keby sme sedeli doma, tak cez tyzden sa poriadne ani nestretavame, roboty, skola, MM s malou na kruzkoch, ja s malym a dokola a cez vikednd mame s MM casto oje v zadku a kacirske myslienky ist si zahrat golf, do restiky fajnej,masaz atd, proste deti babkam dat. Nie vzdy si samozrejme dame takuto "odmenu", ze sami vo dvojke. Ale tie pobyty viacdnove mimo domu s detmi su o nasom rodinnom case spolocne travenom. Myslim si, ze hlavne je, ze maly tam mal nas a v zasade je mu jedno ze kde je na tych par dni. Nehovoriac o tom, ze tam su bazeny, detske programy, ihriska, more atd atd.
Martina BA-KE lieta 3 krat denne danube wings, som dnes zistila 😉 .

mayap
12. okt 2009

cairka... 😀 😀 😀 a učiteľka by to zakončila... 😝 😀 😀 😀

yukki,

od grcká od narodenia... do cca roka aj 3-5 krát cez deň. no a teraz cca raz za dva dni, ale poriadne. náš grcvandlík má 2,5 litra a on ho dokáže naplniť v pohodičke do polovice... 🤐
no a keď je chorý tak to roztočí 2-3 krát denne. a takmer zakaždým mu to vyletí aj cez noštek.

ale inak vyzerá fajn. meria 93cm a váži 14,5kg. ale nerváčik je poriadny. bodaj by nie, keď od roka a pol do neho pchám lieky, ktoré vôbec nie sú určené pre deti, no pre refluxákov nič iné nie je... 🙄

najjulinka
autor
12. okt 2009

laculik no ja ked vyberam foto, tak tiež su to stovky.. .dajak neviem , že ktoré škrtnuť... 😅 hlavne že v skrini mam fotky a dajak ichnikde neusporiadvam.. a už v počitači vybratých dalsich 200 čo dam spraviť, že do ramikov 😀

lenkove
12. okt 2009

Mata, ako sa tebe dari najst stale nejaky clanok? 🙂 A ako sa mate?
Inak, citali ste ten clanok? SOm len ja ja divna, ze sa mi nepaci? 😒 je dobre hovorit o tom, ze deticky z DD sa nevedia naviazat a ake su to deticky a podobne, ale bolo by dobre dat tam aj pozitivny priklad aj dospelych deti, nielen Bouckovu 😝 . Ja som citala niekolko zdrojov, ze pani Bouckova urobila viacero chyb vo vychove.. Nechcem posudzvovat, ci by sa nieco u tych chalanov zmenilo, ale aspon jeden PROTINAZOR by tam mali dat 😠 napr. macesku neodcituju, ved preco, to je predsa clovek, ktory sa zo vsetkych sil snazi a bojuje, aby z deti to dobre dostal.. a dari sa mu to a to nie je na clanok v novinach, predsa! 😠 😠
Sa necudujem, ze je tak malo ludi, co chcu ado a pestu, ked su masirovani takymito "celistvymi" informaciami 😔
Kazdej tehotnej stastnej mamicke by mali tiez urobit prednasku o tom ako sa vlastne deti casto nevydaria, chodia poza skolu a neviem co este 😝 😝

laculik
12. okt 2009

mayap, tak to mame podobnu velkost, nas maly ma 90 cm a 14.5 kg 😀

mayap
12. okt 2009

lenkove,
máš pravdu, že takto odrádzajú ľudí od adopcie. každý hneď zhrozene reaguje, že z domovákov nič dobré nevyrastie a dokonca jedna moja známa, ktorá nemôže mať deti, zareagovala tak, že či sa má s domováckym deckom vytrápiť a ono ju potom okradne alebo dokonca zabije... 🤐

málokedy si prečítam o pozitívnych reakciách na adopcie, každý hovorí len o tom čo zlé domovácke deti urobili. ale veď to isté robia aj bio deti...

laculik
12. okt 2009

juli, my mame take ramiky zavesene v dome, je ich 8 ks, sme tam vzdy my plus dieta, pes, deti. Je to fotene na jednom mieste na chalupe odvtedy kedy sme sa dali dokopy s MM. Cize raz zarok jedna fotka, a sme tam este blázniví bezdetní aj ja tehula aj mala rocna, dvoj rocna atd, atd, posledny rok aj maly aj pes. Proste je to kronika nasho rodinneho zivota vo fotke raz za rok 😀 .
Inak mame asi 70 zaramovanych fotiek vo vselijakych farebnych ramikoch, kde su fotky MM a ja este v ére bezdetnej. mali sme ich v starom byte v spalni na stene. Ale teraz sme ich este nestihli 😀 😀 😀 zavesit.

mayap
12. okt 2009

laculik,
lenže môj je o rok starší ako tvoj... 😉

laculik
12. okt 2009

ja viem mayap 😉 😀 😀 😀

yukki
12. okt 2009

Kika má 97 cm a 12,5 kila...teda skôr tých 12 ale keď jej chcem ulahodiť tak jej tvrdím, že narástla, že má o pol kila viac!
Ale odkedy ju mám doma tak ešte nezvracala-teda raz v aute, ale to šoférka šla štýlom lunochodu celú cestu takže ja som držala za zubami už za tabuľou koniec obce-to je div že šoférka sa udržala!

mayap
12. okt 2009

tak neprovokuj, laculik, dobre... 😀
veď aj môj raz vyrastie...

cairka
12. okt 2009

leni, je ten článok jednostranný... 😠

yukki
12. okt 2009

Dakto sa zase raz ponámahal "pomôcť" deťom z DD.....

najjulinka
autor
12. okt 2009

no ja ramiky mam, ale dajak ešte foto do nich nie... a aj malo stien mám... a tie planujem proste mať na stenach nas a hlavne nase deti... 😀 😀 😀 len proste nie je čas... 😅 😀 a čakam aj na akciu na foto, lebo minule som sice kcela dat sprviť, ale dačo zblblo a foto mi neztiahlo... tak zas čakám...

mayap
12. okt 2009

inak, dnes som mala nádherné ráno...
...sa zobudím, že v izbe je nejaké svetlo, nuž som sa otočila a môj muž svietil... ... teda svietil mu mobil pod paplónom, keďže mu zvonil budík a on sa ho snažil potichu zavraždiť... ... ale ten pohľad stál za to...
... som si myslela, že ho osvietilo... 😝 😀 😀 😀

cairka
12. okt 2009

na českej rodine píšu, že v Respektu bol rozhovor s Maceškou, ale neviem, či sa dá k nemu dostať u nás 😒 a hlavne aj ak sa dá, tak len tí, čo si vyhľadajú, isto to na nikoho nebude kričať z prvej stránky novín...

cairka
12. okt 2009

tu by to malo byť : http://respekt.ihned.cz/c1-38494470-kazdy-chce-... ale je to platené, tak sa dalej asi dostať nedá

zicon
12. okt 2009

Bouckova zas strasi a este bude dlho strasit

cairka
12. okt 2009

zicon, zožeň si knihu od macešky "Domov je místo, odkud te nevyhodí" a vždy, ked ťa niekto bude provokovať boučkovou mu daj prečítať 😉 ináč to asi nestráviš nikdy 😅

brulka
12. okt 2009

cairka dagmar zezulova - je tam viacero peknych clankov. bohuzial ten z respektu nie. ale tu je link:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/dagmar-ze...

cairka
12. okt 2009

hej, to viem, ten blog poznám 😉 ja som len margo toho, že tie dobré skončené prípady sa v časopisoch nenájdu

brulka
12. okt 2009

mate pravdu ten clanok je taka skladacka to prevzate odtial to odinakadial ale nema to kostru - autor chcel hovorit iba o deprivacii ale nema to hlavu ani patu. tym nechcem povedat ze by sa ludia nemali zamyslat nad pripadnymi problemami - urcite by sa mali. vychova adoptovaneho dietatka bude vzdy trosku ina a ma svoje specifika. treba byt na to pripraveny. ale ja sa uz na to velmi tesim. je skoda ze si autor clanku trosku nedal namahy a nevcitil sa lepsie do tejto citlivej temy. urcite by tam mali byt ako ste pisali i dalsie pozitivne priklady. aj u bilogickych deti to casto dopadne ako u bouckovych - vychova je zlozita a treba tam aj trosku stastia v puberte - ale ja verim ze i zle sa da na dobre obratit a to co budeme vstepovat detom odmalicka v nich ostane.

zicon
12. okt 2009

No musim, ale aj tak ju nestravim ,lebo ona zo svojho neuspechu spravila bestseller a este sa na tom aj nabalila a stala slavnou INTELEKTUALKOU a to je neico cez co sa neda preniest. Preco Domov je místo, odkud te nevyhodí nestal bestellerom a kto je ta Maceška??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre