Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
1. jún 2009

i ja chcem bábo, neviete o nejakom DD kde maju take do pol roka do profi 😉

najjulinka
autor
1. jún 2009

jaj ty si tu u mna robiš očko... .hmm.. .čo chceš odo mna??? ... Domču??? ... 😀 😀 😀 Lucinku nedáme....
Ci dvojičky už predkupne pravo???? či na kedy aké u mna objednávaš??????? 😀 😀 😀

laculik
1. jún 2009

ale ved maleho rodicia sa tak volaju, juli!!! 😀 😀 😀

dioliana1
1. jún 2009

Dobrú nocku idem "domov", do blázinca k 😖 mame

laculik
1. jún 2009

a u nas, keby sa aj o tretom zacalo nahodou rozmyslat (ale to len nahodou a teoreticky), tak si myslim, ze by to bolo rozmyslanie (teoreticke) pre zmenu zasa bio 😉

laculik
1. jún 2009

dio, kam?

najjulinka
autor
1. jún 2009

joj vsak hej.... laculik.... že mi nezapne.....
a zas Kristian a Lucia su rodičia mojho synovca.. .akurat, že sa on piše Christian...... 😀 😀 😀

laculik
1. jún 2009

idem drichmat, dobruuuuuu

najjulinka
autor
2. jún 2009

Dobré ránko.

no baby keby sme si vzali ešte 2, tak by som nakupovala rovnaké oblečeníčko štvormo 😵 😵 😵 😀 Normálne rozmýšlam čo som ešte v Tescu videla z tých veci čo som už nakupila... Možno oranžové svetre by som ešte ulovila... 😀 😀 😀 Ale zas keby sme brali dalsie 2, tak asi viac vyuzívame Inglesinu ako Marco a to je modrý kočiar... hmmmm... mali aj modré tie svetre,ale kupila by som oranžové.... 😀 😀 😀 Ale bavilo by ma štvormo nakupovať... ešte lepšie ka dvojmo... len by sa občas asi horšie zhánalo 😀 😀 😀

najjulinka
autor
2. jún 2009

diolina deti na hojdalke su podarené 😵 😀

lenuska74
2. jún 2009

Ahojte 🙂
Juli ty si vôbec neodišla a už si tu alebo si išla vtedy spať 😅 😅 😅 😀 😀 😀
dioli fakt su zlatučké 😵 😵 😵 😵 a že do blázinca, tak nech ti rýchlo skončí nech si pekne dmča a v čistúčkom a novučkom 😵

lenuska74
2. jún 2009

Juli čítam že dvojičky 😀 😀 to si necháš vyfuknuť spod nosa ? 😀 😀 😀 😀 ked už kôli ným rozmýšľaš o 4,24
že čo by si nakupovala na 4decká ale to keby si ich mala rovnako oblečené tak to máš nie jak štvoričky ale ako jasle 😝 😀 😀 😀 ale musím povedať že Lucinka je zodna na den krajšia 😵
bubi35 detičky su zlatučké tak sa držte a prihod fotky aj častejšie ja tu nejak nestiham cez den chodiť lebo mame v robote bloknuty net na tieto stránky a večer stiham akurát počítať a spať 😀 😀 😀 😀 ale sledujem váše pokroky a vytešujem sa 😵 😵 😵

najjulinka
autor
2. jún 2009

aj som medzitým hajala 😀 😀 😀

lenuska74
2. jún 2009

ešte spím ja ma byť ním 😅

najjulinka
autor
2. jún 2009

Jedny dvojičky som si nechala vyfuknuť... a prežila som.... čo už... a to boli baby - moj sen - dvojčatá dievčatá...

lenuska74
2. jún 2009

no ta čo váhaš šak to si môže už Kaa vziať nie ? 😝 😀 😀

zdenka821
2. jún 2009

dobre ránko, nakukujem po dlhsej dobe..čo myslíte, je dobré vziať si do profi 12ročného chlapca z DeD? Učaroval mi a práve jeho bio ho odmietli a asi pojde do profirodiny. Stále o tom premýšľam, lebo také veľké dieťa si vyžaduje prístup, s ktorým ja nemám žiadnu skúsenosť.. ☹

magimary
2. jún 2009

zdenka, úprimne?
ja určite nedoporúčam... 😒
príčiny?
vyď pár strán do zadu, keď sme sa k podobnej veci vyjadrovali pre (tuším) moniku (sorry, ak som to poplietla 😅 )...

ale, každopádne, aj tu oplatí, ak si trúfneš, tak klobúk dolu... 😉

magimary
2. jún 2009

jéj, hrôza, to čo som napísala??? 😲
že vyď??? tak to som ešte nezažila!
samozrejme, že VIĎ: 😅

a ďalšie prekladové body:

nedoporúčam=neodporúčam
oplatí=platí

hrozné, s tým mojim písaním v zbrklosti... 😠 pôjdem sa liečiť... 😖
😀

mixka
2. jún 2009

magi 😀 😀 😀

mata2
2. jún 2009

caute,
magi nenahanaj prispevky svojimi prekladovymi slovnikami 🙄
milko zas spal otrasne 😝
dnes bude teplucko,uz periem druhu pracku 😵

lienocka235
2. jún 2009

ahojte kocky...
vcera som uz moc nepisala vecer. lebo mam celu polepenu klavesnicu asi sa na nu nieco vylialo.. budem ju musiet vycistit 😖
juli jasne nevahaj.. sak Ka.. ti pomoze.. a budete kolegovia... 😉

pekne rano vsetkym...

magimary
2. jún 2009

ja nenaháňam! 😅
nemusím 😎
😀

(ja sa len ticho hanbím za tie moje dysgrafické preklepy 😔 😅)...

a, zdeni, je to na strane 29... 😉

mata2
2. jún 2009

teraz si budes dlho uzivat svoje prvenstvo -docasne. 😉
juro zas marodi,tak tu nemozem sediet od rana do vecera 😅

monikabubko
2. jún 2009

Dobre ranko 🙂
zdenka821 aj nam velmi ucarovala jedna surodenecka skupina, ale magi ma pravdu treba rozmyslat aj rozumom nielen srdieckom, nam jej rady i rady ostatnych bab velmi pomohli, predsalen mame sice chut i lasku pre deticky z DeD, ale skusenosti ziadne, zatial 😉

magimary
2. jún 2009

moni, vďaka...

mati, ale pozerám že si sa úspešne prešvihla cez .500-ku... 😉
a čo mu je??? 😨 😕 (myslím maródovi Jurovi)...

zdenka821
2. jún 2009

ja viem, preto sa pýtam Vas, ktoré už s tým máte nejakú skúsenosť..pojdem si to prečítať na tú 29ku. Keď som prišla do domova 1.krát,/on býva v satelitnom dome/, hneď som si ho oblúbila, je taký kľudnejší typ človeka, ukazoval mi žiacku knižku, diktáty samá 1, sem-tam 2 a jedna 5, aj to neskor opravená. No ja viem, že toto nie je všetko. Premýšľam čo by u nás robil, predsa len ho už zaujímajú iné aktivity ako mojho 2ročného syna. Včera som u nich bola 3.krát na celý deň, vzala som aj mojho malého a keď som videla ako sa Milanko/ten chlapec z domova/ oňho pekne staral, stále za ním chodil a ked moj malý sedel na stoličke, stále ho držal okolo pása aby nespadol...nechápala som, lebo deti v jeho veku nemajú veľmi záujem o také malé detičky..no možno že tu píšem hlúposti, len som chcela vyjadriť, čo práve cítim 🙂

magimary
2. jún 2009

nie, zdeni, nei sú to hlúposti 🙂
je dopbré, že si to všetko takto "zhmotňješ" a rozmýšľaš (nad všetkým) a zvažuješ (všetko)...
to je všetko dôležité...

len ja mám naozaj pocit a taký názor, že profirodič si má najprv všetky vekové kategórie a mýľniky absolvovať najprv so svojim dieťaťom (ak ho má 😅 , však juli? a ak ho nemá, tak začať určite novorodencom), aby ho potom neprekvapilo nič z toho, čo sa bude diať s jeho "novým" veľkým deculom... a samozrejme je tam aj milion iných dôvodov (napr. aj tie odlišné záujmy, aj veľmi veľa -možno dobre maskovaných a skrytých- nánosov z toho, čim si doteraz dieťatko prešlo... ai, ai, ai...)...

viem to (aj) podľa toho, ako som pár rokov dozadu v poradni pekne teoreticky radila rodičom detí s vážnymi poruchami správania, kým som ešte nemala svoje deti... teraz sa musím usmievať, že to boli síce pekné, ale riadne naivné reči... 😅 🙄

zdenka821
2. jún 2009

magimary ja si to co si mi radila precitam az ked pojde maly spinkat, ale mas pravdu ze by som si takto stare dieta mala vziat asi az po tom ked Peťko prejde tymto vekom

magimary
2. jún 2009

a samozrejme je to aj tom, že profirodina by mala simulovať, resp. čo najreálnejšie predstavovať prirodzenú bežnú rodinu,s prirodzeným pribúdaním členov do domácnosti/do rodiny...
kde v bežnej prirodzenej rodine sa Ti k dvojročnému prckovi narodí dvanásťročný pubertťáčik?!? 😨 😅
to je veľmi nevýhodná a nepriaznivá pozícia (najviac v budúcnosti) aj pre Tvojho najstaršieho (vo Vašom príp. prvorodeného)... 😉

aj preto by sa mali brať do rodiny deti mladšie, ako jej nasjtarší detský člen... aj keď to tak -samozrejme- nie vždy je a funguje to, neznamená to, že to tam potom nebude ťažšie... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre