Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
22. okt 2009

bundu má malá takú teplejšiu prechodnú, má ešte jednu hrubšiu, ale aj táto je už fajn teplá...ono ja moc neverím učiteľkám v škôlke, že by jej pomohli so svetríkmi (kedže ju nechali ísť von v sukni a vôbec im to neprišlo čudné), tak radšej nech má hrubšiu bundu a iba pulovrík bez svetra pod ňou

najjulinka
autor
22. okt 2009

Ja pančuchy dávam tiež už. Ale moje decká aj sedia v kočíku, takže aj to musim priratať... 😀 Ine je sedieť a ine je bežkať... Inak dnes vonku mokro, ikde žiadne decko a ja som utierala hojdačky naihisku, lebo Lucka bez hojdania vonku , to by sa jej asi ani nerátalo... Ale šmýkalku som už odmietla leštiť 😀 😀 😀

mixka
22. okt 2009

ja teraz obliekam deti ako lauculik, mne sa zda este prehnane davat deti do zimneho, ved vonku aj tak lietaju a su stale v pohybe... akurat by sa prehrievali. ale som videla deti uz aj v zimnych kombinezach, pri + 4 🙄

maznacik007
22. okt 2009

ako u nas je to tak ze sestra ma o dva roky starsiu dcerku... a ona jej kupuje no vela veci.. teda dost vela veci.. a ked su vypredaje tak je pokupi aj na par rokov dopredu... a kupuje vacsinu v nexte benetone a tak.. /je doma deti v skole tak ma cas medzi posilkou a kavou 😀 /
no a tak ja dostavam pravidelne plne mechy oblecka povacsine noveho... /lebo neterka dost pribera v poslednej dobe/ a to nespominam to ze pri nakupnych vyletoch sestra pokupi aj malej.. / na nu sa lepsie kupuje ako na jej . takze sme plne zasobeni.. resp. nad zasobeni..

ja moc rada nenakupjem.. resp nemama v tom zalubu... takze bundy mame asi 4 tricka s dlhym rukavom cca 30 ks /kategoria von/ na doma tie neratam saty sukne nohavice... to ratame tiez na vela kusov...

co musim dokupovat su chlapcenske... 😀

mayap
22. okt 2009

no zimnú kombinézu malý ešte nemal... 😅, to by musel byť sneh... ale máva pančušky, nejaké gate a keď veľmi funí zimnú bundu...
včera a dnes bolo celkom príjemne, tak mal takú prechodnú bundičku...
no my ideme 4.11. na Kramáre na ph-metriu a nesmieme ochorieť... 😠

mixka
22. okt 2009

aj ja davam pancuchy krpkam pod gate a zimnu bundu mali na sebe raz, ked bolo velmi zima a ladovy vietor, ale inak stale len prechodnu

magimary
22. okt 2009

moji chalani nosili do škôlky prechodné bundy, ale všetci (učiteľky, babky) ma upozorňovali, že bývajú dlho vonku, že to je málo (a aj chalani, najmä ráno skuviňali, že im je chladno), tak som im prihodila prechodnú, ale hrubšiu, podšitú flísom, tak už sú spokojní....ale čiapky už majú zimné, lebo jesenne momentálne nemáme a nechce sa mi kupovať im zase a len na chvíľu...tak majú zimné a nesťažujú si...len stále vypytujú, kedy si môžo zobrať aj rukavice, lebo deti v škôlke už majú... ( 😨 , aj kombinézky už majú niektoré deti, čo som videla 😕 )...
a na nohy som im dávala botasky, ale tatik zahlásil, že to je už málo, tak nosia také kotníkové (nezateplené)...

ja tiež ešte nenosím zimné, ale zase mám také hrubšie , pevnejšie botaskoidné tenisky, a mienim ich nosiť (s hrubšou ponožkou) aj v zime, keď nebude snehu nad kotníky (čo nebýva často 😀 )...

zicon
22. okt 2009

Uz viem ako Najjulinka stiha deti aj kona a facebook, deti ma rozlozene blizko pocitaca - facebook to prezradil

magimary
22. okt 2009

a pančuchy už decká tiež nosia..., ale na ne len také tenšie tepláky...

juli, teba som sa chcela spýtať úplne "od mima", u vás, keď ste žiadali o Lucinku do pestu (reda Kaa žiadal, ymslím), tak keď ste písali žiadosť na úrad, bol tam podpísaný iba on? akože písal ju iba sám za seba so svojim menom? 😕
teda, aby som sa vyjadrila jasnejšie, máme my (obaja) šancu zažiadať len jeden z nás (keď už máme napísanú žiadosť za oboch a aj prípravu si budeme robiť obaja)? čiže, že by žiadal o dieťa teraz len muž? 😕 alebo už je pozde?

najjulinka
autor
22. okt 2009

zicon ked mysliš, že ked decko posadim pred monitor, že si a monitore aj dačo prečítam... 😀 😀 😀

cairka
22. okt 2009

ináč baby, moje 3 ročné dieťa pochopilo zmysel a dôležitosť rodiny, prečo ho nechápu dospelí? Týka sa to tej Lenky, čo som včera spomínala, že od pondelka chodí s veve do triedy, to znamená boli spolu 3x, v utorok bola veve doma. O DD sa doma bavíme bežne, nikdy som nepovedala nič zlé na DD, kedže tam strávila istý čas 😝 A dnes zas ked sme šli domov, tak šli aj domováčikovia a sa ma veve pýta, že "prečo ide Lenka do domčeka a nie domov" 😔 tak jej hovorím, že lenka má zatiaľ domov v domčeku, že tam čaká na svoju maminku, ktorej sa narodí zo srdiečka a kedže aj o profi sme sa doma bavili, tak sa veve hned spýtala, že "prečo nečaká na maminku u niekoho, ako dievčatko abo chlapček, čo bude čakať u nás?" ☹ som myslela, že ako dobre, že bude mať kontakt s domováčikmi v škôlke a vôbec ma nenapadlo, že to bude tak riešiť... snád to strávi...

zicon
22. okt 2009

Inac July a ked robis profi rodica musis mat zvlast pripravu na Pestu alebo ado??

najjulinka
autor
22. okt 2009

no asi pozde.. ste zhodnotení ako pár.. al eto ti neviem...a mary Lucka je len a len moja 😉 😀 😀 😀 žiadala som len ja 😀

magimary
22. okt 2009

jasne, zicon... 😉

najjulinka
autor
22. okt 2009

no anozicon,a le da sa to robiť subežne naraz 😉 😀

magimary
22. okt 2009

aha...blbé...
aha, ja som si myslela, že žiadal muž, keďže ty si profi...
v tom prípade sa to asi netýka už ani mexx...
sme sa o tom minule spolu bavili...

mexx, kde si??? 😕 😅

magimary
22. okt 2009

maznáčik, IP-ni mi...
ten tvoj sumár, nezabudni na mňa... 😉

zicon
22. okt 2009

No toje pekne sisi ze musis subezne robyt dve pripravy.

A ked si profimama viac ako 2 roky si neurobi pripravu tak napriek tomu ze pracuje ako profi ak chce si zobrat dieta do pestu alebo ado tak musi pripravu robit znova, nieje to chore??

martina_maxian
22. okt 2009

ahojte, takže prvú IA v Košiciach máme dohodnutú na 6.11.09... skôr sa nedalo, samozrejme koli môjmu chlapovi... 😠 Tak neviem, či stihneme mať deti doma do vianoc.. ☹

zicon
22. okt 2009

martina_maxian

Neviem odkial si, ale ak sa bude dat dohodni sa na na viacerych interakciach za sebou, my sme napriklad maleho navstivili tri dni za sebou, aby nam ho dali na dlhodobu navstevu domov.

macocha
22. okt 2009

Martina pridavam sa... mne to trvalo od prvej IA necele 2 mesiace, nez mala prisla domov na navstevny pobyt, ktory sme predlzovali az do sudu, t.j. 5 mesiacov 😉
Nezufaj, ked ukecas manzelika, budete mat na Vianoce Anjelikov 🙂 Urcite aspon na navstevny Vam ich daju, ci nie Juli???

macocha
22. okt 2009

Aha a to som chcela, ze tak dlho to trvalo len preto, lebo som mala povinnosti v praci, inak by to bolo do mesiaca 😅

martina_maxian
22. okt 2009

no to my je celkom jasné,, chceme tam byť aspon 4 dni v kuse... 🙂

adrianamickova
22. okt 2009

martina...aj ja som bola za malou 3x za sebou,a išlo to rýchlo 🙂
mixka...super pripájam sa,blahoželám,posielame pusu vašim dievčatám 😵 😵

zicon
22. okt 2009

Julka jak ju poznam povzdych ach jaj a uz urcite obkukuje dalsie dvojky.

lenuska74
22. okt 2009

ahojte mixiatka gratulujem aj tu ešte raz k doživotnému odsúdeniu 😵 😵
maznáčik môžem aj ja IP ? 😉
Martina_maxian máš IP

najjulinka
autor
22. okt 2009

Tak to je piatok... Takže minimalne asi 3 pracovné dni, takže tak si to napočitajte martina. Na Vianoce možu byť už u Vas... Uplne realne.. .Nam by najviac tiež bodlo aby na Vianoe išli k Vam, ale koli detom by to bolo lepšie čím skor... čiže aj skor.. .uvidite... ale Vianoce su realny termin.. Rozhodne treba žiadať o predbežko...

laculik
22. okt 2009

to rozhodne psychoska ze kolko dni. urcite pracovne dni to budu, bo ona bude pri interakciach a cez vikend do prace nepojde. Mne najprv hovorila o 5 dnoch, ale kedze videla ze to islo ok, stacili jej dni tri. Rozhodne podla potreby, ale ratajte radsej s piatimi, kedze su deticky dve a vy nemate zatial deti. A prvu IA bude chciet mat psychoska v DD...

martina_maxian
22. okt 2009

áno počítam aj s 5timi dňami,,, snad sa dovtedy aj preťahujeme, tak celkom mi to nakoniec aj vyhovuje.,.. no a dúfam, že niekedy možno v decembri by sme si ich mohli aj vziať domov... Uvidím... O predbežko určite požiadame..
ďakujem dievčatá... ste skvelé... 😉 😉 😉

magimary
22. okt 2009

mati, ja by som povedala, že najlepšie by bolo, keby k vám mohli ísť deto hneď po tých intenzívnych interakciách... 😔
vzhľadom k tomu, že sú veľmi citlivé a konečne si po piatich dňoch na vás (ako-tak) zvyknú, tak zase to budú zažívať, keď k vám už prídu natrvalo... ideálne by bolo, keby to všetko čo najviac nadväzovalo... 😔
ak sa vám bude dať, skúste to urobiť takto (byt nie je teraz podstatný)...
skúste hneď v deň prvej IA žiadať o predbežko, pospomínajte tam aj citlivosť detí, ich doterajšie premiestňovanie aj vzdialenosť od vás a možno budete mať rozhodnutie čoskoro... treba to aspoň skúsiť-kvôli deťom...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre