Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
27. okt 2009

mati, tuším 4.11. 😒 ale neviem isto

janivonbenji
27. okt 2009

ahojte...

ahoj marketka,
čítala som o tvojich starostiach so škôlkou, resp. učkou...aj môj malý začal chodiť tento rok do škôlky a v pohode ( silno klopem ), len my nemáme žiadne deprivácie a pod, lebo nikdy nebol v dd, išiel rovno k nám ( ak nepočítam, že má možno niekdy "nervičky" z nás 😀 ), ale keď sa bavím o škôlkach so známymi ( ktoré majú biologické deti ), tak je to len a len o prístupe učiteliek, o ich ochote, snahe, skúsenostiach a pod....mám dokonca známu, ktorej dali ultimátum, že ak jej malý nezačne v škôlke "spolupracovať" a neprestane plakať, tak musí priniesť posudok od psychologičky, že je "schopný" byť v škôlke a môžu ho vylúčiť !!!! a pritom je to veľmi šikovný, inteligentný chlapček - šibal, ktorý bol v kolektíve aj pred tým a nikdy nemal problém !!!!! ...

...ja viem, že človeku je to veľmi ľúto, lebo cíti krivdu na svojom dieťati, ale myslím, že vašej učke zatvorí "pusu" len posudok, kde bude, že tvoj martinko je O.K.....

cairka,
ja dávam malého do škôlky aj keď pokašliava ( ale nie brutálne ) a má priesvitné soplíky, teda nič infekčné a samozrejme nemá teplotu....u vás je to nateraz asi zas pasé...je mi to ľúto...

janivonbenji
27. okt 2009

marketka,
že vydrží kresliť 20 min !!!!! to môj kubko, keď 10 min, tak som celá šťastná !!!!! a som to konzultovala s pedagogicky vzdelanými ľuďmi, ktrorí mi potvrdili, že to je v tomto veku v pohode.....keď tak rozmýšlam, tak môj vydrží viac ako 10 minút len neposlúchať 😀 robiť to, čo mu zakážem 😀 rozhadzovať hračky 😀 behať na ihrisku 😀 ...a čítať knihy 😀 ...

cairka
27. okt 2009

jani, dík...už má zas 39, takže minimálne do konca týždňa máme prázdniny

ináč ja musím vanesku pochváliť, včera ked sme mali ten program v škôlke, tak na tvorivých dielňach vydržala najdlhšie z detí, ostatné sa už hrali a tvorili mamičky 😝 a mňa veve k tomu nepustila 😀 ako to je jediná činnosť, abo jediný typ činnosti, pri ktorom vydrží až nezvyčajne dlho...to aj doma jej stačí lepidlo, papiere nožnice a občasná asistencia a mám na hodinu a viac kľud, takisto maľovanie...ale pri ničom inom tak nevydrží 😝

dnes mala úžasnú hru 🙄 si poukladala bábiky na lavicu a pýta sa ich "zuzka, ty si B...(svoje priezvisko)? a ty si tiež B...? a kto je ešte B...? keby som nebola za riaditeľkou špeciálne kvôli tomu, že meníme meno... ale sranda, že ked som sa spýtala, čia je vaneska, tak že maminkina 😀 a že ako sa volá, tak Vaneska... proste na seba nepovedala, že je B...

lenkove
27. okt 2009

Cairka
velmi ma potesilo ze Veve bola dobra 🙂 . Uz mas kruzok pre nu 😀

marketka1
27. okt 2009

cairka 🙂 Martin je narodený 6.7 a Kubka máme od 3 mesiacov narodil sa o mesiac skôr bol umiestnený do DD potom bol chorí tak bol 3 týždne v nemocnici 😢 a zase v DD a tak sme mu prišli zmeniť život 🙂 Akurát čo ma dosť prekvapilo bolo že o tom rázštepe ma DD neinformoval a dozvedela so sa to sama na druhý deň ráno s veľkým prekvapením. Ale aj napriek tomu je pre Nás to najkrajšie aj Martinko.

najjulinka
autor
27. okt 2009

cairkanaša lucinka sa najnovšie predstavuje ako Lucinka Uačač 😵 😀 😀 😀 a je fakt, že na tito dve oslovenia reaguje, tak ju voláme, tak si to dala dokopy a tak sa volá 😀 😀 😀 😵
no baby mne pred cvilou tak domča revala, že strach a hroza... fuuu... tvár brutal červena vreskot... na take my nie sme zvyknutí... ale fakt brutál.... neviem či nie bruškové problémy... lebo sme nutrilon ar vymenili za sunar na jeden den a teraz mienim troškuprestriedať, ale mali sme v plane prejsž na unar, kedže to papala predtým a už má papať nrmálne mliečko... tak uvidíme....

najjulinka
autor
27. okt 2009

marketka tak martinko oslavuje s našou mirkou a s magimary 😉

magimary
27. okt 2009

marketka, tak martinko oslavuje narodeniny spolu so mnou... 😵
sa teším... 😅

cairka
27. okt 2009

tak je mladší o 3 mesiace od veve martinko 😉
leni, aj mňa 😀 už som mala pocit, že za mojej prítomnosti sa medzi ľudmi ani nebude správať normálne 😠

magimary
27. okt 2009

juli, ty si ma predbehla!!! 😅 😀 😉

yukki
27. okt 2009

Že desať minút...že dvadsať minút..kresliť!!! Ženy, veď Vy máte doma normálne pokladíky! Kika vydrží kresliť minútu ale za ten čas prejde ceruzou aj po stene, odhryzne jej tupý koniec a ten zastrúhaný si vopchá do ucha abo do nosa... 😖
Markétka, a si neuvažovala ho enchať doma? Maťa...nie kôli učke ale len tak, nech je s Tebou... 🙂

najjulinka
autor
27. okt 2009

mary predbehla,a le ja som myslela nie len na našu Mirku, ale aj nateba.. kdežto ty taký sebec... 😝 😀 😀 😀 ale berem to tak akože si nechcela osobnu informaciu cudziu dať, tak si ospravdlnená 😀 😀 😀

lenkove
27. okt 2009

Yukki 😅

to pomoze len tak kava 😎

janivonbenji
27. okt 2009

yukki,
tvoja Kika je ťažší oriešok.....ale o to väčšiu zásluhu budeš mať tam u "Toho hore", keď z nej vyrastie super baba... 😉

yukki
27. okt 2009

Tu pomôže len Rohypnol, polka pre dieťa a jeden apol pre mamu....

maznacik007
27. okt 2009

yukki 😀 😀 😀

mata2
27. okt 2009

fakt yukki 😀
ja mam taky plan,aby som mala istotu ze sa dostanem po smrti do neba,ked sa ma sv.peter pri nebeskej brane opyta na meno,tak poviem ze yukki....

marketka1
27. okt 2009

yukki aj som nad tým rozmýšľala ešte v septembri, ale on potrebuje kolektív máme veľké pokroky v rozprávaní a slovnej zásobe. učí sa pekne hrať s hračkami až som milo prekvapená,lebo zo začiatku boli hračky na rozbíjanie veľmi pekne napodobňuje s bábikou kŕmenie, uspávanie všetko čo pozoruje od Kubka Mení sa. Podľa psycholog. má detský kolektív určite navštevovať. No ak to ináč nepôjde: (ale to som si myslela že bude mať strach z kolektívu) ja som bola pripravená aj na túto možnosť.Ale nechcem sa vzdať bez zdravého boja kvôli pohodliu učiteľky alebo dajakým jej blbým predsudkom.

najjulinka
autor
27. okt 2009

mata len to musiš yukki predbehnuť... 😉 😝

marketka1
27. okt 2009

😉 Tak žienky 6.7 si s Vami štrngne aj Martinko 😝

mata2
27. okt 2009

jani,kubko ma dnes narodky?? 😵
vsetko najlepsie 😵 😵 😵

yukki
27. okt 2009

ženy, predstavte si situáciu (som Cairke na skype už opisovala) že ideme po meste, Kika vidí cigánčiatko s balíkom žuvačiek v ruke a ona rovno k nemu sa hrnie a mu ich chce zobrať..a skúša na neho "Aj ja chcem...Prosím si jednu žuvačku...Daaaaj Kike žuvačku..." a tak ďalej...a to hocikedy s hocičím takto...ona koná absolútne pudovo, ona vôbec nevníma, že tí ľudia sú cudzí, že ich vidíme náhodou prvý krát v živote, že to sú ich veci, že mne by mala trebárs povedať, že jej mám kúpiť žuvačky...no to je dakedy aj do smiechu aj do plaču naraz alebo rovno na pos...e z nej...ja si netrúfam ani predstaviť čo to bude neskôr.... 🙄
Ináč Yukki je moja fena a už má desať rokov...tak sa ju nesnaž predbehnúť Maťa....

yukki
27. okt 2009

Ej, veru, všetko najlepšie Kubkovi k tretím narodeninám!!! 🙂 😵

cairka
27. okt 2009

jéj, jani, ani sa nepochváliš 😉 aj my gratulujeme kubkovi k narodkám 😵 prajeme mu veľa zdravia a šťastia

mata2
27. okt 2009

ak ma tam nepusti na meno yukki,tak mam v zalohe este magi 😀

eli77
27. okt 2009

Ahojte...tak my sme po druhej IA este nas zajtra caka posledna...potom by nam mali dat papiere na soc a mozeme utekat na sud 😵
mala Chanel je naaadherna a uuuuzasna. V dd na moje prekvapenie su skoro vsetci mily a fajn...ale ich system a rezim no coment...

cairka
27. okt 2009

mati, 😀 😀 😀

magimary
27. okt 2009

mati, neviem, neviem, či moje meno by bola tá správna vstupenka?!? 😀 😀 😀
ja myslím, že vycvik Tvojich štyroch "bojovníkov" je pre Teba dostatočná istota(!) 😉 🙂 (a to nesrandujem! 😉 🙂 😵 )

yukki
27. okt 2009

Maťa a Tebe sa zdá, že tu na zemi makáš málo? že Ťa vykopnú, keď sa predstavíš svojím nickom? 😉 😉 😀
Apropo-moje meno pre istotu nepoužívaj, mne dá pri nebeskej v bráne ten Peter v prvom rade po hube za to jak britko som sa za živa vyjadrovala....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre