Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
2. jún 2009

mimina, ja som nič nehovorila na úvod. ani teraz, oba razy sudkyňa prečítala návrh 😒 ale ani mi to nechýba 😝

najjulinka
autor
2. jún 2009

možno macochina sudkyna alebo sudca nevedeli čítať.. .alebo proste zabudli okuliare 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
2. jún 2009

juli 😀 😀 😀

laculik
2. jún 2009

tak im teda poviem: vazeny sud, nakolko chceme druhe dieta, ale nechcem mat vytahanu kozu na bruchu a nechcem si pokazit postavu pribratim, a nechcem sa vzdat chlastu na 9 mesiacov, tak som zvolila tuto formu 😀 😀 😀

macocha
2. jún 2009

😨 😨 to teda ste ma prekvapili - lebo ozaj je to tak, ze pojednavanie sa otvara navrhom a navrhovatelom je v tomto pripade pestun 😨 To je podla procesneho poriadku... no, asi Ti to Cairka chceli ulahcit. Ale aspon sa Ta spytali, ci s navrhom suhlasis?

cairka
2. jún 2009

to si nepamatám 😅 ale teraz o to priezvisko ked sme mali nie... a mala som furt inú sudkyňu...

macocha
2. jún 2009

Laculik dobre 😀 😀 😀 Ale pointa nie je v tom, PRECO to chces, ale CO chces. Asi takto: ziadam, aby mi bol Kiko zvereny do pestunskej starostlivosti. Potom mozes uviest tie padne dovody 😉

Inak ja som po tom uvodnom expoze povedala dakujem a hned som si sadla a sudkyna ze este nie, este stojte... 😝 fakt ako ziacik pred uckou... alebo obzalovany pred sudcom?

mixka
2. jún 2009

bry vecer 🙂

ani my sme nemali na predosvojitelskom sude ziadnu uvodnu rec, nastastie 😀 ale sudkyna sa nas spytala, ci s navrhom suhlasime 🙂

laculik
2. jún 2009

ja som takto stala na sude ked som sa rozvadzala... mala som 23 rokov! a bolo to presne tak, ze navrhovatelka povstante... ale trvalo to cele 5 a pol minuty.

yukki
2. jún 2009

Ja som ani pri prvom ani pri druhom nič nehovorila. Len potom som odpovedala na otázky. Hovorila furt sudkyňa-a to som mala zakaždým v inom okrese...neboj, Laculík. A tiež som bola druhý raz v rifliach a košeli.
Ináč Kika dnes zaspávala a spievala si v posteli"...je toooooo děs, živoooooot pes, na mně vyzrál zase...." a pokračovala ale to už nebolo rozumieť. Počula to dnes dva krát z CDčka. Mám sa na čo tešiť v budúcnosti.

laculik
2. jún 2009

dobry do dubravky sa praje 🙂 .
inak to sa ma fakt jeden znamy spytal, ze ci som si maleho takto zobrala, aby som si nepokazila postavu tehotenstvom. A to nechcel byt vtipny to sa vazne opytal. Ale pobavila som sa riadne!

yukki
2. jún 2009

A to ešte druhý raz mi sociálna výrazne ukazovala na oči a ja v tom, že sa jej mám akože sudkyni dívať do očí som na ňu kukala ako Kašpirovský, a to mi socka chcela naznačiť že sme sa už raz so sudkyňou videli!!! A ja na ňu kukám ako...no. Vraj sme sa videli na deň detí v domove, ale tak ja nepamätám-potom mi to sudkyňa povedala. 😝

laculik
2. jún 2009

yukki, dievcatka su take vtipne! mne sa to ale paci. To ked si porovnam malu so synovcami, tak to su suchary najvacsi. mala vcera malemu, ked sa na niecom zarehotal povedala ze: ja ti ukazu smat se legracnim vecem! a to nikto u nas po cesky nehovori!!!!

laculik
2. jún 2009

tak sa nemusim teda toho sudu az tak bat?!? inak mozu ma aj zamietnut?

cairka
2. jún 2009

aj veve používa strašne moc čechizmov, z rozprávok... ale tá pesnička je perfektná 😀 😀 😀

cairka
2. jún 2009

laculík, no neviem, ale podľa mňa nie

macocha
2. jún 2009

Kiku čaká skvelá kariéra 🙂

Laculik s tou postavou - teda spolužiačka došla s tým, že jej kolegyňa si nechala bábo vynosiť, lebo "nemala čas byť tehotná"... ono inač to znie v americkom filme a inač keď je to skutočné - neviem, ale je to divné

macocha
2. jún 2009

A jasné že súdu sa neboj. Veď nemá biootec záujem, tak prečo by to zamietali? Mne trochu lepilo, lebo som vedela, že bio dojde, či sa v nej niečo v tom momente nezlomí a nepovie, že chce svoje dieťa.

cairka
2. jún 2009

mimina, ako to je teraz u vás? vtedy ste mali pár stretnutí a ešte sa ozýva bio? či už ju to prešlo? 😅

macocha
2. jún 2009

Neprešlo, zaujíma sa... minimálne raz do mesiaca sa stretneme, vždy donesie nejaké darčeky. Výživy, piškóty, minule aj oblečko 😉 Aj na krstiny prišla a to teda bol iný chaos, kňazi sa nevedeli dohodnúť, či ju majú zaangažovať do obradu alebo či som ja akože za matku. Našťastie to bio vzala v pohode, že bude len sedieť v "obecenstve".

laculik
2. jún 2009

ja sa chystam bio vyhladat a poprosit nech u notara podpise ziadost o zmenu priezviska, ale to teda fakt neviem ci ho najdem. ma dve adresy... ale priezvisko by mu mohlo byt jedno, kedze nie je jeho ale jeho nebohej zeny...

cairka
2. jún 2009

tak to sa nezdá teda... a dianka vie kto je? nemá v tom chaos? abo je "teta"?

cairka
2. jún 2009

laculík, a zistila si ako má vyzerať tá žiadosť? akú bude akceptovať matrika

yukki
2. jún 2009

No, mimina, nad tým občas aj ja rozmýšľam. že ako je to s Vami.
Ináč Kika prd vedela čo spieva, ale jej to vyšlo. Dnes na večeru stlačila kopu slaniny, syra, chleba a ešte navrch perníky-kurnik ja nemám taký žalúdok jak ona!
jej najnovšia zábava je držať v zuboch mokrú handru a triasť hlavou. Strašne sa rehoce, keď ju to plieska. Nač ja kupujem knihy! a hračky!!!

cairka
2. jún 2009

yukki, no na trhanie 😅 😝

najjulinka
autor
2. jún 2009

zukki to máš dobré.. .sice je to šidlo,a le aj sama sa preplieska... ťa aspon ruka neboli.. .namočíš handru a ona už preplesk vykoná 😀

yukki
2. jún 2009

Cairka sto bodov! na trhanie, to ma nenapadlo. 😀 🙄
Juli, mám to zariadené 😉

laculik
2. jún 2009

ja žerem kiku!!!!
cairka zistila som, ze musim na obvodnom urade papiere odovzdat a jeden z nich je aj suhlas bio rodica o zmene priezviska. Okrem toho tam musi byt, 33 EUR kolok, ziadost s dovodom, rozhodnutie súdu o NRS, a kopia pasu (alebo ineho dokladu, ze dieta ma SR obcianstvo). Toto vsetko odovzdas na okresnom urade v mieste bydliska dietata a mali by vyhoviet. Ak nezozeniem bio otca, tak toto vsetko posielam na sud a oni sa s tym popasuju...je otazne ze kolko im to bude trvat.
Napriklad teraz v juni ideme do Grecka na tyzden a upozornila nas cestovka, ze nakolko nema maly nase priezvisko, tak musime mat notarom overenu kopiu predbezka v anglictine!!!! Cize keby mal priezvisko maly ako ja alebo polovicka, tak nikoho netrkne....

macocha
2. jún 2009

yukki 😀 hrá sa na psíka? Ale to máme občas aj my. Napr. že pri krmení zahryzne do lyžičky a nechce pustiť 😉

čo sa týka Diankinho vzťahu k bio, sama neviem. Už aby mi vedela porozprávať, čo cíti... naposledy už nemala takú tú stresovú reakciu v noci, takže asi sa to lepší. Zatiaľ bio nijako netitulujem - jej sestra je teta, jej mama je starká, ale na biomatku hovorím len krstným menom. Ale správa sa tak ako teta, drží si odstup - to asi kvôli mne. Aj starká ju na to asi vždy upozorňuje, že aby malej nerobila chaos.

cairka
2. jún 2009

ťa sklamem, nepopasujú... citácia sudkyne spred týždňa: pestún dieťa zastupuje len v BEŽNÝCH veciach a zmena priezviska nie je bežná vec a preto pestún nemôže podávať návrh na súd na súhlas so zmenou priezviska...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre