Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
30. okt 2009

ja som volala muzovi pobali deti a pridu pre mna a ideme do ikea... 😀 😀 hadam ich este stihneme.. 😀

inak rozsudok bude pravoplatny az tak v prvej polke decembra.. az potom mozem ist na RD.. 😖

martina_maxian
30. okt 2009

no idem tam teda aj ja,, keď môj chlap nemože odísť z práce... Bude to asi dosť trápne, ale veľmi by som ich chcela vidieť... 😉 😉

maznacik007
30. okt 2009

matka.. tak sa stretneme.. aj ked je mi jasne ze kvoli mne tam nejdes.. 😀 😀 😀

lenkove
30. okt 2009

Mati, Maznacik 😉 ze pozdravujem 😀

Maznacik, budem na teba mysliet, nech sa spravne rozhodnete s tou pracou... 😔

Magi,
tak sa skoro uzdravte. a ty sa liec, lebo ked su mamky chore, tak je to pohroma 😕

Veve bude dufam skoro spievat 😀

magimary
30. okt 2009

matimaxi, čo by trápne? ide tam (predsa) každý kto chce... 😉 😅
okrem tisícov ľudí tam bude aj zicon, aj maznáčik, aj ktokoľvek, komu sa zachcelo "nakupovať" práve v Ikea... 😅 😀 😉

lenkove, dúfajme, že už sme na najlepšej ceste k zdraviu...dokonca dnes uz konecne chlapci nemajú ani teploty... ale tie "olympijské" kruhy pod očami, čo im ostali po horúčkach, by mohli celkom slušne obstáť na nejakom "hellovinskom smrtka plese" 😝 🙄 😀

inak, už som z toho otrávená, ako všade o inom ani netočia, len o "helouvine" 😝 😝 😝 , mám pocit, že som z inej planéty, ked sa mi to všetko priam až protiví... 😝 😖

maznacik007
30. okt 2009

mary ani ja nemam rada helouvin.. 😀

magimary
30. okt 2009

maznáčik a ty si ešte stále doma??? 😨
ved si už mala byť v Ikea ako "nakupchtivá" osôbka... 😅 😀

lenkove
30. okt 2009

tak ja si davam minutku po obede s vami 🙂 bola som v jedalni a dala som si zemiakove placky s jablkovou vyzivou 😀 niezeby som take vyhladavala sama 😀 oni normalne tak varia, no niektore kombinacie su fakt des 🙄 ale na mastne maso som chut teda nemala 😎

Mary,
mna zase tesi, ze tento rok ani neviem, ze je "heloviiin" 🙂 ja som mala min. rok taky pocit, ze je vsade a tento je akosi mimo, esteze tak 😵 😵 tesim sa na nedelu, na sviecky, na pripravu na nedelu 😉 , na kostol a tak 😵 😵 je mi smutno, ze nebudem na Dusicky doma, ale aj tu je tento sviatok pekny 🙂 😵

marketka1
30. okt 2009

Ahojte maminky a drobčekovia. 🙂 mamky chcela by som Vás upozorniť na soplíky aké sú nebezpečné. práve som sa vrátila z ORL vyšetrenia. s Kubkom. (Napriek pravidelnému odsávaniu soplíkov vysávačom aj v noci podľa potreby aby sa mu ľahšie dýchalo farba do včera poobedia priesvitná ale veľké množstvo podvečer zelené ) mu praskol bubienok. 😢

yukki
30. okt 2009

Ty brďo....Markétka, držte sa! Že praskol bubienok....

lenuska74
30. okt 2009

no tak to nezávidim marketka my máme babku zdr. sestru a naša mala ma vraj v nose a v hrdle rovnakého bacyla a všetci sa divili že odkiaľ môže mať "ambulantného bacyla" ta odkiaľ ked sme dr. nevideli ani nepamätám 😀 takže sme na ATB a moja svokra zufala že všetci v robote kradnu a ona si nosí vzdy len nejakú pliagu asi pred mesiacom sme mali hromadne všetci črevnu infekciu :D

marketka1
30. okt 2009

Vieš yukki som na seba nasratá, lebo v noci som neprišla na to, že drobčeká bolí uško. nedával to najavo nemal teplotu, nechytal si uško len vystrájal tak isto jak posledný mesiac. u nás je to teraz bežné že sme v noci hore. Až ráno sa my nepozdávalo že má v ušku toľko riedkeho mazu napriek večernému čisteniu. A soplíky - nádchu už máme asi od augusta vraj je to reakcia na lieky ktoré musíme dobrať. Na posilnenie imunity priedušiek a pľuc. podľa pľúcnej doktorky. Snažíme sa vyhnúť astme. krvné výsledky zápalu a bohviečoho čo mu dnes brali z prsta ma negatívne. Teraz konečne zaspinkalo chúďatko moje.

lenkove
30. okt 2009

Marketka 😔 drzte sa , moji moji...

cairka
30. okt 2009

marketka, držte sa ☹ držím palce kubkovi, nech už ho uško nebolí 🤐
čo to vlastne znamená, že praskol bubienok? ako do budúcna a tak... 😒

magimary
30. okt 2009

marketka, no,nič moc... 😨
a čo bude teraz ďalej-myslím s uškom? 😕

inak tu je to zhrnuté, čo si o "helovíne" myslím ja a ako ho vnímam: 😝
http://www.rodinka.sk/index.php?id=592277
plne sa s tým článkom stotožňujem

marketka1
30. okt 2009

magimary máme kvapky do uška ATB,odsávať držať v suchu a teple. v pondelok kontrola ináč keby mu to z uška nevytieklo tak by skončil že vraj na operačke cez víkend určite.Trvá to také dva týždne takže asi mu budeme musieť preložiť aj tú operáciu. Na nás keď sa sype tak poriadne.

magimary
30. okt 2009

marketka a ako si to zistila, že má niečo s uškom, vytekal mu odtiaľ hnis, či ako? 😕
no tieto problémy najčastejšie spôsobí pneumokok-je malý zaočkovaný?

eli77
30. okt 2009

Ahojte...tak znova som poriadne sklamana a aj nasrata ale kedze v tychto zakonoch nie som zbehla tak som bezradna....
...dnes sme boli na soc. aby nam spisala ziadost na zverenie malej Chanel do pestunskej a ja som jej hned povedala ze by sme chceli to predbezko. A ona ze vraj je to somarina lebo predbezko sud odklepne len detom ktore su v ohrozeni zivota a Chanel je v DD dokonca u profi takze je na dobrom mieste a ziadne predbezko nam nehrozi!!! 😠 😠 😠 Ja mam pocit ze ked sme tajne dufali ze ju budeme mat doma do vianoc, ze sme boli neskutocne naivny!!!baby co mam robit? To fakt budeme musiet na nasu malu tak dlho cakat?

marketka1
30. okt 2009

magimary včera večer po kúpaní sme vyčistili ušká boli normálne ráno jak vstal mal v ušku trošku hnedé mazivo no okolo 9 mu z neho vytieklo dosť veľa riedkeho hnedého svinstva. Martinka starší synátor minulý týždeň tiež bolelo uško iba že u neho sme na 3 dni nasadili kvapky a prešlo to. Napadlo ma či Martin nedovliekol niečo zo škôlky a keďže ide víkend tak som išla k obvodnej a od nej na ORL. tiež som myslela na pneumokoka Kubko je 2krát za očkovaný v novembri má ísť na posledné 3 preočkovanie. SErie ma to lebo naňho dávame taký pozor čím dlhšie sa bude oddialovať operácia tým dlhšie aj súd na adopciu.

cairka
30. okt 2009

eli, nedajte sa odradiť 😠 je možné, že vám predbežko neprejde...sú mestá, kde súdy predbežko nepodpíšu, ale za pokus to stojí. ak vám to nenapíše sociálna, spíšte si sami, baby tu isto niekto má doma svoje predbežko...

marketka, až som sa vyľakala, lebo malá si sťažuje na uško, ale nič hrozné, tak som to brala, že asi má len zaľahnuté z nádchy, tú má poriadnu 😒
nakoniec dobré, že to kubkovi vytieklo, hádam mu zaberú kvapky a už bude dobre.

marketka1
30. okt 2009

eli77 🙂 ak je dieťa umiestnené u profi mami je stále vedené DD ústavná starostlivosť .spísala Vám to predbežko alebo nie? o tom či ho dostanete nerozhoduje ona ale súd.

lenkove
30. okt 2009

Eli
podla mna to predbezko skuste.. to nezavisi od socialnej ale od sudu. Napiste navrh a vsetko tam zdovodnite, ze preco je to naj pre malu.. kriticky vek na naviazanie, nadvaznost na interakcie atd..
a dufajte, ze sud na to vsetko prihliadne.. vsetko zavisi od sudu, nevzdavaj, nedaj na socialnu! Aj ked sa mozno "vyzna" 😝
Zda sa mi, ze Laculik sli cez predbezko, alebo sa mylim? 😕 a maly bol tiez v profi.. jasne, ze je u profi dobre, ale cim skor je dietatko vo svojej rodine, tym predsa lepsie! 😨
drzim vam palce

marketka1
30. okt 2009

eli ak potrebuješ predbežko myslím že by nebol problém pomôcť

eli77
30. okt 2009

baby ste zlate...este ze vas mam...v pondelok znova idem na soc. a skusim na nu pritlacit a ak mi to nebude chciet napisat tak vyuzijem vasu pomoc a skusim to napisat sama...

lenkove
30. okt 2009

Eli,
isto sa nevzdaj 🙂

marketka1
30. okt 2009

cairka ak je čo odsávať tak odsávajte. Kubko je už hore a nevyzerá zatial že by ho uško bolelo ale najhoršie môže prísť až v noci.

cairka
30. okt 2009

no veve našťastie už dávno smrká dobre, tak snád to bude OK,
dúfam, že kubko bude v pohode aj v noci 😵

maznacik007
30. okt 2009

eli77 ja som ti pisala ze ta budu chciet odhovorit .. nedaj sa v ziadnom pripade a podaj predbezko.. lebo Chanel nieze nebudes mat na vianoce doma ale tak mozno na jar.. inak.. socialna o tom nema co rozhodovat.. ci ano alebo nie.. od toho je tu sud... a treba dobre ten navrh napisat.. .. urcite sa nedaj..
pozri sa na mna ja mam maleho od zaciatku augusta a pravoplatny rozsudok budeme mat az zaciatkom decembra.. cize keby nebol na hostovskom tak musim cakat na neho takmer pat mesiacov.. urcite chod do predbezka...
a to ti poviem ze ja som na sud pravidelne vyvolavala kedy bude pojednavanie a stale ich nahanam.. takze urcite dajte predbezko.. mala pojde do pestu ci do adopcie?

magimary
30. okt 2009

eli, kašli na sociálku už teraz!
napíš si to sama (baby ako mata2, laculik ai, si same napísalipredbežká-začala to mata2, laculikovi to napokon pomohli na úrade) a bolo to v pohode, obe aj podali , aj im ho schválili- a to zďaleka NIE SÚ jediné baby, ktroým prešli predbežká i napriek staromódnym názorom skamenelých úradníkov!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hlavne sa neboj a nenechaj odradiť! a never im!!!
to platilo kedysi, že predbežko sa dáva len deťom v ohrození života! dnes sa dáva komukoľvek (podľa toho, kto sedí na sudcovskej stolici), u nás v býv.domove schválili predbežká všetkým (a všetky deti išli z PR!!!)...

maznacik007
30. okt 2009

inak dneska sa muz v domove opytal na tu knihu a maleho osobne veci.. tak ze po pravoplatnom rozhodnuti nam to daju.. tak uvidime 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre