Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
31. okt 2009

tak veru Juli, pokeca sa cez net, ked su deti v bezpeci 😀 doma 😉

najjulinka
autor
31. okt 2009

doma v postielkach... a tisko, že sa viem aj susrediť na to čo "kecam". 😉 😀

lenkove
31. okt 2009

som ozaj rada, ze ste dobre dosli tam aj spat.. Bol to stres, ci v pohode? 🙂

najjulinka
autor
31. okt 2009

No a k IKEA... Nákupne vozíky vonku mi chýbali... Tak akože fajn, ale vo vnutri pre nich bolo treba ist, že hore, dole, cez cele prizemie a tak... No des.. .Akože Ikea čo si vrví, že myslí na rodiny, tak to má uplne v pažie.. .Vo viedni maju aspon na prizemi "skratku" a tak si vie človek vziať nakupný vozikhned pri vstupe... A ešte mi chýbali odpadkové koše na parkovisku... Jak sme v aute prebalili naše vojsko, tak pol parkoviska pobehali a odpadkoveho koša nikde... Takže plienk sme nechali v nakupnych vozikoch.. jak humusaci,a le fakt hovna zo sebou do outa sa mi brat nekcelo... Zamorené by autobolo hned... 😝

najjulinka
autor
31. okt 2009

lenkove lepšie ako som čakala, proste dalo sa celkom s detmi... aj deti sa držali ako tak.. nevravim, ž eidealne, ale proste chapem ich... bolo to zaťažujuce aj pre nich... napriek tomu, že už mali všeličoho plne zuby, tak uvidite aku šou vedeli spraviť... 😉 😀

lenkove
31. okt 2009

Juli
parada 😀

najjulinka
autor
31. okt 2009

Ale hračiek sme nakupili do bludu v IKEA... 😀 Drevene vlačiky, potom všetky tie riadiky hračkárske do kuchynky, postielku pre bábiky, fixky s pečiatkami.. no a plno debničiek an ich uskladnenie... Inak to bolo o rozvod s manželom ten nákup... To Ikea je vždy u nás tak... 😖

A ešte čosi super dnes - mali sme po prichode domkov volné parkovacie miesto rovno pred blokom!!!!!!! 😀

zicon
31. okt 2009

Nepochopis - uzavrete ihrisko kde sa tie deti fakt daju vypustit - gumove zvery im neublizia a je odtial iba jeden vychod.

zicon
31. okt 2009

Inac aj 5 deti nacpes do dolneho prebalovacieho kutika jak som vravel aj s dvojkovym kocikom by si sa tam otocila, ono totiz asi nikto nepredpoklada ze deti sa budu prebalovat v Aute a nie v prebalovacom Kute.

zicon
31. okt 2009

A kedy to budu vysielat??

najjulinka
autor
31. okt 2009

V aute je to lepsie... Lebo... lebo jeden vyklada, jeden obsluhuje aa jeden prebaluje... deti su priputane... a bohužial ma fakt ikea male vyťahy na štvorčatový kočík.... a vo vozikoch deti su nepriputane (pravdepodobne kedysi tam priputatka boli, lebo na jednom sme našli torzo čohosi čo sa na priputanie podobalo, ale už sa priputať neda) a mne sa nekcelo nosiť zo sebou packel plienoka všetko... uznaj 😉 na to ma človek auto.. pekne vo vreckari všetko čo potrebuje 😉

najjulinka
autor
31. okt 2009

inak mne v aute pride už pohodlnejšie prebalovať ako domka na prebalovaku pomaly, v aute je to o chlp vyššie ako prebalovak.. .prebalovak je ale o chlp širší zas... ale nie je tak dobre čalunený 😀 😀 😀 a ešte v aute si strážim len jednu stranu.. .druhú stráži operadlo 😀 😀 😀

zicon
31. okt 2009

Nuz ale nemozes sa stazovat na nieco co atipicke, a pre male deti na pohyb po tej hornejcasti su dole pod schodamy voziky na deti. A s tym kotbularom nechapem, podla mna ma v Rakusku taku istu chut ako v BA.

zicon
31. okt 2009

Realne kolko rodicov chodi do Ikea s 5 detmi do 2 rokov??

najjulinka
autor
31. okt 2009

No ja som jedla kottbular v rakusku neraz... v BA prvýkrát.. .okrem toho, že v BA studený (neargumentuj mikrovlnkou, lebo v mikrovlnke aj ten džem zohreješ a ten nemá byť teplý 😝 ), tak mal proste inu chuť.. .neviem či omáčka, či džem, či maso... ale proste bolo to také nejaké dietnejšie chuťovo... proste nič výrazné... ani ten džem nebol výrazný chuťovo v BA....

najjulinka
autor
31. okt 2009

no dovol zicon.. .2 z mojich deti maju nad 2 roky 😝 😀 😀 😀 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a čo sa týka odpadkových košov, tak na parkovisku zvyknú byť.. tam proste človek otvára auto a vyhadzuje obaly zo všetkeho čo po ceste schrumal 😝 😀 😀 😀 takže nie len koli plienkam mi tam chýbali.. len proste hovna neponesiem v aute so sebou. .ostatné počkalo na iný koš, niekde inde...

najjulinka
autor
31. okt 2009

no a pridám ešte čosi z IKEA, ale to beem, že sa proste stáva a amli sme tu smolu... Takže to nie je kritika na IKEA... Vyšla babi hore vytahom s dvoma detmi... A výtah sa pokazil.. Takže Lucinka mi jačala tam celý čas, že "Babiiiiiii" " Babiiiiiii".. .no rposte smola... Ale za ten čas riadne dlhý rad na výťah sa vytvoril....

a ešte som si spomenula čo mi vadilo, že sice v reštike aj časť pre rodiny s detmi. .aj stoličky tam mali vysoké.. akurát miesto na kočíky a vozíky s detmi nikde......

najjulinka
autor
31. okt 2009

a v tej detskej časti nie je kde bába nakrmiť v reštike... takže som na zemi krmila.... je tam kut na kojenie, potom vysoke stoličky, ale nič medzi tým... bohate by stačilo dačo kde by sa dala vyložiť autosedačka (vajičko) , ale stoličky su tam take akurát na zadok uzke, lebo niekde v reštikch su stoličky také širšie, že sa da položiť vajičko a ankrmiť bábo... alebo su aj lavice pozdlž dakde... a tu rozne stoličky, ale všetky také, že stabilne vajičko by som nepoložila... 😖

zicon
31. okt 2009

Milion ludi mava vajicko vylozene na stole.

Ale uz dobru noc.

najjulinka
autor
31. okt 2009

no tak to potom po stojačky krmi... 😀 😀 😀 ta pohodlne.. .fakt... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
31. okt 2009

proste jedno lepsie ako druhé... 😀 😀 😀 a hlavne okrem volneho stole pre nas, este volny stol na vajicko hladať.... 😀 😀 😀 pokial možno aby boli pri sebe... cha cha cha....

a prečo tu nik nie je skoro???

no a snad IKEA odpusti, ale kolkokrát do BA do IKEA idem, tak som nejak sklamana, lebo som bola zvyknutá na Vieden....... a predsa len BA nie je Vieden...

najjulinka
autor
31. okt 2009

No a asi ma porazí... práve idem kuk na stoličku vysokú čo sme v IKEA kupili a chybaju jej pásy 😠 😠 😠 😠 😠 😠

najjulinka
autor
31. okt 2009

a to ma už dopálilo... jak idiot som háčiky počitala všetkov baleniach, lebo už mi raz naši kupili 5balenie hačikov a boli len 4.. .ale toto.. doprdele.... 😠 😠 😠 fňuuuuuuuuuuuuk 😢 😢 😢 😢 😢 😢

najjulinka
autor
31. okt 2009

tak už má IKEA mail... toto ma dožralo.... to tam mam každý výrobok rozbaliť a isť podla navodu skladania či je komplet??? fakt výhodne to balia do čím menších rozmerov.. .a dosiahnu to tak, že do každeho balenia čosi nepribalia čo tam patrí 😠 😠 😠

najjulinka
autor
31. okt 2009

Tak dobrú noc. 😠 😠 😠 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

najjulinka
autor
1. nov 2009

Dobre ranko. Slniečkovo je u nás.

yukki
1. nov 2009

Aj u nás. A mrzne jak na Sibíri. Dobré ránko!

najjulinka
autor
1. nov 2009

U nas momentalne 3,2°C, tak to momentalne nemrzne. 😀

mixka
1. nov 2009

bre ranko 🙂 u nas hmla a 2st 😖

najjulinka
autor
1. nov 2009

večer vezmem lucku alebo lucku a mirku na svetielka na cintorín... som zvedava co na to povie/povedia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre