Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

brulka
1. nov 2009

ahojte! tak som vas koncne docital - ja som teraz na nete malo lebo byvam u maminy sa musim starat o nu lebo chuda nevladze sama ani vsat. minuly tyzden spadla a ma narazenu kycel - snad sa rychlo uzdravi....uz sa to trosicku zlepsuje.

marketka krasni su chlapci. obaja aj martinko aj kubko 🙂 🙂 🙂 aj sesternicku maju krasnu naozaj hotovy anjelik ;)

brulka
1. nov 2009

yukki a ty si lyziar? ci len chces aby sa kika naucila? lebo ja som vasnivy lyziar 🙂 i ked nie velmi sikovny 😀 ale hlavne ze ma to bavi 😉

martina_maxian
1. nov 2009

ahoj brulka... 😉 Aj ja milujem lyžovanie a moj chlap nikdy na lyžiach nestál,,, 😀 tak niekedy to mám veľmi ťažké.. 🙂

cairka
1. nov 2009

začla zima 😀 😀 😀 ja som na lyžiach nestála od lyžiarskeho na základke, lebo som si tam ruku dolámala 😅 ale vanesku by som chcela trocha privykať, ona nie je také drevo ako ja 😝 tohto roku už skúsime možno trocha, máme lyže aj lyžiarky zdedené, ale ak bude klzisko v meste, tak budeme hlavne korčuľovať, to jej šlo už minulý rok perfektne

brulka
1. nov 2009

no mati tak sa mozes k nam pridat my sme s kamoskou chodievali minulu zimu kazdy druhy vikend do rakuska a bola to parada prazdne kopce a vyborne svahy 🙂 no to by ale muzik musel zvladnut dvojky jeden den celkom sam 😀 my chodievame na otocku, spat sme ostali len raz a zle to dopadlo tym sme vlastne minulu zimu zakoncili sezonu - jeden den som capla ja ale krivanie ma neodradilo a dalsi den som bola opat na kopci a kamoska na mna davala tak dobre pozor az capla aj ona ale nemala take stastie takze z kopca ju viezol skuter a do bratislavy som odsoferovala ja jej auto. no a ma za sebou dve operacie kolena a ako tak je fit na novu sezonu 😉 ale neodradilo ju to takze mame v plane zase nastartovat a zase si trosku polyzovat ale z velmi OPATRNE !!!!

yukki
1. nov 2009

Ja som rekreačný. Teda aj v robote sme v zime chodili na lyžiach, ale to fakt skôr chodili...a keď bolo zlacnené lyžovanie tak som aj na svah vyšla...veď tu decká ani tašku domov nenesú, rovno zo školy rafu koľkokrát na svah, od školskej brány je to cca 3 minúty chôdze....tak nech sa Kika namotá tiež!

najjulinka
autor
1. nov 2009

No ja už som dávno nelyžovala. Moj muž je tiež uplny nelyžiar 😀

brulka
1. nov 2009

jeeeeej yukki a kde byvate ja sa k vam prestahujem 😀 😀 😀 to je super!!!! tak to nech sa kika namota je super ked decka sportuju to je fajn uz odmalicka viest deti k pohybu lebo dnes by decka sedeli len pri telke a za pocitacom a aj zabudnu ako sa maju vonku hrat. to my sme ako deti travili cely cas vonku asi preto ze za nasich cias ani nebolo toho tolko v telke a pocitace tiez nemal este hocikto ako dnes. to je super ved uz je velka baba ja som tiez bola prvy krat na lyziach ked som mala tri roky 😉

brulka
1. nov 2009

juli moj muz tiez nikdy na lyziach nestal a sa boji zacat teraz ako dospelak 🙂 ale my si uzivame babsku jazdu to je uplne super 😀 😀 😀

yukki
1. nov 2009

Má 12 kg...obávam sa, že normálne lyže s tuhou lyžiarkou nepretlačí....a strašne skoro sa vzdáva v takýchto veciach...tak práve neviem, či jej zohnať len také čo sa na zimnú topánku dajú...alebo poriadnu helmu a poriadne tuhé lyže a viac menej ju len fúrikovať medzi nohami alebo nechať nech letí rovno a brzdí pádom...lebo ona nemá váhu an to, aby zatlačila...a s tým lyžovaním je to tak, že keby som mala koruny, tak aj ja by som bola každú chvíľu na tom svahu, prečo nie...máme tu tri strediská, všetko do 10 minút cesty autom...4 dospelské a dva detské vleky...podmienky, sú, ale koruny nie.

martina_maxian
1. nov 2009

no nás doma učil od malička lyžovať otec... 🙂 to bola jeho úloha,,, čiže celé detstvo som prelyžovala na Donovaloch.. 🙂 a čím som staršia mám pocit, že chodím lyžovať menej a menej a pomaly skoro vôbec.. ☹
ale keď budú deti, tak ich budem učiť lyžovať ja,,, no a popri tom sa bude musieť naučiť lyžovať aj Maťo....
inak brulka nechceš ísť so mnou tento týždeň do dráčika vybrať niečo pre deti na IA??? 😀 😀 😀 😀

maznacik007
1. nov 2009

ja som predtym chodila lyzovat castejsie.. teraz uz moc nie.. ale minuly rok sme boli a ninuska bola prvy krat aj na vlek isla..

cairka
1. nov 2009

veru, lyžovanie je drahý špás...
brulka, no mne to je už aj trápne teraz začínať 😅 , ked vidím, jak jazdia malé deti a ja veru neviem, či by som vedela ešte vôbec stáť na lyžiach 😅 tak možno aj tvoj muž má skôr taký problém ako strach samotný 😝

maznacik007
1. nov 2009

martinka hlavne nezabudni tie kukuricne chrumky piskoty a proste jedlo... aspon u nas tak bolo ze jedlo bolo top..

a co mas v plane kupit ci len podla toho co sa ti bude pacit?

martina_maxian
1. nov 2009

no neviem,,, Julka písala, že majú radi niečo čo hrá a vydáva nejaké zvuky,,., 😀 😀 no s chrumkami rátam určite, to je bez debaty.. 😀 😀

brulka
1. nov 2009

no ved to je tiez problem na slovensku to strasne predrazuju myslim ze my sme s kamoskou platili menej za celodenny listok ako by sme dali v tatrach a to nehovorim o tom ze na SK mame plne svahy a to by som sa aj trosku bala aby do mna niekto nenabural. aj helmu som si minuly rok kupila mna by muz bez helmy nepustil. ale v rakusku maju helmy uz skoro vsetci - po vsetkych tych smrtelnych urazoch :(

ale je fakt ze lyzovanie je velmi drahy sport. mladsia sestra to uz vzdala s dvomi detmi kupovat im 4-rom vystroj ved to je pekna palka a samozrejme listky a my z BA este aj ubytko :(

ale spytam sa starsej sestry ake lyzicky pre taku lahku vahu. jej decka lyzuju od dvoch rokov - ja si myslim ze trojrocnej snad len take lyzicky na topanky a sa s nou trosku posmykas tento rok aby zistila ake to je. ale detom sa to vacsinou najprv az tak nepaci musia trosku podrast. moj synvec sa do toho obul ako 4-rocny az ked to fyzickyx zacal trosku zvladat a hlavne ho vela chvalili tak mu narastol hrebienok a strasne sa chcel ucit. ale taki krpcekovia to niekedy na zaciatku celkom nepochopia. ale skusit urcite treba!!! mozno budes prekvapena ako jej to pojde - naucis ju pluzikovat na tych malych lyzickach a potom to uz pojde nemusi brzdit padom a hlavne na malom kopceku nech ju nevydesis 😉

maznacik007
1. nov 2009

hej a aky je limit financny? inak maju teraz fakt pekne hracky ja som Dankovi kupovala k sudu a nevedela som vybrat..

cairka
1. nov 2009

že nevydesíš 😅 na kiku tipujem, že sa bude úmyselne hádzať 😅 😀 😀

brulka
1. nov 2009

no mati jasne ze pojdem s tebou vyberat do dracika !!!! povedz kedy a ide sa na to !!!! snad nam to nepokazi ziadna nova bomba 😠

martina_maxian
1. nov 2009

finančný limit neriesim maznačik... 😀 😀 😀

martina_maxian
1. nov 2009

brulka snad nie teda... 🙂 ale už ho našli... 😀 😀 😀 no a niekedy od pondelka do stredy....🙂 Vo štvrtok ideme k našim na Liptov a v piatok do Košíc... 😀 😀 😀

zicon
1. nov 2009

cairka to sa neda ani citat. Uz 2 martincan co nelizuje. Kopciska pod nosom a nic. A ja milovnik lyzovania z ba som na lyziach nebol 3 roky

maznacik007
1. nov 2009

no tak mam viacero typov... potom... nas zboznuje toto:

http://www.toyfactory.sk/kategoria/hracky-pre-n...

a toto sa mi tiez velmi paci.. /to bude na vianoce

http://www.toyfactory.sk/kategoria/hracky-pre-n...

este sa mi velmi pacila taka korytnacka.. alebo proste no sak uvidis....

brulka
1. nov 2009

no neviem ked sa ti lyze poriadne rozbehnu tak mam hockto v gatoch. ale je fakt ze decka toto neriesia su ini kaskaderi 😀 😀 😀 kika sa asi bat nebude podla toho ako ju yukki opisuje 🙂 🙂 🙂

a cairka nic ti nemusi byt trapne - ja tiez asi nelyzujem nijak krasne ale zleziem vsetky kopce a hlavne ma to strasne bavi 😀 😀 😀 ved nech sa ostatni zasmeju na hajzel style 😀 😀 😀 teda neviem ci mam hajzel styl ale ak nahodou hej tak je mi to fuk!!! ved sa pridaj k nam 😉 my chodime do takych mensich stredisk a je to tam super!!!

yukki
1. nov 2009

Dobre tipuješ, Cairka! Stačí, keď jej jeden kotrmelec ukážem...a bude to akrobatické...no, nie lyžovanie, ale akrobatické zdolávanie svahu so zbytočne zavadzajúcimi lyžami na nohách! Hlavne asi by mali byť krátke tie lyžky, myslím, aby ich trošinku ovládala...Nie ako my, nám dlai na nohy také čeriesla čo boli o pol metra vyššie ako dieťa, na nohy kožené topánky a jeď!

maznacik007
1. nov 2009

ja som malej brala lyze z pozicovne.. boli sme v rakusku a vsetko nam platila firma aj listky na vleky.. predtym sme chodili lyzovat na SVK v terchovej sme byvali...

lyze nekupujem ale poziciavam /pre malu/ ja mam muz nelyzuje

inak mne sa v rakusku ako lyzovanie paci viac ako u nas.. su tam lepsie vleky a tak celkovo.. a cenovo je to este pristupnejsie a najma je tam bezpecnejsia cesta ako tu..

cairka
1. nov 2009

yukki, no súdim podľa veve 😀 😝

zicon, a keby si vedel, koľko ja poznám martinčanov, čo nelyžujú 😀

martina_maxian
1. nov 2009

maznacik, velmi dobre typy,,, ďakujem,,, 😉 no uvidím čo mi pre ne padne do oka... 😀 😀 😀

yukki
1. nov 2009

Júj, ta to aj mne dačo treba na IA, čo? Kika bola nenáročná, jej som nosila šišky a konáriky a kuchynské potreby z rôznych materiálov...a to jej bolo dosť, aj tak všetko rozhrýzla...rýchlo ešte poviem babke, nech dačo kúpi lebo tu v potravinách iba keď piškóty kúpim 😝

marketka1
1. nov 2009

ahojte 🙂 nejak ste sa rozpísali nestíham čítať
maznacik007 pekné hračky 🙂
u Vás už sneží? čo tak radšej ísť ešte na huby a nepúšťať pani zimu, lebo bude potom dlhá.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre